Sugestije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nisam bas razumeo..tu bi mogle samo da se kace svoje fotke onog sta rade da bi diskutovali oko toga?

sta bi bilo kad bi neko okacio fotku sa neta?
sta ako neko da odgovor sa primerom sa neta?

malo razradi tu ideju.
Колико видим, овај форум се претворио у качење сличица са нета, па тако имамо теме у којима је изгледа једини циљ окачити слику коју си нашао на интернету, без неког основа за било какву дискусију. Рецимо, погледај основу теме Купатила а онда види последњих десетину порука које немају никакву везу са темом.
Очигледно је да поједини форумаши желе да окаче сличице са интернета јер су им занимљиве па предлажем да се за ту сврху одвоји један подфорум у којем би се качиле слике.
Надам се да се сећаш која је идеја била око отварања овог пдф-а, али приметих да су појединци који су се истицали знањем и жељом да помогну у решавању проблема у домаћинству некако нестали одавде.
Зато мислим да је отварање подфорума практично решење да сви корисници добију свој кутак и да буду задовољни. А онда дођу и други корисници, зар не? :per:
 
mislis nesto kao podforum.. "radovi u vasem domu"?
gde bi ljudi kacili fotke iz svojih stanova/kuca/vikendica itd itd... i trazili savete?
Људи то раде на основном форуму "Уређење дома". И док је у питању конкретан проблем за чије решавање требају савет или онога ко се тиме бави или некога ко је прошао исти проблем у својој кући, стану, ко може да посаветује како да се проблем реши, то би требала да буде основа овог форума. Наравно, то је само моје виђење, можда је концепција другачија.
Слике са интернета које илуструју нека визуелна решења и неке архитектонске маштарије немају сврху помоћи људима у уређивању њиховог дома а поготово не у решавању проблема које поједини поставе као тему. Мешање проблема које неко има са плочицама и слика купатила (рецимо) које је снимљено у неком њујоршком пентхаусу имају мало додирних тачака. Али слажем се да и такве ствари могу дати идеју некоме приликом уређења па би требало само раздвојити те ствари, како би теме биле јасније.
 
ako se o tome prica na osnovnom delu koja je svrha pdf-a?
malo si me upetljao :lol:

ili si ti za zabranu kacenja fotki sa neta?

e sad..ako neko nesto pita a drugi mu odgvori slikom sa neta koja lici na ono sta je ovaj trazio zasto bi bio problem to okaciti i reci..ovako sam mislio ...?

ne bi bilo lose da se jos neko ukljuci u razgovor :)
 
Гледај овако.
Навео сам ти пример теме "Купатила" у којој у поставци теме корисница пита како да реши проблем техничке природе који је везан за плафон у купатилу, конкретно, како да изнивелише накривљен плафон. И добије неколико различитих одговора са предлозима шта и како најлакше и најјефтиније да уради, са дискусијом у којој се корисници који очигледно имају искуства са решењем проблема допуњавају или оспоравају али дају конкретне одговоре који су везани за основни проблем. И тема тече тако да се појављују проблеми које људи имају са купатилима и како да их реше. У неком тренутку, тема се претвара у качење слика ентеријерских решења купатила, као да се утркује ко ће више занимљивијих слика пронаћи на интернету. Говорим о раздвајању сврхе теме.
Хидроизолација купатила је реалан проблем.
Укуцати "bathroom" у Гугл слике нема везе са истим. Није непотребно него мислим да тематски није сродно.
Али, како кажеш, што више мишљења, то боље, па да сачекамо у сачекуши...
 
:dash:
Предлажем да се отвори једна посебна тема која би се бавила поправкама, са под-темама: у купатилу, у кухињи, итд.

На пример, ја сам пре пар месеци морала да мењам водо-котлић у купатилу, мајсторе које сам звала из огласа, преко телефона "нису могли" да ми кажу цену, и онда кад су већ обавили сав посао и укуцали шифре тих поправки у своју мобилну фискалну касицу, цех испаде 30.000!
Само што ме срчка није стрефила! Ј6т, могла сам сасвим солидан орман да купим за те паре а некмоли један пластични водокотлић! :rtfm:

Дакле, било би лепо да на тим темама стоје и оквирне цене - колико би која поправка могла да кошта, тако да се човек не избезуми кад га ставе пред свршен чин плаћања. Обашка што и даље мислим да су ми наплатили много више него што је требало! :rtfm:

А можда не би била лоша идеја и да постоји једна тема која би се бавила лошим искуствима са мајсторима и како то спречити, и уопште како да се, као корисници нечијих услуга, заштитимо од њиховог фушераја.

Nikada ne pozivajte majstora koji vam unapred ne ume reći cenu svoje usluge. Dobar i pošten majstor ća realno i unapred reći cenu. Ija sam majstor i dipl. ing. mašinstva.
 
Колико видим, овај форум се претворио у качење сличица са нета, па тако имамо теме у којима је изгледа једини циљ окачити слику коју си нашао на интернету, без неког основа за било какву дискусију. Рецимо, погледај основу теме Купатила а онда види последњих десетину порука које немају никакву везу са темом.
Очигледно је да поједини форумаши желе да окаче сличице са интернета јер су им занимљиве па предлажем да се за ту сврху одвоји један подфорум у којем би се качиле слике.
Надам се да се сећаш која је идеја била око отварања овог пдф-а, али приметих да су појединци који су се истицали знањем и жељом да помогну у решавању проблема у домаћинству некако нестали одавде.
Зато мислим да је отварање подфорума практично решење да сви корисници добију свој кутак и да буду задовољни. А онда дођу и други корисници, зар не? :per:

ja mislila ovo skoro počelo da se dešava, kad ono... :eek:
traje već godinama, a nikoga nije briga..
ja sam došla upravo zbog teme Kupatila, jer me čeka renoviranje istog.. očekivala sam da pročitam nešto korisno, kad ono.. samo slike sa neta.. :dash:
dakle, moj predlog je: UGASITI OVAJ PDF, a teme premestiti na onu jadnu Svaštaru koja takođe ne liči ni na šta..
 
Гледај овако.
Навео сам ти пример теме "Купатила" у којој у поставци теме корисница пита како да реши проблем техничке природе који је везан за плафон у купатилу, конкретно, како да изнивелише накривљен плафон. И добије неколико различитих одговора са предлозима шта и како најлакше и најјефтиније да уради, са дискусијом у којој се корисници који очигледно имају искуства са решењем проблема допуњавају или оспоравају али дају конкретне одговоре који су везани за основни проблем. И тема тече тако да се појављују проблеми које људи имају са купатилима и како да их реше. У неком тренутку, тема се претвара у качење слика ентеријерских решења купатила, као да се утркује ко ће више занимљивијих слика пронаћи на интернету. Говорим о раздвајању сврхе теме.
Хидроизолација купатила је реалан проблем.
Укуцати "bathroom" у Гугл слике нема везе са истим. Није непотребно него мислим да тематски није сродно.
Али, како кажеш, што више мишљења, то боље, па да сачекамо у сачекуши...

У праву си.

- - - - - - - - - -

ja mislila ovo skoro počelo da se dešava, kad ono... :eek:
traje već godinama, a nikoga nije briga..
ja sam došla upravo zbog teme Kupatila, jer me čeka renoviranje istog.. očekivala sam da pročitam nešto korisno, kad ono.. samo slike sa neta.. :dash:
dakle, moj predlog je: UGASITI OVAJ PDF, a teme premestiti na onu jadnu Svaštaru koja takođe ne liči ni na šta..

Не треба гасити овај пдф само пооштрити критеријуме да не буде сваштара.
 
Ово копи пасте слика на теме трпезарија, врт, собе, купатила... су тотално сувишне. брате гуглај и тражи шта ти је воља..
 
Поштована "SURbel",
Извините што Вам се јављам тек сад после 9 год. Д... Нов сам на сајту, па тек откривам Муке и Неправде свих нас станара..!!..
од Вашег пљачкања од оног хохштаплера тзв. мајстора и крађу 30000 динара.
Ја сам члан тек од скоро и скупо сам платио што сам се учланио на сајт/ове који су ме препорукама спасили али тек на 1/2 радова у стану
Нисам знао , а није имао нико да ми каже , а слаб сам са компјутерима.....Зато ми је дупло жао : и што сте члан од лета 2006, а не затражисте помоћ
а жао ми је моје сестре која је летос за вентил, водокотлић, ребрасто црево и бц шољу - за руке платила 130 евра!!! мајстору-битанги ******* + 9300 дин за Материјал који је он сам набавио.
Пре неки дан ме једна чланица Сајта прописно изгрдила и мене и сестру, - што раније нисмо приступили сајту, ради препорука....Али ето, незнање, судбина...
Нажалост је вероватно код Вас било ХИТНО пуцање вентила и водокотлића, па сте муњевито реаговали - а у Тел. Именику нико од нас нема ништа под ознаком Хитно !!! : Вода, струја
Молио бих Вас , ако сте сачували Контакт од тзв мајстора који Вас је ојадио да ми пошаљете или на И-меил или Прив. Поруком - Јер , ја већ од летос формирам Именик : Препоруке и Анти-Препоруке Мајстора за кућу.....Помислите колико је само тај ХХХХХХ унесрећио студената, бака и дека, можда наших тетки или других беспомоћних.....Недавно је студенткињи мајстор******** узео 18000 дин да јој промени грејач на бојлеру а ја сам позвао добар сервис и платио 2500...Иначе живимо у Београду.....Напомињем да сам покушао ову тему да поставим на Сајт са називом "Мајстори-Препоруке" али су ме моментално закључали....Шта мислите о мом предлогу, уз још једном молбу да ми пошаљете анти-препоруку и контакт тог водоинсталатера...Дакле да покренемо Тему сличне садржине или нпр. "Хитне интервенције у кући: вода, канализација,струја и остало"
 
Ja sam stavio LED creva ispod elemenata. Treba samo malo bušenje da bi se postavila trafo prigušnica, ili kako se već zove, u elementu, a za led traku je dovoljna samo kanalica koja može i da se zalepi za element. Trafo može da se poveže kablom za utikač, a na kabal se montira prekidač. Barem kod mene je tako

Odlična svetlost i veoma lako postavljanje, a nije nešto previše ni skupo.

Evo malog uputstva, ali možda je bolje pozvati majstora. Ipak se radi o struji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top