Kuhinje, materijali, dezeni, dizajn...

Kvinsi;12550871]



kvinsi...kako ti se pokazao taj kamen pored ugradne ploce?
da li mnogo prsti i kakav je za odrzavanje.
ja sam razmisljao da li da stavim nesto slicno (video sam neki kul sivi kamen) ali mi je bilo rizicno zbog prstanja iz tiganja :D

na kraju smo ipak odustali...sada je gotovo ali me zanima da li ti to pravi problem ili ne...

btw...kako ti se frizider ponasa?...i mirka i ja smo imali (ona kaze da je servisr kao sredio, jatek treba da zovem) problem sa ledomatom...sinoc sam se zalio mirki da je ledomat poceo da ispusta cudne zvuke :confused:
 
ja sam razmisljao da li da pregradjujem kuihinju ili da mi bude u sklopu trpezarije i dnevne sobe...ipak sam ostavio sve u istoj prostoriji i dobio veliku zapreminu i osecaj prostornosti.

da sam pregradio - dobio bih skucen prostor i nekoliko prostorija - a mrzim skucene prostorije jer je kuhinja u stanu mojih roditelja vrlo skucena i nikada nisam voleo da provodim vreme u njoj kao klinac (to je ujedno bila i trpezarija).

kupio sam jak aspirator koji relativno pristojno usisa ali se ipak malo oseti miris hrane - e sad - ako je hrana prava (citaj meso :D) - taj miris ne moze da smeta :D.

Meni bas smeta, mozda nisam navikla jer mi je kuhinja odvojena uvek bila.
Tacno kad dodjem od nekog ko ima takvu dnevnu sobu sve stvari bacam na pranje.
Otkud znam, to mi je neki trip. Ne znam da li bih mogla da se naviknem.
Aj meso, a sta cemo sa domacim jelima:lol:
 
Kupus, grasak, pasulj, zaprske, gulash, becar paprikas :D

Ili najgore od svega przena dzigerica. :sad2:


za kupus i grasak razumem...korovi nikad ne mirisu lepo osim ako se u njih ne ubaci slaninica i suvo meso/kobasica :D...

za ovo ostalo...pa ja nemam nista protiv njihovog mirisa...:mrgreen:

ok...vecinu mirisa aspirator regulise i usisa a ovo sto ostane moze da se izluftira (bar kod mene jer moze da se napravi dobra promaja) za par minuta...
e sad...kada je ciča zima - aspirator ce raditi par minuta duze ;)
 
kvinsi...kako ti se pokazao taj kamen pored ugradne ploce?
da li mnogo prsti i kakav je za odrzavanje.
ja sam razmisljao da li da stavim nesto slicno (video sam neki kul sivi kamen) ali mi je bilo rizicno zbog prstanja iz tiganja :D

na kraju smo ipak odustali...sada je gotovo ali me zanima da li ti to pravi problem ili ne...

btw...kako ti se frizider ponasa?...i mirka i ja smo imali (ona kaze da je servisr kao sredio, jatek treba da zovem) problem sa ledomatom...sinoc sam se zalio mirki da je ledomat poceo da ispusta cudne zvuke :confused:

Staviš imiataciju kamena od keramike :)
 
Kod mog brata:

16092010117-2.jpg


16092010116-2.jpg


16092010118-1.jpg


Kod mojih: nije još sve gotovo, treba da dođe šporet na drva i još po neke sitnice :)

02102010154-1.jpg


02102010153-2.jpg
 
Prelepa kuhinja, bas mi se svidja resenje- ta mermerna ploca koja ide celom duzinom. To je mnogo dobra stvar, ima mesta za sve zivo. Mi na tome drzimo ogromnu dasku za seckanje, mikrotalasnu, cajnik, dve korpe za voce, dva tostera i ima mesta koliko hoces. Mogu dve osobe nesmetano da kuvaju i treca da pere sudove:mrgreen:
Nisam bas vidjala kod nas da se prave takve kuhinje, ali to je prava stvar za ugradne elemente.
 
kvinsi...kako ti se pokazao taj kamen pored ugradne ploce?
da li mnogo prsti i kakav je za odrzavanje.
ja sam razmisljao da li da stavim nesto slicno (video sam neki kul sivi kamen) ali mi je bilo rizicno zbog prstanja iz tiganja :D

na kraju smo ipak odustali...sada je gotovo ali me zanima da li ti to pravi problem ili ne...

btw...kako ti se frizider ponasa?...i mirka i ja smo imali (ona kaze da je servisr kao sredio, jatek treba da zovem) problem sa ledomatom...sinoc sam se zalio mirki da je ledomat poceo da ispusta cudne zvuke :confused:

ja nemam nikakvih problema sa odrzavanjem kamena, nije tesko za odrzavanje, s vremena na vreme poprskam kamen onim brefom za odmascivanje i onda koristim cetku za pranje vesa ( ona manja sto ima plasticnu drsku,a cetka je sa obe strane, ko me razumete:lol:) da oribam kamen. posle samo predjem truleksom natopljenim obicnom vodom i to je to.
sto se tice frizidera, nemam nikakvih problema, koristimo ga vise od godinu dana, ledomat je fantastican, ja ga maksimalno koristim, posto obozavam led i sve pijem sa pola case leda:D
do sada nismo imali problema ni sa ledomatom, a ni sa friziderom/zamrzivacem.
 
Dajte predloge kako da uredim malu kuhinju i ujedno trpezariju, gde je najbolje postaviti masinu za sudove, kakva je razlika ugradne i ove druge, a i zamrzivac neznam gde cu kad nigde nema mesta.

Koliko ja znam mašinu za suđe najlogičnije je postaviti uz sudoper, prvo jer nam voda tako diktira, a drugo logično je da se prljavo suđe direktno iz sudopera spušta u mašinu pa samim tim kada su jedno uz drugo nema puno prskanja i kapanja po podu. Razliku ne znam vjerujem da je jedina razlika u tome što se ugradna logično ugrađuje kada se kuhinja pravi po mjeri a ova druga služi ljudima koji su kuhinju kupili prije 10 godina, nisu ubacili mašinu pa im je najlakše kupiti ovu nezavisnu :)
Što se tiče zamrzivača mi ga nikada nismo ni imali jedino imamo kombinovani frižider i to nam je sasvim dovoljno pa razmislite o toj varijanti ako već nema mjesta.
A za raspored u kuhinji najbolje bi bilo da postavite neku sliku i dimenzije prostorije pa možda neko i da neki predlog a ovako je jako teško pričati napamet :)
 
Nemojte samo naručivati kuhinju od firme Pegaz iz Stare Pazove. Prevaranti, prevešće vas žedne preko vode. Meni su pre tri godine isporučili kuhinju, koja sad više nije za upotrebu. Duša me boli, kad pomislim kolike pare mi uzeše...

heh..ja sma kod njih isoa po mediapan frontove - crna folija visoki sjaj. dobio sam frontove koji deluju kao da imaju celulit...
mislim..ok..i dalje mi kujna fensi izgleda ali opet...nisma dobio ono sto sma trazio mada me iskreno, jesu upozorili da mozda nece biti bas kako treba.
sa druge strane, namerno sam uzeo tu foliju jer su prical ikako je mnogo izdrzljivija od lakiranog mediapana medjutim - ono sto sam ja dobio je ocaj tak oda...u pravu si..treba zaobici pegaz.
 
Kuhinja je superfensi ali si je usro sa ovom sudo mashinom brez poklopca... Ko i ja uostalom :)

ako mislis na gornji poklopac - on je morao da se skine da bi masina 'usla'... imam taj gornji poklopac ...negde... :)
a ako si mislio na mozda neki front da bi se masina 'sakrila' - to namerno nisam stavio jer vise volim da 'vidim' masinu.

inace...poludeo sma od gorenjeve ugradne rerne..ne moze dispece butkicu lepo kao kevin sporet alfa plam :/
frikombinovao sma programe - i one koje oni savetuju i ja probao da nabadam neke druge...i jednostavno...nije to to...a i mnogi prijatelji su se zalili na ugradne rerne u globalu...
 
Mene zaebava samsung ugradna rerna, kad stavim 250 stepeni ona šizne i nikako ne može da postigne temperaturu pa prijavi grešku i isključi se. Fuš iz samsunga a servis nisam pronašao u 2 godine, na priložene telefone mi se niko nikada nije javio :lol:

Da, mislim na taj front sudo mašine, to je trebalo pokriti tj trebo si ugradnu da kupiš. Ja sam zadržao staru bosch jer mi bilo žao da je šibnem a sad je gledam svaki dan kako štrči iz nove kuhinje :)

Dada, to je taj rad :cool:

359n7ro.jpg
 
Poslednja izmena:
Mene zaebava samsung ugradna rerna, kad stavim 250 stepeni ona šizne i nikako ne može da postigne temperaturu pa prijavi grešku i isključi se. Fuš iz samsunga a servis nisam pronašao u 2 godine, na priložene telefone mi se niko nikada nije javio :lol:

Da, mislim na taj front sudo mašine, to je trebalo pokriti tj trebo si ugradnu da kupiš. Ja sam zadržao staru bosch jer mi bilo žao da je šibnem a sad je gledam svaki dan kako štrči iz nove kuhinje :)

Dada, to je taj rad :cool:

359n7ro.jpg

nije mi se davao dodatni kes za ugradnu masinu a inace ne smeta mi to sto mala strci i nekako mi se vizuelno svidja 'inox pauza' izmedju crnih frontova.
ni moja draga ni ja nismo bili u fazonu da sve utapamo iza fontova...
front bih stavio na ugradnu masinu jedino da sam nasao neku bocsh-ovu na super popustu i garancijom od 5 godina :)


inace...kad vec imas ugradnu rernu..sto se kilavis (ili tvoja draga) i saginjes...nisi mogao nekako da je 'dignes'?
meni je tog guzenja kod mojih matoraca u uskoj kujni bilo preko glave...zato sam morao 'duguram' u ugao samo da nema saginjanja...;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top