karate je sirotinjska zabava

Karate je sirotinjska zabava
posto niste upuceni ,,,
opremu mozete da iznajmite u klubu i da naucite da macujete kao pravi samuraji,,,,a ne da mlatite slamu i lomite daske,probajte da osetite duh ratnicke klase iz vremena samuraja !!!!!!!!
 
Pa ja bas nisam upoznat sa tim da mogu da iznajmim opremu unutar kluba, ali raspitacu se. Bar sto se tice Sapca.
A da ces macevati kao pravi samuraj... To nama nije u krvi (mislim, japansko macevanje), tako da lupas. Ne kazem da je to losa vestina - naprotiv. Ali nemoj je preuvelicavati
 
Sabac treba da dobije donaciju iz Japana uskoro tako da ces moci i tamo da iznajmljujes opremu, za sada nisam siguran da imaju viska opreme......a sto se lupetanja tice,
verovatno nisi za kendo tako da ti je bolje i da ne pokusavas da naucis da MACUJES KAO PRAVI.......jer takvi likovi kao sto si cim osete kakva je to vestina shvate gde im je mesto u drustvu...
 
Ne znam u kom fazonu da shvatim ovo sto si rekao da nisam za Kendo...
I ne pokusavam da naucim da MACUJEM KAO PRAVI, nego ucim maksimalno koliko ja mogu... Ne preko te granice. Inache treniram aikido, pa tu ima ucenja borbe sa bokenom.
A posto ne shvatam gde mi je mesto u drusvu (bar ne shvatam na koje si mesto mislio) molim te da mi ti kazes.
PoZ
 
Kendoka:
... kendo je mogla samo ratnicka klasa da vezba, svima ostalima je bilo zabranjeno,cak i da gledaju...

Da, ali ne zato sto je tu nesto uzvisheno nego zato sto su se plasili da ce sirotinja da nauci pa da ih poseche. Iz kukavicluka su krili znanje. Ali nema veze, sirotinja je onda izmislila sebi tu kako ti kazes "zabavu" i opet im se na_j_*bala majke kad god je trebalo.

Elem, ti si to ocigledno protumacio kao nesto zbog cega bi trebao da gledas na ljude sa visine. Lepo prijatelju, i dobro za tebe :twisted:

Nego, sve ovo ti i ne bih rekao da nisi promovisanje svoje vestine poceo pljuvanjem po drugoj. E to ti je tek uzviseno, samurajski i viteski.
 
milosmalic:
A inace - ovo je posebno za Srbe privlacno. Sektashka posla.

http://www.kendo-serbia.org.yu/images/4poisons.jpg

Svaka cast i Kraljevskoj porodici. Treba i oni da se ovako klanjaju. Jeli a jel' halalite kad ovo radite?

Kendo je jedina vestina u kojoj do sada nije bilo sektasenja,kendo je jedan bilo gde u svetu, sto nije slucaj sa ostalim vestinama,,,,
tema jeste provokativna ,,,,
sta cu kad je tako !!!
 
Udario si u pravi Shesheljevski marketing. I negativna reklama je reklama?

Isti taj Sheshelj je jednom rekao cini mi se: "Od budale je mnogo opasnija poluoobrazovana budala".

Ne misilim da se ovo odnosi na Kendo. Ali nesto razmisljam - sto ja da branim Karate, ne treniram ga od 4tog razreda osnovne. Njih ionako ne treba braniti, njihove sale su pune. A vase?

Nego sta bi beshe sa onim gospodinom Milosevicem i ovim http://www.kendo.org.yu/ cini mi se da je sajt vec poduze ovakav.
 
da moram da izuzmem JUDO iz kategorije "sektasenja" u japanskim tradicionalnim vestinama ,,, ali ko sam ja o tome da pisem !!
mi sve gledamo sa visine i imamo puno pravo da budemo takvi pa uopste sa ljudima koji nas pljuju nepokusavamo da se objasnjavamo,,,
 
E, Kendoka, reci mi samo jos ovo. U kojim je to sve borilackim vestinama bilo sektasenja i kako su se ta sektasenja manifestovala? Prinosenjem zrtvi?
Svaki laik kada dodje na treninge (da uzmemo na primer) Kendoa ce reci da je to neko sektasenje zato sto su obuceni kako su obuceni, cudno hodaju, jaucu, klece i mole se nekom. Ako ti gledas kao taj laik...ondaaaa
Aj pali
 
pa reci cu ti kad si vec zapeo,s'obzirom da si aikidoka, treniras jednu ozbiljnu borilacku vestinu morao bi da znas na sta se to odnosi "sektasenje" posebno je izrazeno u tvojoj borilackoj vestini,radi se o stilovima i izmisljanu necega, sto nema veze sa japanskim tradicionalnim vestina,,,blabla to se u kendou ne tolerise, nema paralelnih federacija,stilova i gomilu gluposti koje su pojedinci izmislili da bi mlatili novac !!!!!!!
 
Ocigledno je da si pionir. Ako nisi, onda si stariji ali retardiran. To se vidi iz tri stvari.

- Prva je ta sto cim ostanes bez argumenata pocinjes da vredjas ljude.
- Druga je sto napadas kao besan, pa je ocigledno da si mladi 'udarnik'. Ima od tebe do delegata jos ihaaj.
- Treca je tvoj potencijalni odgovor na pitanje "Ko su ovi ljudi: http://213.115.190.147/ImageArchive/kosuovi.JPG ?"

P.S.
Ako te nema da odgovoris ovako brzo kao kad lajes, znaci da si morao da otrcis da pitas tatu. Ako znas, skidam kapu (shajkacu) momentalno.

P.P.S.

Nego, sta ti mislis da mi ovo sve batalimo? Ja sam spreman evo da se predam. Ako bi ti prihvatio moje izvinjenje, ja bih da ti ga saopstim pa kud koji...
 

Back
Top