Plačip***e

VANJA 011

Zainteresovan član
Poruka
252
Ovu temu otvaram iz revolta prema jednoj temi koju sam ovde našla, u kojoj devojka kukumače zbog teških trenutaka kroz koje prolazi zbog svog dečka, a ja bih rekla zbog svoje gluposti.
Žene (naravno ovo se odnosi i na muškarce) shvatite jednu stvar vi živite ovaj život da biste pokušali da budete srećni.
Nemojte da dozvolite sebi da vas drugi uništavaju.Borite se za sebe i svoje dostojanstvo.
Moja parola je da poštujem svakoga ali sebe najviše.
Kad mi kaže "ubiću se zato što me je prevario" dođe mi da joj kažem ubi se gusko!
Ako si takva plačipi**a kako misliš da če te neko voleti i da ćeš nekom biti inspiracija da stalno na tebe misli.
 
svako svoju patnju izrazava na drugi nacin,ne mozes tako da osudjujes.i ja sam imala takve periode kad sam kukala pa mi je sad gadno kad se setim ali sve je to potrebno da bismo odrasli ocvrsli.kad ti je tesko sve izgleda mnogo drugacije i neki ljudi ne sagledavaju realno situaciju pa traze najmanju nadu da to nije tako crno.
 
[.
Moja parola je da poštujem svakoga ali sebe najviše.]

Potpuno se slazem sa tobom , odustala sam od komentara na tu temu , jer mi se ucinilo uzaludno,a znam kako sve to izgleda.
Nista mi nije gore nego kada , u nekom momentu pocne da place , kao da se kaje , a ja znam da ce se ukoliko dopustim , sve ponoviti...potpuno isti scenario....
Naucila sam da postujem SEBE , i to bih toplo preporucila svima da nauce ...
 
VANJA 011:
Ovu temu otvaram iz revolta prema jednoj temi koju sam ovde našla, u kojoj devojka kukumače zbog teških trenutaka kroz koje prolazi zbog svog dečka, a ja bih rekla zbog svoje gluposti.
Žene (naravno ovo se odnosi i na muškarce) shvatite jednu stvar vi živite ovaj život da biste pokušali da budete srećni.
Nemojte da dozvolite sebi da vas drugi uništavaju.Borite se za sebe i svoje dostojanstvo.
Moja parola je da poštujem svakoga ali sebe najviše.
Kad mi kaže "ubiću se zato što me je prevario" dođe mi da joj kažem ubi se gusko!
Ako si takva plačipi**a kako misliš da če te neko voleti i da ćeš nekom biti inspiracija da stalno na tebe misli.

Ma ok sad, ne valja biti toliko iskljuciv (mada se sestro slazem sa tobom u potpunosti!) Ima raznih ljudi, ne osudjujem nikog zbog toga. Ali isto tako ne volim da mene neko osudjuje jer ne pripadam tom soju koji ne postuje sebe. U vezi postujem onog drugog, samim tim ocekujem da i on mene postuje. Ako to izostaje ne vidim razlog da ostanem u istoj. A jos manje da placem, kukam ako vidim da rezultati mog truda izostanu. Okrenes lepo ledja i krenes dalje. Jer treba verovati u sebe. I kao sto neko mudar rece, treba najpre voleti sebe da bismo voleli druge.
 
VANJA 011:
Kad mi kaže "ubiću se zato što me je prevario" dođe mi da joj kažem ubi se gusko!

Dobro ti i kažeš, da sam bilo gde rekla, ili samo i pomislila ubiću se zato što me je prevario, i trebalo bi to svi da kažete...
A, ako je plači.p.i.č.k.a svako kome je jako teško da u jednom danu preseče i napusti sve ono za šta se borio, sve ono što je očekivao i činilo ga srećnim... Čini mi se da je onda ovaj svet pun plačipiii...
 
Ovu temu otvaram iz revolta prema jednoj temi koju sam ovde našla, u kojoj devojka kukumače zbog teških trenutaka kroz koje prolazi zbog svog dečka, a ja bih rekla zbog svoje gluposti.

Извини, а шта ти радиш кад пролазиш кроз тешке тренутке???

Вања, слажем се ја са суштином онога што желиш да кажеш, али се не слажем са надменим начином на који то радиш.
По твојим постовима бих закључила да си још врло млада и да ниси била у заиста дугим и озбиљним везама у којима људи заједно одрастају, превазилазе разне тешке ситуације, опраштају једно другом много тога, пристају на разне уступке зарад оног другог, прихватају туђе мане и слабости, боре се заједно...
Слажем се да не треба пристајати на све само да бисте задржали везу, да има много, много жена које живе у лошим браковима и везама у којима их партнери туку, малтретирају на разне начине, а оне ћуте и трпе из ко зна којих разлога ( немоћи, васпитања, економске зависности, емотивне зависности...)
Али, то је њихов избор и немамо право било кога да осуђујемо зато што живи тако како живи, нити да му намећемо своје ставове. Можемо да помогнемо, али пажљиво, да је не повредимо јер ће се онда, како неко већ негде рече, та жена поново бацити у загрљај свом насилнику тражећи заштиту од ''добронамерно сурових саветодаваца''!
 
Hellen:
Можемо да помогнемо, али пажљиво, да је не повредимо јер ће се онда, како неко већ негде рече, та жена поново бацити у загрљај свом насилнику тражећи заштиту од ''добронамерно сурових саветодаваца''!

To ja rekoh - licno iskustvo. :roll:


Hellen:
емотивне зависности...

Da li oni koji tako nesto nisu doziveli mogu da pretpostave kako je to ozbiljna i opasna stvar i koliko je tesko izvuci se iz toga? To je jednako tesko (ali sva sreca moguce), kao i skidanje sa droge, to je mukotrpan proces.

Da skrenem na onu drugu temu, njena zavisnost je mnogo veci problem nego njegova!!! :!:
 
Vanja 011 nema niko dugme koje moze da pritisne i kaze necu sad plakati! :roll:
Ako je neko tuzan i place mu se, tesko je zaustaviti suze. Ljudima posle plakanja uglavnom bude lakse. :idea:
Ja bih radije bila placip.icka nego tako ladna ko led (kao ti ocigledno). Ne podnosim bezosecajne ljude. :x

I nemoj tuda da se pravis pametna i otvaras teme koje pakoste drugima (u ovom slucaju mackici), jer nisi u njenoj kozi i ne znas kroz sta prolazi. Ako joj ne mozes dati podrsku, nemoj je ni sutati (jer vec lezi). To je veoma jadan i nizak udarac. :x

Idi zabavljaj se sa muskim prdezom jer ti je to ocigledno najveci problem u zivotu. :twisted:
 
Hellen:
Ovu temu otvaram iz revolta prema jednoj temi koju sam ovde našla, u kojoj devojka kukumače zbog teških trenutaka kroz koje prolazi zbog svog dečka, a ja bih rekla zbog svoje gluposti.

Извини, а шта ти радиш кад пролазиш кроз тешке тренутке???

Вања, слажем се ја са суштином онога што желиш да кажеш, али се не слажем са надменим начином на који то радиш.
По твојим постовима бих закључила да си још врло млада и да ниси била у заиста дугим и озбиљним везама у којима људи заједно одрастају, превазилазе разне тешке ситуације, опраштају једно другом много тога, пристају на разне уступке зарад оног другог, прихватају туђе мане и слабости, боре се заједно...
Слажем се да не треба пристајати на све само да бисте задржали везу, да има много, много жена које живе у лошим браковима и везама у којима их партнери туку, малтретирају на разне начине, а оне ћуте и трпе из ко зна којих разлога ( немоћи, васпитања, економске зависности, емотивне зависности...)
Али, то је њихов избор и немамо право било кога да осуђујемо зато што живи тако како живи, нити да му намећемо своје ставове. Можемо да помогнемо, али пажљиво, да је не повредимо јер ће се онда, како неко већ негде рече, та жена поново бацити у загрљај свом насилнику тражећи заштиту од ''добронамерно сурових саветодаваца''!

Jako me je dirnuo tvoj post. :(
Deluješ mi kao neka osetljiva i dobroćudna "dušica". Jesam mlada(ovo kažem lažući samu sebe :lol: ), imam 27 godina.Draga moja Hellen prošla sam ja puno toga. Nemaju veze moji stavovi sa mojim (ne)iskustvom.
Ja spadam u grupu žena koje se nedaju i koje se bore.Borim se za sve u zivotu : za bolju poziciju na poslu, za svoje bližnje, za svoju sreću...
Ja hoću da poručim devojkama da im niko neće pomoći ako same sebi ne pomognu.
Pozdravljam te , draga moja hellen.
 

A, ako je plači.p.i.č.k.a svako kome je jako teško da u jednom danu preseče i napusti sve ono za šta se borio, sve ono što je očekivao i činilo ga srećnim...


Niko od tebe to ne trazi i ne ocekuje. I koliko se secam ne ostavljas ti jer ti je dobro i cini te srecnom!!!

a da je svako bar jednom bio plac. pic. BIO je i nema tu sta ko da pametuje. Ljudi su puni slabosti samo je pitanje ko ih kako ispoljava. Mozda je Vanja jos najslabija, ali ima dobar zid?!
nista licno
 
Imam ja svojih slabih trenutaka. Plače mi se...
Znate šta tad radim? Obučem svoju trenerkicu i pravac na Košutnjak na trčanje dok ne počnem da se smejem.
Najgore je se zatvoriti u sebe ili plakati pred drugim.Od sažaljenja nema vajde.
 
storm cloud:
Hellen:
емотивне зависности...

Da li oni koji tako nesto nisu doziveli mogu da pretpostave kako je to ozbiljna i opasna stvar i koliko je tesko izvuci se iz toga? To je jednako tesko (ali sva sreca moguce), kao i skidanje sa droge, to je mukotrpan proces.

I tu se slazem sa tobom. Imala sam prilike da se uverim u svojoj prosloj vezi koliko su njegove bivse devojke jos uvek bile emotivno zavisne od njega. Neke od njih su mu, pa iako je proslo vec par godina, jos uvek slale poruke sa predlozima takvim i onakvim, druge pak pateticne mailove...Ne kapiram to. Ne osudjujem, ali ne kapiram. Kako je moguce da prodje toliko vremena a doticna cura ostaje jos uvek na istom mestu, ne uspe da krene dalje. I sama sam naravno prosla kroz period nakon raskida koji nije bio nimalo ruzicast. Stavise, doticni je bio i ostao moja srodna dusa apsolutno u svemu. Ali to je to. Ako nesto ne ide, ne ide. Treba krenuti dalje. Odnosno, treba imati dovoljno hrabrosti za to i pustiti proslosti proslost. Ako neko ne vidi da je nesto vredelo, nece pomoci ni svo vreme ovog sveta da mu se otvore oci.
Emotivno zavisni ljudi su u stvari robovi sopstvenih emocija i strahova. Kapiram da to nije nimalo lako... :?
 
VANJA 011:
Imam ja svojih slabih trenutaka. Plače mi se...
Znate šta tad radim? Obučem svoju trenerkicu i pravac na Košutnjak na trčanje dok ne počnem da se smejem.
Najgore je se zatvoriti u sebe ili plakati pred drugim.Od sažaljenja nema vajde.

Zar baš to trčanje nije ''zatvaranje u sebe''?
I, šta kad, ne daj Bože, eksplodiraš jednom?
Šta god ste mi vi ovde rekli, ja sam se osećala MNOGO, MNOGO bolje! I, sa svakom napisanom reči, i svakom puštenom suzom, ja se OSEĆAM BOLJE!!!
To što ovde vodim beskrajne razgovore sa sobom i sa vama, samo znači da NISAM sa njim.
Možda je za tebe ovo pogrešan način pražnjenja i preživljavanja, ali meni čini dobro. zato, hvala što postojite svi vi :wink:
Znaš Vanja, ne plačem i ne kukam ja ovde mesecima, samo DVA DANA!
 
VANJA 011:
Imam ja svojih slabih trenutaka. Plače mi se...
Znate šta tad radim? Obučem svoju trenerkicu i pravac na Košutnjak na trčanje dok ne počnem da se smejem.
Najgore je se zatvoriti u sebe ili plakati pred drugim.Od sažaljenja nema vajde.

Bre Vanja, ja stvarno moram da te upoznam :)
 
mackica ns:
VANJA 011:
Imam ja svojih slabih trenutaka. Plače mi se...
Znate šta tad radim? Obučem svoju trenerkicu i pravac na Košutnjak na trčanje dok ne počnem da se smejem.
Najgore je se zatvoriti u sebe ili plakati pred drugim.Od sažaljenja nema vajde.

Zar baš to trčanje nije ''zatvaranje u sebe''?
I, šta kad, ne daj Bože, eksplodiraš jednom?
Šta god ste mi vi ovde rekli, ja sam se osećala MNOGO, MNOGO bolje! I, sa svakom napisanom reči, i svakom puštenom suzom, ja se OSEĆAM BOLJE!!!
To što ovde vodim beskrajne razgovore sa sobom i sa vama, samo znači da NISAM sa njim.
Možda je za tebe ovo pogrešan način pražnjenja i preživljavanja, ali meni čini dobro. zato, hvala što postojite svi vi :wink:
Znaš Vanja, ne plačem i ne kukam ja ovde mesecima, samo DVA DANA!
Deluješ malo čvršće. Drago mi je :wink:
 
mackica ns:
VANJA 011:
Imam ja svojih slabih trenutaka. Plače mi se...
Znate šta tad radim? Obučem svoju trenerkicu i pravac na Košutnjak na trčanje dok ne počnem da se smejem.
Najgore je se zatvoriti u sebe ili plakati pred drugim.Od sažaljenja nema vajde.

Zar baš to trčanje nije ''zatvaranje u sebe''?
I, šta kad, ne daj Bože, eksplodiraš jednom?
Šta god ste mi vi ovde rekli, ja sam se osećala MNOGO, MNOGO bolje! I, sa svakom napisanom reči, i svakom puštenom suzom, ja se OSEĆAM BOLJE!!!
To što ovde vodim beskrajne razgovore sa sobom i sa vama, samo znači da NISAM sa njim.
Možda je za tebe ovo pogrešan način pražnjenja i preživljavanja, ali meni čini dobro. zato, hvala što postojite svi vi :wink:
Znaš Vanja, ne plačem i ne kukam ja ovde mesecima, samo DVA DANA!

Ma placi, placi koliko god mozes. Ako je to tvoj nacin praznjenja onda iskoristi sav potencijal. Samo ako ti je nakon toga bolje.
 
Evo, bolje je. sad idem na depilaciju, pa kući, pa na kafu s drugaricama...
završavam za danas sa postovima, jer, već sam rekla, comp. je kod njega, a ja tamo ne idem...
Pišem vam sutra, i hvala...

P.S. Ne mogu da ne primetim da je moja tema bila ubedljivo najposećenija za tako kratko vreme, a onda je otvorena još jedna, samo zbog mene! PODIGLI STE MI EGO :D
 
mackica ns:
Evo, bolje je. sad idem na depilaciju, pa kući, pa na kafu s drugaricama...
završavam za danas sa postovima, jer, već sam rekla, comp. je kod njega, a ja tamo ne idem...
Pišem vam sutra, i hvala...

P.S. Ne mogu da ne primetim da je moja tema bila ubedljivo najposećenija za tako kratko vreme, a onda je otvorena još jedna, samo zbog mene! PODIGLI STE MI EGO :D

Ma sve da se osecas bolje 8)
 
Vidim da ovde i dalje uvek ima nekog ko se drzi stare forumske tradicije otvaranja tema koje imaju samo jednu svrhu - prozivanja i blacenja ljudi i njihovih osobina. Pa onda, kad nekome nemas nesto pametno da kazes, a ti lepo otvori novu temu, isprozivaj ga, nazivaj raznim imenima a sebe uzdigni na pijedestal kao primer valjanog ljudskog bica.
 
Groucho_Marx:
Vidim da ovde i dalje uvek ima nekog ko se drzi stare forumske tradicije otvaranja tema koje imaju samo jednu svrhu - prozivanja i blacenja ljudi i njihovih osobina. Pa onda, kad nekome nemas nesto pametno da kazes, a ti lepo otvori novu temu, isprozivaj ga, nazivaj raznim imenima a sebe uzdigni na pijedestal kao primer valjanog ljudskog bica.

Tvoj nick mi govori sve!
Zašto neko kao što si ti, nekom kao što sa ja, koja sam VI, kaže ti iako ja , koja sam Vi , tebi koji si ti kažem VI.

Kapiraš Marx?
 

Back
Top