Amater totalni

Mr.Shishmish

Domaćin
Poruka
4.036
Koji digitalni aparat (najbolji u toj klasi) mogu da uzmem za otprilike 200 eura ... Pomagajte zelim da ga kupim ali necu da uzmem neshto bezveze !!!! A ne razumem se u aparate, pa chisto da me neko ne prevari :D :D :D
 
shishmish01:
Koji digitalni aparat (najbolji u toj klasi) mogu da uzmem za otprilike 200 eura ... Pomagajte zelim da ga kupim ali necu da uzmem neshto bezveze !!!! A ne razumem se u aparate, pa chisto da me neko ne prevari :D :D :D
Nemoj da kupis nista!Sakupi jos 200 pa onda razmisljaj.Za taj kako rece A 70 ces baciti pare.to je mali krsic u koga je nabijeno gomila toga a nista posebno.Ako mozes da ga nadje z za 50 evra*toliko vredi)uzmi ga!Nista preko toga,jel kao sto rece bacices pare.
 
symbad:
Slobodno kupi CanonA75, ja ga imam, sada je oko 215-220 eur, daj mi mail ako te interesuje da vidis neku sliku, poslacu ti.
HM!Dobro posto to clan kaze uzmi ga.BTW oni iz Canona su stre varalice.To ono kao latini.Prodaju ime.to je bre mnogo para za taj aparat.Nevredi toliko.MAni marku i sta kazu "experti".Uzmi sta ti treba.Os da slikas decu i porodicu,os da se bavis umetnoscu,os da tako slikas svuda pomalo.Fuji i olimpus ti za slicne pare daju i lepsi(ne cigla oblik)i bolji aparat.Toliko .Laku noc
 
shishmish01:
Koji digitalni aparat (najbolji u toj klasi) mogu da uzmem za otprilike 200 eura ... Pomagajte zelim da ga kupim ali necu da uzmem neshto bezveze !!!! A ne razumem se u aparate, pa chisto da me neko ne prevari :D :D :D
HE HE prevarice te svakako(u ovoj zemjli bez imena).Cim ti neznas sta ti treba i sta hoces od aparata tu nema price.Ajd ziveli!Ovi Strucnjaci sa liste preteruju i idu iz karajnosti u krajnost.Nema sredine ni humanosti.Kupi ovo kupi ono.Ma daj slikaj **** te i samo slikaj!Moze bre i smena 8!SAla mala.Uzmi Fuji ili oliompus.CAnon je skuup.Za male pare(a70)nenudi nista.Ne padaj na marku.Svaki fujijev aparat u toj klasi daje sjajniju i lepsu sliku.A i jeftiniji je.Ako os smenu 8 daj adresu poslacu ti.GArantujem da ces skeniranjem negativa imati lepsu sliku od a70.HE HE HE !
 
Olympus u klasi Canona A75 kosta barem 50-ak eur vise, Canoni A serije su odlicni aparati, www.benchmark.co.yu/forum na ovom forumu imas dosta toga napisano o Canon-ima A serije, stim sto tu strucni ljudi iznose svoja misljenja, a ne BILO KO! Vidi poredjenja majke ti, Fuji i Canon hehe, ajd Olympus i moze ali Fuji,,,,,,
 
Imam ja Canon A75 i zadovoljna sam.
Vidi da ga uzmes negde gde uz njega daju punjac jer guta baterije.Cula sam da moze sa punjacem da se uzme za 220e.
Poslacu ti i ja par slika ako hoces da vidis kakve pravi.Videces, odlicnog su kvaliteta, rezolucije do 3.12 mpix, imas 32 mb na fabrickoj memorijskoj kartici, mada bih ja preporucila da ustekas malo para i kupis neku karticu sa vise memorije.
Imas diskusije strucnjaka na e l i t e s e c u r i t y.org pa vidi.
 
Anonymous:
Anonymous:
Za taj kako rece A 70 ces baciti pare.to je mali krsic u koga je nabijeno gomila toga a nista posebno.Ako mozes da ga nadje z za 50 evra*toliko vredi)uzmi ga!Nista preko toga,jel kao sto rece bacices pare.

retko se moze procitati nesto ovako glupo...
NO COMENT!OK Canon al ove male digitalne slajmare sto su izbacili ...smesno!Da se razumemo u klasi do 500 evrica se moze naci daleko bolje od canona..Uostalom sta fali FUJI aparatima?Trirazloga evo!1.Lici na pravi foto aparat(nije cigla designe)2.Jedino na Fuji aparatima pise Made in Japan(ako je to danas nekom bitno)3.Ima sve karakteristike vrhunskog digitalnog aparata.Cinjenica je da ima malko jkace boje,al boje su boje i one cine svet lepsim!Taj A70-75 je mali i sve mu je nabijeno tu negde.Ljudi na ovim nasim prostorima su navikli da ime foto aparata pocinje na Canon i Nikon.To nije lose i to je vrhunsko,al postoji i drugo jako jako dobro!MA uostalom probajte!Slikajte,slikajte i samo slikajte i videcete.Nema tu neke razlike.BTW mozete mi verovati ai nemorate,slikao saM SA FuJI S602Z A DRUGAR nikonom d1x ili dh1(tako nesto)slali smo slike na neke sajtove ,bile su podjednako kvalitetne.
 
E bre ti stvarno umes samo da masis temu i toliko dahvalis Fuji da mi opasno mirisi na nekoga ko ih prodaje :wink:
Ne kazem ja Fuji ima super proizvode ali se oni odazivaju na imena Velvia, Provia, Astia, Portra .......

Ali porediti bilo koji kompakt digitalac sa onom sakom jada od cipa koji na mokat malog prsta moze da stane sa nekim DSLR apartom je smesno, pogotovo kad su u pitanju kompakti sa gomilom piksela koji imaju toliki sum da su neupotrebljivi za bilo sta ozbiljno a i za ne ozbiljno samo na najnizoj ISO vrednosti koju poseduju da ne pricam o kvalitetu objektiva na tim igrackama itd itd
Uostalom covek je lepo dao cenovni rang i tesko da ce tu naci nesto bolje od Canon A75
BTW ja ne koristim ni Nikon ni Canon ni Leicu a od Fujija sma naveo sta koristim :roll:
 
U klasi oko 500 EUR Canon G 6 je toliko ubedljivo najbolji, da su ostali (a posebno Fuji S 7000 i S 20 Pro) prema njemu kao igrackice.

Fuji je najvece S*ANJE koje moze da se nazove fotoaparatom.

Namenjen je iskljucivo neznalicama koji se loze na izgled: "Jao vidi sto mi aparat podseca na DSLR", a u trenutku kada pogledam slike bilo kog od Fuji-ja smuci mi se zivot.

Uporedjivanje Fuji-ja i Canona je isto kao uporedjivanje Lade i Golfa (sve sto im je slicno je broj tockova).

Ukratko, deli ih EPOHA.

Ne postoji ni jedan delic na bilo kom Fuji aparatu koji je uradjen onoliko kvalitetno kao na odgovarajucem Canonu, istina Canon je u proseku mrvicu skuplji, ali ni blizu onoliko kolika je razlika u kvalitetu, pogotovo razlika u kvalitetu finalnog proizvoda svakog aparata, odnosno FOTOGRAFIJA.

BTW, Nikon se takodje ne moze izjednacavati sa Canonom, jer iz dana i dan za njim sve vise zaostaje, jedino je ranije (u SLR vremena) bio dobar ali uvek preskup.

To sto si uporedjivao slike sa Fuji-ja i DSLR Nikona i ustanovio da su slicne ti verujem, jer su sada i Nikoni slicna prevara kao i Fuji (samo u visem cenovnom rangu).

Ali da ti je dosao u ruke npr. Canon 20 D, 10 D, Pro 1 ili G 6 situacija bi bila VEOMA drugacija.

Ukratko, od A 60 do 1 Ds Mark II, ne postoji bolja kupovina u bilo kojoj klasi (osim UZ) od odgovarajuceg Canon modela. Jedino u UZ klasi Panasonic je bolji (jer Canon tu ne ucestvuje mnogo) sa svojim odlicnom FZ modelima.

Ukratko, ako mozes, probaj, zaprepasices se, kada vidis koliko je Canon i ispred Nikona, a o Fuji-ju da i ne govorim.
 
Ljudi Hvala Vam na svim mogucim komentarima i odgovorima, ali moracu da sachekam neko
bolje vreme (ostao sam bez posla)....
Ali na prolece se nadam da cu sebi moci da priushtim neshto malo skuplje. Jer sam bash
dosta razmishljao o svemu tome i ipak je najbolje da skrpim neke vece pare i uzmem neki
kvalitetan aparat jer mi treba prvenstveno za "umetnost" !!! Nego ako neko zna da mi
navede neke modele koji imaju i digitalnu expoziciju (chuo sam da postoje i takvi) bio
bih zahvalan !!! Ne morate ovde da ubedjujete jedni druge koji je bolji aparat samo
recite svoje mishljenje (ja uvazavam svachije, jer sebe smatram amaterom u poznavanju
fotoaparata) !!!
Josh jednom hvala !!!
7_4_15.gif
 
Za cenu D70 pogledaj na REFOT-ovom sajtu (http://www.refot.com/), mada sigurno moze da se nadje jeftinije (bironova u merkatoru, oglasi mada ovo ne bih preporucio). Vodi racuna da ti treba i objektiv - kad se kupuje u kitu, jeftinije je. Ne ocekuj mnogo od elektronske ekspozicije, dobijas brzu sinhronizaciju sa blicom (1/500) i krace ekspozicije (1/8000).
 
Jedino na Fuji aparatima pise Made in Japan(ako je to danas nekom bitno).
:shock:

Za tvoju informaciju, i na Sony aparatima ( bar ovom mom) to pise (ako je to uopste bitno ).
Moj kolega je u Japanu kupio Canon made in China. Pa ako Japanci kupuju "svoje" aparate made in China , to nesto govori...
 

Back
Top