Ram loodilo

clan

Primećen član
Poruka
514
Imam kingston jedan na 333mhz i drugi na 400mhz asus ploca i stojao je normalno na 266mhz u biosu, pa sam ja podigao na 333mhz.
1. Zasto je automatski stajao na 266mhz?
2. Zasto imam samo 266 i 333mhz da izaberem zasto nema i 400mhz? Ploca podrzava do 400mhz.
Pozdrav svima!
 
nema veze koliko ti ploca podrzava, posto imas dva modula a jedan od njih ti je na 333 normalno je da ce ti raditi na 333 mhz, ako bi ostavio samo taj modul od 400 mhz onda bi ti komp radio na 400 :wink:
 
panther:
nema veze koliko ti ploca podrzava, posto imas dva modula a jedan od njih ti je na 333 normalno je da ce ti raditi na 333 mhz, ako bi ostavio samo taj modul od 400 mhz onda bi ti komp radio na 400 :wink:
Ok to znam ali zasto nemam da podignem na 400mhz u biosu?
Da li moze da se overklokuje ram od 333 da radi na 400mhz mozda je malo glupo pitanje ali ajde...?
 
clan:
d1:
mozda ploca ne podrzava 200MHz FSB niti 400MHz memoriju.... kao npr a7v333x tj via kt333 chipset
Ploca je asus p4p800se znaci podrzava i jedno i drugo
onda jedino da pogledas gde se podesava asinhron rad memorije da bi izbegao 1:1 memorija:FSB...

ne poznajem taj BIOS pa ne mogu detaljisem....

u svakom slucaju reeeeeeeeeeeeeetko koja 333MHZ memorija ce da radi stabilno na 400MHz.... morao bi da budes praaaaavi sreckovic za to
 
panther:
jel ti nas malo z..... :?
Pa ovako digao sa 133 na x165 tako da sada je na 3.3 a fsb je 660.
Tako da 3300-2660=640mhz inace max mu je 3450mhz.

Moj drug ima abit sa p4 od 3.4ghz cini mi se uglavnom tu je negde i rece da je overklokovan na 5.4ghz hm ako je tacno svaka mu cast...
 
mnogi su tako odregovali ali znam da za novije celerone pise da im je max overclock 1ghz bar tako meni pise, a za pentium od 3.4 mozda i njemu pise 2ghz max overclock neznam... samo znam da je taj abit izuzetno skupa ploca ako ne i jedna od najskupljih, e ako je jos neko tako nesto cuo ili video neka napise za overklok od skoro 2ghz?
 
clan:
Pa ovako digao sa 133 na x165 tako da sada je na 3.3 a fsb je 660.
Tako da 3300-2660=640mhz inace max mu je 3450mhz.

Moj drug ima abit sa p4 od 3.4ghz cini mi se uglavnom tu je negde i rece da je overklokovan na 5.4ghz hm ako je tacno svaka mu cast...
Stvarno extra rezultat.Bilo bi lepo od tebe da nam daš još neke podatke tipa:koju je memoriju koristio,kako je uspeo da ohladi usijanu zver na 5.4ghz-a,itd(ako je to uopšte tačan podatak)?Voleo bi da znam i nešto više o tvom celeronu(na kom je jezgru baziran,Prescott ili Northwood) i tvojoj mašini uopšte pošto ni tvoj rezultat nije loš.
 
Neznam vise nista za njega ali znam da je rekao da mu mu stoji oko 65c. U principu sve najskuplje ima i mislim oko 5-6 kulera ukupno.
Moj je preskot ali mislim da nema nista bez dobre ploce jer dok sam imao celeron od 1.7ghz i msi plocu nisam mogao sa dignem vise od 190mhz i to max.
Pisao sam koja mi je ploca i celeron od koliko je, max sam uspeo da mu dignem na 3450 i to sam pisao, pri tome temperatura stoji na 38 kada nista ne radim tako internet i to a fan je na 2030rpm tako negde...
 

Back
Top