Izračunavanje horoskopa - nedoumice

gost 192266

Elita
Poruka
23.388
1zp1xjc.jpg

2uhy0j9.jpg

9kmgqb.jpg

na 2 sajta 2 razlicite natalne karte sa istim podacima? jesam ja neki fenomen? :think:
nerazumem se u ovo nista ali vidim da sam na jednom devica podznak deviza a drugi devica/lav
 
Хм, а које године је DST (летње рачунање времемена) уведено у Србију одн. СФРЈ? Нисам до дана данашњег нашао референцу када и како је ово увођено код нас, а битно је у овом случају.

Astro.com му приказује карту као да је рођен по DST. Овај други сајт као да није. По ономе што сам чуо DST је код нас уведен тек од 1984, тако да би у том случају ипак astro.com машио.

Хајде, да решимо мистерију, када је код нас уведено DST? Чуо сам и да ово рачунање времена није сваке године имало исте референтне моменте (нпр. задњу недељу марта/октобра) већ да је и ту било осцилација.
 
Како све? Не видим да ти је ико ишта тумачио. :)

У принципу верујем astro.com-у али бих волео да коначно сазнам за неки проверљив и доступан извор о томе када је DST код нас уведено и како је временом мењало своје границе.
 
Како све? Не видим да ти је ико ишта тумачио. :)

У принципу верујем astro.com-у али бих волео да коначно сазнам за неки проверљив и доступан извор о томе када је DST код нас уведено и како је временом мењало своје границе.

imam neko tumacenje koje mi je napravio neki astrolog Jovanovic Ljerka ali je to uradjeno na 10tak strana i dobio sam za 10 minuta, sto mi je mal osmesno! ipak mislim da je tumacenje malo komlpeksnija stvar iako se nerazumem u to da budem iskren opet treba 10 minuta samo da napises to a ne jos i protumacis! bar moje misljenje, a postavio sam i u natalne karte pa mozda neko i protumaci nesto...

p.s. zar nije to onda problem sa svim ljudima koji su rodjeni pre 1984?
 
Хм, а које године је DST (летње рачунање времемена) уведено у Србију одн. СФРЈ? Нисам до дана данашњег нашао референцу када и како је ово увођено код нас, а битно је у овом случају.

Astro.com му приказује карту као да је рођен по DST. Овај други сајт као да није. По ономе што сам чуо DST је код нас уведен тек од 1984, тако да би у том случају ипак astro.com машио.

Хајде, да решимо мистерију, када је код нас уведено DST? Чуо сам и да ово рачунање времена није сваке године имало исте референтне моменте (нпр. задњу недељу марта/октобра) већ да је и ту било осцилација.
ДСТ је уведено 1984. године.
 
Добро, а референце?

Није да вам обома не верујем, него сутра могу да се појаве и Пера и Жика са њиховим верзијама тих промена (осцилација може бити и јако спора да за живота не прође један период али је теоретски осцилација), па би било лепо ако би неко знао где су те промене документоване.
 
Ne mogu da se pojave dotični Žika i Pera sa svojim verzijama kad postoji jedna jedina, koja se u medijima spomene bar 2x godišnje kada se u vestima najavi promena u računanju vremena tj. prelazak s letnjeg na zimsko vreme i obrnuto.

Prema važećem zakonu, letnje računanje vremena u Srbiji počinje poslednje nedelje u martu, a završava se poslednje sedmice u oktobru.

Cilj pomeranja vremena uglavnom je ušteda električne energije. Letnje računanje vremena je kod nas prvi put uvedeno 27. marta 1983. godine.

Od 1995. godine kazaljke na satovima su pomerane u poslednjoj sedmici septembra na osnovu odluka koje je donosila vlada, a pre četiri godine je donet novi zakon u toj oblasti i letnje računanje vremena usklađeno sa Evropskom unijom.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/594431/Letnje+računanje+vremena.html
http://www.vesti-online.com/Vesti/Tema-dana/40471/Pocelo-letnje-racunanje-vremena
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:203956-Miholjdan-je-radna-svetkovina
itd itd.

Ako ni to nije dovoljno, ovde možete pogledati izveštaj o promeni računanja vremena za svaku godinu i svaku zemlju pojedinačno: http://www.timeanddate.com/time/dst1983.html
(ja sam potražila za 1983., dole postoji opcija da se izabere godina).
 
Ne mogu da se pojave dotični Žika i Pera sa svojim verzijama...
Само на овој теми смо имали неколико верзија, нпр. та подела на 1995/96, па 1984/83. Итд. Сто људи, сто ћуди. Није да нема и Лазе негде међу Пером и Жиком.

А ето како може да се претражи када се хоће. Леп пос`о сте ми обавили. ;)
 
Da li je moguce da se prilikom upisa rodjenja napravi greska od citavih pola sata?!

Meni u krstenici pise 16,15h dok majka tvrdi da sam rodjena u 15,40h. Kaze da je nosila sat i gledala u vreme. U krajnjem slucaju dozvoljava gresku od 15-ak minuta buduci da je citav porodjaj trajao 5 minuta, na pomen 16,15h ona samo odmahne rukom i kaze - nema sanse:lol:

Kada sam uradila kartu za 15,40 4 planete su promenile polozaj po kucama a promenili su se i vrhovi kuca, dobila sam par trigona sa ascedentom, sasvim druga slika karte... Ruku na srce otkad znam za sebe ponavaljam da sam rodjena u 20 do 4 ali mi je neverovatna greska od preko pola sata pa sve kao vise verujem babici...
 

Back
Top