Maradona [b]VS.[/b] Pele

vlama

Obećava
Poruka
63
Voleo bih da na ovu temu dobijem odgovor od svih koji su prisutni na forumu, pa bar od onih koji su na Fudbalu!

Verovatno ce vecna dilema biti : Ko je bolji Maradona ili Pele?Po meni ta tu titulu FIFA je NEPRAVEDNO dodelila Peleu!

Znaci evo ja pocinjem

1-0, za Maradonu
 
vlama:
Voleo bih da na ovu temu dobijem odgovor od svih koji su prisutni na forumu, pa bar od onih koji su na Fudbalu!

Verovatno ce vecna dilema biti : Ko je bolji Maradona ili Pele?Po meni ta tu titulu FIFA je NEPRAVEDNO dodelila Peleu!

Znaci evo ja pocinjem

1-0, za Maradonu


2-0 za MARADONU ( nepravedno mu je oduzeta titula jer je narkoman ) ali i pored toga on je najbolji!
 
Ne slazem se ni malo sa tim da je Ronaldinjo naslednik Maradone, a jedini koji je bio blizu je bio Romario! Ipak kako sam cuo, a i gledao na net-u Freddy Adu, izvesni 14-ogodisnjak Amerikanac poreklom iz Gane na dobrom putu je da nadvisi Maradonu koji je ipak neprevazidjen!
 
4-1 Ja sam za Pelea zbog toga sto je Pele po meni pametniji i nekako ima neki shmek kad ga gledash,mada su i jedan i drugi vrhunski igraci nekako Maradona ima tu mrlju u karijeri zbog doping afere.Ukusi su razliciti,a ja vishe volim Brazilce i njihov nacin igre i svatanja fudbala.
 
Mnogi vole Maradonu jer oni koji su gledali Pelea su uglavnom pomrli :) ja sam kao mladji gledao neke peleove snimke iz 60-tih godina i posle iz Meksika '70. verujte mi da je to ludnica sta je taj covek radio.Maradoni svaka cast,ali ja mislim da je svaki igrac Brazila iz finala u Meksiku u najmanju ruku u rangu sa Maradonom,ne racunajuci Pelea.U Brazilu i dalje ima ljudi koji misle da je Garinca bio bolji od Pelea,a taj covek je pravio haos na terenu bukvalno je od portivnika pravio budele a imao je jednu nogu kracu.Ali nikad nije mnogo pominjan jer je polse postao alkoholicar.
Generalno gledano FIFA pravi spprdnju uporedjujuci Pelea i Maradonu.Ja to necu da uporedjujem jer necu da degradiram ni jednog od njih dvojice,jer su obojica Bogovi u svojim zemljama i razlikuju se.Pele nikad nije igrao u evropi,stari je puno od maradone,nisu igrali u istom vremenu...ma suludo je uporedjivajuci ih.Moj ujko ce uvek da kaze da je Krojf najbolji igrac svih vremena... :)
 
Jedna stvar: Maradona kada je doshao u Napoli, Napoli je iste te godine uzeo skudeto, kada je odshao u Barsu, Barsa je istete godine uzela Tituli prvaka Evrope, Shpanije i kup kralja. Mada je Pele ipak Pele, ali e bre ljudi Maradaona je MARADONA!
 
Bullitt13:
Jedna stvar: Maradona kada je doshao u Napoli, Napoli je iste te godine uzeo skudeto, kada je odshao u Barsu, Barsa je istete godine uzela Tituli prvaka Evrope, Shpanije i kup kralja. Mada je Pele ipak Pele, ali e bre ljudi Maradaona je MARADONA!
Barsa titulu prvaka Evrope sa Maradonom?!!!! Ko te to slagao?! Bareselona ima samo jednu jedinu titulu pravaka Evrope i to 1992. kada je u finalu pobedila Sapmdoriju 1-0 tada je Kuman dao gol iz slobodnog udarca (Kumanova kopacka sa te utakmice stoji u vitrinama u muzeju Barselone)Inace,Maradona je odigrao jako malo meceva za Barsu jer mu je prvo Goikoecea slomio nogu (polse 2-3 meseca od dolaska u Barselonu) i tada je pauzirao oko 6 meseci.POsle toga Maradona mu se osvetio na jednom mecu(uradivsi ga namerno) i dobio suspenziju od jos oko 6-7 meseci.A u Napoli je otisao jer ga niko nije hteo,zbog problematicne naravi koju je jos tada,82-83.pokazivao.Barsa se njega prakticno odrekla.
Pele nikad nije igrao u Evropi, pa ljudi dosta malo znaju o njegovim igrama,za rzliku od Maradone koji je po meni vise previo skandale nego sto je igrao fudbal.Da nije bilo one utakmice u Meksiku 86. protiv Engleza i na njegova dva gola...verovatno da niko nikad ne bi znao ko je Maradona.Generalno gledano svaka mu cast,ali bio je prevarant.
 
Maradona je Naj Bolji, Maradona je pravi madjionicar sa loptom, dosta je dokazao u calcio koja je naj teza liga sveta, u Napoli su ga obozavali kao BOGA.
A lako je bilo Pelu da postize golove posto je igro ceo zivot u Santos u brazilu pa otisao u Ameriku da igra.
Znaci Pele nije nista dokazao posto je igrao u naj Bedniju Ligu sveta u Americi.
Maradona ti je bio nekad kao Ronaldinho ili Ronaldo sada, covek koji je mogo da predje ceo teren sa loptom i da gol!!!!!
Pele je poznati za golove koje nije uspeo da da nego za golove koje je dao (svetsko prvenstvo kada je pokuso da lobuje golmana i kada je pokuso neku fintu na nekog igraca i promasio gol).
Pele igra kao moj deda Mile.
 
Sasa_Huligan:
Maradona je Naj Bolji, Maradona je pravi madjionicar sa loptom, dosta je dokazao u calcio koja je naj teza liga sveta, u Napoli su ga obozavali kao BOGA.
A lako je bilo Pelu da postize golove posto je igro ceo zivot u Santos u brazilu pa otisao u Ameriku da igra.
Znaci Pele nije nista dokazao posto je igrao u naj Bedniju Ligu sveta u Americi.
Maradona ti je bio nekad kao Ronaldinho ili Ronaldo sada, covek koji je mogo da predje ceo teren sa loptom i da gol!!!!!
Pele je poznati za golove koje nije uspeo da da nego za golove koje je dao (svetsko prvenstvo kada je pokuso da lobuje golmana i kada je pokuso neku fintu na nekog igraca i promasio gol).
Pele igra kao moj deda Mile.
Ma daj covece ti stvarno lupas!Pricas tako zanekoga ko ima 3 titule prvaka sveta.Pa znas kad ce neko da osvoji 3 titule prvaka sveta?NIKAD!Jesi ti uopste gledao makar jednu Peleovu utakmicu?Maradona mi se ne svidja samo zato sto je prgav igrac...folirant,viseo njemu zna zbog dopinga i droge i onog cirkusa sa Engleskom,nego zbog fudbala.Da je bio malo razuman,kao sto nije sigurno bi Argentina bila 3 puta prvak sveta za redom!
 
Ma daj covece ti stvarno lupas!Pricas tako zanekoga ko ima 3 titule prvaka sveta.Pa znas kad ce neko da osvoji 3 titule prvaka sveta?NIKAD!Jesi ti uopste gledao makar jednu Peleovu utakmicu?Maradona mi se ne svidja samo zato sto je prgav igrac...folirant,viseo njemu zna zbog dopinga i droge i onog cirkusa sa Engleskom,nego zbog fudbala.Da je bio malo razuman,kao sto nije sigurno bi Argentina bila 3 puta prvak sveta za redom![/quote]

AHAHAH bas si smesan ti!! Ti si plitak decko ako samo gledas kako se maradona drogirao i stavljas sa strane njegovu igru. I nemoj misliti da je Brazil osvojio te titule samo uz pomoc pelea, tu su bili i garrincha, vava, didi itd... Po meni garrincha je bio bolji igrac od pela. Ali pela svi mnogo duvaju.
I ne brini se jesam gledao njegove utakmice i nije nista fantasticno igro kao Maradona, kao sto sam ti reko on je poznati za golove koje nije uspeo da da nego za golove koje je dao na svetsko prvenstvo.
Maradona je taj koji je uspeo u naj tezu ligu i sta vrede te titule svetskog prvaka peleu kada nije smeo da dodje u evropu da se uporedi u naj jace lige i da pokaze da je naj jaci??!!! Nista mu ne vrede posto je on bio plasljiv i celu karieru igro u Brazil i Ameriku.
Maradona je mozda samo jednom osvojio svetsko prvenstvo i bio svetski prvak kod mladih ali je uspeo u evropu osvojio je:Kup Spanije,Super Kup Spanije,2 puta prvenstvo Italije, Kup Italije, Super Kup Italije, Kup UEFA i naj bolji strelac Seria A 1988 i proglasen naj bolji igrac u kalcio 1988!!!!!
 
Pele je bolji.
Maradona spada u isti kos sa jos nekim igracima, ali je u ocima javnosti ispred njih samo zato sto je iskomercijalizovaniji. Neko kaze da Pele nije smeo da dodje u Evropu, a zasto bi to i radio? Sta fali brazilskoj ligi koja je jedna od najjacih na svetu? Ipak pricamo o najjacoj skoli fudbala na svetu.
 
Sasa_Huligan:
Brazilska skola jeste jedna od naj boljih ALI nije to pitanje! Da je Pele imo malo vise muda dosao bih u evropu kao svi naj bolji brazilci, dosao bih da igra protiv NAJ JACE igrace celog sveta koji igraju u EVROPI (italijanska i spanska liga).

A ti mislis da je tih godina kad je igrao Pele Italijanska liga bila najbolja. Pa nasa liga je nekad bila jaca od te liga.
Nije Pele dzabe proglasen najboljim fudbalerom svih vremena. Uvek ce biti neko ko se tome protivi.
I ove godine kad je Ronaldinho proglasen najboljim mnogi se ne slazu sa tim, ali on je ove godine stvarno bio najbolji!
 
Goku:
Sasa_Huligan:
Brazilska skola jeste jedna od naj boljih ALI nije to pitanje! Da je Pele imo malo vise muda dosao bih u evropu kao svi naj bolji brazilci, dosao bih da igra protiv NAJ JACE igrace celog sveta koji igraju u EVROPI (italijanska i spanska liga).

A ti mislis da je tih godina kad je igrao Pele Italijanska liga bila najbolja. Pa nasa liga je nekad bila jaca od te liga.
Nije Pele dzabe proglasen najboljim fudbalerom svih vremena. Uvek ce biti neko ko se tome protivi.
I ove godine kad je Ronaldinho proglasen najboljim mnogi se ne slazu sa tim, ali on je ove godine stvarno bio najbolji!

joj decko ali ti znas da lupas, tih godina kada je igro pele znaci od kraj pedesetih do sedamdesetih godina naj jaci klubovi su bili real madrid,Milan, inter, mancester i ajax.Nije bitno gde bih igro u evropi ali trebo je doci
 

Back
Top