KURT COBAIN - LEGENDA KOJA ZIVI I ZIVECE! SVE O NJEMU

  • Začetnik teme Rock-metal-girl
  • Datum pokretanja
R

Rock-metal-girl

Gost
NIRVANA
To je to. Kada kazemo Kurt , prvo pomislimo na Nirvanu. Sta mislite o ovom coveku koji je jednostavno (bar po mom misljenju)bio drugaciji od ostalih i nije se uvlacio nikome?
Sta mislite o nekom ko je stvorio sam jedan pravac , ziveo za muziku i otisao na onaj svet zato sto je bio previse dobar i pametan da ostane????????????

Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju , imam sve fotke i pisacu o njemu kad budem imala vise vremena. Molim da mi se ne javljaju seljaci koji ce pricati da je on bio samo izopaceni Narkoman i da mu je droga pisala pesme. On zasluzuje da ga svi postuju i da mu se dive , (hej , on je pisao pesme i kao mali , a najveci hitovi nastali su kad se nije drugirao) ali znam da treba postovati i tudje ukuse. Zato , da ne bi bilo svadje , ne javljajte se vi koji ne volite rock , slusate narodnjake, rep , tehno ili mozda neke nasa njasra (ups, ovde ja nepostujem) , jer Nirvanu i Kurta i njihov smisao mogu shvatiti samo samo pravi poklonici rocka , ako ne i posebnog pravca grungea.
 
mislim da je yugoslav u pravu ..... mnogo lupas, ali te podrzavam u vezi Nirvane :D mada nije kurt bas takva legenda kako ti pricas, samo si se malo zaljubiskala u njegovu pojavu :D
prvo sto sam slusao od dobre muzike je upravo Nirvana, i od nje je sve pocelo, ta muzika je bitno uticala na mene, ali, devojko, mnogo lupas :D
dosta njegovih pesama je o drogama, dumb, come as you are,.... "and I swear that I don't have a gun" ... sta mislis sta je to GUN? vidi se da je dosta pesama i nastalo pod drogama, ali to ne umanjuje njihovu vrednost vec nam otvara nesto drugo.
kazes: "Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju" .....
ne lupetaj molim te.
koji broj bokserica je nosio kurt i koja mu je bila omiljena boja carapa? :D :D :D
 
keeper:
mislim da je yugoslav u pravu ..... mnogo lupas, ali te podrzavam u vezi Nirvane :D mada nije kurt bas takva legenda kako ti pricas, samo si se malo zaljubiskala u njegovu pojavu :D
prvo sto sam slusao od dobre muzike je upravo Nirvana, i od nje je sve pocelo, ta muzika je bitno uticala na mene, ali, devojko, mnogo lupas :D
dosta njegovih pesama je o drogama, dumb, come as you are,.... "and I swear that I don't have a gun" ... sta mislis sta je to GUN? vidi se da je dosta pesama i nastalo pod drogama, ali to ne umanjuje njihovu vrednost vec nam otvara nesto drugo.
kazes: "Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju" .....
ne lupetaj molim te.
E, vidis , ovde ne lupam ja. Ako nisi znao , Kurt se nije drogirao pre nego sto je upoznao Courtney , a ove pesme napisao je mnogo pre toga . Ja sam ovde da razmenim misljenja i saznam nesto novo (ako je moguce) . I zamolila sam da mi se javljaju samo pravi , ali stvarno , pravi fanovi Nirvane . Ja nikad nisam omalovazavala tudju muziku , vec su mi se neke drugarice sa neta javile i rekle da bi volele da nesto napisem o Kurtu jer znam toliko mnooooogo o njemu. Ja stvarno mnogo volim Nirvanu , a ovo sto cu danas napisati o Kurtu ti ne moras da citas . Ni ti ni yugoslav (kog inace ne podnosim) . Kad sam rekla : znam sve ono sto i oni znaju , mislila sam zbog toga sto sam posetila mnoge sajtove , ceo nirvanin i Kurtom zivot sada je u javnosti , pa ako nekog zanima mogu da posaljem mejlove sa slikama itd. Nista lose.
koji broj bokserica je nosio kurt i koja mu je bila omiljena boja carapa? :D :D :D
 
keeper:
mislim da je yugoslav u pravu ..... mnogo lupas, ali te podrzavam u vezi Nirvane :D mada nije kurt bas takva legenda kako ti pricas, samo si se malo zaljubiskala u njegovu pojavu :D
prvo sto sam slusao od dobre muzike je upravo Nirvana, i od nje je sve pocelo, ta muzika je bitno uticala na mene, ali, devojko, mnogo lupas :D
dosta njegovih pesama je o drogama, dumb, come as you are,.... "and I swear that I don't have a gun" ... sta mislis sta je to GUN? vidi se da je dosta pesama i nastalo pod drogama, ali to ne umanjuje njihovu vrednost vec nam otvara nesto drugo.
kazes: "Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju" .....
ne lupetaj molim te.


koji broj bokserica je nosio kurt i koja mu je bila omiljena boja carapa? :D :D :D



By the way , Kurt nikad nije nosio bokserice (naravno obicne gace) , kupovao je samo crne carape i oblacio se iance u second-hand shopu. A i ubijen je u kosulji sa snizenja , u starim izlizanim farkama , crne carape ... :(
 
Rock-metal-girl:
keeper:
mislim da je yugoslav u pravu ..... mnogo lupas, ali te podrzavam u vezi Nirvane :D mada nije kurt bas takva legenda kako ti pricas, samo si se malo zaljubiskala u njegovu pojavu :D
prvo sto sam slusao od dobre muzike je upravo Nirvana, i od nje je sve pocelo, ta muzika je bitno uticala na mene, ali, devojko, mnogo lupas :D
dosta njegovih pesama je o drogama, dumb, come as you are,.... "and I swear that I don't have a gun" ... sta mislis sta je to GUN? vidi se da je dosta pesama i nastalo pod drogama, ali to ne umanjuje njihovu vrednost vec nam otvara nesto drugo.
kazes: "Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju" .....

Onaj gost sam bila ja . Haahahaahahahahaha!!! Niko ne zna bolje!!! :twisted: :twisted: :twisted:
ne lupetaj molim te.
E, vidis , ovde ne lupam ja. Ako nisi znao , Kurt se nije drogirao pre nego sto je upoznao Courtney , a ove pesme napisao je mnogo pre toga . Ja sam ovde da razmenim misljenja i saznam nesto novo (ako je moguce) . I zamolila sam da mi se javljaju samo pravi , ali stvarno , pravi fanovi Nirvane . Ja nikad nisam omalovazavala tudju muziku , vec su mi se neke drugarice sa neta javile i rekle da bi volele da nesto napisem o Kurtu jer znam toliko mnooooogo o njemu. Ja stvarno mnogo volim Nirvanu , a ovo sto cu danas napisati o Kurtu ti ne moras da citas . Ni ti ni yugoslav (kog inace ne podnosim) . Kad sam rekla : znam sve ono sto i oni znaju , mislila sam zbog toga sto sam posetila mnoge sajtove , ceo nirvanin i Kurtom zivot sada je u javnosti , pa ako nekog zanima mogu da posaljem mejlove sa slikama itd. Nista lose.
koji broj bokserica je nosio kurt i koja mu je bila omiljena boja carapa? :D :D :D
 
Jojjjjjjjj sto volim kada POZERI odlepe aaaaaaa!!!Kako ja tebe gotivim rock-meetal-girrl ne verujes!!!Znaci kad mi pozer kaze da me ne podnosi,,,ja ga zagotivim jer znam da ga vuce onaj klinacki bunt za koji ce kasnije saznati da je cista glupost!!!One glupave klinacke fore ""ja znam bolje i vise o tamo nekom papanu"" koji je prodavao svoju trulu muziku napaljenim klinkama kao sto si TI!!!Opat kazem shvatices jednog dana da si napaljeni POZER,,,, ali ne samo pozer nego POZERCHINAAAAAAA!!!I posle ces se stideti toga!!!Vidis verovatno bi te razumeo da sam i ja prosao takvu fazu POZIRANJA,,,ali nisam nikad,,TAko da te ne razumem!!!
 
yugoslav:
Jojjjjjjjj sto volim kada POZERI odlepe aaaaaaa!!!Kako ja tebe gotivim rock-meetal-girrl ne verujes!!!Znaci kad mi pozer kaze da me ne podnosi,,,ja ga zagotivim jer znam da ga vuce onaj klinacki bunt za koji ce kasnije saznati da je cista glupost!!!One glupave klinacke fore ""ja znam bolje i vise o tamo nekom papanu"" koji je prodavao svoju trulu muziku napaljenim klinkama kao sto si TI!!!Opat kazem shvatices jednog dana da si napaljeni POZER,,,, ali ne samo pozer nego POZERCHINAAAAAAA!!!I posle ces se stideti toga!!!Vidis verovatno bi te razumeo da sam i ja prosao takvu fazu POZIRANJA,,,ali nisam nikad,,TAko da te ne razumem!!!

Ja jednostavno ne zelim da me ovde neko vredja!!!
Takodje i moju muziku. Zasto ne shvatis da su ukusi razliciti i da imam pravo na svoje misljenje? Niti sam klinka, niti sam napaljena... Razumes??? Volim to sto slusam
Volim!!!
I ne teram tebe da volis!
Zato presatani s vredjanjem i necu vise da te cujem!!!
 
Rock-metal-girl:
Ja jednostavno ne zelim da me ovde neko vredja!!!
Takodje i moju muziku. Zasto ne shvatis da su ukusi razliciti i da imam pravo na svoje misljenje? Niti sam klinka, niti sam napaljena... Razumes??? Volim to sto slusam
Volim!!!
I ne teram tebe da volis!
Zato presatani s vredjanjem i necu vise da te cujem!!!

Pa ko te vredja??????Znaci vredja te kad ti neko saspe istinu u lice!!?!?!?aaaaaaaa?????Ma ja tebe gotivim mojne mi se ljutis!?!?!? :!: :!: :!:
 
ej, ti, rock-metal-pozer-girl.
znas koja je razlika izmedju mene i tebe?
ja sam fan nirvanine MUZIKE, a ti si nalozena na Kurta.
nisam jos video nekog da se toliko pali na kurta da zna koje carape i gace nosi ..... sta si se zalepila za njega? pricaj malo o nirvaninoj muzici, a ne kao je kurt legenda, kurt ovo kurt ono. dosta mi ga je vise. jadan covek, prevrce se u grobu od vas sto biste sve dali da mu procitate dnevnik kad ga krava Kortni objavi, a sto ces ti najverovatnije uraditi ako vec nisi.
otkud ti informacija da se kurt poceo drogirati kad je upoznao kortni? pa on je probao marihuanu u devetoj. on nije mogao da funkcionise bez droge bre. kad je bio trezan jedino? 1993, a tada su objavili samo Incesticide sa raritetima i obradama, dakle no drugs-no songs.
zasto mislis da je on neka legenda, faca?
on jeste bio inteligentan na poseban nacin, nezan i senzibilan, dosta nadaren osecajem za muziku i emociju, ali je uz to bio nevidjeni kompleksas, isfrustriran, psiholoski slab, toliko je bio puk'o da je to nevidjeno.
on je jednostavno bio prava klosarcina koja je pravila super muziku, a ne neka legenda.

prijateljski savet: probaj malo da pristupas muzici bez emocija prema izvodjacima. i videces, zanimace te pretezno muzika.
mislis sad da si pravi pravcati fan nirvane ako znas koje je gace kurt nosio?
 
ja takodje OBOZAVAM Kurta!Mislim da je tema koju si otvorila super samo steta sto se javljaju vbas oni koji ne treba,ali ajde.
ja sam fascinirana Kurtom, potpuno si u pravu da se nije uvlacio nikome da je bio pun prkosa i potpuno svoj. mislim da je bio uzasno nesrecan jer je prosto bio suvise dobar i osecajan za ovaj svet, a naravno da su udela u tome imali i kreteni od njegovih roditelja koji su ga kao malog kljukali lekovima i potpuno prepustili ulici. imam slike kad je bio mali. bio je prelepo dete. jednostavno ne kapiram kako su mogli da dozvole da spava po ulicama i ispod mosta.
sto se njegove muzike tice, txtovi su mi jako dobri i puno su mi pomogli i nirvana mi je pomogla da pronadjem sebe. stoji da su oni kao band jako depresivni,ali otkud znam, meni to ne smeta
zao mi je sto mu je zivot bio tuzan i ponekad mi je jako tesko sto znam da nikada necu cuti nirvanu uzivo, to bi mi bila velika zelja.......
 
lara:
mislis da je ubijen?

Ne... Ne znam... Toliko se u svemu slazem s tobom i to... Jesam veliki fan ali necu reci da su ga ubili. Ipak, ostavio je pismo. Iako je premalo dokaza da je to bilo samoubistvo, vidi se da je takvo pismo (ako si imala prilike da ga procitas) njegovo delo. Smo je on znao da kaze jednom recju 1000 drugih mnogo vaznijih. Samo je jedan bio Kurt!!!

P.S. Ovo je tema o Kurtu, a ne o celoj Nirvani.
 
Anonymous:
keeper:
mislim da je yugoslav u pravu ..... mnogo lupas, ali te podrzavam u vezi Nirvane :D mada nije kurt bas takva legenda kako ti pricas, samo si se malo zaljubiskala u njegovu pojavu :D
prvo sto sam slusao od dobre muzike je upravo Nirvana, i od nje je sve pocelo, ta muzika je bitno uticala na mene, ali, devojko, mnogo lupas :D
dosta njegovih pesama je o drogama, dumb, come as you are,.... "and I swear that I don't have a gun" ... sta mislis sta je to GUN? vidi se da je dosta pesama i nastalo pod drogama, ali to ne umanjuje njihovu vrednost vec nam otvara nesto drugo.
kazes: "Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju" .....
ne lupetaj molim te.


koji broj bokserica je nosio kurt i koja mu je bila omiljena boja carapa? :D :D :D



By the way , Kurt nikad nije nosio bokserice (naravno obicne gace) , kupovao je samo crne carape i oblacio se iance u second-hand shopu. A i ubijen je u kosulji sa snizenja , u starim izlizanim farkama , crne carape ... :(

Nije ubijen, vec je izvrsio samoubistvo 8) !!
 
Kurt Cobain:
Anonymous:
keeper:
mislim da je yugoslav u pravu ..... mnogo lupas, ali te podrzavam u vezi Nirvane :D mada nije kurt bas takva legenda kako ti pricas, samo si se malo zaljubiskala u njegovu pojavu :D
prvo sto sam slusao od dobre muzike je upravo Nirvana, i od nje je sve pocelo, ta muzika je bitno uticala na mene, ali, devojko, mnogo lupas :D
dosta njegovih pesama je o drogama, dumb, come as you are,.... "and I swear that I don't have a gun" ... sta mislis sta je to GUN? vidi se da je dosta pesama i nastalo pod drogama, ali to ne umanjuje njihovu vrednost vec nam otvara nesto drugo.
kazes: "Ja sam inace najveci moguci fan Nirvane, znam sve o njima sto i oni znaju" .....


Sorry , Kirt, moja velika greska. Da, ubio se (mislis da to nisam znala) , ali mi je nekako tesko da verujem u to...Previse volim i njega i njegovu muziku da bih se svaki put kad ga pomenem mucila.
ne lupetaj molim te.


koji broj bokserica je nosio kurt i koja mu je bila omiljena boja carapa? :D :D :D



By the way , Kurt nikad nije nosio bokserice (naravno obicne gace) , kupovao je samo crne carape i oblacio se iance u second-hand shopu. A i ubijen je u kosulji sa snizenja , u starim izlizanim farkama , crne carape ... :(

Nije ubijen, vec je izvrsio samoubistvo 8) !!
 
coa:
Malo je sve u vezi njega prenaduvano zbog tragične smrti.Što se tebe tiče TI SI SLUČAJ ZA DILKARNICU!!!
Sve je to veliki greh!
Jesi li čula onu ZAPOVEST:NE PRAVI SEBI IDOLA!!!!!!

a i ti ga pretera.
ne moli se ona njemu, ne prinosi mu zrtve, samo je tinejdzerski napaljena.
a svete zapovedi govori onima kojima to treba, i ne razmeci se naokolo sa time.
 
St®ato:
Pa dovoljno je reci da je sebi razneo glavu.....eto sta je on mislio o sebi...a samim tim i o svojoj muzici....sta onda ostali da misle....

on je vrlo lose mislio o sebi, to je definitivno.
ali da li je to povezano sa njegovom muzikom?
mislim da je nase stvaralastvo (ko stvara, znace) odvojeno od naseg misljenja o sebi.
ja, nasuprot Kurtu, o sebi mislim dobro a o mom stvaralastvu samo lose 8) hehehehe.
salim se.
ali u onom prvom se ne salim.
kurtovo stvaralastvo je bilo beg od sebe kojeg je mrzeo. pevajuci svoje pesme bio je andjeo, a u stvarnom zivotu je bilo nula, klosar ......
a ti, Strato, ispeci pa reci :wink: OK? :lol:
 
on je vrlo lose mislio o sebi, to je definitivno.
ali da li je to povezano sa njegovom muzikom?
mislim da je nase stvaralastvo (ko stvara, znace) odvojeno od naseg misljenja o sebi.
ja, nasuprot Kurtu, o sebi mislim dobro a o mom stvaralastvu samo lose 8) hehehehe.
salim se.
ali u onom prvom se ne salim.
kurtovo stvaralastvo je bilo beg od sebe kojeg je mrzeo. pevajuci svoje pesme bio je andjeo, a u stvarnom zivotu je bilo nula, klosar ......
a ti, Strato, ispeci pa reci :wink: OK? :lol:[/quote]

pazi ja bas ne bih isao toliko daleko da nazovem njegovu muziku stvaralastvom....ali da ne ulazim u to...stvar ukusa....ja licno u muzici vishe obracam paznju na zvuk (citaj instrumente) nego na stihove, pa mozda ne gledamo stvar iz istog ugla, ali generalno kurt mi nikad nije bio simpatican kao ni njegova muzika, a pogotovu posle samoubistva...ali opet...stvar ukusa...
 
to sto ne zelis njegovu muziku da nazoves stvaralastvom, to je tvoja stvar, bolje reci problem.
ali imas pravo, pitanje ukusa.
a kad smo vec kod toga da volis zvuk, onda poslusaj Nirvana Unplugged. tu nema foliranja. unplugged sviraju samo oni koji znaju da sviraju. istina, kurt nije bio neki extra gitarista,cak stavise, sasvim prosecan, ali je imao izvandredan osecaj za melodiju i improvizaciju. imao je svoj dozivljaj muzike i to je ono sto mami ljude da ga slusaju.
a Unplugged, sa akusticnim gitarama, basom, harmonikom, i chelima ...... i izvandredno otpevan od strane toliko ti omrazenog kurta, je njegovo najdivnije ostvarenje
 

Back
Top