Vaterpolo

Zasada prvenstvo bez ikakvih većih iznenađenja, najveća iznenađenja pobjeda Francuske nad Njemačkom 8:7 i naš remi sa Srbijom 8:8. Šteta što debitant Gruzija nije upisao nijednu pobjedu, imat će još priliku u doigravanju od 9. do 12. mjesta. Nama predstoje teški dvoboji protiv Italije i nadam se Mađarske, ali ni protiv Grčke ne bi bilo lako jer smo ove godine gubili od njih u Svjetskoj ligi. Od četvrtzavršnice nema izvjesnih utakmica. Italija, Crna Gora i Mađarska jedine nemaju poraz, a samo Mađarska ima sve pobjede. Ja bih bio prezadovoljan bilo kakvim odličjem.

A po čemu je vaš remi protiv nas iznenađenje?
 
2014. najlošija za hrvatski vaterpolo. Ispadanje u kvalifikacijama Svjetske lige, lošiji i od Mađara i od Grka. Bez borbe za odličja na EP, ostaje Svjetski kup na kojem nemamo puno izgleda jer su na njemu i sve druge jake reprezentacije.
 
Crna Gora vodila 8:4, na kraju Srbija pobijedila 10:9. Na kraju poredak bez ikakvih iznenađenja, dvije najjače momčadi u završnici. Debitant Gruzija bez ijedne pobjede.

* 11./12.: Gruzija-Rusija 8:9
* 9./10.: Francuska-Njemačka
* 7./8.: Rumunjska-Španjolska
* 5./6.: Grčka-Hrvatska
* bronca/4.: Crna Gora-Italija
* zlato/srebro: Srbija-Mađarska
 
Ne znam kako se vi osećate, ali ja tako volim kad bijemo Montenigerse i kad smo bolji od rvata. :lol:
Sjajna utakmica, popizdeo sam na početku, ali momci su se borili do poslednjeg trenutka i to im se isplatilo. Neverovatno, imali smo seriju 6-1 u poslednjih 10-tak minuta. :klap:
 
BtalKUgCUAAEiJx.jpg


Ко се задњи смеје... хахахаххахахаххаах. Драго ми је због *********а јако.



Реално, Пјетловић је рупа. Она шрауба коју је примио у последњој секунди треће четвртине испаде добра ствар јер га је Савић тад извадио из игре, мада је морао и много раније. Ушао је Митровић који није приммио ни један гол и који је унео сигурност у наше редове. Свака част,
 
Poslednja izmena:
Vaterpolisti Srbije pobedili Crnu Goru za finale EP (FOTO)
Novi magazin – pre 7 sati





Novi magazin: Vaterpolisti Srbije pobedili Crnu Goru za finale EP (FOTO) Novi magazi...
Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale prvenstva Evrope u Budimpešti pošto je večeras u polufinalnoj utakmici savladala selekciju Crne Gore sa 10:9 (3:5, 1:2, 3:2, 3:0).


Vaterpolisti Srbije po ko zna koji put ostvarili su veliki uspeh i ponovo će igrati za zlatnu medalju na velikim takmičenjima. Posle gotovo beznadežne situacije smogli su snage za retko viđen preokret i praktično izgubljenu utakmicu pretvore u pravi trijumf.

U prve dve četvrtine ništa nije pokazivalo da će biti tako. Kontinentalni vicešampion Crna Gora očitao je pravu lekciju braniocu titule, prosto izrešetao mrežu golmana Gojka Pijetlovića i najavio veliku osvetu za poraz u finalu pre dve godine u Ajndhovenu.

U tom periodu Crnogorcima je gotovo sve polazilo za rukom, a konfuznom srpskom timu bukvalno ništa. Izvanredni kapiten "đetića" Nikola Janović s lakoćom je postizao golove i zajedno sa Draškom i Darkom Brguljanom vodio tim ka uspehu.

Crnogorski vaterpolisti bili su superiorni, kontrolisali su igru i ubedljivo vodili od početka utakmica (5:1, 8:4), pa je bilo pitanje koliko puta će još slomiti statičnu odbranu srpske reprezentacije, na čelu s nesigurnim Pijetlovićem.

Međutim, kako je vreme odmicalo, srpski vaterpolisti polako su konsolidovali redove, zaigrali angažovanije i preciznije, a potom golovima Stefana Mitrovića, Aleksića i Filipovića prišli na samo gol minusa (8:7). Pravo iz pepela Srbija se "vratila u život" a sve se preobratilo kada je selektor Dejan Savić umesto indisponiranog Pijetlovića uveo Branislava Mitrovića.

Na krilima nekoliko efektnih odbrana Mitrovića u potpunosti je vraćeno samopouzdanje srpskog tima, koji je stigao do prvog izjednačenja preko Miloša Chuka (9:9), a potom i pravog trijumfa golom Slobodana Nikića.

Ono što su izveli srpski vaterpolisti teško je objašnjivo. U duelu sa izuzetno kvalitetnim protivnikom ostvarili su neverovatnu pobedu posle preokreta kakav se retko viđa na velikim takmičenjima.

Finale kontinentalnog šampionata između Srbije i Mađarske na programu je u nedelju od 20.30 sati, a prethodno se od 18.30 sati u meču za 3. mesto sastaju Crna Gora i Italija.


Savić: Velika pobeda

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić ocenio je da su njegovi igrači
večeras ostvarili veliku pobedu protiv Crne Gore u polufinalu Evropskog prvenstva u Mađarskoj.

"Velika pobeda, prebrodili smo stanje šoka. Pokazali smo hrabrost, ovo je neverovatno. Srbija uvek ima šansu. Nismo padali, nismo srljali ni kada je bilo minus četiri. Tada smo počeli da igramo i ništa drugo. Sada smo rasterećni. Ostaje nam finale, pozivam navijače. Biće to spektakl", rekao je Savić.

Stefan Mitrović je pobedu posvetio i ljudima koji su sve izgubili u nedavnim poplavama.

"Medalja je u džepu. Ovo su mečevi opasni za srce. Reprizirali smo London. Čestitam ekipi, nije fraza ali igrati sa ovim momcima to treba doživeti. Pobedu posvećujemo porodici, ali i svim ljudima koji su izgubili sve u poplavama. Kada se držimo zajedno onda smo najjači. Daćemo sve od sebe i voleli bi da se još više čuje 'Srbija' u Mađarskoj", rekao je najefikasniji u pobedi nad Crnom Gorom Stefan Mitrović.

Selektor Dejan Savić je u poslednjoj deonici zamenio golmana Gojka Pijeltovića, umesto kog je ušao Branislav Mitrović, koji nije savladan.

"Nisu moje odbrane rešile utakmicu, već se ekipa uzdigla, počeli smo da igramo kako treba, sve je došlo na svoje. Sada idemo dalje. Srećan sam što ću biti deo spektakla u nedelju. Mađari će sve da učine da pobede kod kuće, a mi ćemo pružiti maksimum. Očečkujem sve naše navijače na bazenu u nedelju, svaki glas nam u ovom grotlu mnogo znači", rekao je Branislav Mitrović.

Srpski vaterpolista Filip Filipović rekao je da je reprezentacija u polufinalu protiv Crne Gore pokazala da ima "nemački mentalitet".

"Naš premijer voli Nemčku, a mi smo imali nemački mentalitet protiv Crne Gore. Jako teška utakmica, šok na početku, 5:1. Bili su bolji tri četvrtine. Na kraju smo pokazali koliko verujemo u pobedu, možda niko nije verovao osim nas i trenera. Imamo veliko srce, mentalitet je naša snaga", rekao je Filipović.

Srbija će se u nedelju sastati sa Mađarskom u finalu Evropskog prvenstva.

http://vesti.krstarica.com/sport/vaterpolisti-srbije-pobedili-crnu-goru-za-finale-ep-foto/
 
1. Mislim da su naši vaterpolisti zaslužili i bolji doček. U dva sata popodne ima dosta ljudi koji rade-bolje da su to organizovali u 6 ili uveče-više bi ljudi došlo

2. Što se Radića tiče-nema sumnje da je on najbolji golman u domaćoj ligi uz Šefika, ali me je iznenadilo kolko je on veliki Crnogorac, odnosno kolko navija i nervira se kod svakog gola, a Srbija mu daje hleb. Očekivao sam neku bar neutralnost od njega
 
https://hr.wikipedia.org/wiki/Svjetski_kup_u_vaterpolu_2014.

Almati, grad u Kazahstanu, domaćin je 15. izdanja jedinog vaterpolskog natjecanja koje Hrvatska nikada nije osvojila. Ono se zove Svjetski kup i održava se svake četiri godine. Ove godine na rasporedu je od 19. kolovoza do mog 19. rođendana 24. kolovoza. Srbija nije trebala moći braniti naslov uslijed promjena kriterija za nastup koje je uvela FINA. Naime, više na Svjetskom kupu ne nastupa prvih osam momčadi s prošlog Svjetskog prvenstva. Nastupaju samo prve tri i pet predstavnika svojih kontinenata (na SP-u 2013. najbolje plasirani predstavnik svog kontinenta koji nije među osvajačima odličja). Time je srbijanski neuspjeh na SP-u 2013. na kojem su bili prvi favoriti za zlato trebao biti i veći, ali je došlo do promjena.

Nastup su izborili domaćin Kazahstan, tri momčadi sa SP-a 2013. (Mađarska, Crna Gora, Hrvatska), predstavnik Europe (Srbija, trebala biti Italija), predstavnik Oceanije (Australija), predstavnik Amerike (SAD) i predstavnik Afrike (JAR). Osvoji li Srbija zlato osvajač je svih natjecanja u 2014. godini (Svjetske lige, Europskog prvenstva, Svjetskog kupa). U skupini A su JAR, Crna Gora, Srbija i SAD. Skupinu B čine Hrvatska, Kazahstan, Australija i Mađarska. 19. kolovoza protivnik je Mađarska, dan kasnije Australija pa idući dan Kazahstan. Sve četiri momčadi iz obje skupine idu u četvrtzavršnicu (prvi-četvrti, drugi-treći). Najuspješnija momčad Svjetskog kupa je Mađarska s tri zlata, tri srebra i dvije bronce. Jugoslavija ima dva zlata, dva srebra i jednu broncu. SCG ima zlato (2006.) i broncu, a Srbija jedno zlato na jednom nastupu (Oradea 2010.). Hrvatska je na istom nastupu osvojila srebro. U skupini je bila bolja od Srbije, ali je u završnici poražena. Kuba ima jednu broncu (1981.).

Hrvatska će ovdje igrati bez najboljih (Josipa Pavića, Andra Bušlje, Sandra Sukna, Nikše Dobuda, Mara Jokovića i po svemu sudeći Petra Muslima). Na popisu su trojica jugaša (Marko Bijač, Marko Macan, Ante Visković) te Ivan Marcelić (Mladost), Luka Lončar (Mladost), Franko Geratović (Medveščak), Ivan Buljubašić (Primorje), Ivan Milaković (Mladost), Duje Živković (Mladost), Anđelo Šetka (Primorje), Luka Bukić (Mladost), Ante Vukičević (Mladost) i Kristijan Milaković (Como/Italija). Reprezentacija pripreme počinje 6. kolovoza u Šibeniku. Ne znam čemu ovo, prošli put je išao najjači sastav. Po meni bi trebao i ovaj put jer ovo je jedino zlato koje nam nedostaje.
 
Ja mislim da se igra avgusta a ne tog kolovoza ili šta već...totalno nebitno takmičenje,nije kvalifikacioni turnir za neki od narednih takmičenja tako da ovo može da posluži samo onima koji svoje frustracije od evropskog prvenstva mogu da leče na ovim radničkim igrama :)
 

Back
Top