Vratite mi eparhiju! (Artemije ponovo pravi probleme)

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
PENZIONISANI vladika Artemije zatražio je od Sinoda Srpske pravoslavne Crkve da mu vrati na upravu Raško-prizrensku eparhiju.

Tron na Kosovu umirovljeni vladika zatražio je pismom koje je pre tri dana uputio na adresu Patrijaršije. U njemu on navodi da bi njegov povratak na čelo ove eparhije vratio kanonski poredak i mir u crkve i manastire na ovom prostoru.

- Ukoliko se to ne dogodi, ovim obznanjujem da se oslobađam sopstvene krivice zbog ranijih povinovanja odlukama crkvenih organa, jer smatram da sam u Crkvi i pred Bogom doživotni kanonski arhipastir Eparhije raško-prizrenske - kaže se u pismu vladike Artemija.

U beogradskoj Patrijaršiji u sredu nisu potvrdili, ali ni demantovali, da je Sinod na sednici u sredu razmatrao zahtev vladike Artemija. Njegovo pismo u vrhu SPC u sredu niko nije hteo zvanično da komentariše.

Ipak, u pola glasa se moglo čuti da je ovim potezom vladika definitivno otkazao poslušnost organima Crkve.

Tron vladike eparhije raško-prizrenske upražnjen je od februara ove godine, i od tada njome upravlja privremeni administrator.
 
roka artemije ove papine cizmoljupce samo tako....

Има опет да се преуми за једно пар дана, само мало причекај.

После топлог иде хладно и обратно, такву је тактику учио на студијама у Риму где се заједно са Амфилохијем причешћивао код папских јеретика.

Дружење и подучавање код јеретика оставља трајне последице.
 
Има опет да се преуми за једно пар дана, само мало причекај.

После топлог иде хладно и обратно, такву је тактику учио на студијама у Риму где се заједно са Амфилохијем причешћивао код папских јеретика.

Дружење и подучавање код јеретика оставља трајне последице.



Sta hoces da kazes da je i Artemije jeretik!!:eek:

...e sad ako nisam necu nikad:sad2:
 
Sta hoces da kazes da je i Artemije jeretik!!:eek:

...e sad ako nisam necu nikad:sad2:

Јеретик није, али је у прелести, јер саслужује без гриже савести са анатемисаним новокалендарцима из Грчке, имао је ''вишегодишње излете'' по Риму, причестио се код Латина и сл...

Кад се Артемије упореди са коловођама у синоду, сви наведени преступи изгледају као мачији кашаљ (сем овог полседњег, који је крајња помраченост расуђивања - тзв мњење тј самообмана)
 
Sta hoces da kazes da je i Artemije jeretik!!:eek:

...e sad ako nisam necu nikad:sad2:

Pa biraj ovako: ili Artemije ili patrijarh Pavle...

Zasto?

Zato sto je jos pre 5-6 godina pokrenuta crkvena istraga o jednoj gradjevinskoj firmi sa kojom je Artemije saradjivao - i zamoljen je da prekine.
Posle 2-3 godine su ga opet podsetili - i opet nije bilo nista.

Patrijarh Pavle je bio dovoljno visokog morala da nije zeleo da moli niti da naredjuje bilo sta. A Artemija nije bilo briga.
E pa - vise ne moze. Novi patrijarh, Irinej, je vise praktican, tako da je izgurao proces do kraja.
Episkop Artemije je razresen duznosti zato sto nije sprecio privredni kriminal. Pitanje uopste nije versko samo po sebi.
Cak se i Irinej, na tv, vrlo dobro izrazio na racun Artemija, prakticno ga pohvalio za rad - ali manipulanti (gradjevinska firma) moraju da odu.

Pitanje ima veze sa crkvom tek toliko sto su vrseni radovi za SPC. Verska pitanja po ovoj temi ne postoje.
 
Pa biraj ovako: ili Artemije ili patrijarh Pavle...

Zasto?

Ни један ни други, јер се обојица више баве (бавила) политиком и пословима ''овога света'', а вером тек уз пут, како покриће ради јачања култа личне (од Бога непризнате и непрепознате) светости, коју хвале само непознаваоци или површни ''познаваоци'' учења светих отаца Православне Цркве.

Дилема је СПЦ или СИПЦ?:think:
 
Nije nikakva dilema.SPC naravno.

Ваше је право да одаберете мноштво које се удавило уместо да одаберете Ноја који се спасао, а што се мене тиче, дозволите ми да управљам барком заједно са осталима. Један који је угодан Богу је милији од миријада који су отпали у игноранцију.

+Св. Теодор Студит+


Број и службене титуле нису важне, него јасно исповедање Православне вере.
+Св. Григорије Палама+ (игуман манастира Есфигмен)
 
Ни један ни други, јер се обојица више баве (бавила) политиком и пословима ''овога света'', а вером тек уз пут, како покриће ради јачања култа личне (од Бога непризнате и непрепознате) светости, коју хвале само непознаваоци или површни ''познаваоци'' учења светих отаца Православне Цркве.

Дилема је СПЦ или СИПЦ?:think:

Uci cemo u sukob ako probas da osporis partijarha Pavla.

Nego, sta znaci SIPC? Prvi put cujem... Verovatno je Srpska I-nesto-nesto Pravoslavna Crkva...

Ja jesam naklonjen postovanju zakona i poretka. Nisam za osnivanje i organizovanje kojekakvih pokreta, uglavnom samo na osnovu toga sto je neko nekad negde pronasao jedan citat iz Biblije i onda razmatra samo njega.
To je recept za nastanjanje mnogih uglavnom pro-protestantskih sekti i nema bas nista zajednicko sa Srbima i nasom SPC.
 
Ваше је право да одаберете мноштво које се удавило уместо да одаберете Ноја који се спасао, а што се мене тиче, дозволите ми да управљам барком заједно са осталима. Један који је угодан Богу је милији од миријада који су отпали у игноранцију.

+Св. Теодор Студит+


Број и службене титуле нису важне, него јасно исповедање Православне вере.
+Св. Григорије Палама+ (игуман манастира Есфигмен)

Ajde napiši jednu tvoju poruku a da to ne bude citiranje Otaca.
 
Uci cemo u sukob ako probas da osporis partijarha Pavla.

Nego, sta znaci SIPC? Prvi put cujem... Verovatno je Srpska I-nesto-nesto Pravoslavna Crkva...

Ja jesam naklonjen postovanju zakona i poretka. Nisam za osnivanje i organizovanje kojekakvih pokreta, uglavnom samo na osnovu toga sto je neko nekad negde pronasao jedan citat iz Biblije i onda razmatra samo njega.
To je recept za nastanjanje mnogih uglavnom pro-protestantskih sekti i nema bas nista zajednicko sa Srbima i nasom SPC.

Човече, знаш ли ти колико материјала и доказа црно на бело има против њега? Превише и то нису само приче.:rtfm:

Јер мислиш да ће ме масовна хипнотисаност народа медијским ореолом ''светости'' око тог човека, спречити га говорим болну истину о њему?

Да ће број вас који ништа не знате о њему, а симпатишете га, побудити у мени сентименталност да вас не повредим болним рушењем заблуда и идола?

Ако си за поштовање закона, поштуј Црквене законе (каноне), а не ко твој идол да их газиш СВЕСНО!

Цитати нису из Светог Писма, него из Светог ПРедања без кога је ПРАВИЛНО познавање Светог Писма НЕМОГУЋЕ.
 
Ajde napiši jednu tvoju poruku a da to ne bude citiranje Otaca.

Ви очекујете од мене реч. Чију реч?

Пазимо да се не преваримо и ја и ви. Ја ћу се превари ти ако вам предложим моју реч а не Божју. Ви ћете се преварити ако очекујете од мене моју реч а не Божју.

Шта је човек да би његова реч вредила? Као цвет што ниче па се откида. Бјежи као сјенка и не остаје (Јов. 14, 1), каже се у Светом писму. Па кад је човек по себи такво ништавило, како ли је тек реч његова. Кад је трска јевтина, како ли тек шуштање трске. Ако сам ја слуга Господњи, онда оно што ја предлажем не предлажем од себе него од свог господара. И ако нешто говорим, говорим не од себе, јер сам слуга, него од свог господара.
Неразумно би било заиста од вас да од мене очекујете моје речи, а лудо од мене да вам ја говорим моје речи.

+свети Николај Велимировић+


"Ако се обратимо извору Божанског Предања, одмах ће престати људска заблуда."

+Свети Кипријан Картагински+
 
Ви очекујете од мене реч. Чију реч?

Пазимо да се не преваримо и ја и ви. Ја ћу се превари ти ако вам предложим моју реч а не Божју. Ви ћете се преварити ако очекујете од мене моју реч а не Божју.

Шта је човек да би његова реч вредила? Као цвет што ниче па се откида. Бјежи као сјенка и не остаје (Јов. 14, 1), каже се у Светом писму. Па кад је човек по себи такво ништавило, како ли је тек реч његова. Кад је трска јевтина, како ли тек шуштање трске. Ако сам ја слуга Господњи, онда оно што ја предлажем не предлажем од себе него од свог господара. И ако нешто говорим, говорим не од себе, јер сам слуга, него од свог господара.
Неразумно би било заиста од вас да од мене очекујете моје речи, а лудо од мене да вам ја говорим моје речи.

+свети Николај Велимировић+


"Ако се обратимо извору Божанског Предања, одмах ће престати људска заблуда."

+Свети Кипријан Картагински+

Ja njega lepo pitam a on opet.:hahaha::hahaha:
 
Uci cemo u sukob ako probas da osporis partijarha Pavla.

Nego, sta znaci SIPC? Prvi put cujem... Verovatno je Srpska I-nesto-nesto Pravoslavna Crkva...

Ja jesam naklonjen postovanju zakona i poretka. Nisam za osnivanje i organizovanje kojekakvih pokreta, uglavnom samo na osnovu toga sto je neko nekad negde pronasao jedan citat iz Biblije i onda razmatra samo njega.
To je recept za nastanjanje mnogih uglavnom pro-protestantskih sekti i nema bas nista zajednicko sa Srbima i nasom SPC.

Da, od 2004 preko 2006 kreće Artemijevo drobljenje protiv pavla i SPC.
U ostalom tek kada je Artemiej sklonjen iz eparhije, Putin i Rusiaj uplaćuju pomoć za KiM.
 
Ja njega lepo pitam a on opet.:hahaha::hahaha:

Нит већег неразумевања писанија ''између редова'', нит већ убећености у ширину свог плитког ума, још не видех на форуму од твог случаја.

Ти си бре и постављача теме и аналитичара премашио у неразумности и слепилу за спознају суштиснког и расћлањење битног од небитног.
 
Човече, знаш ли ти колико материјала и доказа црно на бело има против њега? Превише и то нису само приче.:rtfm:

Јер мислиш да ће ме масовна хипнотисаност народа медијским ореолом ''светости'' око тог човека, спречити га говорим болну истину о њему?

Да ће број вас који ништа не знате о њему, а симпатишете га, побудити у мени сентименталност да вас не повредим болним рушењем заблуда и идола?

Ако си за поштовање закона, поштуј Црквене законе (каноне), а не ко твој идол да их газиш СВЕСНО!

Цитати нису из Светог Писма, него из Светог ПРедања без кога је ПРАВИЛНО познавање Светог Писма НЕМОГУЋЕ.

Ako dokaza ima, obicno se bar suska o tome, ispliva poneka mrlja u biografiji i slicno tome. Do sada za patrijarha Pavla nisam cuo nista slicno. Sumnjam da je Pavle bio tako vest da sakrije sve to, sto navodno postoji.
To sto mi je neko, covek, simpatican to ne znaci da je idol. Samo kazem da se retko sretne neko ko je spreman da kaze istinu direktno i jasno.

A ko je pisao Predanje... i kada?
 

Back
Top