Gde nestaju ta deca?

evo teme na Dip-u.Spojicu je sa temom Zvezdano nebo

Ima tema na NPIM.

Mislim da se zove : " Gde nestaju sva ta deca".

Više puta sam molio moderatore od kojih su mi mnogi i forumski prijatelji da je prebace na neki drugi pdf.

Na žalost i dalje je na NPIM ustvari ne posećujem ga od kad se taj pdf zove teorije zavere.
 
Ovo sa ukradenim bebama moze lako da se resi. Jednostavno, po zakonu, bolnice moraju biti obavezne da mrtvu bebu predaju porodici, a porodica mora biti obavezna da preuzme telo i pobrine se za njega. Bolnica moze zadrzati telo jedino ako se sumnja na nasilnu smrt pa se nalozi obdukcija, ali posle obdukcije bebino telo mora biti predato porodici.

Tako se ne ostavlja prostora za gluposti tipa, dete je bilo deformisano, sto da ga gledate, zdravi ste i mladi, bice jos dece. Ili sta ce vam mrtvorodjence, hocemo da vas postedimo bola. Prvo, ni babice, ni ginekolozi i akuseri nisu kompetentni da procenjuju i ocenjuju uticaj detetove smrti na roditeljsku psihu, to ne moze ni psihijatar tek tako.

Takodje, trebalo bi umreziti bolnice i SUP i dete registrovati cim ga operu i podvezu pupak. Svaku bolnicu koja se oglusi o to kazniti, upravnika i osoblje otpustiti i zabraniti im da rade u struci.

Sto se tice beba koje su vec ukradene , a sada su odrasli ljudi, prvo na'vatati doktore i sestre koji su jos zivi, a dalje ne smem jer podleze krivicnoj odgovornosti, ali jasno vam je. Kad je u pitanju pronalazenje familije, u svetu vec postoje sajtovi gde se mozete registrovati i poslati svoj DNK koji ostaje tamo u bazi. Ljudi koji sumnaju da su usvojeni ili hoce da nadju rodjake sa kojima su davnih dana izgubili kontakt urade isto i onda svoj DNK uporedjuju sa onima u bazi. Nevolja je sto se na takvim sajtovima placa clanarina, ali mislim da drzava treba da snosi te troskove za sve ljude kojima su deca dokazano ukradena, ali i za one koji sumnjaju ali jos nisu dokazali.
 

Back
Top