Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ljudi, ja sam 1.razred Ekonomske skole u Nisu, i odmah nam je nastavnica iz srpskog dala za domaci neku sranje temu o umetnosti.....
Nemojte me pogresno shvatiti i misliti da sam neka budala koja nema pojma, imao sam 98 poena...ali srpski mrzim iz dna duse...
Ovom temom zelim da vidim sta druga deca mog uzrasta misle o sastavima iz srpskog.
Nadam se da nece biti mnogo komentara tipa "budala" itd itd...ali znam da ce ih ipak biti
Ja priznajem da nisam toliko kulturan iako sam iz centra Nisa, ali zivot i ulica uticu sta cete:D:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
O umetnosti?

Ja sam oduvek voleo umetnost i umetničke skulpture i slikanje i artefakta i tako d. Moj tata je iz crne gore. On je uvek voleo umetnost i umetnička dela.
Tako da mi sada u familiji imamo sedam slika na zidu u dnevnoj sobi iznad špreta. Dve smo kupili povoljno od neke žene ciganke koja to prodaje po kuće: meni je nje bilo žao. Jer je ona nosila sandale a bile su različite, jedna zelena jedna crna. I imala je ružne noge. Ostale slike su gobleni koje je tatina mama isplela i izheklala kad je imala 13 godina i kad je odmarala od čuvanje ovca po livadama i igralištima.
Ona je umela od umetnosti još i da pravi vunene stvari, kao na primer,recimo čarape ili unihopke. Uvek sam mrzeo te unihopke i rekao sam tati da se baba nosi u ku rac zato što me od babinih unihopke svrbe prepone i deca me zajebavaju. Ja sam tada bio se postideo. Pošto kada sam se počešao jednom dupetom, jer sam naopako ih obukao hulakopka, ja sam video da me je videla Višnja. Ja sam zaljubljen u Višnju. To je čika Borina ćera. Jednom smo joj vidli sike kad se kupala u korito, ali nas je njena majka oterala kada nas je spazila iza tarabe da spijunaža je u pitanju.
Ovako, u svakodnevnome životu, od umetničkih dela, sada u novom veku mnogo su bolja dela i mnogo su naprednija, nauka se razvila. Nekada su ljudi kada su v ideli popularna umetnička dela, plašili su se i bežali su. Tako je recimo, neki ljudi, kada su neki drugi ljudi napravili zlatno tele od zlata i bilo je veliko, oni su počeli da beže a ovi drugi što su voleli teliće, oni su počeli da pevaju, piju rakiju i rade bezobrazne i sramotne stvari.
Ja bih više voleo da sam od ovih što su voleli tele, jer ima moj deda Janko kravu i ja volim kravu, to je lepa životinja a ona oplodi tele ponekad i to tele izadje iz krave. Krava daje i super mleko, i moja baba izliva kajmak i sira.
Umetnička dela su sada mnogo bolja nego nekada.
 
Ljudi, ja sam 1.razred Ekonomske skole u Nisu, i odmah nam je nastavnica iz srpskog dala za domaci neku sranje temu o umetnosti.....
Nemojte me pogresno shvatiti i misliti da sam neka budala koja nema pojma, imao sam 98 poena...ali srpski mrzim iz dna duse...
Ovom temom zelim da vidim sta druga deca mog uzrasta misle o sastavima iz srpskog.
Nadam se da nece biti mnogo komentara tipa "budala" itd itd...ali znam da ce ih ipak biti
Ja priznajem da nisam toliko kulturan iako sam iz centra Nisa, ali zivot i ulica uticu sta cete:D:D
Šta je, dobio si keca, pa ti pripala muka? :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
super je što postoje pismeni zadaci iz srpskog.
to je način da se iskaže mišljenje o određenoj temi (nebitno da li je slobodna ili teorijska),
da se vidi kakav je rečnik učenika i njegov stav prema životu ako ga uopšte ima
posebno danas jer je omladina zaokupljena mnogim beznačajnim stvarima.
ne razumem zašto je toliko teško napisati nešto o određenom književnom delu
ili o umetnosti, o bilo čemu. to može da bude i negativno viđenje, ali da je vaše.
zar nemaš stav o pesmi nakon što je pročitaš?

:dontunderstand:
 
Šta je, dobio si keca, pa ti pripala muka? :D

Nije brate nego cale poceo da me zajebava da sam sad promasio temu,a to je tacno jer je tema nesto sto nikada nisam voleo...i uvek je

CARE, obozavam te :worth: :D :lol:

i ja mrzim sastave, nikad nisam znala da ih pisem, a ni umetnost mi nije omiljena tema..
:lol:

Hvala, komentar koji sam ocekivao, da znam da nisam jedini (na forumu)...

I ja mrzim srpski, pogotovo jer su samo smaracki tekstovi, i sastavi.
Vise bi voleo da nas zayebavaju sa glagolima, padezima itd nego samo citanka :roll:

Isto tako, bolje me jebavaj gramatikom nego brate...neke teme o necemu o cemu niko nema blage veze...

super je što postoje pismeni zadaci iz srpskog.
to je način da se iskaže mišljenje o određenoj temi (nebitno da li je slobodna ili teorijska),
da se vidi kakav je rečnik učenika i njegov stav prema životu ako ga uopšte ima
posebno danas jer je omladina zaokupljena mnogim beznačajnim stvarima.
ne razumem zašto je toliko teško napisati nešto o određenom književnom delu
ili o umetnosti, o bilo čemu. to može da bude i negativno viđenje, ali da je vaše.
zar nemaš stav o pesmi nakon što je pročitaš?

:dontunderstand:

Slazem se sa tobom oko misljenja...ali ja kada napisem to misljenje nikom ne valja ovo...ono...trte-mrte...imas gresku....recnik ucenika je mac sa dve ostrice sto bi se reklo...ja brate znam 150 lepih reci i prideva...ali ih nikad ne koristim u govoru jer su zastarele i koriste se samo za uvlacenje nastavniku u guzicu na pismenom...
Bas mi je drago sto si pitao za pesmu...
Uzmimo npr. pesmu Zvezde od Jovana Ducica, koju sam proslog casa radio.Brate pesma sva u metaforama, nastavnica nas zajebava kaze ajde sta znaci ovo sta znaci ono, a svi cutimo kao grlice jer niko nema pojma (bankarsko odeljenje svi 98+ poena)misljenje mi je da nemam misljenja o tako moram da kazem glupim stvarima jer to danasnju decu ne zanima..
Zao mi je sto su admini izbrisali moj "obogaceni recnik" na 1.odgovoru xD
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tobom oko misljenja...ali ja kada napisem to misljenje nikom ne valja ovo...ono...trte-mrte...imas gresku....recnik ucenika je mac sa dve ostrice sto bi se reklo...ja brate znam 150 lepih reci i prideva...ali ih nikad ne koristim u govoru jer su zastarele i koriste se samo za uvlacenje nastavniku u guzicu na pismenom...
Bas mi je drago sto si pitao za pesmu...
Uzmimo npr. pesmu Zvezde od Jovana Ducica, koju sam proslog casa radio.Brate pesma sva u metaforama, nastavnica nas zajebava kaze ajde sta znaci ovo sta znaci ono, a svi cutimo kao grlice jer niko nema pojma (bankarsko odeljenje svi 98+ poena)misljenje mi je da nemam misljenja o tako moram da kazem glupim stvarima jer to danasnju decu ne zanima..
Zao mi je sto su admini izbrisali moj "obogaceni recnik" na 1.odgovoru xD

Нисам ни ја волео да пишем саставе у гимназији, не зато што нисам имао сопствено мишљење, већ просто што нисам вичан писању (а и имао сам другарицу која је писала такве саставе, да је нас остале обичне смртнике било срамота :rumenko: па онда то мало убије у појам :D).
Е сад за ово болдовано, пошто си у економској, претпостављам да те српски не занима претерано, али не бих се сложио да су то глупости (реч је ипак прејака; ако се теби нешто не свиђа не можеш рећи да је глупост; ипак је то што се учи у средњој школи из књижевности (99%) права уметност)
П.С. Сачекај касније разреде па да видиш какве ће ти тад бити теме :per: :mrgreen:
 
=Ivan xcv;15352858]Nije brate nego cale poceo da me zajebava da sam sad promasio temu,a to je tacno jer je tema nesto sto nikada nisam voleo...i uvek je

i treba da te zajjebava
sta koje pi.cke materine?!
98 poena na prijemnom, a ne umes da sastavis par jebenih recenica?

Hvala, komentar koji sam ocekivao, da znam da nisam jedini (na forumu)...
problem je sto takvih polupismenih geaka ima lom....



Isto tako, bolje me jebavaj gramatikom nego brate...neke teme o necemu o cemu niko nema blage veze...
trebao bi da postoji balans
da se radi i gramatika i knjizevnost
ali u srednjim skolama prioritet je knjizevnost jer su svi i fazonu da smo sa gramatikom zavrsili u osnovnoj i to je to
glupost cista



Slazem se sa tobom oko misljenja...ali ja kada napisem to misljenje nikom ne valja ovo...ono...trte-mrte...imas gresku....recnik ucenika je mac sa dve ostrice sto bi se reklo...ja brate znam 150 lepih reci i prideva...ali ih nikad ne koristim u govoru jer su zastarele i koriste se samo za uvlacenje nastavniku u guzicu na pismenom...
Bas mi je drago sto si pitao za pesmu...
Uzmimo npr. pesmu Zvezde od Jovana Ducica, koju sam proslog casa radio.Brate pesma sva u metaforama, nastavnica nas zajebava kaze ajde sta znaci ovo sta znaci ono, a svi cutimo kao grlice jer niko nema pojma (bankarsko odeljenje svi 98+ poena)misljenje mi je da nemam misljenja o tako moram da kazem glupim stvarima jer to danasnju decu ne zanima..
Zao mi je sto su admini izbrisali moj "obogaceni recnik" na 1.odgovoru xD
naravno da imas pravo da iskazes svoje misljenje na odredjenu temu ali to treba da ima smisla
tako da ti sigurno niko nije ken.jao zato sto imas svoj stav, nego je nesto bilo pogresno, pravopis, npr.
a ovo boldovano
znaci, reci nemam
'danasnju' decu kultura ne zanima?!
ne treba da znaju sta je Dis hteo da kaze, ne treba da znaju koliko je Pavlovic bio vazan za srpsku modernu knjizevnost, ne treba da znaju ko je Skerlic, je l'?!
pa dobro, ako cemo tako, buduce generacije ne moraju da uce azbuku, dovoljan je alfabet da bi znali da kuckaju po netu i sl.
strahota
 
Poslednja izmena:
prvo, ja sam žensko, piše pol korisnika ispod avatara. -.-
drugo, ne mogu da se načudim. imaš 98+ poena na prijemnom,
a ne umeš da odgonetneš metaforu u dučićevoj pesmi.
mislim... 'to današnju decu ne zanima'?
a ja sam dete iz prošlosti, šta?
strašno. ne zanima ih poezija, način govorenja sopstvenog jezika,
stilistika naše poezije itd. ne interesuje te umetnost, zaboga. :confused:
ti imaš neki ozbiljniji problem. da nije umetnosti šta bi bilo s nama.
(retoričko je pitanje, ako znaš za tu stilsku figuru. -.- )
 
naravno da imas pravo da iskazes svoje misljenje na odredjenu temu ali to treba da ima smisla
tako da ti sigurno niko nije ken.jao zato sto imas svoj stav, nego je nesto bilo pogresno, pravopis, npr.
a ovo boldovano
znaci, reci nemam
'danasnju' decu kultura ne zanima?!
ne treba da znaju sta je Dis hteo da kaze, ne treba da znaju koliko je Pavlovic bio vazan za srpsku modernu knjizevnost, ne treba da znaju ko je Skerlic, je l'?!
pa dobro, ako cemo tako, buduce generacije ne moraju da uce azbuku, dovoljan je alfabet da bi znali da kuckaju po netu i sl.
strahota

Pretpostavljam da si nastavnica necega;)
'danasnju' decu kultura ne zanima?!
ajde molim te, sta mislis jel bi neka deca mojeg godista pre citalo poeziju ili izasli napolju da se zezaju

prvo, ja sam žensko, piše pol korisnika ispod avatara. -.-
drugo, ne mogu da se načudim. imaš 98+ poena na prijemnom,
a ne umeš da odgonetneš metaforu u dučićevoj pesmi.
mislim... 'to današnju decu ne zanima'?
a ja sam dete iz prošlosti, šta?
strašno. ne zanima ih poezija, način govorenja sopstvenog jezika,
stilistika naše poezije itd. ne interesuje te umetnost, zaboga. :confused:
ti imaš neki ozbiljniji problem. da nije umetnosti šta bi bilo s nama.
(retoričko je pitanje, ako znaš za tu stilsku figuru. -.- )

veruj mi, ja bih pre gledao Svedsku ligu u zenskom karlingu nego da citam poeziju...i ne stidim se toga, svi moji drugovi iz skole imaju isti stav o tome...jer mi poezija jednostavno nije zanimljiva
 
Poslednja izmena:
hahah, nije nikakva nastavnica, već samo 2,3 godine starija od tebe.
okej, ja razumem da tebi nije zanimljiva, ali to spada u opšte poznavanje umetnosti
i nemaš ti tu šta da se žališ, jednostavno je.
mislim koliko meni stvari u školi nisu zanimljive. :roll:
šarlov zakon iz fizike, npr. (ovo sam lupila jer je to poslednje što smo radili iz fizike.)
nije ti zanimljivo jer krećeš sa tom predrasudom da ti neće biti i pre nego što otvoriš čitanku.
kad bi malo samo mislio o tome, i ti i tvoji drugovi, o velikim istinama životnim koje se
kriju iza tih stihova, verovatno bi bolje shvatio i uspeo da doživiš. problem je što nećeš, ne želiš, tj.
 
problem je što nećeš, ne želiš, tj.

nasli smo odgovor...:D
tacno je ne zelim, a ti jel zelis da shvatis taj zakon???ja sam npr. fiziku drao, tj. bio najbolji u odeljenju i jedan od najboljih u skoli...i meni je fizika bila zanimljiva, iako sam srecan sto je sad nemam...
ja ovom temom samo zelim da pokrenem raspravu o tim sastavima koji su meni (znaci ne mislim na bilo koga drugog) besmisleni
 
Бесмислено је уопште расправљати да ли је потребно познавање физике/поезије итд. итд. Ако тако кренемо, онда ћемо доћи до тога да нам ништа није потребно...АПСУРД :)
Претпостављам да су се многи од нас запитали кад су учили нешто што им није занимљиво у школи Шта ће ми ово у животу... али глупо је рећи за то да је с**ње и да то не занима сву данашњу децу (а поготово ону која су уписала боље ср. школе)... Што би рекао мој (бивши) професор математике: Ако ти је досадна математика, што лепо ниси уписао кожарску школу... (без увреде за кожарску) :D
 
nasli smo odgovor...:D
tacno je ne zelim, a ti jel zelis da shvatis taj zakon???ja sam npr. fiziku drao, tj. bio najbolji u odeljenju i jedan od najboljih u skoli...i meni je fizika bila zanimljiva, iako sam srecan sto je sad nemam...
ja ovom temom samo zelim da pokrenem raspravu o tim sastavima koji su meni (znaci ne mislim na bilo koga drugog) besmisleni

ja želim. mene svet oko mene (u šta spadaju i fizika i poezija) intrigira
i pokušavam da shvatim sve što se uči i da pronađem nešto lepo u njemu. ;)
nemam ja nikakvih problema s fizikom, imam 5, išla sam i na takmičenja,
da se razumemo samo što sam to navela za primer. ;)
 
ja želim. mene svet oko mene (u šta spadaju i fizika i poezija) intrigira
i pokušavam da shvatim sve što se uči i da pronađem nešto lepo u njemu. ;)
nemam ja nikakvih problema s fizikom, imam 5, išla sam i na takmičenja,
da se razumemo samo što sam to navela za primer. ;)

meni je to nemoguce u poeziji, knjizevnosti...a jel si npr. nekad uhvatila karling ili snuker na eurosportu pa da te je to zainteresovalo??ja kad to pustim roditelji me odmah isteraju iz sobe, a npr. odgledali su 75% utakmica na SP, i sad to znaci oni ne zele da razumeju te sportove...
znaci ja i ti moramo to da pokusamo....ali kada nesto ne moras, da li ces???
 
jesam, ali nije mi držalo pažnju i nisam dalje ni pokušavala.
i upravo je to to, kad ne moraš nećeš ni da se cimaš da to shvatiš i u njemu uživaš,
ali ti u književnosti nije da moraš, ali imaćeš taj predmet sve 4 godine,
trebalo bi da pokušaš da uživaš u njemu bar malo. ;)

ti si ovaj gornji post napisao kao da ti nemaš ništa sa srpskim i književnošću.
a imaš. ;)
 
(Nisam citao prethodne postove, tl dr, pa je ovo mozda vec pomenuto)

- Sastavi iz srpskog su vrlo dobri. Ne zato sto ih ja volim preterano, vec zato sto te oni teraju da naucis da pises. A ukoliko zelis da budes dobar u svojoj struci, ekonomiji, dobro pisanje i dobar govor su vitalni.
Inace, i ja sam Ekonomski smer, i mi dobijamo glupe teme, ali kad na kraju trece uporedis vezbanke iz prve i iz trece, videces veliki napredak.
Mene je bilo sramota kad sam citao sastave iz prvog razreda. Stideo sam se samog sebe. :T
 
(Nisam citao prethodne postove, tl dr, pa je ovo mozda vec pomenuto)

- Sastavi iz srpskog su vrlo dobri. Ne zato sto ih ja volim preterano, vec zato sto te oni teraju da naucis da pises. A ukoliko zelis da budes dobar u svojoj struci, ekonomiji, dobro pisanje i dobar govor su vitalni.
Inace, i ja sam Ekonomski smer, i mi dobijamo glupe teme, ali kad na kraju trece uporedis vezbanke iz prve i iz trece, videces veliki napredak.
Mene je bilo sramota kad sam citao sastave iz prvog razreda. Stideo sam se samog sebe. :T

Isto tako, da me je pitala da citam ne bih...To mi je i sestra rekla da ce sastavi u 3. i 4. godini izgledati mnogo bolje...ali cini mi se da se glasovi ne slazu sa time:D
 
EEEEE neko sastaw molim was treba mi ya sutra TEMA: majcina suza

A sta mislite o tome, svi vi koji ne umete da napisete sastav, da procitate neku knjigu? Obogatice fond reci, videcete neki drugaciji nacin razmisljanja, otkriti neke druge svetove, i sto je najbitnije, necete vise morati ovde na forumu, a i bilo gde drugde da molite da vam se napise sastav, vec cete sami to uraditi. Pisanje sastava nije neki bauk, potrebno je malo inspiracije, papir i olovka i videcete kako se reci nizu same od sebe.

Sto se tice tog sastava, mozes da pises toliko toga o tome, da neces pozeleti da stanes. Prelepa je tema.

Evo ti male pomoci, napisi par reci koje bi ti pomogle da formiras sastav, pa u okviru njih kreiraj recenice, i dobices prelep sastav. To ti je u slucaju da ne mozes odmah da napises.
Pozz
 
и нисам нешто одушевљена саставима ал ми није тешко да налупам нешто, морам да се пофалим да сам једном једина добила 5 из писменог :)
+није ми тешко јер пуно читам
 

Back
Top