Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Verujem, ali nemaju svi isti nivo znanja. Plan rada je katastrofalan.
Гимназија, ако није математичка у БГ, Змај Јовина у НС, одељења за таленте, и још понека у Србији, увек је са таквим програмом да је сваки просечан ученик може завршити.
 
Гимназија, ако није математичка у БГ, Змај Јовина у НС, одељења за таленте, и још понека у Србији, увек је са таквим програмом да је сваки просечан ученик може завршити.

Da, taj program je izuzetno efikasan, što pokazuje najveći stepen polaganja matematike u avgustu.
 
OK
Biću dobar. Daću ti početak, to jest uvod. Onda vezi.
budućnost sveta
Potezanje pitanja budućnosti je jedno od nepresušnih izvora delatnosti radoznalog duha čovekovog, koji je, uparen sa fizičkim (materijalnim) otelotvorenjem ljudskog bića, večito mučen tim egzistencijalnim pitanjem: ''Šta će biti?''. Čini se da se čovek mnogo više bavi tim pitanjem (i uzgred, time šta je bilo) nego trenutnim momentom, onim što jeste. Valjda je za to kriva nekonstantnost okolnosti koja jednome ne dozvoljava da uživa u određenom momentu a da ga već u sledećem ne primorava na promenu. Zato nam je pitanje budućnosti nagonski izuzetno bitno - želimo da se osiguramo, da prevarimo vreme, da ga učinimo marginalnim.


Šalim se. Naravno da ne možeš da se nastaviš na ovo. Suviše je zbrda-zdola i nije dovoljno konkretno, što ti pretpostavljam više treba. Al ovo je nastalo za nepuna 2 minuta i valjda ti znači nešto kad vidiš koliko lako to ide. Piši o bilo čemu, nije ni bitno. Vodi računa o formi, to ostavlja utisak. Nagvaždaj u filozofskom maniru, hvataj se za neke krajeve filozofskog čaršava, u školi se to ceni, tj. kod profesora, samo ga dobro upakuj, da klizi preko jezika, da nema tačke tamo gde bi više pristajao zarez i slično. Koristi pasiv, simpa je oblik. Nek ti pored osnovne forme sastava (uvod, razrada, zaključak) i svaki pasus sadrži isto to. Pravi koncept unutar koncepta. Izvlači bitne momente, možeš ih čak i pobrojati (to kod analize književnosti može super da izgleda). Ne znam, pravi mrežu kao pauk što je pravi, kao da je bitno, mnogo veći ljudi su pisali nebuloze, što ti ne bi mogla. Vodi računa o harmoničnosti celog teksta, stavi negde disonancu koju ćeš ispraviti konsonancom (muzički rečeno), tenzija pa predah. Nek zaključak bude zadovoljavajuć, on ti je 50% ocene.
Igraj se.
 

Back
Top