Prosecna plata u Srbiji 35000???Koga bre lazu vise

machkolinos

Ističe se
Poruka
2.397
Republicki zavod za statistiku kaze da je prosecna plata u Srbiji 34.591din.
Interesuje me kako su dosli do ove cifre i da li misle da smo bas toliki idioti?
Na stranu sto je velika vecina ljudi ne zaposleno ili radi na crno, oni koji imaju srece da rade primaju platu ne vecu od 20.000 din.
Kako dolaze do ovakvih podataka?
Verovatno radnicke plate koje su oko 15.000d saberu i podele sa platama direktora, poslanika, upravnika koje su oko 200.000 dinara i vecu, i dodje se do prosecne plate u Srbiji od 34.591 din.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/206868/Za-osnovne-potrebe-porodici-nedostaje-16297-dinara
 
Republicki zavod za statistiku kaze da je prosecna plata u Srbiji 34.591din.
Interesuje me kako su dosli do ove cifre i da li misle da smo bas toliki idioti?
Na stranu sto je velika vecina ljudi ne zaposleno ili radi na crno, oni koji imaju srece da rade primaju platu ne vecu od 20.000 din.
Kako dolaze do ovakvih podataka?
Verovatno radnicke plate koje su oko 15.000d saberu i podele sa platama direktora, poslanika, upravnika koje su oko 200.000 dinara i vecu, i dodje se do prosecne plate u Srbiji od 34.591 din.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/206868/Za-osnovne-potrebe-porodici-nedostaje-16297-dinara


A sta ti tu nije jasno? Upravo tako su dosli. Pa mislis da direktorska plata ne treba da se racuna? Statistika je jasna. A da je nerealna to stoji. Statistika je kur.. uvek bila.

Na primer: ti jedes meso, ja jedem kupus. U proseku, mi jedemo sarmu :) Nit' si ti video kupus vec si uzivao u mesu, nit' sam ja primirisao meso. Ali tako je.
 
Pa prostom racunicom. Tvoja plata od 20000, moja od 25000 i sefova od 60000.Saberes i podelis sa 3 i dobijes prosek od 35000. Nema tu lazi, neko je ucio skolu i/ili imao vezu i radi malo za 60000, dok ostali rintaju za 25000

moj brat od ujaka je ucio skolu zavrsio elektrotehnicki fakultet pa opet 10 godina rinta za 25.000 mesecno.

kao inzinjer

dok obicni radnici imaju 15.000 mesecno

tesku bedu je po srbiji posejala ova vlast.
 
moj brat od ujaka je ucio skolu zavrsio elektrotehnicki fakultet pa opet 10 godina rinta za 25.000 mesecno.

kao inzinjer

dok obicni radnici imaju 15.000 mesecno

tesku bedu je po srbiji posejala ova vlast.

Joj bre Marsowac, opet tetkinog brata kuma i njena komsinica...

Mani se toga. Taj sto je sa elektroteh. faksom tako malo placen je ili
1. zavrsio neki levi faks i pojma nema o poslu
2. glup
3. glup i zavrsio neki levi faks
 
Joj bre Marsowac, opet tetkinog brata kuma i njena komsinica...

Mani se toga. Taj sto je sa elektroteh. faksom tako malo placen je ili
1. zavrsio neki levi faks i pojma nema o poslu
2. glup
3. glup i zavrsio neki levi faks

ne nego zivi u cacku . a tamo sa etfom mozes da radis negde kod privatnika za 25.000 din mesecno ili u drzavnoj sluzbi tj elektrodistribuciji za 50.000 . u drzavnoj sluzbi sve pozicije zauzete tako da ostaje jedino privatnik za 24.000 din mesecno

meni nije jasno u kojoj drzavi vi zivite?

posto vidim da u srbiji ne zivite jer nemate pojma kako narod po srbiji tesko i bedno zivi
 
Molim pojasnjenje pojma "medijana". Fala
.....

Medijana je ona srednja vrednost svih vrednosti obeležja uređenih po veličini. Kod određivanja medijane moramo razlikovati slučajeve kada je broj vrednosti obeležja paran i neparan.
Ako je broj obeležja neparan, onda postoji jedna vrednost obeležja koja je u sredini.
Ako je broj rednosti paran, tada postoje 2 srednja člana i uzima se njihova aritmerička sredina.

Primer:
Skup vrednosti nekog obeležja 21, 25, 27, 30, 32 ima medijanu 27.

Primer:
Skup vrednosti nekog obeležja 17, 19, 21, 23, 26, 28 ima medijanu 21+23/2 .
 

Back
Top