Српски паукови, наши, велики, отровни!

Kraški lovac

Poznat
Banovan
Poruka
7.308
Верујем да ће ова тема да ''одушеви'' велики број форумаша и форумашица.:mrgreen:

Дакле, у Србији регистровани велики медитерански умереноотровни пауци.:eek::per:

Иако ово није званично регистровано, нађох на интернету информацију да људи у Србији већ проналазе ове паукове у дивљини чак и у Срему.:eek:

Ево две сличице из Србије.:per:

2mqoy6p-1.jpg


lycosa-1.jpg


Lycosa narbonensis (неугодан ујед, сличан стршљеновом)






v6sysp-1.jpg


(Југ Војводине)

rc6gjr-1.jpg


(Шумадија)

LYCOSA TARANTULA (умерено отрован)

http://en.wikipedia.org/wiki/Lycosa_tarantula


Више овде. http://www.teraristika.org/forum/images/misc/vbulletin3_logo_white.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako uspem da ovladam tim bicima, mozda cu moci da ih nateram da pobiju sve ljude na zemlji i ucine me svojim kraljem, svojim overlordom!

Да ово схватим као претњу.:per:




Иначе наведени и показани паук

Lycosa tarantula је паук по коме је потпуно друга врста паукова у новом свету добила име, данас чувене тарантуле.

Име тарантула је добијено по Италијанском граду Таранту, а плес тарантела је назван по овом пауку,.
 
Да ово схватим као претњу.:per:




Иначе наведени и показани паук

Lycosa tarantula је паук по коме је потпуно друга врста паукова у новом свету добила име, данас чувене тарантуле.

Име тарантула је добијено по Италијанском граду Таранту, а плес тарантела је назван по овом пауку,.

Ma divno sto su resili da se dosele i kod nas. Prosto divno
 

Mico, sve su šanse da mi nikad nećeš doći u posetu. :lol: Juče sam baš morala da pazim na njih dok sam sređivala radnju, ima ih gomila zavučenih pod drvene palete u magacinu a kad im se učini da ne mogu da pobegnu, prete. Istina, nisu veliki, najveći je imao oko 3-4 cm u prečniku ali opet, nije mi bilo svejedno.
 
Mico, sve su šanse da mi nikad nećeš doći u posetu. :lol: Juče sam baš morala da pazim na njih dok sam sređivala radnju, ima ih gomila zavučenih pod drvene palete u magacinu a kad im se učini da ne mogu da pobegnu, prete. Istina, nisu veliki, najveći je imao oko 3-4 cm u prečniku ali opet, nije mi bilo svejedno.

nisu veliki? 3-4 cm?
nisu veliki???? :eek:
 
Mico, sve su šanse da mi nikad nećeš doći u posetu. :lol: Juče sam baš morala da pazim na njih dok sam sređivala radnju, ima ih gomila zavučenih pod drvene palete u magacinu a kad im se učini da ne mogu da pobegnu, prete. Istina, nisu veliki, najveći je imao oko 3-4 cm u prečniku ali opet, nije mi bilo svejedno.

aaaa ja bi zvala decka da to resi....
Ja kad vidim bubasvabu, bezim kolko me noge nose, ako nista ono u krug... pa ona na 1 stranu, a ja na 2, pa se tako u toj putanji sretnemo, i tu vec pocinjem da skacem i dozivam sve od majke do decka :) (vrlo glasno i prodorno i piskutavo). a ovo ne bi na ruku pustila za sve pare ovog sveta...
 

Back
Top