F1 2010™ - Codemasters

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832

Datum izlaska 23.septembar !

System Requirements
OS: XP / Vista® / Windows 7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.4GHz or Athlon X2
Memory: 1 GB RAM (2 GB Vista® / Windows 7)
Hard Disk Space: 12.5 GB free hard drive space
Video: GeForce 7800 / Radeon X1800 or above
Sound: DirectX® Compatible Sound Card or motherboard audio
DirectX®: DirectX® 9.0c
Other Requirements: Online play requires log-in to Games For Windows - Live. Click here for a list of countries/regions with service.

27h-f1-201.jpg


Konacno nova formula nakon 6 godina (ne racunajuci modove za rFactor i '02)
 
Za singleplay ce biti u fullu, kod igranja na netu sa drugim igracima kontam da kao i u svakoj slicnoj igri ima nekih prednosti, posebno u blagom i preciznijem skretanju. Cekam dosta godina na noviju formulu, a nemam volan niti imam zelju iako mi se drugar popeo na glavu da naucim pa da kupim i igramo ostale simulacije.

Sigurno da neces da izgubis vreme ;) Za sada je sve na samom vrhu i ocekuje se najrealnija simulacija voznje ikada, jos optimizacija da je na nivou i eto mojih 40kg nazad (ne bukvalno) :D
 
Kontam da je sve to stvar uzitka. Ako igras sezonu offline, sam podesavas tezinu al-a i uopste sezone..ne mogu da izmisle cudo koje se ne bi moglo igrati na tastaturi normalno :)

Imam neki osecaj da ce pekmez da se pojavi u periodu od 24h po izlasku igre :D
 
Kao sto se i ocekivalo :

* Ni traga od simulacije (koliko god se iskljucivale pomoci u voznji)
* Mnogi imaju proboleme sa FPS-om
* Nema Safety Car-a (meni bi bar uzasno smetalo)
* Mnogi imaju zamerke i na modele (to im je trebala biti jedna od glavnih pozitivnih stvari)

Uglavnom.. od koga je i dobro je
 
Poslednja izmena:
Ispod mojih ocekivanja.

Vizuelno je ok, ali opet, slabo u odnosu na ono sto su najavljivali.
Optimizacija nije na najboljem nivou. Da nece biti safety cara najavljeno je jos ranije, smara onaj loading, i ja sam se previse naigrao dirt igara i smorio me meni i uopste dizajn koji je i ovde isti.

Vredno je skidanja, kupovanja ne bih rekao..igracu, sad kolko pitanje je.

Na e8400, gf8800gts,4gb rama, na high detaljima 1280x1024, aa 2x imam konstantno 27-40fps u toku trke..

p.s Odvozio 100% duzinu trke, zavrsio kao 20/24 xD Zeznuta krivina u Bahrainu me 5,6 puta zeznula. Ovaj iz mog tima je zavrsio poslednji, a cilj mi je bio 18. mesto ili bolje. U kvalifikacijama sam bio 14. Sto znaci da na pocetku sezone, poprilicno su dobro uskladjene tvoje mogucnosti sa tezinom al-a. Jedino me nerviraju neki nagli pokreti kako protivnickih bolida tako i svog.

Otisla i Australia. Tu sam pobedio,kad stazu znam da nacrtam zmureci, al opet jedno 20 krugova mi trebalo od 8. do 2. mesta, onda sam u pitstopovima preteko prvog, pobego dosta, al na kraju me sustigli Vettel I Alonso, izvukla me zaostala grupa i guzva :)

Sve u svemu da rezimiram. Bolju formulu nismo imali. Posle malo vise igranja i ok je, nedostaju informacije na ekranu kao sto su razmak izmedju svojeg bolida i onog ispred ili iza, vec gore levo stoji samo lista i informacije se azuriraju po sektorima u odnosu na vodeceg u trci tipa +0.300 / -0.431 pa po tome moze da se skonta samo da li vozis trenutno brze ili sporije od onog ispred tj iza tebe, ostalo nema :(
 
Poslednja izmena:
Evo moje misljenje o igrici, po meni je igrica bez daha ima par gresaka. Igrica je mozda malo realna, ali nije skroz. Ovako ja sam uzeo tim prvi koji je poredu, ima nasa drzava :) To je dobro, nego ja sam u prvoj trci bio Drugi ispred Alonso koji naravno vozi Ferrarija, dok ja vozim nekog sporaca koji ide 290max sam razvukao a Ferrari je bolji, ima bolje ubrzanje i brzinu bla bla. Sljaka bez problema na max: AMD Phenom II X2 550 3.10GHz , 4gb rama DD3 1330mhz , hd 4890 1gb gddr5 sve na high i rezolucija je 1680x1050!
 
Skini ako imas komp bar kao moj, u suprotnom moraces da smanjujes bas dosta detalje i rezoluciju.

Evo jednog bezveze odvezenog kruga, cisto da testiram kako ide sa frapsom jer cu da kacim dobre stvarcice koje se izdesavaju na youtubu.


Ima u opisu videa informacije za konfu i detalje. Iskljucio sam msaa, smanjio od 1280x1024 na 1280x768, jedva da ima neke razlike, detalje stavio na high i fino radi. 30-40fps-a ali manje vise to je sasvim okej, ne secka niti ometa igru.
 

Back
Top