gde je greska
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: gde je greska

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano gde je greska

Posle instalacije XP-a, kada startujem jedan folder u T.komanderu javlja mi se prozor Warning: This directory contains
    file names from a different code page. Not all operations possibile (e.g. zip,ftp).
    Dalje kaze da bi trebalo u Control Panel-Regional Settings-Extended da podesim Unikod. Ja sam tu cackao, ali nije se nista promenilo, i dalje izlazi taj prozor. U Neru kada rezem ne vidi fajlove gde se nalaze ć,č,š..., valjda zbog tog istog problema.
    Bio bih vam zahvalan kada mi rekli u cemu je problem, obzirom da sam pocetnik,jer me interesuje gde sam pogresio.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Imas fajlove koji ne sadrze standardan alfanumericki ascii u imenima... Dakle, ne pravi fajlove sa nasim slovima u nazivu i nema glava da te boli...

Zainteresovan član Каспер (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Imas fajlove koji ne sadrze standardan alfanumericki ascii u imenima... Dakle, ne pravi fajlove sa nasim slovima u nazivu i nema glava da te boli...
    To je jedno od rešenja.
    A zna li neko kako da se podesi windows da programi vide normalno te fajlove?
    Znam da postoji mogućnost jer sam instalirao isti windows (sa istog CD-a) na dve mašine u oba slučaja sam (bar mislim da jesam) postavio ista podešavanja, i sad programi na jednoj mašina normalno vide fajlove sa 'našim' slovima (tj razlikuju npr. mašta.doc i masta.doc) u nazivu, a na drugoj imam isti problem kao giovani.
    Takođe problem je i sa Office aplikacijama tekst kucan u unicode fontom sa serbian keyboard layoutom na prvoj mašini, na drugoj mašini izgleda kao da je korišćeno neko vanzemaljsko pismo, a u obrnutom slučaju sve je 'normalno'.

P.S.

Ako je o ovome bilo reči na forumu samo recite kliknuću na dugme pretraga. ops:

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Upravo tako. Taj fajl sam imao i pre reinstalacije i nije bilo nikakvih problema. Imao je u nazivu slovo "ć", kada sam ga prepravio u "c" sve je bilo u redu. Verovatno postoji neki nacin da se to podesi, pa ako neko zna neka se javi.

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Instaliraj na masinu srpski cirilicu i latinicu, hrvatski i slovenacki ukoliko nemas. Ukoliko imas to ubaci u T.Commander srpski jezik i izvrsi podesavanje da ti cita sve fajlove.

Javi sta si uradio pa da vidimo dalje.

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nemam u comanderu srpski. Na opciji jezik u comanderu podeseno je na: English (wcmd_eng.lng). Imam citav krs stvari u kompu,tako da svaki cas moram da ispravljam slova, namestim na jednom, onda se pojavi na drugom mestu. Sta sad?

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Skini sa T.C. site-a--srpski jezik...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zainteresovan član Каспер (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Agent Orange
    Skini sa T.C. site-a--srpski jezik...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
    Verovatno misliš na srpski interfejs, samo to neće pomoći, nije problem u tome, čak i tu mu se neće videti sva 'naša' slova. U pitanju je neko sistemsko podešavanje windowsa.

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Predpostavljam da u Windowsu to trebam da podesim, jer taj fajl sam i ranije imao i nije bilo problema dok ga nisam reinstalirao. Pre ga je i Nero video, sada ne vidi ni jedan fajl sa č,ć... u Exploreu nema problema. Kaze datreba da podesim u Regional option -settings-extended. Ja sam pokusao ali nije bilo rezultata. Ako neko moze da mi kaze kako bi trebalo da stoji tu, mozda sam nesto propustio.

Početnik
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Problem je resen. Greska je bila vrlo jednostavna, ali je izmakla. U Control panelu u advanced, nije bilo podeseno na srpski lat. Eto kako moze da se zeznes na jednostavnim stvarima.

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ISO standard nije u ljubavi sa Unicode rasporedom, tako da korišćenje "kuka i motika" nikako nije preporučljivo. Nije mi jasno zašto toliko insistiraš na tome? Milion puta sam video samo probleme sa unicode-om na CD-ovima. Taj problem je nerešiv trajno, bar dok se ne izmeni struktura CDFS-a i ne redefiniše ISO standard, pa to treba i izbegavati.

Pozdrav

Slične teme

1. Greska
    Autor Courtney u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.04.2010., 19:41
  2. 38 GRESKA
    Autor Franc ios u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.03.2009., 03:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu