HELP! ext.modem
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: HELP! ext.modem

Početnik
    Učlanjen
    16.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano HELP! ext.modem

Hej narode! Dobih od ortaka externi modem 3com USRobotics 65k faxmodem i nikako ne mogu da ga nateram da proradi. Taj modem je inace bio uz lap-top na kome je bio Win 3.11! Ortak je utopio lap-top al mu ostao modem. Modem je proizveden 1998 i to u Irskoj.
    Probah sa drajverima za USRobotics sa njihovog sajta, kao i sa drajverima za USrobotics sa instalacionog cd-a 98-ice. Uopste se ne cuje. Jedino sto mu lampice svetle kad mu dam query modem. Mozda je fizicki neispravan a mozda mu samo treba odgovarajuci drajver. Ako neko moze da mi pomogne...

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Ne bi bilo lose da kazes na kom OS pokusavas da ga pokrenes, ako si na sajtu proizvodjaca nasao drajver za tacno taj tip modema, i taj OS, pa opet nece, verovato je neispravan. Da li si nesto dirao COM portove iz BIOS-a? Posto je dosta star tip, i poznat proizvodjac, XP bi trebalo da ga sam prepozna i da ima drajvere za njega.

Početnik
    Učlanjen
    16.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Pjer_Nis
    Ne bi bilo lose da kazes na kom OS pokusavas da ga pokrenes, ako si na sajtu proizvodjaca nasao drajver za tacno taj tip modema, i taj OS, pa opet nece, verovato je neispravan. Da li si nesto dirao COM portove iz BIOS-a? Posto je dosta star tip, i poznat proizvodjac, XP bi trebalo da ga sam prepozna i da ima drajvere za njega.
    OS je XP! Nisam uopstev zalazio u BIOS! Stvarno vise nemam ideja sta bi moglo biti. Buni me to sto diode svetlucaju kad mu dam query modem inace bi pomislio da je fizicki mrtav, jer se uopste ne cuje.

Slične teme

1. modem spy 3.4
    Autor dragom53 u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.06.2006., 17:26
  2. Modem???
    Autor lima u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.02.2005., 17:31
  3. Modem
    Autor ajkula u forumu Softver
    Odgovora: 9