Pitanje za poznavaoce instrumentalne muzike

OXIGEN

Obećava
Poruka
80
Ponekad je pravi sizifov posao doci do naziva izvanrednih instrumentala koji su se obicno koristili kao spice nekih TV emisija. Da li se neko seca lagane muzicke teme na panovoj fruli na koju se nadovezuje instrumental na trubi (gotovo po pravilu su je '80 na RTB koristili kao muzicku podlogu za priloge na kojima je prikazivan Dunav ili istocna Srbija).
Ili mozda teme iz popularne Kviskoteke koja se prikazivala ja mislim krajem '70 i '80.

Ko je autor ovih dela i kako se zovu ?
 
OXIGEN:
Ponekad je pravi sizifov posao doci do naziva izvanrednih instrumentala koji su se obicno koristili kao spice nekih TV emisija. Da li se neko seca lagane muzicke teme na panovoj fruli na koju se nadovezuje instrumental na trubi (gotovo po pravilu su je '80 na RTB koristili kao muzicku podlogu za priloge na kojima je prikazivan Dunav ili istocna Srbija).
Ili mozda teme iz popularne Kviskoteke koja se prikazivala ja mislim krajem '70 i '80.

Ko je autor ovih dela i kako se zovu ?
ne znam tacno o kojoj se temi radi... ali sve spice na rts-u su od izvodjaca Vangelisa i Mike Oldfilda... Provereno.. ne mozes da promasis..

Od Mike-a nadji "tubular bells" i "sentinel", a od vangelisa sve sto nabavis... sve pomenuto se koristi u spicama emisija... :wink:
 
Ko sto mi drug rece, Vangelis, Mike Oldfield, ja cu ti dodati jos i Jean Micheal Jarrea, Pitera Baumana i sl. Oni su bili pioniri elektronskih instrumentala, tematske, filmske i sl. muzike. Maltene sve sto su uradili se besomucno exploatise po raznoraznim varijantama spica na TV, Radiu pa i na raznim oblicima manifestacija i sl.
To sto si opisao zvuci kao vec pomenuti Tubular Bells ili Vangelisova Alpha.
Mozda je najbolje da se izujes jedno 300-400 din i kupis MP3 kompilacije ovih autora, ili uopste tih instrumentala.
 

Back
Top