Zabludom retriver,a ustvari brakjazavicar

Meni bolje posto sam bas hteo neku od vrsta jazavicara.

Ali fazon je bio sto je devojka kada ga je nasla rekla evo ga jazavicar.
A meni se ucinio da je retriver:hahaha: .
Jer mi nekako izgledao krupno za jazavicara.Ali video sam i druge stence iste vrste tako su krupni.
Tako da vreme je ipak reklo svoje kada je porasla vidi se sta je.:D
 
Pa nemora.Ja volim pse bilo koje vrste,i izgleda.
Ali necu da uzimam velike pse:
1.Jel mi musterije ulaze u dvoriste
2.Skacu mi do glave pa me isprljaju,a ja se recimo obucem da negde idem.

A sto se tice rase:ja sam imao gomilu mesanaca,i voleo sam ih,hranio,i pazio.
Ovaj pas je uzet sa ulice,i nisam bio siguran dali je rasan,ili ne,cak sam u jednom trenutku mislio da je mesanac,i voleo sam ga isto,kao i sada.
To sto me je interesovalo jel rasan,ili nije neznaci da ja mrzim pse,ili da nevolim mesance,ili neku drugu vrstu.
Pa kada vidim 10 lutalica na ulici ja izaberem onog koji mi se najvise svidja,nemogu ih sve uzeti.
Ja volim jazavicare,jer su mi lepi kao vrsta,ali to neznaci da mrzim ostale vrste,zivotinje,i mesance.
Mislim odakle ti taj zakljucak?
Zato sto sam se raspitivao koja je rasa?
Pa nek je i mesanac sta ima veze.Ja ga volim.
Po tebi znaci da ako neko voli plavuse,crnke,ili ako devojke vole crne muskarce,ili plave da su zle,ili zli?
Pa ja budem sa devojkom koja mi se svidja,a pri tom nemrzim ostale.
Tako je i sa zivotinjama.Znaci ja biram kucnog ljubimca kakog ja zelim pa to automacki neznaci da ostale mrzim,i da ih nemazim.
Takodje ja zivotinje negledam kao igracku,i biram psa kojeg cu da mazim,pazim,i cuvam.I bice kod mene i kada bude imao 10 god.

Jeste duzi post,ali mi je bio glup gore pomenuti zakljucak.
Jel ti imas rasnog psa,i da li si ga ikada imala.To je pri tom znacilo da ti nevolis psa kao osobu nego samo pedigre.Ma glupost.:dash:

Ja ovu kucu volim kao osobu,a ne kao stvar koja ima,ili nema pedigre.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Ne kažem da sam u pravu, samo da se nameće utisak da ti je rasa bitna jer već drugu temu otvaraš o rasi svog psa. Ne osuđujem te, i meni je bilo drago kad sam shvatila iz priča vlasnika čistokrvnih kolija da moj mešanac pekinezera ima te ovčarske gene ali nisam o tome otvarala teme, niti sam psa volela manje ili više zbog toga. Dobro, bitna ti je veličina psa, i to razumem, i meni je to što ljudi dolaze u radnju jedna od glavnih prepreka u nabavci većeg psa tipa belgijskog ovčara ili engleskog hrta a skakanje se sanira disciplinom. Ali sve to nije bitno, ako si ti srećan sa svojom kucom, i ja sam srećna zbog vas dvoje.
 

Back
Top