pooooomoooooc!
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: pooooomoooooc!

SINDI
    Guest

Podrazumevano pooooomoooooc!

Pozdrav svima! Moj decak od 2.5 godine ima problema sa kakenjem. Creva su mu lenja i jednostavno ne kaki po 2-3dana.Situacija se pogorsala od kako je krenuo na nosu. Doktorka mi je savetovala da mu dam na prazan stomak casu tople vode i malo meda, ali nema sanse da on to popije.Izbacili smo cokoladu, smoki, pijemo jogurt i supicu i nista ne pomaze. Da li znate neki narodni lek koji sme da se primeni na malo dete(a da nije preterano gadan )?

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Mojа ћерка је нешто пре другог рођендана имала сличан проблем и трајало је неколико месеци. Чак се одвикла и од ноше ( на коју је пар месеци пре тога редовно ишла ), и добила је страх од седења на ноши.
    У крајњим случајевима стављала сам јој Дулколакс, али су доктори рекли да га не користимо често, да се не би навикла. Њој је помагало грожђе и кувани кукуруз.После два-три месеца прошло је само од себе, и касније се поново без проблема навикла на ношу.

Aktivan član littlefoot (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Imam isti problem sa mojom maleckom. Tako je od rodjenja. Ona sada ima 3,5 godine i ume da joj se desi da ne kaki po 5 dana. Jedva da se iskaki posle. A i kad su joj stolice redovne onde je to kao kod kozice, sitni klikercici. Problem je jos i taj sto ona nece da kaki nigde sem u svoju nosu. Tako da ako joj se i kaki u skolici onda istrpi i onda sebi napravi zatvor od nekoliko dana.
    Pomaze joj topli sok od jabuke na prazan zeludac, vocni jogurt, sve od kukuruza, obavezan kuvani obrok bogat celulozom (grasak,kupus, boranija itd), kompoti. Nikad nisam koristila lekove da bih izazvala kakenje. Jedino sto jos pomaze su sljive u bilo kom obliku.

Meni je nas lekar rekao da ce to verovatno da potraje do njene neke 7 godine. Ako do tada ne bude dobro morace na intervenciju.

SINDI
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio littlefoot
    Imam isti problem sa mojom maleckom. Tako je od rodjenja. Ona sada ima 3,5 godine i ume da joj se desi da ne kaki po 5 dana. Jedva da se iskaki posle. A i kad su joj stolice redovne onde je to kao kod kozice, sitni klikercici. Problem je jos i taj sto ona nece da kaki nigde sem u svoju nosu. Tako da ako joj se i kaki u skolici onda istrpi i onda sebi napravi zatvor od nekoliko dana.
    Pomaze joj topli sok od jabuke na prazan zeludac, vocni jogurt, sve od kukuruza, obavezan kuvani obrok bogat celulozom (grasak,kupus, boranija itd), kompoti. Nikad nisam koristila lekove da bih izazvala kakenje. Jedino sto jos pomaze su sljive u bilo kom obliku.

Meni je nas lekar rekao da ce to verovatno da potraje do njene neke 7 godine. Ako do tada ne bude dobro morace na intervenciju.
    Sve sto si nabrojala koristimo u velikim kolicinama, sem kukuruza kojeg je spomenula i Helen, a kompot od sljiva mu se ne svidja A i kod mog sina je ista stvar - on sve lepo donese svojoj kuci, gde god da se nalazi :wink: Bilo bi smesno da ga ne boli toliko.Pozdravljam vas

Početnik
    Učlanjen
    03.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Probaj sa cajem od kamilice i slobodno ga malo jace zasladi.Proveri da li dajes od ostale klope namrnice koje stezu stolicu:keks,banane...

Zainteresovan član NenaS (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: pooooomoooooc!

Citat Original postavio SINDI
    Pozdrav svima! Moj decak od 2.5 godine ima problema sa kakenjem. Creva su mu lenja i jednostavno ne kaki po 2-3dana.Situacija se pogorsala od kako je krenuo na nosu. Doktorka mi je savetovala da mu dam na prazan stomak casu tople vode i malo meda, ali nema sanse da on to popije.Izbacili smo cokoladu, smoki, pijemo jogurt i supicu i nista ne pomaze. Da li znate neki narodni lek koji sme da se primeni na malo dete(a da nije preterano gadan )?

KOMPOT OD SUVIH SLJIVA, OBAVEZNO JACE ZASLADJEN, SIGURNO POMAZE.

SINDI
    Guest

HVALA SVIMA, PROBACEMO PONOVO TAJ KOMPOT. POZDRAV

Zainteresovan član Fantina (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio NenaS
    Citat Original postavio SINDI

KOMPOT OD SUVIH SLJIVA, OBAVEZNO JACE ZASLADJEN, SIGURNO POMAZE.
    Da, probaj sa tim kompotom, pojačaj unošenje tečnosti, naročito voćnih sokova, i smanji količinu mleka.
    Ako ni to ne pomogne, probaj kod specijaliste - da mu ispipa stomačić.

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio littlefoot

Moje dete ima slican problem, pa me zanima sta podrazumevate pod intervencijom.

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

jabuku ujutru, pre doručka

Zainteresovan član sara777 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

I moj maleni je neko vreme imao sličnih problema. Mi smo smislili da mu se to dešavalo od mnogo gumenih bombona i ostalih slatkiša, pa mu nekoliko meseci nismo davali ništa slično da jede. Bilo je malo nezgodno, ali dobro.
    Ono što mu je sigurno pomoglo bili su glicerinski čepići. Oni ne stvaraju nikakvu vrstu zavisnosti (barem su nama tako rekli) i deluju nakon par minuta. Fantastična stvar. Kažu da su potpuno neškodljivi.
    Probaj. Ili se barem raspitaj u apoteci.
    Puno sreće!

sanja
    Guest

Podrazumevano

moja keva je docekala penziju kao visa med. sestra, pedijatrijskog smera, znaci bar 30 god. iskustva.
    kad je pitaju za to, savetuje izuzetno zasladjen caj od kamilice.

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

a je l se krece

Primećen član bebidoll (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio sanja
    moja keva je docekala penziju kao visa med. sestra, pedijatrijskog smera, znaci bar 30 god. iskustva.
    kad je pitaju za to, savetuje izuzetno zasladjen caj od kamilice.
    ma ne mora zasladjen..samo obican caj...

SINDI
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio jagodica
    a je l se krece
    Jagodice, duso, stvarno si vocka kad u 4 sata ujutro citac kako moja beba nece da kaki! :wink: Ma krece se , i masiramo stomacic, i pije litru soka dnevno, i ne jedemo ni banane ni cokolade, i jedemo kupus i karfiol, jednostavno on nece dok ne mora, a do tad prodje 3-4 dana i naravno da bude tvrdo pa boli...Posto sad svaki put boli, on sve vise nece, i tako u krug...I primetila sam da cim pocne da mu curi nosic, pocne da kuka da ga boli stomak. Da li je moguce da od te sluzi iz nosa njega pocne da boli stomak?

Učlanjen
    05.11.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

[quote="SINDI
    I primetila sam da cim pocne da mu curi nosic, pocne da kuka da ga boli stomak. Da li je moguce da od te sluzi iz nosa njega pocne da boli stomak?[/quote]

Sindi, da li misliš da treba da uradiš laboratorijsku analizu stolice?

Da li je često prehladjen i pije sirupe - oni su uticali na zatvore moga deteta?

Ako je medicinski sve OK, da li dete možda bojkotuje nešto? Simbolički, zatvor znači da dete nešto ne da od sebe... kada je počeo da kaki na nošu i kako si ga navikavala?

SINDI
    Guest

Podrazumevano

[quote=Fantina]
    Citat Original postavio "SINDI
    I primetila sam da cim pocne da mu curi nosic, pocne da kuka da ga boli stomak. Da li je moguce da od te sluzi iz nosa njega pocne da boli stomak?[/quote

Sindi, da li misliš da treba da uradiš laboratorijsku analizu stolice?

Da li je često prehladjen i pije sirupe - oni su uticali na zatvore moga deteta?

Ako je medicinski sve OK, da li dete možda bojkotuje nešto? Simbolički, zatvor znači da dete nešto ne da od sebe... kada je počeo da kaki na nošu i kako si ga navikavala?
    jeste, cesto je prehladjen. Ima treci krajnik, i do operacije nema pomoci - nosic mu je gotovo stalno pun. Mozda je u tome fazon. Primetla sam da kad mu curi nosic, hrana izlazi polu-svarena.Radili smo analizu stolice, nadjeno je malo kandide, ali su rekli da to nije nista narocito..
    A na nosu ga nisam ni navikavala! On je dete koje ili nesto nece, ili hoce. Dok nije hteo na nosu, nije hteo ni da sedne(bukvalno). Onda smo bili na godisnjem, nedelju dana je bio napolju bez pelena, i kad smo dosli kuci bilo samo -mama, ja necu pelenu! I otad se nije upiskio u gace. S kakenjem je drugi slucaj! Posto je dok je kakio u pelene kakio u stojecem polozaju sa malo savijenim kolenima, sedenje na nosi mu se apsolutno ne svidja. Ma da ne davim populaciju vise, mislim da je to dosta cest problem kod male dece, i da se nekako resi sam od sebe za godinu-dve. Treba samo naci nacin da se taj period prebrodi bez jos vecih trauma. Pozdrav svima.

Učlanjen
    05.11.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

[quote="SINDI"][quote="Fantina"][quote="SINDI

Ej ne daviš, a da znaš da smo mom malcu otklonili treći krajnik pre desetak dana i, evo ga, već ide u jaslice, super je, toplo ti preporučujem da to učiniš bez dugog čekanja.

Početnik
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pooooooomooooooooc

Najbolje su kuvane suve sljive.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Sta mislis da probas nesto od alojinih proizvoda. Moja komsinica je imala isti problem sa svojom cerkicom i ona kaze da joj je to pomoglo. Doduse mislim da nije bas jeftino, ali........ Ako hoces mogu da vidim sa njom sta je konkretno koristila.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •