Vanredno skolovanje

DidiGenovese

Početnik
Poruka
18
Pozdrav svima .
Naime u osnovnoj skoli bila sam uglavnom vr.dobar ucenik , kada je doslo vreme da popunim listu zelja uradila sam to pod pritiskom . Tudjom greskom mi je receno da cu uci u drugi krug , medjutim zvali su me iz skole i rekli hitno da dodjem i da popunim listu zelja zato sto sam bila u prvom upisnom krugu . Nisam razmisljala o tome sta bi zelela da upisem tako da sam listu zelja popunila 'random'. Upala sam u hemijsku skolu u Beogradu , nimalo mi se nije svidala ni skola niti izbor da se bavim hemijom . Probala sam da se izborim sa predmetima , tj sa prirodnim predmetima matematikom i fizikom . Jednostavno nisam talenat za matematiku i fiziku , takodje napominjem da nisam ni imala neko predznanje iz osnovne skole iz ovih predmeta . Da ne bude da krivim samo nastavnike , nisam ni imala neku volju za matematikom i fizikom pa sam uvek ocena iz tih predmeta svodila na 2 ili 3 . F&M su mi dosle glave pred kraj prve godine , pala sam na popravni , nisam uspela da prodjem i tako sam upisala ponovo 1. razred u istoj skoli . Odlucila sam da "zapnem" i da se vise ne glupiram , na neki nacin mi je pomoglo i to sto su bili sada drugi nastavnici pa mi je npr matematika bila dosta jasnija i mogla sam da naucim dosta stvari bez predznanja , matematika je zavrsena sa ocenom 3 . Fizika je bila problem i pala sam u totalnu depresiju , psihicki nisam bila stabilna zbog svog tog pritiska dal cu oept da padnem ili ne , bilo je jos tu dosta problema ali dovoljno razglabam vec . Da skratim ispisala sam se iz tog pakla ( hemijske skole ) sto znaci da sam izgubila pravo na redovno skolovanje .
Medjutim ja ne zelim da odustanem od skole , volim da ucim o novim stvarima drustveni predmeti i jezici mi idu ko od sale , problem je samo fizika . Sada mi treba pomoc od vas forumasa , da mi neko kaze da li je imao iskustvo sa vanrednim skolovanjem , da li je bilo tesko , kako se uopste upisuje , sta je potrebno ?
Takodje me zanima da li ja , uprkos sto sam isla u hemijsku skolu , dal mogu da upisem na primer turisticku ili trgovacku skolu , tj da li mogu da upisem sada sta zelim ili se i dalje gledaju bodovi iz osnovne skole + prijemni ?
Bilo bi lepo ako mozete i da mi kazete da li je bilo tesko ili lako u skolama u koje ste vi isli , ili da mi preporucite neku skolu u kojoj nema puno fizike :P
Molim vas da me ne osudjujete zbog mog neuspelog skolovanja , samo trazim pomoc kako bi na kraju mogla i ja da imam diplomu . Necu odustati od skolovanja ali sad ami stvarno treba pomoc . Unapred hvala svima :)
 
Draga ucenice,
Sve mi je jasno,ali neznam da li si uspela da zavrsis I godinu Hemijske sk.
U svakom slucaju imas pravo da promenis Skolu.
Na zalost , u I godini vecine skola se izucava i Matematika i Fizika

Zovi me telefonom pa cu ti objasniti blize koji je postupak
 
Draga ucenice,
Sve mi je jasno,ali neznam da li si uspela da zavrsis I godinu Hemijske sk.
U svakom slucaju imas pravo da promenis Skolu.
Na zalost , u I godini vecine skola se izucava i Matematika i Fizika

Zovi me telefonom pa cu ti objasniti blize koji je postupak

Nisam zavrsila prvu godinu , dakle kao i da nisam upisala skolu . Zanima me dal mogu vanredno da upisem sta zelim ili se i za vanredno upisivanje skole koristi pravilo da se upisuju skole za koje sam kvalifikovana prema bodovima ?
 
Pozdrav svima .
Naime u osnovnoj skoli bila sam uglavnom vr.dobar ucenik , kada je doslo vreme da popunim listu zelja uradila sam to pod pritiskom . Tudjom greskom mi je receno da cu uci u drugi krug , medjutim zvali su me iz skole i rekli hitno da dodjem i da popunim listu zelja zato sto sam bila u prvom upisnom krugu . Nisam razmisljala o tome sta bi zelela da upisem tako da sam listu zelja popunila 'random'. Upala sam u hemijsku skolu u Beogradu , nimalo mi se nije svidala ni skola niti izbor da se bavim hemijom . Probala sam da se izborim sa predmetima , tj sa prirodnim predmetima matematikom i fizikom . Jednostavno nisam talenat za matematiku i fiziku , takodje napominjem da nisam ni imala neko predznanje iz osnovne skole iz ovih predmeta . Da ne bude da krivim samo nastavnike , nisam ni imala neku volju za matematikom i fizikom pa sam uvek ocena iz tih predmeta svodila na 2 ili 3 . F&M su mi dosle glave pred kraj prve godine , pala sam na popravni , nisam uspela da prodjem i tako sam upisala ponovo 1. razred u istoj skoli . Odlucila sam da "zapnem" i da se vise ne glupiram , na neki nacin mi je pomoglo i to sto su bili sada drugi nastavnici pa mi je npr matematika bila dosta jasnija i mogla sam da naucim dosta stvari bez predznanja , matematika je zavrsena sa ocenom 3 . Fizika je bila problem i pala sam u totalnu depresiju , psihicki nisam bila stabilna zbog svog tog pritiska dal cu oept da padnem ili ne , bilo je jos tu dosta problema ali dovoljno razglabam vec . Da skratim ispisala sam se iz tog pakla ( hemijske skole ) sto znaci da sam izgubila pravo na redovno skolovanje .
Medjutim ja ne zelim da odustanem od skole , volim da ucim o novim stvarima drustveni predmeti i jezici mi idu ko od sale , problem je samo fizika . Sada mi treba pomoc od vas forumasa , da mi neko kaze da li je imao iskustvo sa vanrednim skolovanjem , da li je bilo tesko , kako se uopste upisuje , sta je potrebno ?
Takodje me zanima da li ja , uprkos sto sam isla u hemijsku skolu , dal mogu da upisem na primer turisticku ili trgovacku skolu , tj da li mogu da upisem sada sta zelim ili se i dalje gledaju bodovi iz osnovne skole + prijemni ?
Bilo bi lepo ako mozete i da mi kazete da li je bilo tesko ili lako u skolama u koje ste vi isli , ili da mi preporucite neku skolu u kojoj nema puno fizike :P
Molim vas da me ne osudjujete zbog mog neuspelog skolovanja , samo trazim pomoc kako bi na kraju mogla i ja da imam diplomu . Necu odustati od skolovanja ali sad ami stvarno treba pomoc . Unapred hvala svima :
)

Ja idem u skolu vanredno..Uopste nije tesko ali naravno moras da ucis..Profesori pustaju ali da se znaju neke osnovne stvari a ne da dodjes kao kreten da nista ne znas..Imas ispite svakog drugog meseca i najvise mozes da prijavis 5 predmeta ..Fizicko i veronauka mogu da idu kao 6 ...
Potrebno je da tvoji roditelji ukoliko si maloletna odu u skolu kod sekretarice i tamo ce im sve objasniti ...Za svaki predmet se placa 1000 dinara i uopste nije skupo (kad uzmes troskove za redovno skolovanje,pokazna,knjige,uzina,itd ..) I knjige dobijes u skoli iz kojih ces da ucis .Kad ides vanredno mnogo brze zavrsis..

Mozes da upises sta god zelis,bodovi iz osnovne se ne gledaju...U svakoj skoli ima fizike..Ja bi ti preporucio poljoprivrednu skolu...

Uopste niko nema prava da te osudjuje ;) ..Mozes misliti sto si pala..Nije sramota pasti,sramota je ne ustati! ;) Ako imas jos neko pitanje mozes mi poslati pp ...
 
Pozdrav svima .
Naime u osnovnoj skoli bila sam uglavnom vr.dobar ucenik , kada je doslo vreme da popunim listu zelja uradila sam to pod pritiskom . Tudjom greskom mi je receno da cu uci u drugi krug , medjutim zvali su me iz skole i rekli hitno da dodjem i da popunim listu zelja zato sto sam bila u prvom upisnom krugu . Nisam razmisljala o tome sta bi zelela da upisem tako da sam listu zelja popunila 'random'. Upala sam u hemijsku skolu u Beogradu , nimalo mi se nije svidala ni skola niti izbor da se bavim hemijom . Probala sam da se izborim sa predmetima , tj sa prirodnim predmetima matematikom i fizikom . Jednostavno nisam talenat za matematiku i fiziku , takodje napominjem da nisam ni imala neko predznanje iz osnovne skole iz ovih predmeta . Da ne bude da krivim samo nastavnike , nisam ni imala neku volju za matematikom i fizikom pa sam uvek ocena iz tih predmeta svodila na 2 ili 3 . F&M su mi dosle glave pred kraj prve godine , pala sam na popravni , nisam uspela da prodjem i tako sam upisala ponovo 1. razred u istoj skoli . Odlucila sam da "zapnem" i da se vise ne glupiram , na neki nacin mi je pomoglo i to sto su bili sada drugi nastavnici pa mi je npr matematika bila dosta jasnija i mogla sam da naucim dosta stvari bez predznanja , matematika je zavrsena sa ocenom 3 . Fizika je bila problem i pala sam u totalnu depresiju , psihicki nisam bila stabilna zbog svog tog pritiska dal cu oept da padnem ili ne , bilo je jos tu dosta problema ali dovoljno razglabam vec . Da skratim ispisala sam se iz tog pakla ( hemijske skole ) sto znaci da sam izgubila pravo na redovno skolovanje .
Medjutim ja ne zelim da odustanem od skole , volim da ucim o novim stvarima drustveni predmeti i jezici mi idu ko od sale , problem je samo fizika . Sada mi treba pomoc od vas forumasa , da mi neko kaze da li je imao iskustvo sa vanrednim skolovanjem , da li je bilo tesko , kako se uopste upisuje , sta je potrebno ?
Takodje me zanima da li ja , uprkos sto sam isla u hemijsku skolu , dal mogu da upisem na primer turisticku ili trgovacku skolu , tj da li mogu da upisem sada sta zelim ili se i dalje gledaju bodovi iz osnovne skole + prijemni ?
Bilo bi lepo ako mozete i da mi kazete da li je bilo tesko ili lako u skolama u koje ste vi isli , ili da mi preporucite neku skolu u kojoj nema puno fizike :P
Molim vas da me ne osudjujete zbog mog neuspelog skolovanja , samo trazim pomoc kako bi na kraju mogla i ja da imam diplomu . Necu odustati od skolovanja ali sad ami stvarno treba pomoc . Unapred hvala svima :)

Didi, ja ne znam ništa vezano za vanrednog školovanje, ali mogu da ti pomognem oko fizike . . . Sobodno mi pošalji zadatak, pitanje ili šta već na PP.

Fizika nije teška. :heart:

Pozdravljam to što ne želiš da odustaneš od svog daljeg školovanja . . .
Malo je takvih poput tebe. :ok:
 
Cao svima. Upravo sam upisao ekonomsku skolu, obrazovni profil ekonomski tehnicar, i imam jedan veliki problem. Ne mogu da se naviknem na skolu, ne ide mi se, drustvo je uzas...Ali licno ja sam hteo da upisem ovu skolu, tako da sad ne znam sta da radim pa mi palo na pamet da se raspitam za vanredno skolovanje. Imam tri pitanja:

1. Ja imam stipendiju. Hocu li da izgubim pravo na nju ako pocnem da se skolujem vanredno?
2. Hocu li moci da upisem fakultet posle vanrednog srednjeg skolovanja?
3. I koliko se placa i da li je uopste dobro da idem vanredno?

Hvala unapred!!
 
Cao svima. Upravo sam upisao ekonomsku skolu, obrazovni profil ekonomski tehnicar, i imam jedan veliki problem. Ne mogu da se naviknem na skolu, ne ide mi se, drustvo je uzas...Ali licno ja sam hteo da upisem ovu skolu, tako da sad ne znam sta da radim pa mi palo na pamet da se raspitam za vanredno skolovanje. Imam tri pitanja:

1. Ja imam stipendiju. Hocu li da izgubim pravo na nju ako pocnem da se skolujem vanredno?
2. Hocu li moci da upisem fakultet posle vanrednog srednjeg skolovanja?
3. I koliko se placa i da li je uopste dobro da idem vanredno?

Hvala unapred!!

Svima je drustvo uzas :hahaha: ...

Tek si poceo,proslo je 19 dana od pocetka skolske godine a ti bi da se ispises jer pazi drustvo ti ne odgovara i ne ide ti...Sta ti tacno ne ide?Potrudi se malo pa ce krenuti ...

1.Ne mozes da imas stipendiju.Ja zavrsavam vanredno sa odlicnim uspehom i da moze imao bi stipendiju odavno ..
2.Da mocices naravno,kakvo pitanje...
3.Sve zavisi od skole od skole..Jedan predmet ti je oko 1000 dinara (mozes da prijavis 5-sa veronaukom 6 predmeta u jednom roku sto znaci da je tebi skolska godina gotova za 3 meseca sto ces se sloziti super...I ne bi ti preporucio da ides vanredno posto ti ni redovno ne ide dobro ...Kontam da ce ti biti tesko,jedino da odaberes neku drugu skolu ...Uostalom klinci napustaju skolu zbog posla i sporta a ne zbog loseg drustva ;) ... :bye:
 
Zdravo svima, ja idem u masinsku skolu i naredjao sam jako lose ocene u prvom polugodju tako da sam resio da idem vanredno u skolu, interesuje me da li neko moze da mi kaze da li mogu da se upisem vanredno i ako je I polugodje proslo ?? Hwala unapred
 
Pozdrav svima .
Naime u osnovnoj skoli bila sam uglavnom vr.dobar ucenik , kada je doslo vreme da popunim listu zelja uradila sam to pod pritiskom . Tudjom greskom mi je receno da cu uci u drugi krug , medjutim zvali su me iz skole i rekli hitno da dodjem i da popunim listu zelja zato sto sam bila u prvom upisnom krugu . Nisam razmisljala o tome sta bi zelela da upisem tako da sam listu zelja popunila 'random'. Upala sam u hemijsku skolu u Beogradu , nimalo mi se nije svidala ni skola niti izbor da se bavim hemijom . Probala sam da se izborim sa predmetima , tj sa prirodnim predmetima matematikom i fizikom . Jednostavno nisam talenat za matematiku i fiziku , takodje napominjem da nisam ni imala neko predznanje iz osnovne skole iz ovih predmeta . Da ne bude da krivim samo nastavnike , nisam ni imala neku volju za matematikom i fizikom pa sam uvek ocena iz tih predmeta svodila na 2 ili 3 . F&M su mi dosle glave pred kraj prve godine , pala sam na popravni , nisam uspela da prodjem i tako sam upisala ponovo 1. razred u istoj skoli . Odlucila sam da "zapnem" i da se vise ne glupiram , na neki nacin mi je pomoglo i to sto su bili sada drugi nastavnici pa mi je npr matematika bila dosta jasnija i mogla sam da naucim dosta stvari bez predznanja , matematika je zavrsena sa ocenom 3 . Fizika je bila problem i pala sam u totalnu depresiju , psihicki nisam bila stabilna zbog svog tog pritiska dal cu oept da padnem ili ne , bilo je jos tu dosta problema ali dovoljno razglabam vec . Da skratim ispisala sam se iz tog pakla ( hemijske skole ) sto znaci da sam izgubila pravo na redovno skolovanje .
Medjutim ja ne zelim da odustanem od skole , volim da ucim o novim stvarima drustveni predmeti i jezici mi idu ko od sale , problem je samo fizika . Sada mi treba pomoc od vas forumasa , da mi neko kaze da li je imao iskustvo sa vanrednim skolovanjem , da li je bilo tesko , kako se uopste upisuje , sta je potrebno ?
Takodje me zanima da li ja , uprkos sto sam isla u hemijsku skolu , dal mogu da upisem na primer turisticku ili trgovacku skolu , tj da li mogu da upisem sada sta zelim ili se i dalje gledaju bodovi iz osnovne skole + prijemni ?
Bilo bi lepo ako mozete i da mi kazete da li je bilo tesko ili lako u skolama u koje ste vi isli , ili da mi preporucite neku skolu u kojoj nema puno fizike :P
Molim vas da me ne osudjujete zbog mog neuspelog skolovanja , samo trazim pomoc kako bi na kraju mogla i ja da imam diplomu . Necu odustati od skolovanja ali sad ami stvarno treba pomoc . Unapred hvala svima :)

rekla si da te interesuju jezici i drustveni predemti :) u filoloskoj su ti glavni jezici, a matematiku, fiziku, hemiju i geos imas prve 2 godine posle gubis i tako bi se otarasila tih prirodnih predmeta :) ja ne idem vandredno u tu skolu, tako da ne znam kako ocenjuju, ali ima stvarno uzas profesora... svaka ti cast sto se jos drzis, poz :)
 
Za sportiste, muzičare, osobe sa posebnim potrebama, odrasle, učenike u dijaspori...

• Steknite gimnazijsku diplomu kod kuće.
• Gradite sportsku ili umetničku karijeru i pri tome steknite gimnazijsku diplomu.
• Prilagodite vaše obrazovne planove i steknite diplomu pomoću tehnologije 21. veka.
• Vrhunskim obrazovanjem sledite svoje snove.
• Roditelji, ostvarite potpuni uvid u školovanje vašeg deteta
•Školujte se sopstvenim tempom i u vreme koje najbolje odgovara vašem dnevnom rasporedu.
• Učite kod kuće, na putu, sportskim pripremama, u Srbiji ili inostranstvu, gde god se nalaze internet veze.
• Učite sa vršnjacima pripremajući se za ispite, sarađujući sa njima onlajn, družeći se vikendom i u letnjim i zimskim kampovima.
• Učite uz fleksibilan tempo, uz raspored i stil učenja po zvaničnom programu gimnazije opšteg tipa, uz mentorstvo vrhunskih nastavnika na mestu koje vama odgovara.
• Komunicirajte s nastavnikom „jedan na jedan“.
• Imajte fleksibilan raspored i individualni plan.
• Kod nas je učenik uvek u centru pažnje.

http://gimnazija.metropolitan.edu.rs/
 
Imam jedno pitanjce npr kad se završi redovna srednja škola da li može da se ponovo upišete vanredno u nekoj drugoj školi za nešto sasvim suprotno od nonog što ste završili?

Naravno da moze.
Npr. zavrsis gimnaziju. Posle vanredno upises (lupam) srednju medicinsku. Doneses svedocanstva iz gimnazije, sekretar medicinske (ili referent za vanredne ucenike) to pogleda, sastavi spisak o nostrifikaciji pojedinih ocena iz sva IV razreda (npr. srpski, matematika, fizicko, engleski, likovno/muzicko, biologija itd...) - te predmete ne polazes, odnosno upisuju ti se ocene koje si dobio dok si se skolovao redovno, a sastavi i drugi spisak - predmete koji predstavljaju razliku u nastavnom planu za medicinske skole (npr. anatomija, higijena, pedijatrija, bla bla), i naravno, te ces predmete morati da polazes.

Godina ima 5 ili 6 ispitnih rokova. Ako u I razredu za npr. 1 ili 2 roka sve polozis i ostvaris najmanje 4.00 vr. dobar uspeh, direktor moze da odobri da vec u sledecem (trecem) roku mozes da pocnes sa polaganjem drugog razreda, dakle ne moras da cekas da se tekuca skolska godina zavrsi da bi upisao sledeci razred.
 
Oprostite,treba mi pomoc!!!Zelim da zavrsim srednju skolu(elektromehanicar za termicke i rashladne uredjaje).Imam samo osnovnu skolu i 30 god. :dash: nazalost ali se ne predajem!Pomorac sam zivim u Novom Sadu i to mi je neophodno za dalje napredovanje i zivot.Tako da bih cenio svaki komentar i pomoc(izbor skole u N.Sadu,kriterijumi profesora za vandredne djake tj.koliko traze od vas,da li je potrebno biti cesto licno prisutan osim na ispitima itd.....???????)!!! HVALA VAM MNOGO UNAPRED!!!
 
Oprostite,treba mi pomoc!!!Zelim da zavrsim srednju skolu(elektromehanicar za termicke i rashladne uredjaje).Imam samo osnovnu skolu i 30 god. :dash: nazalost ali se ne predajem!Pomorac sam zivim u Novom Sadu i to mi je neophodno za dalje napredovanje i zivot.Tako da bih cenio svaki komentar i pomoc(izbor skole u N.Sadu,kriterijumi profesora za vandredne djake tj.koliko traze od vas,da li je potrebno biti cesto licno prisutan osim na ispitima itd.....???????)!!! HVALA VAM MNOGO UNAPRED!!!
izbor škole:
znam kakva je situacija u etš nikola tesla u pančevu i rade končar u beogradu, za ns stvarno ne znam.

kriterijumi profesora za elektrotehniku:
u principu isti kao i za redovne đake

prisutnost:
neke škole organizuju pripremnu nastavu za vanredne učenike (na primer UTŠ na zelenjaku), s tim što nisi obavezan da dolaziš uopšte, ali je korisno.
uglavnom škole ne organizuju pripremnu nastavu za vanredne učenike (na primer ni jedna škola u pančevu je ne organizuje).

najbolje bi bilo da odes u skolu i da se raspitas u sekretarijatu ili kod referenta za vanredne ucenike o pravima i obavezama vanrednih učenika.
cena upisnine i cena ispita varira od škole do škole.

ispiti:
uglavnom ima pet ili šest ispitnih rokova, npr: novembarski, januarski, aprilski, junski i avgustvski (sve to zavisi od škole do škole)
od škole zavisi koliko maksimalno ispita možeš da prijaviš za jedan ispitni rok. uglavnom ograničavaju sa pet, a neke škole uopšte ne ograničavaju

s obzirom da se bacaš na elektrotehniku, savetujem ti da tražiš škole koje organizuju pripremnu nastavu. ako takvih elektrotehničkih škola nema u novom sadu, onda uzmi privatne časove iz matematike i osnova elektrotehnike
 
Pozdrav, ovako idem u politehnicku skolu u Kragujevcu, smer vozac motornih vozila. Prvu godinu sam ponavljao i i ponovo posao zavrsio je. Sada sam druga godina i zanima da li mogu da vandredno upisem 3 godina istovremeno?

ako sam dobro razumeo, ti si pitao da li je moguće dok pohađaš drugi razred da vanredno paralelno završiš treći?
to nije moguće

postoji mogućnost ubrzanog školovanja, tj. da završiš dve godine za jednu, ali samo ako si vanserijski talenat sa prosekom 5.00. ali i tada bi morao prvo da završiš jedan razred, pa tek onda idući.
 

Back
Top