Vanredno skolovanje

reče da cena upisnine i cena ispita varira od škole do škole koliko je to otprilike,i jel se to plaća za svaki predmet puta 1,2,3 godina?

cena upisnine u ets nikola tesla u pancevu je 8000 din, u tehnickoj skoli novi beograd je 12000 din, u ekonomskoj skoli paja marganovic pancevo je 17000 din, u ugostiteljsko-turistickoj na zelenom vencu 25000 din, u pravno-poslovnoj skoli beograd 27000 din... cene variraju od 5-6 hiljada do 30 hiljada, a u vecini skola moguce je placanje u ratama.

cene ispita takodje variraju. u tehnickoj skoli novi beograd ispit bez pismenog dela je 800 din, a sa pismenim delom 900. u ets nikola tesla u pancevu, ispit bez pismenog dela je 1200 a sa pismenim delom 2000. cuo sam da je u gradjevinskoj ispit 400 din.

ispit(e) placas posebno prilikom prijave ispita koje zelis da polazes u odredjenom ispitnom roku.
recimo, u novembarskom roku zelis da polazes matematiku iz prvog razreda. kad je termin za prijavu ispita, uplatices odredjenu svotu i popuniti ispitnu prijavu.
ako polazes matematiku iz drugog razreda, opet ces morati da placas i popunjacas ispitnu prijavu, bez obzira sto si uplatio i polozio matematiku iz prvog

najbolje bi bilo da napravis spisak skola iz mesta odakle si i okoline, pa da jednu po jednu okrenes telefonom i pitas koliko kosta skolarina a koliko ispiti, s obzirom da se cene ispita i skolarine nenormalno razlikuju.
 
Члан 7.
Бесплатно школовање омогућује се ванредном ученику који се први пут
упише у средњу школу почев од шк. 2010/2011. год.
Обавезе плаћања школарине и трошкова испита ослобађа се ванредан ученик
који упоредо савлађује други наставни план и програм а који постиже изузетне
резултате у учењу.
Обавезе плаћања школарине и трошкова испита, по одобрењу директора
Школе, ослобађа се и ванредан ученик који потиче из осетљивих друштвених
група.
http://www.gimnazijapozega.edu.rs/pdf/docs/pravilnik_o_vanrednim_ucenicima_u_skoli.pdf
 
završio sam ugostiteljsku a zanima me Elektroinstalater

hehe kakva slucajnost :) ja sam isao za elektroinstalatera a sad vanredno polazem za kuvara u uts na zelenjaku

iz prve godine ce ti priznati:
srpski
strani jezik
istoriju
geografiju
muzicko
fizicko
likovno
racunarstvo i informatiku
fiziku
hemiju
ekologiju
gradjansko/veronauku
iz prve ces morati da polazes:
osnove elektrotehnike 1
tehnicko crtanje
prakticnu nastavu
verovatno neku dopunu iz matematike, mada je vrlo moguce da ce ti i taj predmet priznati u celosti

iz druge godine ce ti priznati
srpski
strani jezik
fizicko
gradjansko/veronauku
verovatno i matematiku
iz druge ces morati da polazes:
osnove elektrotehnike 2
elektroniku 1
elektricna merenja
elektricne instalacije jake struje
prakticna nastava

iz trece godine ce ti priznati:
srpski
strani jezik
gradjansko/veronauku
fizicko
ustav i prava gradjana
ekonomiku i organizaciju preduzeca (verovatno)
verovatno i matematiku
iz trece godine ces morati da polazes:
elektricne instalacije i osvetljenje
električni aparati i uređaji
električne mreže i postrojenja
praktičnu nastavu

na sledećem linku imaš sva ispitna pitanja po predmetima http://sites.google.com/site/etsnikolateslapancevo/home/vanredni-ucenici

jos jedan koristan link a tice se osnova elektrotehnike http://www.tehnickaue.edu.rs/srp/predavanje/?conid=174
 
Poslednja izmena:
Znaš kako veoma je teško raditi u proizvodnji pogotovo na liniji jedino i samo je profitabilno ako si ti gazda nikako radnik.
E hvala ti mnogo si mi pomogao koliko vidim naj važniji su mi elektro predmeti što ne bi trebalo da predstavlja problem jer volim elektroniku
 
pozdrav dobri ljudi, ok dosta sa formalnostima nego da ja iznesem situaciju...

zavrsio sam ETS u pancevu smer elektromehanicar za termicke i rashladne uredjaje.. i sada zelim vanredno da zavrsim cetvrtu ali smer racunare...

bilo kakva pomoc je od velike vaznosti posto idem na upis u ponedeljak :-/

raspitao sam se malo o broju ispita ali ne znam tacno koje predmete cu imati i kakvi su kriterijumi profesora s'obzirom da je vanredno.

hvala unapred!!!
 
Zavrsila sam 1. godinu srednje medicinske skole, i drugu prvo polugodiste, potom sam se udala i ispisala iz skole....sada zelim da nastavim vanredno istu skolu.....Zanima me da li ce mi racunati drugu godinu, prvo polugodiste, ili cu morati drugu iz pocetka da dajem?? I zna li neko kako ide to?? Da li je tesko, i kako se daju ispiti? Inace isla sam u Cacku, ginekolosko-akuserska sestra smer....

Hvala...
 
Imam jedno pitanjce. Ja zavrsavam vanredno gimnaziju,e sad me zanima da li mogu da upisem sledeci razred a da ne cekam tamo onaj septembar jer sam polozila sve ispite za ovaj razred kao i one predmete kao razlike.
Ako nisi na prekvalifikaciji (tj ako nemaš predhodno završenu srednju školu) onda moraš da ideš godinu za godinu. Izuzetak se može napraviti ako imaš odlične ocene (ako si razred završila odličnim uspehom). U tom slučaju škola može da ti odobri odmah prelazak u naredni razred a da ne čekaš septembar. Tako je po zakonu.

Da ne dođe do zabune, postoje dva tipa vanrednog završavanja srednje škole: prekvalifikacija (ako ste ranije već završili srednju školu) i obično vanredno školovanje. U prvom slučaju se mogu završiti sva 4 razreda za jednu školsku godinu, dok u drugom slučaju važi princip "godina za godinu".
 
Zavrsila sam 1. godinu srednje medicinske skole, i drugu prvo polugodiste, potom sam se udala i ispisala iz skole....sada zelim da nastavim vanredno istu skolu.....Zanima me da li ce mi racunati drugu godinu, prvo polugodiste, ili cu morati drugu iz pocetka da dajem?? I zna li neko kako ide to?? Da li je tesko, i kako se daju ispiti? Inace isla sam u Cacku, ginekolosko-akuserska sestra smer....

Hvala...

priznaće ti samo prvu godinu. Kod vanrednog školovanja nema prvog i drugog polugodišta, već se određeni ispit (predmet) polaže u celosti. To je isto što i razredni ispit.
Ispit (predmet) polažeš tako što izvučeš cedulju na kojoj se nalaze tri ispitna pitanja (lekcije) iz datog predmeta i onda odgovaraš na njih.
 
Dragi clanovi foruma,treba mi pomoc.

Zavrsila sam treci stepen trogvacke skole ali odavno,jos u vreme usmerenog obrazovanja.I sada mi je hitno potrebno da saznam odgovore na sledeca pitanja:

Na koji nacin mogu najlakse i najbrze da zavrsim 4.godinu srednje skole,naravno vanredno.

Gde da odem da bih to ucinila-najbliza mi je Trgovaka skola u Beogradu.Koliko to kosta i traje?S obzirom na to da sam imala tzv"zajdenicku osnovu"nekadasnjeg usmerenog obrazovanja,da li to znaci da cu morati da polazem ispite iz sve 4 godine?Ili mogu jednostavno eto da upisem tu prokletu 4tu godinu?Zapravo mi nije vazno koja je skola u pitanju samo da dobijem taj 4.stepen obrazovanja.
Ili...:Da li je i kako moguce napraviti nekakvu prekvalifikaciju...npr za turistickog tehnicara.

Da li je moguce da upisem nekakvu visu skolu ili fakultet(sto pretpostavljam da ne moze) sa trogodisnjom srednjom?Ukoliko da,molim vas da mi date spisak visih skola koje to dozvoljavaju.

I na kraju,sta mi preporucujete-da najpre zavrsim 4.godinu pa onda upisujem mesto dalje ili da odmah odem na neku evt.visu skolu?Sta je najbolja,najbrza i...eto,najjeftinija varijanta?


Mnogo vam hvala svima unapred za sve savete i pomoc koju dobijem od vas.
 
Dragi clanovi foruma,treba mi pomoc.

Zavrsila sam treci stepen trogvacke skole ali odavno,jos u vreme usmerenog obrazovanja.
pa i sada ima usmerenog obrazovanja :) svaka srednja skola koja nije gimnazija je skola usmerenog obrazovanja :)

Na koji nacin mogu najlakse i najbrze da zavrsim 4.godinu srednje skole,naravno vanredno.
Gde da odem da bih to ucinila-najbliza mi je Trgovaka skola u Beogradu.Koliko to kosta i traje?S obzirom na to da sam imala tzv"zajdenicku osnovu"nekadasnjeg usmerenog obrazovanja,da li to znaci da cu morati da polazem ispite iz sve 4 godine?Ili mogu jednostavno eto da upisem tu prokletu 4tu godinu?Zapravo mi nije vazno koja je skola u pitanju samo da dobijem taj 4.stepen obrazovanja.
Ili...:Da li je i kako moguce napraviti nekakvu prekvalifikaciju...npr za turistickog tehnicara.
uzmes diplomu i svedocanstva skole koju si zavrsila, odes u srednju skolu koja te zanima za dokvalifikaciju i upises se. cena upisa i ispita zavisi od skole da skole. moraces da polazes dopunu iz prve, druge i trece godine, kao i celu cetvrtu godinu. celu prekvalifikaciju mozes da zavrsis za godinu dana (ali to zavisi od tvoje uspesnosti).

Da li je moguce da upisem nekakvu visu skolu ili fakultet(sto pretpostavljam da ne moze) sa trogodisnjom srednjom?
Možeš se upisati na većinu viših škola sa trećim stepenom obrazovanja.
Ukoliko da,molim vas da mi date spisak visih skola koje to dozvoljavaju.
Napiši koja oblast delatnosti te interesuje, pa ću ti napisati eventualne škole koje omogućavaju upis sa traćim stepenom srednjeg obrazovanja.
 
Zdravo svima :)

Imam jedno pitanje,ako moze neko da mi pomogne... Epa ovako: Upisala sam Ugostiteljsko-turisticku skolu u Nisu,nazalost nije mi islo bas najbolje,i ponavljala sam I godinu,medjutim upisala sam se opet,i ne znam zasto,ali ni sama ne znam,ostavim skolu :( i skoro 2 godine tako,dok na kraju ne shvatim da ustvari ne mogu nista,ali bas nista da radim bez skole... E sada,planiram da upisem,vanredno Trgovacku skolu u Nisu,posto sam inace iz Nisa :D naravno da bude IV stepen... Ako ima neko da mi objasni koje zavrsio Trgovacku u Nisu vanredno,ili zna nekog da mi kaze,sta i kako ide sa predmetima,placanjem,jel tesko i tako to... Inace,sada imam 19 godina,nadam se da nece nikakav problem da mi prave niti bilo sta,da mogu bez problema da se upisem.... Molim vasssssssss pomagajte mi,sve sto znate kazite ! :D Pozzz
 
Nema problema što imaš 19 godina. Ljudi se školuju i sa 50 ;)

Idi u pomenutu školu da se raspitaš da li uopšte organizuju vanredno školovanje, kolika je cena ispita, koji su ispitni rokovi i kad je upis (najčešće od juna do 31.8.)

Što se tiče teškoće, nije teško ali savetujem ti da učiš redovno.
 
Zavrsila sam trgovacku tehnicku i htjela bih da se prekvalifikujem u medicinsku* farmacija. Dali praksu mogu da obavljam u mom gradu ili moram da idem u grad gdje je skola( mislim dali ima i neka praksa u sklopu skole koja se mora obavljati laboratorije isl.)? Dali se priznaje predmet za prvu godinu ako sam ga ja imala u drugoj npr sociologija? Hvala unaprijed :-*
 
Zavrsila sam trgovacku tehnicku i htjela bih da se prekvalifikujem u medicinsku* farmacija. Dali praksu mogu da obavljam u mom gradu ili moram da idem u grad gdje je skola( mislim dali ima i neka praksa u sklopu skole koja se mora obavljati laboratorije isl.)?
To zavisi od škole do škole.
Dali se priznaje predmet za prvu godinu ako sam ga ja imala u drugoj npr sociologija? Hvala unaprijed :-*
Priznaje se.
 
postovani,imam 37god i zanima me vanredna srednja skola,imam zavrsenu skolu za zanat koji se priznaje kao drugi stepen koju je organiovala sluzba za zaposljavanje,radio sam bez prekida 17 god i presao u novu firmu koji oni tu skolu nepriznaju i dali su mi otkaz

,imam bogato radno iskustvo mnoge nagrade i pohvale za posao ali mi treba srednja skola kako bi mogao najbrze da je zavrsim,zahvalan svima,ostavljam broj tel ako neko moze da mi pomogne 061-6333-130
 
Ah evo konačno sam se upisao svi predmeti su mi priznati baš kao što si mi rekao Blues rock
Ali mi nije jasno kako u školi nemaju ni pitanja ni odgovore ni bilo kakav udžbenik samo su mi rekli imaš te i te ispitne datume dođi i prijavi šta polažeš i to je to mislim kako to može uopšte tako da funkcioniše....
 

Back
Top