FINO?!

Celtic Vlajna

Obećava
Poruka
60
Da li cesto upotrebljavate ovu rec?! I da li ona, kad je upotrebite znaci (vise) lepo ili (vise) ruzno?Mozda je ovo pitanje glupo..ali me interesuju vasa misljenja,posto,po mom,ta rec je suvisna i glupa..mislim da nista nije fino..ili jeste da jeste ili nije da nije..i nepotrebno je...
 
Uradio je to na fin način... Drugačije bi već bilo da je to uradiuo na LEP način, n.pr.
"Na finjaka", ponekad ironija, ponekad iskreno... Ima i suvišnijih reči u ovom NAŠEM jeziku. Na primer - JURISDIKCIJA, ta divna reč koju naši "učeni" ljudi vole da koriste. ŠTA FALI NADLEŽNOSTI?
Dobro, ovo nema veze sa temom, ali šta ću kad mi skakuće po živcima... :twisted:
 
Celtic Vlajna:
Da li cesto upotrebljavate ovu rec?! I da li ona, kad je upotrebite znaci (vise) lepo ili (vise) ruzno?Mozda je ovo pitanje glupo..ali me interesuju vasa misljenja,posto,po mom,ta rec je suvisna i glupa..mislim da nista nije fino..ili jeste da jeste ili nije da nije..i nepotrebno je...

Ja je ne upotrebljavam bas tako cesto, a kada je upotrebim npr. na coveka, onda zamisljam osobu od izuzetnog kvaliteta i nekako mi je taj komentar vise vezan recimo za zensku osobu. A kada je u pitanju nesto materijalno onda mi fino znaci da je vrlo precizno i sa stilom uradjeno, do perfekcije. Mislim da ta rec nije bas toliko nepotrebna, ali svakako po meni nije za svakodnevnu i cestu upotrebu...
 
Celtic Vlajna:
Da li cesto upotrebljavate ovu rec?!
ne upotrebljavam je nikad jer mi uzasni ide na zivce...podseca me na ono kad strebam ceo vikend i onda odgovaram i profesorka kaze FINO i da mi 2 :lol: ...ili jos gore kad odem kod lekara pa mi doktorka kaze da fino treba da vadim krv ili primam inekcije...

u sustini kad mi neko to kaze,isto mi je ko da me pljunuo :twisted:
 
snaja88:
i ja PREZIREM :x rec 'fino'. Cini mi se da je seljacka i da se upotrebljavala pre Xrista u selima! Nekako mi je sladunjava :?

:idea: :idea: :idea: hmmmm šta je pisac hteo reći? :lol: :lol: :lol:

ja često ovu reč upotrebljavam :arrow: kažem FINO i onako ''protrljam'' ruke (kao Gos'n Burns iz Simpsonova) simpatična mi je ta reč :) ne znam zašto
 
:) Cek da se ukljucim u ovu dubokoumnu polemiku... :lol:
Meni je "fino" jedna sasvim elegantna i odmerena rec. Bez nepotrebne i ponekad totalno neprimerene egzaltacije..
Npr. pitaju me "Kako si?"
Ja kazem "Fino.."
Jer... nisam FENOMENALNO :x ... a nisam ni ODVRATNO... :roll:
 
Shag Ivory:
:) Cek da se ukljucim u ovu dubokoumnu polemiku... :lol:
Meni je "fino" jedna sasvim elegantna i odmerena rec. Bez nepotrebne i ponekad totalno neprimerene egzaltacije..
Npr. pitaju me "Kako si?"
Ja kazem "Fino.."
Jer... nisam FENOMENALNO :x ... a nisam ni ODVRATNO... :roll:

lep primer :wink: sve je jasno
 
Shag Ivory:
:) Cek da se ukljucim u ovu dubokoumnu polemiku... :lol:
Meni je "fino" jedna sasvim elegantna i odmerena rec. Bez nepotrebne i ponekad totalno neprimerene egzaltacije..
Npr. pitaju me "Kako si?"
Ja kazem "Fino.."
Jer... nisam FENOMENALNO :x ... a nisam ni ODVRATNO... :roll:

TACNO. Ja kad kazem fino, mislim da je nesto/neko prosto naprosto OK. Nisa specijalno, nije ni lose, solidno je ali jedan stepen blaze od toga. Recimo> zadovolvajuce.
btw. cesto to kazem za jelo/salatu/whatever kojim i nisam odusevljena (opet eufemizam). Kad je jelo fino, znaci, dozavoljavam da nekome moze da se svidi, ne nuzno i meni, ali to ne znaci da je neukusno ili lose spremljeno.
A kad je osoba fina, znaci da je kulturna i civilizovana, sa lepim manirima.
Ponekad to moze da znaci umanjenicu> fina- nimalo asretivna, neambicozna, i , ajd sad, recimo i PREdobra. Al na svoju stetu.
auh.
 
miss:
Betty:
Ja kad kazem fino, mislim da je nesto/neko prosto naprosto OK. Nisa specijalno, nije ni lose, solidno je ali jedan stepen blaze od toga. Recimo> zadovolvajuce.
bas to ja mrzim!kad mi neko to kaze...pa,isto mi je ko da me pljunuo! :twisted:

pa sta sad, tako je kako je, i nije licemerno, cak mislim da FINO i nije prava konvencija...ako si ti "kriva" sto je nesto "samo" FINO, zapitaj se sta ti to trazis od sebe,. da nisi malo prestroga? Meni je fina pizza iz "Orla", ali zato su mi shapice sa vishnjom i vanilom sa bulevara> "Mmmmm....".
 

Back
Top