Tadić: „Srbija pred iskušenjima zbog usklađivanja rezolucije“

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da Srbija želi da reši pitanje Kosova u dogovoru sa evropskim partnerima, braneći svoje legitimne interese „u cilju evropske perspektive ne samo Srbije već i albanskog naroda“. Srbija je sada pred ozbiljnim iskušenjem, a to je usklađivanje teksta rezolucije koji će izneti pred Generalnu skupštinu UN, rekao je Tadić nakon razgovora s premijerom Slovenije Borutom Pahorom kod Nove Gorice. Pahor je ponudio Tadiću pomoć Slovenije u rešavanju otvorenih pitanja između Beograda i Prištine: „Ako predsednik Tadić veruje da Slovenija može bilo kako da pomogne, mi ćemo to rado učiniti“, rekao je Pahor i dodao da će se Tadić „uskoro“ u Brisleu sastati sa Ketrin Ešton, visokom predstavnicom za spoljnu politiku Evropske unije.
http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82224_cid_5974054,00.html

Ма мени се чини да се Тадић више плаши да због ,,усклађивања'' не склизне с' власти.
Тако то бива када се преузму ингеренције народа - референдум. Одлучује за и у име народа а не слуша реч народа већ како му други кажу.
 
И мени ово личи на стратешки узмак ...

Не би ме изненадило уколико би организовао Референдум поводом неког "УСКЛАЂЕНОГ" текста ...
Тиме би Тадић
1. Добио на времену, јер је познату да је најмање 6 месеци потребно да би се све организовало ...
2. Купио алиби за неке следеће изборе, јер ето, он се борио колико је могао, али народ је тако одлучио (као да се икада до сада обазирао на то шта народ мисли) ...
 
И мени ово личи на стратешки узмак ...

Не би ме изненадило уколико би организовао Референдум поводом неког "УСКЛАЂЕНОГ" текста ...
Тиме би Тадић
1. Добио на времену, јер је познату да је најмање 6 месеци потребно да би се све организовало ...
2. Купио алиби за неке следеће изборе, јер ето, он се борио колико је могао, али народ је тако одлучио (као да се икада до сада обазирао на то шта народ мисли) ...

Нема потребе за референдумом.
Довољно је да изађе на РТС и са широком осмјехом каже,урадијо сам најбољше за еуропску србију.
Наравно у договору са пријатељима,зарад будућности.И ником ништа.
 
И мени ово личи на стратешки узмак ...

Не би ме изненадило уколико би организовао Референдум поводом неког "УСКЛАЂЕНОГ" текста ...
Тиме би Тадић
1. Добио на времену, јер је познату да је најмање 6 месеци потребно да би се све организовало ...
2. Купио алиби за неке следеће изборе, јер ето, он се борио колико је могао, али народ је тако одлучио (као да се икада до сада обазирао на то шта народ мисли) ...


Мислим да несме да ,,пита народ'' (референдум) јер оно шта народ мисли избило би му из руку задатак ,,западних пријатеља'' да приоритет бр.1, је увлачење Србије у европске интеграције. Онда би морао да поступи као народ мисли а Тадићу то не иде у прилог.
 
Мислим да несме да ,,пита народ'' (референдум) јер оно шта народ мисли избило би му из руку задатак ,,западних пријатеља'' да приоритет бр.1, је увлачење Србије у европске интеграције. Онда би морао да поступи као народ мисли а Тадићу то не иде у прилог.

Кад помислиш колико му још преостаје до краја мандата,
и није тако далеко од памети ...

4-5-6 месеци "усаглашавања" Резолуције,
па 7-8 месеци организовања референдума,
па 4-5 месеци кукања
и право у предизборну кампању ....

:roll::roll::roll:
 
Tadikali su od pre dve godine otvoreno podržavali ostanak Tadića na vlast, od podrške usvajanju budžeta pa na dalje- redovno su bili jezičak na vagi kada je trebalo spasiti Botin režim.

Ајде Сале не
t9701.gif
...

Тома је продана душа издајничка,
и то је сваком иоле нормалном потпуно јасно ...

Нема то никакве везе са Радикалима ....
Нити је тема буџет - за кога узгред буди речено Радикали никада нису гласали,
нити су икада подржали било коју одлуку коју је предложио овај садашњи режим са којим Тома тако вешто кокетира ...
 
Ајде Сале не
t9701.gif
...

Тома је продана душа издајничка,
и то је сваком иоле нормалном потпуно јасно ...

Нема то никакве везе са Радикалима ....
Нити је тема буџет - за кога узгред буди речено Радикали никада нису гласали,
нити су икада подржали било коју одлуку коју је предложио овај садашњи режим са којим Тома тако вешто кокетира ...

Tadikali su uvek davali kvorum.

Setimo se kako su Tadikali smenili Ponoša sa mesta načelnika GŠ kada su vrištali po TV-kućama da mora da se smeni kada se posvadjao sa Tadićem i Šutanovcem.

Da li se neko seća tog tadikalskog nedela?
 
Todorović: Tadić uvažio stav Odvora za odbranu

Šef poslaničke grupe SRS Dragan Todorović izjavio je da je smenom načelnika Generalštaba Zdravka Ponoša predsednik Republike Boris Tadić uvažio zaključak Odbora za odbranu i bezbednost - da je njegovo istupanje u javnosti dovelo u opasnost civilnu kontrolu vojske, ali da "ne sme stati na pola puta".



Predsednik skupštinskog Odbora za bezbednost Dragan Todorović za danas u podne zakazao je sednicu ovog tela, na kojoj bi trebalo da se razmatra situacija nastala nakon “razlaza” između ministra odbrane Dragana Šutanovca i načelnika Generalštaba Zdravka Ponoša. Iako je danas zvanično neradni dan u parlamentu zbog Božića po gregorijanskom kalendaru, Todorović se za održavanje sednice odlučio iako u trenutku njenog zakazivanja nije imao zvaničnu potvrdu o tome ko će se od vojnih zvaničnika pojaviti pred poslanicima i da li će se pojaviti. Todrović je procenio da je “očigledno da je Vojska pod nečijom drugom kontrolom, a ne pod kontrolom ministarstva i parlamenta”.



To se ne može razrešiti drugačije osim smenom načelnika Generalštaba. To što je učinio Ponoš je neprimereno i u jednom trenutku možemo biti suočeni s tenkovima na ulici, da je Vojska preuzela vlast i suspendovala Ustav – upozorio je Todorović, osuđujući Ponoša zbog izjave u medijima.
Todorović je kazao da je posebno “interesantan frontalni napada na ministra odbrane”, posebno što su “protiv njega krenule i neke nevladine organizacije, a najveći broj njih osnovale su strane obaveštajne službe i pod kontrolom su inostranih ambasada”.



- SRS brani ministra odbrane Šutanovca!
 
Све док у име Србије Тадић,Јеремић,Ђелић и остали буду заступали њене интересе и водили дипломатију Србија ће бити пред великим искушењима,пошто политика коју они воде нема перспективу и крајње је неизвесна.
Резултат пред Генералном скупштином Уједињених Нација биће подједнако неповољан као пред МСП-ом.Усклађивање резолуције под притиском "европских партнера"јасан је показатељ какв ће бити исход те борбе.Очигледно је да Тадић и Јеремић нису кадри да се носе са проблемима који данас тиште Србију.Политика коју спроводе је она која се креира у Лондону и Вашингтону,ту чињеницу се више и не труде да прикрију.Сваким даном гледамо како домаћи политичари владајуће коалиције све више подлежу страном утицају као да немају своје мишљење и своје ставове.Сваки њихов став који се не свиди западним менторима подложан је модификацији,усклађивању,ревидирању исл.што одаје утисак да се ради о "људима од пластелина"које свако обликује онако како му одговара.
 
1. Nećemo povući rezoluciju!
2. Ne dolazi u obzir izmena rezolucije!
3. Razgovaramo sa evropskim partnerima
4. Radimo na prevazilaženju razlika sa EU
5. Uskladjujemo rezoluciju
6. ........

Boris Tadić je najgori čovek koji je mogao da unesreći ovaj narod.

boris tadic i njegovi biraci su ZLO i RAK RANA ove nesrecne zemlje
 
1. Nećemo povući rezoluciju!
2. Ne dolazi u obzir izmena rezolucije!
3. Razgovaramo sa evropskim partnerima
4. Radimo na prevazilaženju razlika sa EU
5. Uskladjujemo rezoluciju
6. ........

Boris Tadić je najgori čovek koji je mogao da unesreći ovaj narod.

6.Прихватамо текст резолуције који нам сервирају Западни партнери.
 
AKO BI PITAO NEKI POLITIČAR SOLUNCE :"KO NESME DA BUDE POLITIČAR U SRBIJI I DA ZAUZIMA KLJUČNE POLOŽAJE U BILO KOJOJ OBLASTI DRUŠTVENOG ILI PRIVREDNOG ŽIVOTA" ? -ODGOVOE BI BIO : "ONI KOJI SU BILI NEPRIJATELJI SRBIJE ILI RADILI PROTIV SRBIJE ZA VREME PRVOG SVETSKOG RATA I NJIHOVI POTOMCI."

AKO SE JA PITAM DANAS KOGA NEĆU U POLITICI I NA KLJUČNIM POLOŽAJIMA U BILO KOJOJ OBLASTI DRUŠTVENOG ILI PRIVREDNOG ŽIVOTA SRBIJE, ODGOVOR BI BIO :"SVE ONE NEPRIJATELJE SRBIJE IZ VREMENA MOGA DEDE PLUS "TITOVČIĆE" I NJIHOVE POTOMKE".

OČEKUJEM LUSTRACIJU=čiščenje SRBIJE, PREFARBANE NEPRIJATELJE SRBIJE (I POTOMKE) POSLATI , ZA NAREDNIH PEDESET GODINA NA KOSOVO I METOHIJU DA POKAŽU PATRIOTIZAM I DOKAŽU SE.

ISTORIJSKI JE DUG , DA ŠIPTARI, USTAŠE, BUGARI, "PREVRTAČI"(CRNOGORCI, KRAJINAŠI , "PREKODRINCI", KOMUNISTI,...), PRIZNAJU SVOJE GREHE I "PLATE "
ZA MUČENJE SRBA OD 1914 GODINE DO DANAS , DA JE DŽABE NJIHOVA REČ , NEKA SAMI SE PRESELE NA KIM ILI IZABERU DRUGO MESTO ZAŽIVOT IZVAN SRBIJE.

UNUK SOLUNCA:(:(:(:(:(
 
jos jedna rezimska medijska igra za zombove

И ту има логике.Цела фарса око резолуције подсећа на вешто изрежирану представу.Јасно је као дан да Србија са оваквим дипломатским кором нема шта да тражи на међународним утакмицама пошто на њима играју онако како им противници дозволе.Сама помисао је да Србија битку пред Генералном Скупштином може окончати у своју корист је илузорна.Сви су изгледи да ће након седнице скупштине УН-а уследити почетак краја.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E

Back
Top