Karate vs taekwondo
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 133

Tema: Karate vs taekwondo

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Karate vs taekwondo

Iako je moje misljenje da zavisi kakav je borac.Zelio bi da cujem vase misljenje.u zadnje vrijeme pozabavio sam se karateon a taekwondo vec duze vrijeme treniram.
    Zato znam da ovo nije pogresno napisana nova tema.

I dakle vi ste na redu

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Podrazumevano Re: Karate vs taekwondo

Karate.....Mnogo bolji i ozbiljniji rucni rad....Ovi iz TKD i ne drze gard pa ti to predje u naviku....E sad ce da kazu ovi iz TKD-a kako i oni koriste ruke i imaju mali milion pokreta ispasce da imaju bolji rucni rad od boxera i wing chun-ovca ali nazalost to nije tako.......TKD nije los dobar je za noge ali po meni ima mnooogo fenserajskih nepotrebnih pokreta i udarca koji tesko da mogu da se primene a podnosis veliki rizik jer remetis ravnotezu.....

Ja sam imak za karate - dobra kretnja + dobar rucni rad i najjaci direkt u BV + samo oni udarci nogama koji su primenljivi a to je mavasi u glavu i telo u nogu,direkt nogom u stomak,ciscenje i uvek drze gard.......Znaci samo ono sto je potrebno i svrsishodno...TKD je vise za film i za estetiku a ne za realnu situaciju....

Prema tome dajem prednost karateu.......

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Karate.....Mnogo bolji i ozbiljniji rucni rad....Ovi iz TKD i ne drze gard pa ti to predje u naviku....E sad ce da kazu ovi iz TKD-a kako i oni koriste ruke i imaju mali milion pokreta ispasce da imaju bolji rucni rad od boxera i wing chun-ovca ali nazalost to nije tako.......TKD nije los dobar je za noge ali po meni ima mnooogo fenserajskih nepotrebnih pokreta i udarca koji tesko da mogu da se primene a podnosis veliki rizik jer remetis ravnotezu.....

Ja sam imak za karate - dobra kretnja + dobar rucni rad i najjaci direkt u BV + samo oni udarci nogama koji su primenljivi a to je mavasi u glavu i telo u nogu,direkt nogom u stomak,ciscenje i uvek drze gard.......Znaci samo ono sto je potrebno i svrsishodno...TKD je vise za film i za estetiku a ne za realnu situaciju....

Prema tome dajem prednost karateu.......
    Bas dobro receno.Sada cak imam bolje misljenje o karateu "ALI" svako svoje voli i postuje i ima svoj nacin za volju.Nije ni tekvondo los i on ima svoje prednosti i ljepote.
    U kratko on je mnogo atraktivniji i brzi od karatea.
    Gledao sam neke snimke karate takmicenje svidja mi se sto imaju jako dobre reflekse.Cekaju cim protivnik napadne da uzvrate ili da odjednom iznenada udare protivnika
    A u tekvandou nema nikakvog cekanja ide se odma na protivnika svom snagom i brzinom
    bar u WTF-u a u ITF-u krenu da udare pa ako vide da ce im protivnik uzvratiti vracaju nogu i cekaju drugi trenutak da udare iznenada protivnika

Nov član
    Učlanjen
    04.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

tkd svakako bolju nožnu tehniku, u karateu su izdržljiviji uglavnom, više se makljaju i bolji što kaže ovaj ručni rad. sad opet sve zavisi od borca naravno

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Citat Original postavio NS7nik8 Pogledaj poruku
    Bas dobro receno.Sada cak imam bolje misljenje o karateu "ALI" svako svoje voli i postuje i ima svoj nacin za volju.Nije ni tekvondo los i on ima svoje prednosti i ljepote.
    U kratko on je mnogo atraktivniji i brzi od karatea.
    Gledao sam neke snimke karate takmicenje svidja mi se sto imaju jako dobre reflekse.Cekaju cim protivnik napadne da uzvrate ili da odjednom iznenada udare protivnika
    A u tekvandou nema nikakvog cekanja ide se odma na protivnika svom snagom i brzinom
    bar u WTF-u a u ITF-u krenu da udare pa ako vide da ce im protivnik uzvratiti vracaju nogu i cekaju drugi trenutak da udare iznenada protivnika

Pazi da ti kazem ovako: Srz Karatea i to onog tradicionalnog je JEDNIM UDARCEM SE UBIJA i jedan udarac je dovoljan!

E sad u danasnje vreme to nije moralno a ni lepo pa se onda ne udara na osetljivim mesima gde mozes da ubijes....Zato je i direkt karatea po meni najjaci direkt u svim BV......Udarac prati odlicna fizika i strategija ruka je opustena i brza a na kraju se u delicu sekunde steze ruka cela izdise se vazduh sa dranjem (ki) i rotira se pesnica i onda dolazi do momenta sile tako nesto sto mnoooogostruko povecava snagu udarca tom rotacijom pesnice......

E sad sto se tice borbe moje iskustvo u borbama kaze da postoje otprilike 2 tipa borca
    1) Prvi su takozvani napadaci - Oni napadaju i jure pri misleci da se tako biti u prednosti....Ostavljaju psiholoski efekat na tebe kao da su jaci i bolji jer su dominantniji.Oni igraju na tu kartu i ako se uplasi protivnik i ne uzvrati im zestoko oni ga "napipaju" da se "stego" i onda navale 100% sve ili nista

2) Drugi su takozvani kontrasi - Naizgled povuceni uplaseni borci kao da nemaju srca da te napadnu samo tiho i lagano cupkaju i cekaju bez obzira da li im je izasao jak ili slab borac......Ti mislis gledaj ga ovaj uplasio se i dobijes neko samopouzdanje mislis da je los i krenes da ga napadas...On tu malo kao bezi tj dobro se krece, a ti se jos vise istripujes da dominiras situacijom i onda ti krenes na sve ili nista i krenes dublje na njega a on samo odjedanput udje kombinaciju bam bam bam i izadje i odalji se a ti ne znas sta te je snaslo.......

Ovakvi borci su veeeoma zayebani da se pobede......Oni naprosto izucavaju tvoje kombinacije i imaju odlicno opazanje pokreta i njihov napad zavisi od tvog napada...Krenes li na njih doceka te jakozuki u plexus a krenes li sa mavasijem ceka te dole ciscenje.......

Pazi postoje mnoogi stereotipi u vezi karatea......Ljudi misle da se tamo radi bez kontakta i ja se uvek nasmejem kad cujem to jer sam ja na prvom svom takmicenju osvojio trece mesto i vratio se kuci krvav i modar......

Pod 2 skolski pokreti i tradicija nemaju nikakve veze sa sportskom borbom - sve je drugacije - i kretnja i blokovi pa cak malo i udarci......Tako da mi smo npr trenirali ovaj tehnicki deo cisto onako u smislu da udjes u svet karatea,da s obrazujes i da osetis tradiciju i kulturu, filozofiju Japana i Karatea, i oni koji zele da se takmice u Katama ovo vezbaju i specijalizuju se za ovo.....
    Ovo je ka neki vid umetnosti - motoricki pokreti koji su lepi za oko.....Neto kao Tai Chi Chuan u Kung Fu-u.....Ovo je kao neki fid plesa tj kao sto neko trenira ples sa neim pokretima e ti tako treniras Kate sa nekim pokretima koji sluze cisto onako kao tradicionalna umetnost pokreta sto je slicno baletu i sto nema veze sa borbom....
    Znaci ovi sto se specijalizuju za kate maltene su kao ovi sa baleta i to nije za borenje....

E sad ovi drugi (kao ja) koji se specijalizuju za borbe uce ove kate i skolske tradicionalne pokrete samo zbog polaganja pojasa i to jedno pola meseca pred polaganje a svo ostalo vreme trose i stavljaju na akcenat sportske bobre - Ne vezbaju se toliko kruti skolski karate stavovi, odmah se krece na uvezbavanje sportskog kretanja sa blagim poskakivanjem,drzanje sportskog a ne onog smesnog tradicionalnog garda,uvezbavaju se kombo kombinacije,drilovi i samo oni udarci KOJI NISU ATRAKTIVNI ali su zato sigurica da ces da ostanes stabilan i pokriven i da ces da naneses sto vecu povredu protivniku tim udarcem...Znaci kao sto je Brus Li rekao - SIMPLICITY IS THE KEY - Prost a svrsishodan pokret koji vrsi svoju duznost.......Sve ostao je za filmove.........

Po meni je bolje znati samo mavasi udarac rukom i nista vise nego sve zive atraktivne pokrete iz TKD-a......Ali da s taj mavasi uvezba tako kad te roknem dvaput da ne mozes vise da stojis na nogama i da bukvalno padas i predajes borbu......Isto ulozim svo vreme na jacanje direkta rukom i samo to i nista vise nikakvi oni smesni beskorisni pokreti ali kad te jednom udarim da ti polomim bar 3 rebra!!

Muay Thai je ovde isto dobar - oni nemaju neke udarce nogama atraktivne i sve im se slicno zansiva ali kad ti onaj pikne 2 low kicka ako pukne i treci ti si gotov ne mozes vise da stojis na toj nozi.....Ali taj MT borac vezba udarce tako sto nogama lomi drvece banane a ne isteze se ceo dan i vezba neke atraktivne a slabe i neucinkovite pokrete.....

Mnogo ljudi vezba tehniku a retko ko vezba svoje telo i svoje misice.....A od misica sve zavisi....Zato i postoje svuda tezinske kategorije....I onaj sa 35 kila manje bilo akvu tehniku da ima nikad nece pobediti iskusnog borca 35 kila tezeg sa slabijom tehnikom (u vecini slucajeva)

Moj savet ti je da trazis Karate klub koji forsira ove borbe i trening koji priprema vezbace za realne borbe sa kontaktom ane ove sto vezbaju ceo zivot kate....To je isto kao da vezbas sah.....Cak i teniser ima da se bolje bije nego ovaj kate sto vezba....

Znaci ako vidis da se tu forsiraju kate i sl i celu godinu vezbas neke osnovne pokrete i kad cujes price kao cele godine moras to isto da radis jer se samo tako usavrsava udarac,japanci 15 godina vezbaju samo jedan direkt - sve su to gluposti bezi odatle to je smejurija.....Niti je ovo Japan niti smo mi Japanci niti je ovo ta godina vec 2010 zivot brzo leti i nema se vremena bcati uzalud.......

Pogledaj sao MMA borci koliko brzo napreduju i koliko se brzo spremaju od svakog sporta su uzeli samo ono sto je najbolje i najucinkovitije i sto se moze upotrebiti najbolje......Zato su oni i najjaci borci i niko im ne moze nista.....Uletali su povremeno u MMA ring neki iz Kung Fua aikidoa Ninjitsua i sl i tripovali s da ce tamo nekim "smrtonosnim" pokretima i tehnikama da ih pobiju kao Brus Li na filmu one karatiste ali za manje od 20 sekundi su ostali bez pola lica i litar krvi..........

Tako da trazi skolu Karatea koja forsira borbe i treninge za borbe pa ti i ne moras da se takmicis ali bar da treniras tako veruj mi bice ti mnoooogo zanimljivije a i to ces moci da primenis na ulici....Znaci upises se i kazes ja bih hteo odmah za borbe da me spremate kate i oni pokreti me ne zanimaju da vezbam,ok naucicu onu osnovu koju moram,ali gledajte da to bude sto pre......Sportskikarate je kao Kick box - svako moze odmah da udje da se bori samo da mu se objasne pravila....Pokreti su slicni i udarci kao i u vecini borilackih sportova......

Svi smo mi ljudi i imamo samo 2 ruke i 2 noge prema tome sve su to isti pokreti i slicni kao sto je Brus Li rekao nemamo mi 3 rike a neko 5 noge pa sad postoje tu neki novi pokreti koje nek moze da uradi a neko ne......

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Odlicno si to rekao naucio sam mnogo stvari iz tvog mozga
    ali nije toliko vazna tezina i visina
    dajem za primjer brus lija koji i sam znas nije bio ni visok a imao je oko 65 Kg cak je tezi od njega i moj drug koji je manji od mene ali brus lija je popunjavala volja ona volja iz srca koja govori SVE ILI NISTA i takodje taktika i um su ga popunjavali
    karate je dobar ali tekvondo se duze trenira ima vise pojaseva tako da neznam stvarno neznam sta je bolje i mawashi geri nije tako tesko odbraniti ali da te zaboli ruka
    I eto staje tu je mi sami znamo sta je za nas bolje kakvi su treneri
    Trener karatea u nasem gradu (samo ima1 klub i to los klub i los trener)gledao sam jedan trening tog kluba.Trener brza nista ne objasnjava samo pokazuje treninzi su 1sat vremena i dvaput budu u sedmici
    A SA DRUGE STRANE je moj tekvondo klub star tacno 12 god atmosvera je mnogo bolja trener ima mnogo reci i objasniti udarac treninzi su sat i po triput u sedmici
    Eto po tome ja ostajem pri svojoj vjestini da je neki bolji trener presao bi u karate
    To je to IDEMO DALJE

Aktivan član leprosy (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    67

Nek se postavljac teme zapita zasto se niko iz taekwon-doa ili karatea nije javio i odgovorio mu na pitanje.
    Na forumu ima svakakvih ljudi i teorija. Pre nego sto poverujes nekom i slozis se sa njegovom misljenjem proveri ko je , sta je i cime se bavi i tek onda sam odluci koliko je misljenje tog nekog relevantno.
    "A Team is Not a Team if You Don't Give a Damn About Each Other"

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

ako je rekao neke stvarcice i prednosti iz karatea nemora da znaci da cu ga poslusati i preci u karate znam dobro sta je za mene bolje i to treniram
    neka svako kaze misljenje nezelim nista da ispitujem samo zelim da vidim kako ko misli kakve ove borilacke vestine imaju prednosti bas me briga zanima svidja li se kome ova tema ili ne ako ko oce ako nece postaviti misljenje nemora zato se janemam nista pitati
    IDEMO DALJE

Buduća legenda Boki (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3515

Da sada ne duzim...
    Reci cu to ovako...svaki DOBAR karatista moze da baca noge kao jedan borac iz taekwondo-a...to odgovorno tvrdim...bavio sam se karateom 12 godina...TAKMICARSKI...dok se u taekwondo-u ruke nikada nece koristiti kao u karateu.

Nadam se da sam pomogao.
    Људску глупост треба кажњавати најстрожом казном - Јован Дучић

Učlanjen
    17.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Boris 1 Pogledaj poruku
    Da sada ne duzim...
    Reci cu to ovako...svaki DOBAR karatista moze da baca noge kao jedan borac iz taekwondo-a...to odgovorno tvrdim...bavio sam se karateom 12 godina...TAKMICARSKI...dok se u taekwondo-u ruke nikada nece koristiti kao u karateu.

Nadam se da sam pomogao.

Aktivan član gnjec (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

au koja glupost -.-

aj ja da kazem da ni jedan tkd nikad nece raditi ruke ko boxer...sto je normalno...al da kazem da su karate i tkd isti po noznim tehnikama Oo pa kad je tako sto ni jedan karatista ne udje na tkd takmicenje i razbije ih?

Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3515

Citat Original postavio leprosy Pogledaj poruku
    A volio bih da cujem tvoj tvoj komentar...ako se ne varam...u taekwondo nemaju gard ...ili se tako zove ono kad drze ruke uz tjelo ...

Citat Original postavio gnjec Pogledaj poruku
    au koja glupost -.-

aj ja da kazem da ni jedan tkd nikad nece raditi ruke ko boxer...sto je normalno...al da kazem da su karate i tkd isti po noznim tehnikama Oo pa kad je tako sto ni jedan karatista ne udje na tkd takmicenje i razbije ih?
    Zato sto njie isti stil borbe...evo...reci cu da ima MNOSTVO karatista koji su mnogo USPJESNI i aktivni i KIK BOX-u ...vidis sta si rekao pa nisam rekao da si provalio glupost ...a ajde mi sada navedi jednog iz taekwondo-a

Volio bih vidjeti jedan dobar DJAKO ZUKI ili KIZAMA u taekwondo- u ...

Izvolite kolege...pobijte mi cinjenice ...

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Joj nemoj opet ovu pricu -.- Ovo se vrtelo pre par godina -.-

aj leprosy objasni coveku

Učlanjen
    17.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    67

Ne poznajem karate terminologiju pa bi te zamolio da mi objasnis, postavis fotku ili video DJAKO ZUKI-ja i KIZAMA-e

Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3515

Citat Original postavio leprosy Pogledaj poruku

Ne poznajem karate terminologiju pa bi te zamolio da mi objasnis, postavis fotku ili video DJAKO ZUKI-ja i KIZAMA-e
    Kakve su ovo FRLJOKE...bacanja rukom...PLIVANJE...postoji li POCETAK i KIME u udarcu?

Momci...vi ocigledno imate pogresnu VIZIJU o karateu ...

Pogledajte bacanja i eksploziju rucnih tehnika ...

A pogledajte i bacanja noge ...

Aj...sada brzo na edukaciju...

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

bedak sto je balet

Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3515

Citat Original postavio gnjec Pogledaj poruku
    bedak sto je balet
    Mislis na kjokusin kai ...?!

A znas kako je tek efikasan...cim malo opustis ruku ...pa to je bruka...
    Poslednji put ažurirao/la Boki : 13.09.2010. u 16:46

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

U ovde je doslo do velikog nesporazuma moram se umjeseti
    vi karatisti i ostali sto netrenirate tkd kolko ja vidim vi pricate o WTF tekvandou jer neki 100% neznaju jos sta je ITF,te dvije federacije se puno razlikuju ti bokser hahaha sto sme razbiti dvojim jakim rukicama reci da na ovom snimku nema rucne tehnike https://www.youtube.com/watch?v=9WnVH8BifcY
    a ko no rece da karatisti imaju istu noznu tehniku ko tekvandoisti mislim svarno taj komntar neznam ustvari sta da kazem za taj komentar
    Dosta vas nezna ko Je General Shoi hog hi znate da je on prvo trenirao Shotokan Karate Pa posle WTF i tako je bio njegov san da ukrsti te dvije borilacke vestine i da jo nesta malo doda ako mi nevjerujete ima mnogo sajtova koji tvrde da je to istina.I tako on to pomjesa i dobije ITF taekwondo
    Eto imaju i njegove slike sa svojom skolom kad je bio mlad Shotokan karatea nisam glup da im neznam kakva su kimona eto sad vidite kako na slicnoj temi i drugom forumu kazu sta je bolje od ove dvije vjestine ili sporta http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=1753
    Ko mi nevjeruje nemora ja sam svoje rekao i znam da je to istin
    IDEMO DALJE

Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    3515

Momci ...aj sada pogledajte prestretanja uramavashi-jem...pogledaj onaj nakaut mae geri-jem...pogledajte bacanja mavashi-jem sa distance...

Toliko o eksplozivnosti i udarcu i tehnici...a te FRLJOKE ostavite po strani ...

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Au koje gluposti -.-

Izvini mocni tekvondisto...znam sve o WTF i ITF...dosta toga sam saznao od Velje samog...ne kazem ja da je on los ili bilo kakav vec da bi bilo smesno da sad kazem ja da su ruke u TKD losije od boxerskih...zato sto jesu i zato sto boxeri imaju najbolju rucnu tehniku i snagu udarca na svetu. Hteo sam idnirektno da kazem da je poredjenje tehnike 2 vestine glupost i da time ukazem na to da TKD ima superiorniju noznu tehniku nad karateom.

Ovaj WKF karate je balet...kyokushinkai postujem zato sto za to stvarno treba biti cvrst. Ovo sto vam slucajno prodje ruka je glupiranje i ostace glupiranje. Nije to borenje. Vidjao sam vece batine i u WTF-u i u ITF-u.

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Sad boxeru kazes da vi imate vase najace rucne tehnike pa naravno da ce te imati mi imamo nozne i sad bi se ja hvalio kako su nam noge najatraktivnije najace najbrze najrefleksnije
    kazes da je glupost kombinovati dvije najace borilacke vestine
    Pa onda kazes kako si video bolje nakaute u ITF i WTF
    ITF ima rucnu tehniku 20% vecu nego u WTF zar nisi pogledao onaj snimak
    a ja mislim a mozda i grijesim da naprmjer u ulicnoj tuci bi imao vecu prednost nogama
    noge su duze od ruku
    dakle on tebe krene rukama a ti mu pljasnesu obraz jedan Yop Chagi/Mawashi geri
    a ontebe nemoze odatle dovatiti rukom
    to je logicno

Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Ti ocigledno ne razumes. Mozda jednog dana skapiras.
    Glupo je uporedjivati 2 borilacke vestine na osnovu takmicenja u istim. Pravila su drugacija i modifikovana su prema vestini. Jedino zajednicko sto su ove 2 vestine udaracke, al isto mi dodje ko da uporedjujete BJJ i karate -.- Glupost.

Kazem da sam video vise kontakta u TKD ukupno nego u WKF i WKC-u. Ko razume shvatice.

Gresis za ulicu...zato sto ulica nije kontrolisana borba i ima suvise dodatnih elemenata koji iskljucuju jedan udarac u glavu i cao. Al necemo o ulici.

Obećava
    Učlanjen
    01.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Dobro necemo ovaj put si upravu i shatam da sam pogrijesi na zadnjem komentaru
    Ali nisam na predhodnim

Zainteresovan član Tong il (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Sve to zavisi od borca. Zapravo od srca. Viđao sam ja spremne borce kako dobijaju batina, jer nemaju srca.
    Ali u pravu je gnjec kada kaže da bokseri imaju najbolju ručnu tehniku, pa kako da nemaju? Da WTF ima najbolju nožnu, pa rade samo noge, što vas to čudi?
    Mislim da ITF ima solidan spoj tih tehnika i ja ga volim jer je tradicionalan i moderan! Jer evoluira i na njemu se rade i usvajaju se promene, jer prati trendove i zahteve publike, ali ima istovremeno i bogatu istoriju i kulturu. Ali nikada neću reći da su najbolji borci sveta odatle i sl.
    Najbolji borci i najspremniji ljudi su u MMA. Ko je protiv "novotarija" i ne prati MMA, ne treba ni da komentariše, a ja poznajem jako mnogo ljudi koji ga rade, gledam ga i znam šta je ispravno.
    ITF u srcu, UFC u glavi

Zainteresovan član Tong il (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Ispravka samo za Generala Č.H.H. on jeste trenirao šotokan, ali u mladosti i vrlo brzo pošeo je sa stvaranjem ITF-a...Wtf se posle izdvojio, sedamdesetih iz tkd-a, kad je prava podela i nastala. Korisnik je ovde mislio na Hwa rang do, kasnije poznatiji kao Oh do kwan, koji ima sličnosti sa današnjim WTF-om.
    Inače sam 10 godina radio šotokan, takmičarski (kadetksi prvak SFRJ), a već pola života sam u ITF-u, tako da mislim da ih uopšte ne treba porediti, jer su potpuno. različite veštine...
    Koja je bolja i jača...prazne priče. Meni je moja, tebi je tvoja

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. pomoć oko kimona za taekwondo
    Autor drajabaja u forumu Borilačke veštine
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.01.2012., 19:33
  2. Taekwondo ?!
    Autor WiseDog u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.09.2011., 18:32