Batine

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

M.

Početnik
Poruka
33
Jutros je moj otac saznao za dva neopravdana casa i poslao mi poruku da cemo o tome "razgovarati" veceras, posle vecere je ustao, uzeo kais, naredio mi da stanem pored stola i spustim farmerke........noge su mi u krvavo plavim flekama... Nekad sam morala da se skidam pred babom i dedom,pokazujem pruge od pruta i prepricavam kako me tukao...keva ga nravno podrzava, na njegovom mestu bila bi jos brutalnija....imam 15 godina,sramota me vise da skidam gace i da me sibaju preko stolice, klecim u kupatilu, donosim prut...uuffff...ne radite to svojoj deci
 
E taj problem je bas veliki ptoblem,ja sam dobio batine od oca samo 3 puta u celom zivotu,i znam da sam ih zasluzio...ali prema tebi M. je to velika nepravda,nije fer da te biju zbog skole,mene nikad roditelji popreko pogledali nisu zbog ocene...U svakom slucaju mislim da je vreme da zoves one sto se bave time da ti malo urazume roditelje.
 
Ovo je strasno!Tvoji roditelji su pravi primitivci ako misle da ce nesto postici sa time sto te tuku.Zaista bi trebala da potrazis pomoc skolskog psihologa koji ce,sigurna sam pronaci neko resenje za tebe.Da li su oni svesni da ce te sa takvim ponasanjem prebrzo oterati od sebe.Molim te potrazi pomoc sto pre.
 
skoro je bio slucaj o dvoje dece oko 10 godina, koje je tukao ocuh. videli su u skoli neki plakat za pomoc zrtvama nasilja i sami su se javili.
problem je ozbiljan, i ako si nasla snagu i volju da sa ovde to napises, nemoj da se stidis da se obratis ni nekom strucnom. i ne desava se to samo tebi, na zalost, samo vecina ceka da se nesto desi samo od sebe i nema hrabrosti da pronadje pomoc.
 
Ne boj se. U novinama mozes da pronadjes broj telefona za zrtve nasilja, saslusace te i posavetovati sta da radis, mozes da se obratis i skolskom psihologu ukoliko imas poverenja u njega.

Vazno je da roditelji koji zlostavljaju decu, tuku ih i ponizavaju, budu pod nadzorom oderdjenih sluzbi. Da znaju da ce podneti konsekvence za svoje ponasanje.

Verovatno su i baba i deda tako tretirali svoju decu.Prava patologija.

Kako, posle, voleti takve emocionalno sakate roditelje? I, jednom ce biti stari, bolesni, nemocni, i trazice paznju. Rasti i bezi od njih, u svakom smislu.
 
Neko je vec rekao da bezis od njih. Poslusaj, jer vremenom ces sve vise liciti na njih, a jednog dana ces i sama imati decu. Zato zbog svoje buducnosti i svojih nerodjenih kreni na zivotni put sama.
Cuvaj sebe i Bog te cuva!
 
Vdi M obavezno prijavi to!! Tako nešto se ne dešava ni u Albaniji!! Nemoj da trpiš već ustani u svoju odbranu!! Ja imam klinca od 2god i ni ne pomišljam da dignem ruku na njega pa postoje i mnogo bolja sredstva vaspitanja!! A ne "batina je iz raja izašla"!! Puno sre'e!!!
 
Prosle godine je konacno i kod nas donesen i usvojen zakon o sankcionisanju porodicnog nasilja, sa predvidjenim nizom kazni i za nasilje nad punoletnim clanovima domacinstva kao i posebno za nasilje nad maloletnim clanovima porodice. Izolovano iz ovog zakona stoji zakon o zlostavljanju (svake vrste) maloletnih lica, i fizickom zlostavljanju deteta samim tim, za koje je nadlezni organ centar za socijalni rad na opstini stanovanja u mestu boravka. Maloletna lica koja su zlostavljana mogu se obratiti direktno Centru za soc. rad, nekom od Savetovalista za decu i omladinu u kojima rade psihijatri, psiholozi, i socijalni radnici koji su duzni maloletnicko zlostavljanje prijaviti, kao i nadleznom SUPu na opstini stanovanja u mestu boravka.

Svi ovi organi su nadlezni i obavezni da zlostavljanom maloletnom licu (a od donosenja zakona o krivicnom delu porodicnog nasilja i punoletnom licu) obezbede podrsku i pomoc.

Naravno, u nasoj nesrecnoj drzavi sve to ne funkcionise bas uvek sto posto i uspesno po svim aspektima hitrine i ekspeditivnosti, ali kako se ja (nazalost) i time bavim, znam da funkcionise, i da pomoci ima, samo je treba traziti.

Vazno je samo imati informacije. I traziti pomoc. I reci 'NE'nasilju.
 
Odmah trebas da se obratis psihologu u skoli ili nekoj organizaciji za suzbijanje nasilja.Nemoj da se plasis reakcije roditelja zbog toga,jer ti ONI NECE SMETI NISTA,A I DA SMEJU TI NADLEZNI LJUDI IM TO NECE DOZVOLITI JER AKO BI TE OPET TUKLI MOGLI BI DA ZAVRSE U ZATVORU!Mislim da ne trebas da se bojis,stvar je u tome da treba samo da otvoreno pricas o svom problemu i on ce biti resen,nemas razloga da se bojis roditelja,jer posle jednog ''tretmana''kod psihologa ili socijalnog radnika gde da ce im jasno staviti do znanja sta sve moze da bude ako se idalje tako budu ponasali nece te vise ni popreko pogledati!
Samo hrabro,ja te razumem imas moju podrsku!!!!
 
Draga devojcice,
Prvo: idi kod lekara dok su ti jos sveze povrede i uzmi potvrdu!
Drugo: obrati se za pomoc nekoj od zvanicnih organizacija kao sto su SOS i slicne. U svakim novinama ces naci telefon!
TRECE i NAJVAZNIJE: Budi pametna i zrela. Ti nemas roditelje na koje mozes da se oslonis, zato se uzdaj u sebe i pazi na sebe. Nemoj da bezis u neku glupu situaciju misleci da ces tamo naci sigurnost, zastitu... decko, udaja, fenomenalna obecanja, zaradite lako, droge(~nije to nista, ne mozes da se navuces ako samo probas~ - sve su to price za malu decu i lakoverne, a TI TO NE SMES DA BUDES)
NIJE TI LAKO, ZIVOT TE BAS NE STEDI ALI CUVAJ SE I ZELIM TI SVU SRECU!
 
Machak69:
Ma, ne palite se ljudi!

M. ne zivi u strahu i nasilju.
Al' sam ispao magarac.....! :shock:
Kao sto znas, svi profili ( pa i tvoj ), su virtualni likovi. Niko nije bas onakav kakvim ga predstavlja njegov profil. Zato uopste i nije bitno, da li neko laze da " zivi u strahu i nasilju". Ovde se raspravlja o zlostavljanju dece, a na nama je da odlucimo, da li nas to pitanje interesuje, ili ne. Cak i u slucaju, da je onaj ko je pokrenuo temu, imao nameru da bude "duhovit". Pozdrav!
 
Julian_Duranona:
Machak69:
Ma, ne palite se ljudi!

M. ne zivi u strahu i nasilju.
Al' sam ispao magarac.....! :shock:
Kao sto znas, svi profili ( pa i tvoj ), su virtualni likovi. Niko nije bas onakav kakvim ga predstavlja njegov profil. Zato uopste i nije bitno, da li neko laze da " zivi u strahu i nasilju". Ovde se raspravlja o zlostavljanju dece, a na nama je da odlucimo, da li nas to pitanje interesuje, ili ne. Cak i u slucaju, da je onaj ko je pokrenuo temu, imao nameru da bude "duhovit". Pozdrav!
Bravo!Odlican odgovor.Ala covek voli zivotinje pa sam sebi nadeva imena.
 
Julian_Duranona:
Machak69:
Ma, ne palite se ljudi!

M. ne zivi u strahu i nasilju.
Al' sam ispao magarac.....! :shock:
Kao sto znas, svi profili ( pa i tvoj ), su virtualni likovi. Niko nije bas onakav kakvim ga predstavlja njegov profil. Zato uopste i nije bitno, da li neko laze da " zivi u strahu i nasilju". Ovde se raspravlja o zlostavljanju dece, a na nama je da odlucimo, da li nas to pitanje interesuje, ili ne. Cak i u slucaju, da je onaj ko je pokrenuo temu, imao nameru da bude "duhovit". Pozdrav!

U potpunosti se slazem sa tobom. Ja sam se samo malo (mnogo) vise potresao pri pomisli da se radi o realnoj stvari a ne o virtuelnoj diskusiji, to je sve. A sto se tice zlostavljanja svake vrste - moj stav je po tom pitanju vrlo jasan. Nazalost sa tim se nosim svaki dan, po prirodi posla koji radim, i dolazim kuci suvise cesto sa zelucem u grlu, da me ovakve (eventualne) 'duhovitosti' ne bi uznemiravale.
 
vesna pet:
Julian_Duranona:
Machak69:
Ma, ne palite se ljudi!

M. ne zivi u strahu i nasilju.
Al' sam ispao magarac.....! :shock:
Kao sto znas, svi profili ( pa i tvoj ), su virtualni likovi. Niko nije bas onakav kakvim ga predstavlja njegov profil. Zato uopste i nije bitno, da li neko laze da " zivi u strahu i nasilju". Ovde se raspravlja o zlostavljanju dece, a na nama je da odlucimo, da li nas to pitanje interesuje, ili ne. Cak i u slucaju, da je onaj ko je pokrenuo temu, imao nameru da bude "duhovit". Pozdrav!
Bravo!Odlican odgovor.Ala covek voli zivotinje pa sam sebi nadeva imena.

Neko voli zivotinje (i ljude), neko slova, a neko brojeve. Zivot je cudo. ("Sedi, odlican, 5").

 
Julian_Duranona:
Zato uopste i nije bitno, da li neko laze da " zivi u strahu i nasilju". Ovde se raspravlja o zlostavljanju dece, a na nama je da odlucimo, da li nas to pitanje interesuje, ili ne.

Bas tako... Nije uopste bitno da li se radi o istinitoj prici ili ne, jednostavno svako ima potrebu da na neki nacin izlozi neki problem, komentar i sl., a na nama ostalima je da raspravljamo o tome i da dajemo savete, iznosimo misljenja i tome slicno. Mozda se bas zbog necije ideje da postavi neku temu, neko i pronadje u tome i otkrije kako da resi neki problem...

U potpunosti se slazem sa tvojim komentarom, jer bas ovde na forumu sam i ja otkrila mnoge stvari koje su me interesovale, a nisam imala priliku da saznam od nekog drugog... Uostalom, i ne setim se uvek sta bih mogla da pitam, pa su mi neka misljenja i vise nego interesantna :wink:
 
M. govori o tome kao da je gotovo adaptirana na situaciju, kao da joj je to normalno stanje stvari - to je problem kod zlostavljane dece.
Trebalo bi da posluša savete sa Foruma i da izvede to zlostavljanje na svetlo dana, ali je verovatno blokiraju strah, stid i osećanje krivice.
M., trgni se! I ti ćeš imati decu, nadam se, a stilovi vaspitavanja se prenose s generaciju na generaciju. Rizik je još jedan: da u životu izabereš i partnera sklonog sadizmu. Sad je trenutak da prepoznaš ono što ti prija i ono što ti ne prija, za sebe se boriš, za svoj dalji rast.
 
lako je nama pricati ,ja sam kao srednjoskolka dobijala mnogo batina od mojih roditelja ali tada je malo drugacije i bilo .. gde da odes .. kome bre da se obrati dete od 15 godina ,ode u policiju oni joj caleta zatvore i oni je posle tamo da ne kazem sta.. svi su svirepi i okrutni pa i sama srbija u kojoj zivimo ..
kad ne bude oca koji je mozda siba ali i daje i za hranu i za osiguranje i za skolu .. niko se ne pita gde ce posle kad prijavi ..strasno .. bolje ovakve stvari i ne komentarisati ..ali jedno je sigurno .. nije joj lako :)
 
Svi bi tukli dete zbog marihuane? Taj problem se ne resava nasiljem vec alternativnom psihoterapijiom u koju treba da se ukljuci dete a prvenstveno roditelji jer u njima je uzrok, drogiranje deteta je posledica.
 
Koriscenje marihuane nije drogiranje. Smesno bacati u isti kos sa ozbiljnim drogama tipa kokain, heroin, crystal meth i sl.
To kao prvo. Kao drugo: Kamael, je si za batine neke? :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top