Zasto u inostranstvu skoro svi uspevaju bolje od nas?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Zasto u inostranstvu skoro svi uspevaju bolje od nas?

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2628

Podrazumevano Zasto u inostranstvu skoro svi uspevaju bolje od nas?

Arapi, Italijani, Portugalci, Kinezi.....Uglavnom lakse i brze uspevaju kada odu u inostranstvo od nas Srba...

Cesto sam se pitao zasto je to tako?

Pa verovatno zato sto njihovi ljudi koji tamo odu SLUSAJU one koji su tamo od ranije i pravilnije koriste njihova iskustva..

Srbin kada ode u inostranstvo misli da je najpametniji, da sve zna...A ne zna uglavnom nista...

Ako mu neko hoce da pomogne dobrim savetom, najcesce misli: "Ko ga hebe, pravi se pametan!"

I tako cesto na pocetku pravi velike greske i gubi mnogo dragocenog vremena.

Da li je to stvar obrazovanja, kulture ili karaktera - ne znam...
    Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6220

Podrazumevano Re: Zasto u inostranstvu skoro svi uspevaju bolje od nas?

Ybg oce leba bez motike
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se OnlyYourShadow (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    59

Zato sto oni krecu od nule, a mi ocekujemo mesto direktora napolju... Ko visoko leti, nisko pada!
    "Bog stavlja u najveća iskušenja one koje najviše voli."

Primećen član zoya-1 (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

Zato sto su u inostranstvu,da su kod nas ni oni ne bi uspevali...

Aktivan član NT Vending (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Pa verovatno zato sto njihovi ljudi koji tamo odu SLUSAJU one koji su tamo od ranije i pravilnije koriste njihova iskustva..

Srbin kada ode u inostranstvo misli da je najpametniji, da sve zna...A ne zna uglavnom nista...

Ako mu neko hoce da pomogne dobrim savetom, najcesce misli: "Ko ga hebe, pravi se pametan!"

Govoris o sebi?

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2628

Citat Original postavio NT Vending Pogledaj poruku
    Govoris o sebi?
    Ne, govorim o tebi.
    Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1023

Arapi, Italijani, Portugalci, Kinezi.....Uglavnom lakse i brze uspevaju kada odu u inostranstvo od nas Srba...

Problem je manje u onima koji dolaze, a mnogo veci u onima koji ih savetuju.
    Jer mi smo veoma zavidni i ne mozemo da prezivimo da neki newcomer bude uspesniji od nas. Stavise, trudimo se da ih zaebemo, pogresno uputimo, slazemo, prevarimo....
    Nismo kao kinezi ili albanci koji ce tamo gde je njima dobro, dovesti jos dvesta njihovih.
    Klasican odgovor vecine nasih u inostranstvu na pitanje kako je tamo, sastoji se u tiradi o tome kako je tesko, kako samo sto nisu propali i kako nikom ne savetuju da dolazi

Primećen član Stari lav (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Problem je manje u onima koji dolaze, a mnogo veci u onima koji ih savetuju.
    Jer mi smo veoma zavidni i ne mozemo da prezivimo da neki newcomer bude uspesniji od nas. Stavise, trudimo se da ih zaebemo, pogresno uputimo, slazemo, prevarimo....
    Nismo kao kinezi ili albanci koji ce tamo gde je njima dobro, dovesti jos dvesta njihovih.
    Klasican odgovor vecine nasih u inostranstvu na pitanje kako je tamo, sastoji se u tiradi o tome kako je tesko, kako samo sto nisu propali i kako nikom ne savetuju da dolazi
    Isto to sam hteo da napisem, ali nema potrebe...

Potpisujem.
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=410377 - Вреди погледати!

Primećen član vladster (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Srbi u inostranstvu ne uspevaju zato sto se ne drze zajedno. Ako pogledas Kineze, Italijane, Meksikance, Ruse cak i Rumune i Bugare.... svi one ovde imaju neke ustanove i pomazu se.

Srbi ne

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    to je to,kao vratili bi se odma al ih zeza kredit ... i uvek ti daju predloge da ides tezim putem (ti naravno nemas pojma) , da bi se namucio barem isto ako ne i vise od njih... perverzija.
    Српској застави вратиће сјај.Ono sto nije za zadrzavanje ide iz ruke u ruku.Prodorna milost je musko odlicje.
    "Julijana, ti mnogo čitaš bajke, zabrinjavaš me u poslednje vreme!"

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    326

Turci i Arabi uopste ne uspevaju.

Dok nasi gde god dolaze drzu zanatstvo.

Učlanjen
    20.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio KiZo Pogledaj poruku
    to je to,kao vratili bi se odma al ih zeza kredit ... i uvek ti daju predloge da ides tezim putem (ti naravno nemas pojma) , da bi se namucio barem isto ako ne i vise od njih... perverzija.
    Oces da ti ja kazem jos jednu klasiku?

Nama u inostranstvu sve pada sa neba, tako da ako se vratimo nazad u posetu sve treba da castimo i da dajemo pare. Kao da mi ne znamo da ih potrosimo (mislim, pare).

Naravno da je "lakse" zaraditi lovu u inostranstvu, ali su pare krvavo zaradjene.

U Beogradu niko ne zivi kao podstanar. Ovde mi SVI zivimo dao podstanari. Stanovi ovde ne mogu da se "otkupe" za nista.

Ajd'.... razmisli malo o tome.

Domaćin paperinos (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Svoju lovu u svoj dzep, zlatno pravilo, ne zajmi ne poklanjaj ne cascavaj.Cenice te vise sto ih vise gazis.

Poznat KiZo (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio vladster Pogledaj poruku

Nama u inostranstvu sve pada sa neba, tako da ako se vratimo nazad u posetu sve treba da castimo i da dajemo pare. Kao da mi ne znamo da ih potrosimo (mislim, pare).

Pa sto se zalis, nije to neka velika kinta za vas ,plus zabava je ovde bolja ,opustenija i Jeftinija (to vi volite) nego u inostanstvu pa normalno je da ces ovde trositi.Evo ja sam super prosao na saboru trubaca- odro sam gastose.

Naravno da je "lakse" zaraditi lovu u inostranstvu, ali su pare krvavo zaradjene.

Jos jedna nebuloza ,mislis da se u Srbiji pare ne zaradjuju isto tako? Bogami ja kad razmislim sve u zivotu sam krvavo zaradio na oooooruk ,i gde sam cak probao malo precicom skupo me je kostalo...

U Beogradu niko ne zivi kao podstanar.

no comment

Ovde mi SVI zivimo dao podstanari.

jos jedna laz

Stanovi ovde ne mogu da se "otkupe" za nista.
    :
    Steta, onda dodji pa otkupi stan za ^nista^ niko ti ne brani,evo malopre sam pazario 100kvm za kutiju sibica.

O cemu ? Jel ti vidis uopste kakve si nebuloze napisao....
    Kad sam ja jednom stao da povezem dedu koji stopira iz Ovcar Banje nakon pecanja i svratio usput u kafanu na pice i odmor platio sam za sve ,iako je deka devizni penzioner iz schvabije uopste nije ni ponudio da plati iako bih ja insistirao- toliko.
    Српској застави вратиће сјај.Ono sto nije za zadrzavanje ide iz ruke u ruku.Prodorna milost je musko odlicje.
    "Julijana, ti mnogo čitaš bajke, zabrinjavaš me u poslednje vreme!"

Učlanjen
    20.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio KiZo Pogledaj poruku

Pa sto se zalis, nije to neka velika kinta za vas ,plus zabava je ovde bolja ,opustenija i Jeftinija (to vi volite) nego u inostanstvu pa normalno je da ces ovde trositi.Evo ja sam super prosao na saboru trubaca- odro sam gastose.

Jos jedna nebuloza ,mislis da se u Srbiji pare ne zaradjuju isto tako? Bogami ja kad razmislim sve u zivotu sam krvavo zaradio na oooooruk ,i gde sam cak probao malo precicom skupo me je kostalo...

no comment

jos jedna laz

:
    Steta, onda dodji pa otkupi stan za ^nista^ niko ti ne brani,evo malopre sam pazario 100kvm za kutiju sibica.

O cemu ? Jel ti vidis uopste kakve si nebuloze napisao....
    Kad sam ja jednom stao da povezem dedu koji stopira iz Ovcar Banje nakon pecanja i svratio usput u kafanu na pice i odmor platio sam za sve ,iako je deka devizni penzioner iz schvabije uopste nije ni ponudio da plati iako bih ja insistirao- toliko.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2628

Citat Original postavio Konstantin Veliki Pogledaj poruku
    Turci i Arabi uopste ne uspevaju.

Dok nasi gde god dolaze drzu zanatstvo.
    Za Turke ne znam, ali znam da su Arapi jedna od najuspesnijih emigracija.

Nasi nisu losi, ali redovno moraju prvo da nahebu, pa tek posle da otvore oci...

Aktivan član 123456789 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Vremena su se malko promenila... pa danas je dosta teze "uspeti" kad stignes na zapad i krenes od 0 zato sto je konkurencija veoma velika. Prvo treba definisati sta znaci rec uspeh (za nekog je jedna stvar a za nekog druga), a i nemoze se generalizovati da Mi kao nacija ne uspevamo u inostranstvo. Pre svega to uopste nije tacno, zato sto je otislo milion intelektualaca iz ove zemlje 90ih i veliki broj njih zivi jedan veoma ugledan zivot. Srpska dijaspora unosi novca u zemlju 3 puta veci nego sto je budzet cele zemlje i to po papirima u praksi 10puta. Postoji i veliki deo koji ne urade nista, to je uglavnom onaj koji zapali na zapad i hoce da bude Srbin u sred Londona, e to nemoze ako zelis da "uspes" na zapadu prvo moras da se asimiliras njihovim drustvenim i radnim navikama a ne da okreces prase i pijes pivo svakog treceg u mesecu, nego druze kao sto kaze sofisticirani umetnik Ekrem Jevric... KUCA POSO KUCA POSO, dok ne dodjes do te lestvice da imas malo vise slobode u zivotu. Uspeh uvek stavljam pod navodnike zato sto je to veoma relevantna stvar i ne postoji prava mera za uspeh sem novca, i nije neki uspeh ako ja u 60 godina raspolazem stotinama hiljada dolara a do tad sam se raspao od rada i stekao svaki peni. Zapad ti omogucuje da imas sve u svakom trenutku ali da nikad nemas kesh u dzepu i onda mozes da vodis sjajan zivot tamo ali jednom prosecnom Srbendi koji zeli da digne kucu od 400 kvadrata u Srbiji da bi imao gde penziju da doceka, nemozes to da objasnis. Zakljucak je da zapad nije ni mled ni mleko nego grbav posao s druge strane nasa zemlja je jedna mracna rupa, na vama je izbor ?
    Poslednji put ažurirao/la 123456789 : 07.09.2010. u 19:17

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1023

U Beogradu niko ne zivi kao podstanar. Ovde mi SVI zivimo dao podstanari. Stanovi ovde ne mogu da se "otkupe" za nista.

I ja i desetine hiljada ljudi u bgd zivimo kao podstanari vec godinama, pa ti teorija nije dobra.
    Ima naravno ljudi kojima su roditelji, dede ili babe ostavili ili kupili stanove, ali tako je to u bilo kom gradu

Slične teme

1. Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 09.09.2011., 11:08
  2. Zasto je pivo bolje od zene?
    Autor blesawi u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 15.12.2009., 01:09
  3. Zasto NE biste voleli da studirate u inostranstvu?
    Autor TheRedOne u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 12.07.2009., 01:44
  4. Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 31.01.2006., 14:02
  5. zasto kod nas skoro svaka devojka.............
    Autor secreto u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.06.2004., 02:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •