OSTAVLJENI

AllPacino

Zainteresovan član
Poruka
487
Uvek sam smatrao za mekusce muskarce koji se ubedace kada ih riba ostavi.Bilo mi je odvratno gledati ta otuzna lica koja pod uticajem velike doze alkohola dave sve oko sebe trazeci reci razumevanja i sazaljenja.Nisam mogao da shvatim da neko moze sebi da dozvoli takav pad,takvo ponizenje,da ga neko sazaljeva i to zbog cega,zbog neke zene.Do juce sam mislio da sam nestvarno drugaciji od drugih,da se meni ne moze desiti takav psihicki pa,da moj mentalni sklop nije takav da dozvolim sebi da patim za nekim.Ali sinoc sam sam sebe demantovao,citavu noc sam pio,gledao u prazno,ali nisam davio druge,toliko sam uspeo da se suzdrzim.Nikad se nisam osecao toliko bespomocan,prazan,besan,ne znam ni ja kakav.To osecanje izmedju besa,panike i ocaja nikad nisam doziveo,kada sebi postavis hiljadu pitanja i na svako znas odgovor osim na jedno-gde sam,bre pogresio!?Sinoc nisam davio druge,glumio sam nekog frajera,ali ne mogu ovo da drzim u sebi ,zato davim vas.
 
Ja i ti imamo isti problem...i ja sam mislio da sam "jak" na tom polju.Ali proslog ponedeljka sam osetio kako je kad ti neko "nagazi" na srce i kad osetis prazninu i bes,mislis da si za sve ti kriv,mozda je moglo bolje...Bio sam u veeelikoj depresiji(nisam pio nikakav alkohol niti neku drugu zaebanciju)cutao sam,slabo sam jeo,mislio sam na NJU,svugde gde pogledam meni je ona pred ocima...
 
sve je to normalno,postoje stvari koje se ne mogu kontrolisati i dolazi do pucanja,svi smo mi ziva bica
i ma koliko se trudili da sakrijemo bol,na trenutak,on opet dolazi-samo jachi i intezivniji...
nije glupo plakati(musko,zensko)jer je to trenutak oslobadjanja i praznjenja...
pitati se zasto?jednostavno doslo bi kad-tad,pre ili kasnije,zadrzite lepe stvari-uspomene i krenite dalje..sve je to zivot-a njega treba ziveti...
 
Kao sto je vec receno, sve je to normalno, koliko god covek bio "tvrd", jednom (ili vise puta) "pukne"! Meni se isto desavalo, boli jedno vreme pa prodje, kod nekog traje duze, kod nekog sporije! Samo jedno pitanje nikako ne treba postavljati, "gde sam pogresio"!? Uopste ne mora da znaci da je napravljena neka greska(pod uslovom da se ne radi o prevari)! To obicno znaci da covek jos uvek nije priznao sebi ono sto je najteze, a to je, da ga riba jednostavno vise ne voli! S tim se odmah mora pomiriti i gotovo!
 
Prosao sam to, ne znam ni sam kako sam se izvukao iz cele price, svi su mi pricali da su znali da ce se tako zavrsiti..ali jedno je najbitnije - NIKADA SE NE ZNA ZASTO JE TO DOBRO, veruj mi da je tako...
 
brate,ti si tipican primer frajera,nemoj da padas u takva stanja,velike doze alkohola i sl.,svi smo mi nekada bili ostavljeni i shta se desilo,ubrzo sankcije na drugu picu,pa biranje i na kraju se pustis reci riba,koja je veruj mi,(prema zadnjem popisu 1:8 za ribe,a u Bosni 1:10) zaista velika,
u zadnje vreme ribe padaju u depresiju jer kukaju "hocu decka,hocu decka",znam 10 takvih,a mi u nedostatku takvih,ostavljenih i osvetoljubivih frajera se lomimo i nestizemo ih sve jer prosto nemamo vremena,zato daj se u akciju,
a ta bivsa ce ubrzo uvideti shta je uradila,zvace te,budice te nocu,jer to im je u krvi(da se tek posle kaju,jer rade i ne razmisljaju)
 
Ne razumem kakva je vaznost tih vasih odnosa 1:10 ili 1:50,zbog veceg izbora,ili zbog lakseg izbora.To je bitno na pijaci,mozda,kada covek bira koju ce glavicu kupusa da kupi...
Kad malo bolje razmislim,ostavljeni vise pate zbog toga sto su ostavljeni nego zbog gubitka voljene osobe,ili mozda gresim?
 
Ova tema je dosta teska... :?
Imala sam iskustva sa deckom koji jednostavno ne moze da prihvati da bude bez mene.Napravio je greske sa fatalnom ljubomorom (ne jednom!) i kad je meni bilo tesko njega nije interesovalo.
Kad nesto ne ide,ne postavljaj pitanja,pokusaj lepim stvarima da osvojis ili zadrzis nekoga,a ako i tako ne ide budi jak i to prihvati...Svako od nas ima nekoga ko ga ceka... :wink:
 
AllPacino:
Kad malo bolje razmislim,ostavljeni vise pate zbog toga sto su ostavljeni nego zbog gubitka voljene osobe,ili mozda gresim?
Mislim da su ta dva razloga patnje neraskidiva. A od prirode odnosa koji su postojali zavisi koji ce od njih prevladati.
Ako si sa nekim da ne bi bio sam - tesko ce ti pasti sto si ostavljen i mozda, sto si se navikao na osobu koja je bila pored tebe.
Ako si sa nekim iz prave ljubavi, onda ces vise zaliti za njim, kao osobom, i najcesce - pozeleces da ostane u tvom zivotu u bilo kakvoj funkciji.

Mada, da... Verovatno je patnja zbog toga sto smo ostavljeni odraz neke vrste nesigurnosti, a mozda i sebicnosti... Nije lako iznenada ostati bez ljubavi. IZgubis sigurnost...
 
nemoj da se bedacis imala sam priliku da gledam prijatelja koga je ostavila jedna kokoska na najgluplji i najruzniji nacin nisam mogla da verujem da se covek toliko ubedacio da je danima pio,smrsao i pricao samo o njoj koliko mu je bilo tesko,mogla sam da razumem par dana tuge podeliti sa prijateljima ali ono sto je on radio dovelo je do toga da su drugi krenuli da ga gledaju kao pi..u od muskarca moj savet ti je da ako treba da bolujes boluj u sebi nedaj da to vide drugi oko tebe mozes posle nekog vremena da izazoves jednu vrsu sazaljenja a mislim da to niko ne voli
 
AllPacino:
Uvek sam smatrao za mekusce muskarce koji se ubedace kada ih riba ostavi.Bilo mi je odvratno gledati ta otuzna lica koja pod uticajem velike doze alkohola dave sve oko sebe trazeci reci razumevanja i sazaljenja.Nisam mogao da shvatim da neko moze sebi da dozvoli takav pad,takvo ponizenje,da ga neko sazaljeva i to zbog cega,zbog neke zene.Do juce sam mislio da sam nestvarno drugaciji od drugih,da se meni ne moze desiti takav psihicki pa,da moj mentalni sklop nije takav da dozvolim sebi da patim za nekim.Ali sinoc sam sam sebe demantovao,citavu noc sam pio,gledao u prazno,ali nisam davio druge,toliko sam uspeo da se suzdrzim.Nikad se nisam osecao toliko bespomocan,prazan,besan,ne znam ni ja kakav.To osecanje izmedju besa,panike i ocaja nikad nisam doziveo,kada sebi postavis hiljadu pitanja i na svako znas odgovor osim na jedno-gde sam,bre pogresio!?Sinoc nisam davio druge,glumio sam nekog frajera,ali ne mogu ovo da drzim u sebi ,zato davim vas.

pa TOTALNO je besmisleno da zbog toga(kao i bilo cega drugog) pijes ogromne kolicine alkohola.....to nicemu ne vodi,i nece ni tebi pomoci.....kada se otreznis,opet ces se secati svega pre tog napijanja.....mozes jos neku saobracajku da napravis

VAZNO je da sebe zatrpas nekim obavezama,da ne dozvoljavas sebi da mislis na tu "ribu"..i videces da vreme leci sve...

i nemoj NIKAKO da mislis KAO sad ce se ona vratiti,opet ce biti kao pre,itd,itd.......sto pre se suocis sa tim da je vise nema,lakse ce ti biti
 
Ona i ne treba da se vraca,niti ja to ocekujem..Samo sam vam opisao trenutke slabosti koji su trajali i krace nego sto sam mislio,ali bitno je to sto sam ja hteo da se tako osecam.Ne daj Boze da sam puk'o k'o bas,kao sto mnogi od vas misle.Kad bi naisla takva devojka,zbog koje bih ko sto neko ovde rece smrsao deset kila,nista jeo i pio po celu noc,mislim da joj ne bih dao da se tako lako izvuce.Za takve cure covek mora da se bori,a ovo pre neku noc je bilo projektovanje u likove koji pate,mozda ne toliko za osobom koja ih je ostavila vec zbog samog sebe.
Ja jos uvek,da li na zalost ili na srecu ne znam,takvu veliku ljubav zbog koje bih patio ili leteo na krilima ljubavi nisam imao.Ali lagao bih kad bih rekao da ne zelim da i ja osetim kako je kad se covek zaljubi,ili mozda to osecanje do sada nisam umeo da prepoznam..
 
AllPacino:
Kad bi naisla takva devojka,zbog koje bih ko sto neko ovde rece smrsao deset kila,

Ne gubi se kilaza zato sto je taj za kojim se pati "takav", nego zato sto je onaj koji pati sklon autodestrukciji. Tako se moze patiti za bilo kim, nisu kile ni u kakvoj funkcionalnoj zavisnosti od kvaliteta osobe za kojom se pati.

Poenta: ako si dovoljno lud, mozes oslabiti i zbog budaletine (licno iskustvo :roll: ).
 
mario80:
zavodljiva1976:
mario80:
zavodljiva1976:
mario80:
davi brate slobodno...svi smo to imali barem jednom u zivotu... 8) zene su drolje! :evil:

:roll: Boze,kako volim da citam tvoje odgovore....puni su nadahnuca.... :roll: :twisted:
pa vidis da olaksavam coveku...i ti sad tu nesto kenjas! barabo jedna zenska... :evil:

E ako mu ti ne olaksas,stvarno ne znam ko ce.... :twisted:
aj daj malo da vidim kaka si? :twisted: dal si pirgava dole? :twisted:
:wink: 8) :twisted: :twisted: :twisted:
 
zavodljiva1976:
mario80:
zavodljiva1976:
mario80:
zavodljiva1976:
mario80:
davi brate slobodno...svi smo to imali barem jednom u zivotu... 8) zene su drolje! :evil:

:roll: Boze,kako volim da citam tvoje odgovore....puni su nadahnuca.... :roll: :twisted:
pa vidis da olaksavam coveku...i ti sad tu nesto kenjas! barabo jedna zenska... :evil:

E ako mu ti ne olaksas,stvarno ne znam ko ce.... :twisted:
aj daj malo da vidim kaka si? :twisted: dal si pirgava dole? :twisted:
:wink: 8) :twisted: :twisted: :twisted:
:shock: :shock: :shock: :roll: :oops:
 

Back
Top