n97 ili iphone 3g
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: n97 ili iphone 3g

Primećen član Harry_Potter (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano n97 ili iphone 3g

E ovako... DOslo je vreme da i ja promenim telefon...
    Oba telefona mi se dopadaju s tim da mi je malo lepsi iphone... Ali me brine kada svi kazu da je spor... :/ Pre svega telfon bi mi sluzio za wifi i jos svakkve aplikacije igrice, zezalice... Sto ide u korist iphone-u 3g ... Ali opet se vracam na to da svi kazu da je spooor ...

Pa me zanima sta bi ste mi vi preporucili??

Ps. mozete i vi predloziti neki model 260 evra...

Iskusan Black Wolf (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Pol
    muški
    Aperture Science Computer-Aided Enrichment Center
    Reputaciona moć
    206

Podrazumevano Re: n97 ili iphone 3g

Ovog leta sam koristio iPhone 3GS i stvarno je zakon za razne aplikacije a pogotovo za igre pored njega n97 nema šta da traži ali neznam tačno koliko je on jači od 3G-a a što se tiče N97 ja imam 5800 koja je dosta slična sa njim ali predpostavljam da je n97 bolji za igre zbog n-gage-a i može nešto više aplikacija da podrži zbog hardware-ske tastature mada iskreno iOS platforma po meni je dosta bolja od Symbian s60v5.
    The cake is a lie.

Primećen član Harry_Potter (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Tako i ja mislim... I odlucio sam se za iphone 3g... Sada jos da nadjem nesto povoljno...

gost 167296 nije na forumu
    Svako vreme ima svoju boju... Malo farbi a vremena razna...
    Iskusan
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

iphone,ja ga imam prezadovoljna!

Moderator Bojan_BRT (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Iphone 3g je odlican telefon,ali sa N97 moze da se meri tek 3GS,posto je 3G zaista obogaljen od funkcija.
    Koristim N97 ali stojim pri tome da je Iphone najbolji telefon na trzistu,ali opet N97 je dosta jaci telefon od 3G-a.Jedino sto Iphone ima bolji kvalitet izrade i savrsen touch screen.

Nov član
    Učlanjen
    24.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

iPhone naravno

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

iPhone, za 2 godine koriscenja nijedan jedini kvar. . . Sestra ima 3Gs vec godinu dana isto bez ikakvih problema bilo kad. . .

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio Bojan_BRT Pogledaj poruku
    Iphone 3g je odlican telefon,ali sa N97 moze da se meri tek 3GS,posto je 3G zaista obogaljen od funkcija.
    Koristim N97 ali stojim pri tome da je Iphone najbolji telefon na trzistu,ali opet N97 je dosta jaci telefon od 3G-a.Jedino sto Iphone ima bolji kvalitet izrade i savrsen touch screen.
    Jeste da nesto nema previse funkcija ali sve se da nadoknaditi preko aplikacija i moja jedina zamerka za 3G je kamera. . . Na 3gs je vec bolje uradjena dok sa kamerom na 4 ne moze ni da se poredi. . . Kamera nije losa za slikanje pejzasa i sl. ali ako ti trebaju detalji, onda tu vec ne radi posoa najbolje. . .

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

I jedan i drugi je kanta, placas ime a ne kvalitet ili sacekaj N8 ili kupi Wave, koji je fantastican. Pozdrav

Queen
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    317

Meni su ipak dugmici sigurniji...touch screen kad se pokvari nema popravke ( ili ona kosta koliko i sam telefon). Moj brat ga je kupio u Moskvi i brzo mu se pokvario...Nisam ja Meljnicenko pa da sebi mogu da priustim takav stres...
    Ekran mu zaista fantasticno radi, moze se reci da je preosetljiv.Medjutim, smeta mi sto su polja sa slovima uska pa cesto gresim(dobro, covek se i na to navikne), dok Nokia N97 ima virtuelnu tastaturu sa po 3 slova u polju.Nokia N900 ima po 1 slovo u velikom polju i to je najbolje, mada je predebela i preteska za upotrebu samo jednom rukom.
    Letos sam kupila Canonov fotoaparat IXUS210 touch screen 14magapiksela. Na stranu to sto sam apsolutno odusevljena njime, ipak me brine sto je SAMO touch screen. Isti takav i to IXUS200, a uz to 12megapiksela je znacajno skuplji JER IMA I DUGMICE iako mu to umanjuje ekran...
    I da zakljucim NOKIA je zakon!!

Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Nokia na jednom mestu gleda da ponudi sto vise,sto se za ostale proizvodjace ne bi moglo reci,ako izuzmemo u zadnjih nekoliko meseci kada se pojavila malo ozbiljnija konkurencija.Istina da kod Nokie placas i ime,ali kada ti u jednoj kutiji dobijes multifunkcionalan uredjaj onda i mozes da zazmuris na njegovu cenu.
    Za 250e koliko kosta danas polovan N97 ti imas Iphone 3G koji je doslovno bogalj,i jedina prednost mu je kvalitet izrade i touch screen.
    Ali sledece cu sigurno uzeti Iphone,3GS ili 4,zavisi od finansija.

Zainteresovan član Eustar (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

iPhone,dok ga nisam dobio nisam ni verovao sta sve moze! Al kad doje i u moje ruke to cudo od mobilnog jednostavno sam shvatio da imam u rukama moc nad mocima kad su mobilni telefoni u pitanju,jednostavno koliko iPhone moze da olaksa zivot,dacu vam primer iz Francuske,Lion! Isao sam tamo cefa radi,medjutim i sami znate da su francuzi poznat tupavci kad je dodatni jezik u pitanju,eng.span.ili neki drugi medjunarodni,jednostavno pojma nemaju sem svog maternjeg Francuskog,ja u pazaru,kupujem pa kad mi je bilo potrebno nesto ih pitati koristio sam iPhone i prevodilac u njemu,savrseno je funkcionisalo,sve je razumela sta sam hteo i kako,iznela,platio,zahvalio se jer MERCI sam znao reci hehehe,pa u restoranu,pa na stanici kad sam kartu kupovao itd,zanimljivo je koristiti ne samo igrice na njemu nego i ostale funkcije poput dnevne stampe,facebook,MSN,Skype,savrseno sve funkcionise i besprekorno,brzo,sto opet Nokia N97 ne da je los mobilni,nego jednostavno po pitanju funkcija je maciji kasalj na osnovu iPhone. A sto se tice tipkanja,zaista ja sa muskim palcom obuvatom 6 slova na iPhone kao od sale dok na kraju nisam ukapirao da iPhone je toliko osetljiv na dodir da mislim jos ni palac nism ni prikucio njemu on je izabrao na karaju st sam hteo,dakle kako ceca odpeva kroz pesmu.....ziv se covek na sve naviknee,a valjda cu i ja ako bog daaa hahaha :-)

Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Pa i ja koristim msn,skype,fb na n97 bez ikakvih problema.ne znam sta si hteo da kazes time.

Zainteresovan član Eustar (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Da,koristis,nisam negirao da to N97 nepodrzava razne Mesengere! U svakom slucaju iPhone po aplikacijama koje kako navedoh gore,olaksavaju zivot kako kad,prevodilac,e-mail na 50 svetskih jezika da prevodis pa i na srpski takodjer,jednim dodirom si na aplikaciji koju trebas sto je jako bitno za mene da netumaram i nestiskam i cekam da se otvori,brzina,kapacitet memorije i sta sve jos,ma jednostavno Nokija nema sanse bar za sad dok neizbaci na trziste nesto sto ce iPhone da gurne u senku al to se izgleda skoro nece dogoditi,jer Nokia planira polagano povlacenje sa trzista mobilne telefonije nazalost (procitano iz dnevne stampe). A do duse ja samo preporucujem,jer pitanje je postavljeno N97 ili iPhone 3G,pa sam dodao samo kako ja vidim stvar,pa preporucujem da ga uzme,al opet ovaj koji je pitao ce na kraju sam da odluci sta mu je draze
    Poslednji put ažurirao/la Eustar : 22.10.2010. u 01:32

Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

Opet kazem,Iphone 3G je klasa ispod N97.Tek 3GS moze da se meri sa njom.
    Dok Iphone 4 nema nikakve sanse sa Nokiom N8,ali bih ipak pre uzeo Iphone nego nju.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

..iphonu su svi servisi dostupni preko wifi a nokiji nisu...htela sam da iskoristim onih 150 besplatnih mb i kad sam to aktivirala telefon je poludeo... u sta god da sam pokusala da udjem dobijala sam poruku - not allowed, wifi se izgubio, niko nije mogao ni da me zove niti sam ja mogla nekoga da zovem... u servisu su mi trazili 5000 da to srede ... uradila sam hard reset i sad je opet sve ok

Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

i ako je to jedina prednost iphone onda ne znam sta da ti kazem.wifi mi radi savrseno,i ima MULTITASKING.
    sto je za iphone misaona imenica,i to je jedina stvar koja me odvraca od nega

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...pa i meni radi savrseno ali kad mu ukinem konekciju preko telenora...da mozda neces da kazes da koristis ovi ili maps preko wifi

Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

jel tvoj telefon kodiran samo na jednu mrezu ili?
    sto se mapa tice koristim garmin.a wireless hvata i u bunaru.
    drug ima blackberry bold,da bi ista ozbiljnije radio preko wifija moras maltene da sednes na ruter.
    sinoc sam se igrao sa iphone 4,i dalje ima nekih banalnih propusta ali je telefon odlican

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Iako nisam neki ljubitelj Nokie ali od ova dva N97 je ubedljivo bolji i razvaljuje iPhone u svakom pogledu,prvo N97 je oko godinu dana mladji od iPhona 3G,onda N97 ima vecu memoriju(32GB) i mozes je prosiriti na jos 16GB,dok iPhone ide do 16GB i ne moze se prosirivati.Drugo je da iPhone ima mnogo loshu kameru(samo 2MP) dok Nokia ima 5MP i plus sto ima kameru za video pozive.
    Onda Nokia ima procesor od 434MHz a iPhone ima 412MHz,Reci cete da je to mala razlika,na zalost nije,Symbian u to vreme a i danas radi daleko bolje na slabijim procesorima nego iPhone OS,plus sto iPhone ne podrzava multitasking,to jes ne mozes da slusas muziku dok surfujes netom ili obrnuto,sustina je ne mogu dva programa odjednom.
    Nokia podrzava flash dok to iPhone ne podrzava pa se neke stranice na netu nece otvoriti dok surfujes.
    Jedini plus za iPhona je capacitive displej dok je na Nokiji ressistive.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Master_Chief imam n97 kupljen u italiji i namenjen tim mrezi... svi telefoni koje sam imala bili su timove nokie i nikad nisam imala problem, mogla sam na njima da koristim sve kartice bez obzira na mrezu... sa n97 imam problem - treba joj citava vecnost da se napuni (nekoliko sati) mada baterija traje 2 - 3 dana, neki servisi nisu dostupni preko wifi a kad aktiviram telenorov internet telefon poludi... nudili su mi da promene software u servisu iako je u njemu poslednja verzija a i sta ako je taj njihov software samo za telenor mrezu

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    Master_Chief imam n97 kupljen u italiji i namenjen tim mrezi... svi telefoni koje sam imala bili su timove nokie i nikad nisam imala problem, mogla sam na njima da koristim sve kartice bez obzira na mrezu... sa n97 imam problem - treba joj citava vecnost da se napuni (nekoliko sati) mada baterija traje 2 - 3 dana, neki servisi nisu dostupni preko wifi a kad aktiviram telenorov internet telefon poludi... nudili su mi da promene software u servisu iako je u njemu poslednja verzija a i sta ako je taj njihov software samo za telenor mrezu
    Mislim da je tu neka greska sa telefonom individualno,ako se baterija puno toliko onda verovatno nesto sa baterijom nije u redu,to sto ne radi wifi moguce je da su mu italijani uradili nesto tako da najbolje radi na njihovim mrezama,isto vazi za to kad probas da ides na internet preko telenora.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...wifi ne radi ni na jednoj nokiji n97 za ovi i mape, znaci mora operater, nije bitno koji... ja ne bih da mi ovi u telenoru menjaju software jer bi ga podesili za svoju mrezu a ja bih da ga koristim i za druge mreze... taj ovi i mape mi nisu bitni kad imam wifi internet...zasto mislis da baterija nije u redu, je li moguce da se kontakt rasklimao pa se puni duze mada kad se napuni traje dugo...kad se potpuno isprazni moram da cekam 15 minuta da ga ukljucim i koristim

Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

kakve mape?ovi maps?one su za srbiju besmislene.
    lepo instaliras garmin i nema trosenja kredita.google maps isto radi preko wifija.
    inace kad sam je uzeo bagovala se dosta,onda pogledam,imala je prvu verziju softvera,puna bagova.uradio update i sad radi kao sat.za te pare ne mozes naci bolji polovnjak,to je sigurno.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ja sam uz telefon dobila petu verziju i baguje samo kad mi se umesa telenor sa svojim paketom za internet... vec rekoh da sam uradila hard reset i vratila ga na fabricke postavke i sad je sve ok... za garmin cu se raspitati, jel ima ucrtane ulice po bg?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •