Kako da podesim Outlook Express?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj ni da ga podesavas, nego lepo uzmi neki drugi program za to. Ako vec nemas the Bat ili nesto slicno, mozes da proveravas i saljes postu i iz Opere. Mnogo ti je higijenskije nego da razmisljas da li ce neka rupa u OE da te kosta reinstalacije sistema.
Inace, ako nece da salje, znaci da nisi lepo podesio smtp server.

pozdrav
 
Postovanje za sve...

Evo bas neki dan sam nasao pitanja u vezi kvaliteta krstarice..

Ovo je jedan od dokaza zasto slabi krstarica/forum...

Covjek je trazio odgovor pa ko zna nek odgovori a ne odmah preporuka..
Znaci odgovorite na postavljeno pitanje ko zeli i ko zna pa onda mozete da dajete sugestije...

Podesavanja:

Tools/sccount

add new account
Pa imas carobnjaka koji te vodi kakoda formiras svoj akaunt..
Ukoliko si vec formirao akaunt onda sto posta nece da odlazi pogledaj podesavanja u svom akauntu na SMTP (outgoing mail), pa pokusaj podesiti na sledeci nacin..

out.mail.(pa naziv provajdera kojeg koristis)

primjer: out.mail.krstarica.com

posle toga bi trebalo da radi tvoj mail account..

Iskreno ne znam da li sam tacno dao podatke za outlok jer nikada ga nisam koristio.. ali kad nece niko da bar ja pokusam... Poz.
 
GZ:
Postovanje za sve...

Evo bas neki dan sam nasao pitanja u vezi kvaliteta krstarice..

Ovo je jedan od dokaza zasto slabi krstarica/forum...

Covjek je trazio odgovor pa ko zna nek odgovori a ne odmah preporuka..
Znaci odgovorite na postavljeno pitanje ko zeli i ko zna pa onda mozete da dajete sugestije...

Podesavanja:

Tools/sccount

add new account
Pa imas carobnjaka koji te vodi kakoda formiras svoj akaunt..
Ukoliko si vec formirao akaunt onda sto posta nece da odlazi pogledaj podesavanja u svom akauntu na SMTP (outgoing mail), pa pokusaj podesiti na sledeci nacin..

out.mail.(pa naziv provajdera kojeg koristis)

primjer: out.mail.krstarica.com

posle toga bi trebalo da radi tvoj mail account..

Iskreno ne znam da li sam tacno dao podatke za outlok jer nikada ga nisam koristio.. ali kad nece niko da bar ja pokusam... Poz.


C C C, Strasno :lol:
 
Ako si ipak rešio da koristiš Outlook Express
podešavanja treba odraditi otprilike ovako:

Tools-Accounts...


Klik na dugme Add pa na Mail

U polju Display Name upišeš ime (svoje ime i prezime ili ono što želiš da primalac poruke vidi kao tvoje ime u polju From poruke) pa klik na Next

U polju E-mail Address upišeš tvoju e-mail adresu (nju dobijaš od provajdera) oblika <korisničko_ime>@<provajder> pa klik na Next

U polju My incoming mail server is a izabereš POP3 (ovo verovatno i stoji tako)

U polju Incoming mail (POP3,IMAP or HTTP) server upišeš pop3.<provajder>

U polju Outgoing mail (SMTP) server: upišeš smtp.<provajder> pa klik na Next

U polju Account name upisuješ (proizvoljan) naziv za konekciju (možeš upisati bilo šta po čemu ćeš ti znati da ti je to "account" tj nalog za preuzimanje/slanje e-pošte preko tog provajdera)

U polju Password upisuješ svoju lozinku (to je ista lozinka kao i za konekciju), možeš i da ga ostaviš prazno samo što u tom slučaju 'kućica' pored Remember password treba da bude prazna i što će ti uvek pre slanja/prijema tražiti da upišeš lozinku pa klik na Next

Klik na Finish



 
DabaMAN:
GZ:
Ovo je jedan od dokaza zasto slabi krstarica/forum...
Da, a i taj što se pitanja kao ova postavljaju na n-ti put. Više niko neće da se pomuči pa da koristi pr :!: kletu pretragu... :roll:

:roll:

Ili da se neko od moderatora seti da 'zalepi' na vrh neke od ovih osnovnih stvari.
Ili da se otvori nova kategorija 'Za (apsolutne) pocetnike'.

I ne zaboravite,
"Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i sve razumeli"
 
Каспер:
"Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i sve razumeli"
Sve receno nije.
A to koji nisu culi ili razumeli neka se nadovezu na neku stariju temu, a ne da po n-ti put otvaraju jednu te istu temu.
Sta bi sad moderatori trebalo da rade? Da sve teme zalepe i da se lepljive razvuku na 3 strane ili da u jednu s brda, s dola natrpaju 1000 zasto, 1000 zato i sve to u nekoliko recenica.
Pa tu bu se jos vise pogubili.
I ZATO POSTOJI TRAZILICA KOJA JE MNOGO KORISNA U PRETRAZIVANJU VEC POMINJANIH TEMA>.
 
Ljudi probajte nešto drugo osim OUTLOKa ,ne boli!
Ne preporučuje se nešto zato što ne valja već što je bolje od onog drugog u ovom slučaju od OE.
Ne razumem ljudi zašto ste inertni ,nije OE svetinja ima zamene probaj pe vidi.
Druga strana medalje je da : većina nije voljna da proba nešto drugo mada mu OE donosi nevolje a nije ni do onog NAVIKAO SAM jer da je navikao znao bi KAKO da namesti podesi itd... nego je tek sada pazario komp. pa da ništa ne syebem ....
ALI dok se ne proba....
Oko podešavanja kopa bilo je reči ali postoje i knjige 200 ,300 dinara nije toliko skupo takodje i recimo Windows na srpskom bilo je za 500 do600 dinara a ostaje zauvek i ima dosta korisnih stvari za početnike.Otiđite do knjižara ima svega što se legalnih stvari tiče,nije sramota čitati i biti ŠTREBER.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top