Slučaj C MARKET?

Moj stav je da treba sto pre preci u strane ruke, jer se tada nece desavati da vam zatvore prodavnicu u pola devet, iako je radno vreme do devet, posto pada kisa a prodavacice imaju dug put do kuce.Takodje se nadam da nece biti brkatih prodavacica koje na vase pitanje: da li mozete da mi sunku isecete tanje? , odgovore sa jednostavnim - nemoze.
Sve to i mnogo gore dozivljavao sam u C marketu - made in Serbia
 
Onda me uošte nečudi zašto Slovenci imaju takvo mišljenje o nama.Oni su se trudili da što više firmi ostane u domaćim rukama.Kad su stranci hteli da kupe Pivaru Union, Pivara LAŠKO je dala novac,Gorenje...
sve samo da ne ode velikom kapitalisti koji bi mogao da iseli proizvodnju gde hoće.A verujte mi dobro ih poznajem.
 
Ejpril:
Onda me uošte nečudi zašto Slovenci imaju takvo mišljenje o nama.Oni su se trudili da što više firmi ostane u domaćim rukama.Kad su stranci hteli da kupe Pivaru Union, Pivara LAŠKO je dala novac,Gorenje...
sve samo da ne ode velikom kapitalisti koji bi mogao da iseli proizvodnju gde hoće.A verujte mi dobro ih poznajem.

Da, samo znas, Slovenci nekako znaju kako se posluje, pivara Lasko je jedna od najuspesnijih trenutno u Sloveniji i citava frka oko Uniona nije bila u fazonu 'trcanje da se pomogne jednoj firmi da ostane u slovenackim rukama' vec naprotiv, preuzimanje jedne dosta jake firme u cilju unistenja konkurencije sa cime se Union kao sto bi trebala i sama da znas i nije bas slozio i potrazio saveznika u belgijskom Interbrewu. Zato se i podigle silne tuzbe. Tako da sve to nekako i ne moze da se uporedi sa slucajem C marketa. Sto se C marketa tice nije mi bas najjasnije, mislila sam da ti ljudi zele da imaju normalne plate i da im firme normalno rade, pa valjda vidis ako zivis u Sloveniji koliko dobro radi Mercator? Uostalom isti taj Mercator je kupio i Zivila Kranj i mogu samo reci da od kada ih je kupio poslovanje se bitno promenilo na bolje. Prodavnice su bolje zalozene, radnici usluzniji (jer su im i plate povecane) itd. itd.
I jos nesto, ne kapiram toliku mrznju prema slovencima (josu ovom slucaju potpuno bespotrebnu) a zivis u njihovoj drzavi koliko sam shvatila?
 
Ne ne mrzim ih.Ali njihova ekonomska svest je toliko razvijena da im zavidim.Zavidim im na tome kako svoje znaju da cene,i da taj "ekonomski patriotizam"
kod njih je normalna stvar.Reno se proizvodi u Novom Mestu i oni njviše kupuju renovoe aute.Ne vidim zašto je to toliki problem u Srbiji.Ja za Sloveniju u mnogim stvarima imam reči samo hvale.Ali nedaj bože da se Srbi slože.
 
Ejpril:
Ne ne mrzim ih.Ali njihova ekonomska svest je toliko razvijena da im zavidim.Zavidim im na tome kako svoje znaju da cene,i da taj "ekonomski patriotizam"
kod njih je normalna stvar.Reno se proizvodi u Novom Mestu i oni njviše kupuju renovoe aute.Ne vidim zašto je to toliki problem u Srbiji.Ja za Sloveniju u mnogim stvarima imam reči samo hvale.Ali nedaj bože da se Srbi slože.

Od Renoa se uglavnom kupuje Clio i to zato sto je cenovno dostupan vecem broju potrosaca (kao sto je nekada kod nas bio yugo, plus rezervni delovi su ti odmah ispred nosa). Inace, najprodavaniji za 2004 je bila Mazda.
Inace, ko kaze da se Srbi nisu slozili, eto Mercator koliko cuh je odustao od kupovine C marketa...ALI ce zato otvoriti jos 5 svojih prodavnica po Srbiji..pa cemo videti ko ce bolje da posluje.
 
Ejpril:
Neka otvaraju to znači više radnih mesta.

Tacno i to je ono sto Srbiji treba. Sa druge strane, bojim se da je to i pocetak kraja za C market koji ionako zadnjih godina ne posluje dobro. Sudeci po onima koji su do juce kupovali u C marketu a sada vec uveliko idu u Maxi ili Mercator.
 
Veliki je uspeh za svako preduzeće da je se održalo na nogama tokom 90-tih.I možda si u pravu da je to početak kraja,ali su od 2000 počeli da ulažu u enterijer svojih trgovina.Naravno da to ne može da se meri sa Merkatorom,koji kredit dobije po niskim kamatnim stopama.Zašta je naravno zaslužno i preduzeće i sama država.Ja želim sreću i jednim i drugima,samo da najveću korist od toga imaju gradjani
Srbije.
 

Back
Top