Stitna zlezda

Ma dace rezultate bez brige, to je klasicna supstitucija hormona stitaste zlezde koji nedostaju.TSH je samo mehanizam povratne sprege ako znate sta to znaci.
Inace zaboravih da vam kazem da se svake 2 do 4 nedelje doza podize sa 25 na 50 mg a neka doza odrzavanja je 100 mg.
 
Sve mi je to malo cudno...posto mi je dr koja je pregledala nalaze rekla da se terapija ne povecava leti,da moze da izazove aritmiju...iskreno...prestravila me
Inace mi je i na UZ nadjen neki cvoric koji treba da kontrolisem za mesec dana.Nikako da mi kaze da li sve moze da bude od tog cvorica ili je cvoric nastao od poremecaja TSH?
 
Cvoric ne mora i gotovo sam sigurna da nema nikakve veze sa hipotireozom koju lecis, to je problem ako tako smem da kazem, sam za sebe, nalaz na stitastoj zlezdi koji zahteva redovnu kontrolu.
A doza leka ce se povecavati u skladu sa dobijenim rezultatima, to povecaje doze sam spomenula samo iz razloga sto si ti rekla da ti je terapija produzena i povecana, to nije razlog za paniku.
 
moze li neko da mi protumaci ove rezultate dok ne odem kod lekara:
T3-2.51
T4-133
TSH-3.01
TIREOGLOBULIN-8.63
TGAT<10
ANTIMIKROZOMALNA ANTI TELA 6.21
TGAT I ANTIMIKROZOMALNA TELA SU RADJENA ZA TITAR OD<1:100
UNAPRED HVALA JELENA
 
Dragi moje i moji... krenem ja jutros kod zubara, doručkujem nešto malo pre toga, kad ono medjutim...mom zubaru crkla neka mašina i on me lepo vrati kući i kaže da dojem popodne :cry: ..i sad ja da ne protraćim jutro, rešim da dam krv na analizu hormona T3, T4 i TSH. I izvadiše oni meni krv, a ja se tek sad setih doručka :roll: ...doktorke utešite me i kažite da to što sam jela pre vadjenja krvi neće uticati na rezultate, ili sam bacila 1500 dinara kroz prozor :-?
 
*misutka*:
Dragi moje i moji... krenem ja jutros kod zubara, doručkujem nešto malo pre toga, kad ono medjutim...mom zubaru crkla neka mašina i on me lepo vrati kući i kaže da dojem popodne :cry: ..i sad ja da ne protraćim jutro, rešim da dam krv na analizu hormona T3, T4 i TSH. I izvadiše oni meni krv, a ja se tek sad setih doručka :roll: ...doktorke utešite me i kažite da to što sam jela pre vadjenja krvi neće uticati na rezultate, ili sam bacila 1500 dinara kroz prozor :-?
Nisi bacila pare. Jelo nema uticaj na ove hormone.
 
bojan p:
Nisi bacila pare. Jelo nema uticaj na ove hormone.
To mnogo zavisi od hrane koja se unese,kolicine i vremena koje je proteklo od unosenja iste.
Masna hrana,narocito,moze da smeta odredjivanju hormona,jer serum(u kome se i odredjuju hormoni) moze biti lipidan("zamascen" da tako kazem),kada se hrana pocene variti i prelaziti u krv.
Ne znam da li je misutka bacila pare(mozda je imala srece da je serum ok),ali hrana definitivno moze da smeta.Ovo je mozda strogo po PS-u,ali tako je.
 
Misutka, sta si doruckovala ? Ozbiljno pitam..:D
DB je lepo objasnila...ako si nesto lakse - ne bi trebalo..toliko da utice na parametre.
Koliko je vremena proslo od uzimanja hrane do uzimanja krvi za analizu ..otprilike..?
Poz :D
 
Ljudi svima vam hvala na odgovorima. Jela sam oko 70-ak minuta pre vadjenja krvi pola lisnatog peciva sa makom (posnog :roll: ) kašičicu meda i pila malo vode mineralne i obične. Uf sad se setih a je l' problem što sam 5 sati pre vadjenja krvi maznula jedan kafetin, a sat vremena pre, jedan xanax od 0,75? Najgora sam :cry:
 
*misutka*:
Ljudi svima vam hvala na odgovorima. Jela sam oko 70-ak minuta pre vadjenja krvi pola lisnatog peciva sa makom (posnog :roll: ) kašičicu meda i pila malo vode mineralne i obične. Uf sad se setih a je l' problem što sam 5 sati pre vadjenja krvi maznula jedan kafetin, a sat vremena pre, jedan xanax od 0,75? Najgora sam :cry:
Mislim da nemas razloga za brigu.Jos neka ti nalazi budu dobri i castis ;-)
@pikax/
Ja sam "on",a ne "ona". :evil:
Ne ljutim se,samo mi doslo da stavim ovog djavolka. ;-)
 
A sta ce ti kafetin?! :shock: Ajd Xanax i da razumem zbog stresa od zubara, ali - kafetin? I: ne postoji Xanax od 0,75. Samo od 0.25, 0.5 i 1 mg, dakle sta si zapravo ti uzela? Nadam se da ti nije praksa da se krcas dozama od 0.75mg Xanaxa jer je to JAKO mnogo, posebno za uzeti odjednom! Lekovi ti nece smetati rezultatima hormona.
 
WithdrawnWater:
A sta ce ti kafetin?! :shock: Ajd Xanax i da razumem zbog stresa od zubara, ali - kafetin? I: ne postoji Xanax od 0,75. Samo od 0.25, 0.5 i 1 mg, dakle sta si zapravo ti uzela? Nadam se da ti nije praksa da se krcas dozama od 0.75mg Xanaxa jer je to JAKO mnogo, posebno za uzeti odjednom! Lekovi ti nece smetati rezultatima hormona.

Kafetin sam morala da popijem te prethodne noći, jer sam imala strašnu zubobolju. Za Xanax sam pogrešno napisala, t.j, izračunala uzela sam 0,25 + polovinicu znači ukupno nije ni 0,5. Hvala i tebi na odgovoru :)

P.S. stigli su rezultati, sve je ok ...ko šta pije? :lol:
 
Cao Svima! Ja sam nedavno otkrila da mi je povecan rad stitna zlezde tako sto mi je puls skocio u jednom momentu na 140, pijem terapiju koju mi je endokrinolog preporucio, rezultati pre 3 nedelje su mi bili :

TSH: 0.004
T3: 6.8
T4:263

Pre neki dan sam ponovila T4 i smanjio se na193 do ove analize pila sam 3 x 100 mg Propiltiuracila i Propranolio 3 x 10 mg , bensedin po potrebi
Sada pijem 3 x 50 mg Propiltiuracila i ostalo sve isto

ATG mi je 250
ATA 90.2


Uradila sam i ultra zvuk, mije bas najsjajnija situaciaja,

Zanima me da li cu morati puno godina da pijem terapiju, i da li to moze ikada da se zaleci, ili cu stalno da budem na oprezu i da pijem lekove, doktorka mi je rekla nesmem da pusim al nisam ostavila, da li je to nesto sto nevalja bas ili to svaki doktor kaze za bilo sta?? vodila sam neuredan zivot sto se tice spavanja, lazem kasno, a spavam dugo, bioritam moram da sredim?? Danas sam osetila nenormalan apetit, da ;li cu se ugojiti od ovih tableta?? ( inace sam smrsala 5-6 kg , mozda i 7 kg, a za kratko vreme koliko pijem terapiju ugojila sam se 2 kg ) , da li moze srce da mi oslabi zbog velikog pulsa?

HVALA UNAPRED!! :roll:
 
PItanja usko specificna za tvog endokrinologa, ukratko o ostalima: gojis se jer ti uz terapiju tiroidea pocinje da radi normalno, ne srce nemoze da se osteti od pojacanog pulsa, ******* ce ti svakidoktor reci da ostavis, i da, zivotni stil jeste vazan.
 

Back
Top