molim za pomoc oko sastavljanja konfiguracije

krezo

Početnik
Poruka
6
Nameravam da uskoro nabavim nov kompjuter, cena do max. 1000 eura (+-10%). Molim za savet oko nabavke. Koristio bih TV i satelitsku karticu, rezanje DVD sadrzaja, multimediju... Igranje NE!!!
Najveca dilema su mi ploca, procesor, koja memorija i koja graficka (igre me ne zanimaju). Licno me vise zanima AMD od Intela!!! Zahvaljujem unapred!!!
 
ODGOVORITE CHOVEKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!:


Uzmi:
AMD 3200+ Box
Asus N7V8X
GeForce 5200 MSI
512 Kingstone
HDD 120 GB 7200rpm 8 Mb SATA
Creative 5.1
Samsung 793s
DVD-RW Sony 16/32

i ja ti preporucujem da uzmes odvojeno DVD i CD(ja sam imao veoma lose iskustvo sa Combo uredjajima) pa zato:
CD-RW Sony 52/32/52

Ostale stvari ti nusu toliko bitne. Pa ako se ne razumes samo uzmi najskuplje.
Naravno salim se :lol:
 
Zahvaljujem onima koji su mi pomogli korisnim savetima. U medjuvremenu su se stvari prilicno iskristalisale. Skoro da sam se odlucio za:

ABIT NF7-S, nForce 2, SATA, RAID, Firewire
AMD Athlon XP3200+ FSB 333 Barton, BOX
512 MB DDR PC 3200/400MHz Kingston
HDD 160Gb S-ATA Samsung
FDD 3.5" 1.44MB Alps
19" Samsung SyncMaster 957MB,0,20mm(H), BLACK
Excalibur ATI Radeon 9200 128 MB DDR/DVI/TV
Pisac DVD Pioneer 108D 16x+-
Chieftec DX-01B-D-U /360w/USB / door - black

Za ovu graficku sam "lupio", tu stvarno veze nemam sta da uzmem. Unapred zahvaljujem za savet!!!
 
Кулиража:
PA mogao si, kad vec imas novaca, da umesto Kingstonove memorije uzmes Geil i umesto Radeona 9200 uzmes 9600XT.

Ne vidim potrebu za bacanjem para na jacu graficku karticu kad decka ne zanimaju igrice, naravno ako je kartica koju je naveo 128 bit-na, a ne 9200SE. Za razliku (9600-9200)moze da uzme jos 512 RAM-a ili jos jedan HDD sto ce mu verovatno biti potrebnije.
 
Moja osnovna ideja je bila AMD 2500 Barton Box, dobra ploca i dovoljnoo RAMa, graficka koja nece "gusiti" sve to, ali mi zaista ne treba kartica za najnovije igre (!!!), 2 HDDa, kvalitetan 19" monitor sa stabilnom slikom, Pioneer 108D rezac. Snaga procesora, jasno nije presudna, verovatno ni graficka karta. i sad se gomilaju dileme:
- da li je 512 Mb dovoljno,
- da li SATA disk ili ATA, 8MB ili 2 MB memorije, da li Seagate, WD ili jeftini Maxtor,
- koja graficka moze da odradi posao, a da ne kosta previse.

Inace, nabavio sam TV karticu "PC @nywhere Master" za koju bas i nisam siguran da je adekvatan izbor.

Hvala svima koji mi svojim komentarima pomazu da donesem odluku!!!
 
- Ja bi rekao ipak neki intelov procesor, na 2.5GHz pa naviše.
- da li je 512MB Rama dovoljno? I 128MB je dovoljno za tvoje potrebe, ipak ako nameravaš da kompresuješ video sa TV kartice, najbolje uzmi barem 768 MB rama.
- hard disk, Maxtor DiamondMax plus 9 (SATA, 8MB) od 200GB. Velik kapacitet će ti smanjiti osećaj klaustrofobije, a usto gotovo je nečujan
- E sad, kad smo kod grafike. Ukoliko se želiš baviti ozbiljnijim grafičkim poslovima, kao Photoshopom ili 3dmaxom, preporučujem ti neku bolju Matrox Parhelia grafičku sa 128MB. Ukoliko nekad poželiš da zaigraš recimo Doom3, FarCry ili slične radosti, uzmi najbolje neke nove modele poput GeForce-a 6600 ili Radeona X700XT.
- Bolje 17'' TFT monitor (neki Samsungov) nego 19'' CRT, kad već nemisliš igrati igre.
 
DabaMAN, RAM memorije nikad dosta... U danasnjim uslovima ni 1GB nije dovoljno...

Drugo, koji je to Seagate DiamondMax plus 9 disk? DiamondMax je Maxtor-ova serija...

Trece, nema jos tog TFT-a koji moze i priblizno da parira slici sa profesionalnog CRT-a... Ustvari ima, ali takve TFT-ove ces tesko naci kod nas, a i kad ih nadjes moras da se isprsis jedno 1000-2000€ za iste...

Posto te najvise interesuje ploca, proc., memorija:

MB: Abit IC7-MAX3 - 160€
CPU: Intel PIV Prescott 3.2 GHz (ne uzimaj ranije verzije Prescott-a jer se previse greju i nemaju tako dobro reseno grananje, ako ne mozes da nadjes novije Prescott-e, uzmi stari dobri PIV 2.8c) - 210€
RAM: 2x512MB Kingston Value (mozes i HyperX ako bas hoces da bacas pare, ali ovo ce ti sasvim pokrpiti svrhu) - 180€

E sad... ovo mu dodje pola cene koju si spreman za ceo komp da platis... Tako da... ;) ... Ali stvarno ne mogu preporuciti nista manje... Inace, za ono sto zelis, najvaznije je da imas brze hard diskove i dovoljno RAM memorije... I naravno dobre kontrolere (na maticnoj ploci ili dodata kartica) istih... Ostale finese i nisu tako vazne - odlican DVD rezac je 80-ak €, dva dobra SATA diska u RAID-u jos 150€, monitor jos 120-150€, i sta ti ostane das za graficku i periferije (posto si rekao da ti igranje nije bitno ne treba ti babaroga od graficke)...
 

Back
Top