visual basic

mrs X

Zainteresovan član
Poruka
122
Trebalo bi da pomognem detetu da savlada osnove ovog jezika? Knjigu imamo za 8. razred, ali kako se zapocinje rad na racunaru? Kako se to instalira? Imate li neki savet za ucenje?
 
Kupite mu knjigu "Vodic kroz Visual Basic 6" koja je izdata od strane CET izdavaca negde pre par godina. Ne znam tacno autore (nije mi knjiga pri ruci), ali znam da je jedan od autora ili Mike McKelvy ili Ronald Martinsen ili Jeff Webb. Ta knjiga je veoma dobra i sveobuhvatna.
 
mwlada:
Kupite mu knjigu "Vodic kroz Visual Basic 6" koja je izdata od strane CET izdavaca negde pre par godina. Ne znam tacno autore (nije mi knjiga pri ruci), ali znam da je jedan od autora ili Mike McKelvy ili Ronald Martinsen ili Jeff Webb. Ta knjiga je veoma dobra i sveobuhvatna.
Knjigu imam onu skolsku. Da li je dobra ne znam ali valjda ce posluziti jer je tamo tacno ono sto uce. Mene zanima kako se zapocinje na racunaru, dakle da li se to instalira kao i ostali programi, gde mogu da ga nabavim. Jos me zanima sta mi vi mozete reci o programiranju u Visual Basicu. Po cemu je karakteristicno i tako to....
 
Ako jedan od vas dvojice zna engleski dobro.(cak i prosecno) idite na Google i ukucajte VB learn; VB tutorial; VB sample code...
Samo treba savladati neke osnove. Naprimer unosenje dugmica i stavki na prozor, osnovne kodove, grananje.
On ce to sve nauciti u skoli, ali koliko sam ja imao prilike da vidim, u knjizi za 8 razred su pretezno samo matematicki zadaci i to maltene jedan do drugog ISTI!*mnogo su lose uradili i objasnjenja, ali o tome nekom drugom prilikom...
Bilo bi dobro da skines neke kodove sa neta i onda malo po malo da pokusava da ih prokljuvi. :D
Nadam se da sam pomogao! :)
 
mrs X:
Trebalo bi da pomognem detetu da savlada osnove ovog jezika? Knjigu imamo za 8. razred, ali kako se zapocinje rad na racunaru? Kako se to instalira? Imate li neki savet za ucenje?

Pozdrav ideji da se Visual Basic uci u 8.
Obavezno koristite Majkrosoftov Visual Studio 6 , jer je detetu najlaksi za rad. Bolje nego Borlandov Builder. Visual studio 6 je mnogo laksi za rad detetu nego Visual Studio.net; ima da se nadje u Bgd, ako trebadne reci cu vam gde da kupite kopiju. Obavezno mu instalirajte i help, da moze i odatle da uci.
Inace, Visual Basic je veoma lak. Gledao sam knjigu za 8.
Mislim da je pedagoski potpuno ok, dopada mi se. Pisana je za nivo osnovne skole(predajem u skoli, pa znam) i nemojte uzimati mnogo drugih knjiga da ne gubite vreme i novac.
Inace, savjetujem da platite za svaki slucaj nekome 1 privatni cas da poduci dete(a ako treba i vas), kako se kompajler koristi. Mada detetu koje ume koristiti knjigu i poznaje racunar, to nije potrebno.
milinicb@cg.yu
 
mrs X:
Trebalo bi da pomognem detetu da savlada osnove ovog jezika? Knjigu imamo za 8. razred, ali kako se zapocinje rad na racunaru? Kako se to instalira? Imate li neki savet za ucenje?
Ljudi, pa mora se ici napred. Ne mogu se vise uciti qbasic, pascal, fortran. Mora se raditi windows programiranje. Ovo je 21. vek.
Mora se u skoli uciti ono sto treba u praksi.
Pogledao sam knjige iz informatike za 8. osn i 1.srednje. Sa takvim knjigama Srbija je uradila pravi korak u cilju obrazovanja nacije.
Crna Gora je nazalost daleko iza toga.
pozdrav
 

Back
Top