Točak vremena

:-):
Tolkin jeste prvi , ali tocak vremena je drugi . I tocak vremena ima jednu prednost : u ovom serijalu napisano je deset knjiga iako su prevedene samo tri.
Morao/la bi znati da postoji mnogo vise knjiga Tolkina Velikog!One poznate i licno njegovom rukom uredjene,a opet tu su i one Kristoferove bazirane zapravo na Tolkinvim beleskama ,jedna od njih je npr:Price farmera Gila, a ima i jos mnogo,mnogo drugih! :D Postoji i FRP igra Tocak vremena(koju inace imam)ali postoji i igra MERP,a njeni osnovni bookovi,a ima ih "svega" par desetina,stotina...bazirani su na Tolkinovim zapisima jer drugacije ne bi ni moglo :!: Osim igre tu postoji i sijaset informacija i prica vezanih za njegov svet.Ako zelis saznati imena Nazgula i njihove zivotne price ili stvari cak iz prvog razdoblja idealno je imati ih.Ja imam klub koji se bavi Epikom i tim igrama.Uvek volim da kazem:"Ok je ako ste procitali stivo ali da li ste i zaigrali to o cemu pricate?" :wink: Sto se tocka vremena R.Dzordan je sasvim ok ali Tolkin je Bog,naravno uz svo postovanje prema tudjim ukusima :!:
 
Apsolutno obozavam serijal, posle Tolkinovog LOTR-a i mozda Martinovih - "Pesama leda i vatre" najbolja knjiga koju sam do sada procitao, iako je prvi deo "Zenica sveta" bio manje-vise preslikani Tolikin!!!
Jedva cekam da kupim 4. deo!!! :D
 
tocak genijalan stvarno u pecetku nisam ni htela da ga procitam jer mi je drug stalno tvrdio da je bolje od TOLKIENA NISTA NIJE NI BLIZU JRR TOLIENU
Knjiga je super ali cinjenica je Tolkienu ni do kolena
 
Jordan je stvarno super njegov svet je stvoren za role play to stoji,ALI Tolkien je fakticki izmuslio role play i fantaziju(uz duzno postovanje E.A.Pou!)
Meni je super sad sam na 4 knjizi,zameram mu jedino sto su svi PREVISE LEPI!!Mislim svaki lik je neko bpzanstveno bice,ako je riba onda je preterana...svaki lik je prezgodan...(dobro mozda par izuzetaka,ali izuzetci potvrdjuju pravilo! :wink: )
 
Varda:
kazes imas middle earth knjige ahh videh u dragonui al nema se para imas li mozda i na cd?
Nema problema!Sigurno ce te obradovati,a mnoge i iznenaditi,da je jedan od Nazgula inache bio zensko :!:Sto se knjiga tiche nije problem ni za cd.Ako zelis mozes i da zarolas kod nas u klubu :wink:
 
Ah,da.Uz svo duzno postovanje batali Dragon.Kod njih su turniri zaista retkost i uglavnom je trip D&da.Primarno im je valjanje figurica,kockica i sl. potrebstina.Kod nas se stvarno igra.Ako zelis poseti jedan od nasih sitica,mozda ti pomogne oko toga.Novi nam je u pripremi.Idi na www.arda.org.yu :DZa sve sto te zanima obrati se slobodno.Svrati na Naucnu Fantastiku-"Cose kod gazda Vraca" Pozz svima!
 
Thanx na invite khmm posto je kraj ovog polugodista mozda i vrnem sledece godine do BGa!
Site cu defintivno posetiti inace nisam that big fan Dnd trenutno se bakcem Gurpsom prvenstveno jer mi je na kompu i nemoram da se bakcem odlazenjem u igraonicu ...a drugo nekeko mi daje vecu slobodu...Middle earth sam igrala NA ZALOST samo 2 put i bas bi volela da malo bolje prostudiram te knjigice!
 
Varda:
Thanx na invite khmm posto je kraj ovog polugodista mozda i vrnem sledece godine do BGa!
Site cu defintivno posetiti inace nisam that big fan Dnd trenutno se bakcem Gurpsom prvenstveno jer mi je na kompu i nemoram da se bakcem odlazenjem u igraonicu ...a drugo nekeko mi daje vecu slobodu...Middle earth sam igrala NA ZALOST samo 2 put i bas bi volela da malo bolje prostudiram te knjigice!
Kao sto vec rekoh,poziv ostaje... :wink:Kod nas se MERP najvise i igra.Novitet je da se club inace preselio u nove prostorije :!:Ako te bilo sta zanima slobodno me cimni na PVT rado cu pomoci!!!POZZZ 4 U :D p.s.Ala gruva ovaj "the CULT",he,he,he nista bolje od starih dobrih majstora!!!!Naravno pozz i za sve ostale :wink:
 
Da malo ozivim temu, ja sam manijak za ovom knjigom, kao i uostalom skoro svim SF epovima (valjda se tako zovu), mada najvise volim Pesmu leda i vatre, volim i Belgarijadu i Mracna tkanja, a mislim da bi svako trebao da procita Gospu od Avalona. Posto sam glumica san mi je da nekad igram Egvenu u filmu.
 

Back
Top