frigidna

Depresija sigurno ima uticaj na smanjenje libida ali mislim da ce o tome mnogo vise reci kolega psihijatar.
Mene zanima zasto ste se odlucili vi i vas ginekolog bas za hormonsku spiralu?
 
hanibal77:
imam hormonalnu spiralu vec 2 i po god.idem na godisnje kontrole i sve je ok.medjutim ubrzo posle stavljanja iste moje sexualne potrebe su se smanjile.sada gotovo i ne postoje.nista i niko me ne uzbudjuje.vise ne dozivljavam orgazme s partnerom.dozivim ponekad pri masturbaciji ali i to praktikujem retko i to samo zbog smirujuceg dejstva.ova spirala mi je zgodna zato sto nemam menstruaciju pa se ne gnjavim s tim stvarima ali opet gubim na bliskosti sa suprugom a i imam samo 27 god pa mi je bezveze,osecam da nesdto propustam.da li je moguce da su ove dve stvari povezane.p.s.dodatni problem je sto se lecim od depresije

Evo i mene da pokrijem psihijatrijski deo price. Necu ulaziti ginekoloski deo problema, ako nemate menstruacije sigurno vam je i libido snizen jer je libido zena najjaci predmenstrualno, ali ne bi trebalo da bude skoro ugasen.

Sto se depresije tice, depresija kao bolest sama po sebi snizava libido, a i antidepresivi kao grupa lekova koji se za lecenje depresije primenjuju takodje nekad snizavaju libido. Naravno, mogao bih vam nesto vise reci samo ako znam od cega se zapravo i gde lecite, od kad se lecite, koliko dugo, i koje lekove i kako (ako uopste pijete lekove) uzimate.

Ukoliko imate pitanja ili zelite da ovu diskusiju nastavite u privatnosti, mozete me kontaktirati privatnom porukom na forumu ili na vtmst35@yahoo.com.

Pozdrav,
Machak
 
Jao :? ...hocemo li mi tebi da vadimo reci iz usta?
Ovog puta...znaci bilo je takvih epizoda i ranije?Koliko,kakvih,kad...malo o simptomima,terapiji...
 

Back
Top