Isfrustrirani Srbomrzci

Da....bas tako...i za ovih godinu dana,odkad sam na forumu......ni jednom nisam video da su srbomrsci opomenuti,ili nedaj-boze izbrisani...Cak moze se reci....da su podrzavani.....
Izmedju ostalog,to se jasno videlo na forumu religija.....koji je izbrisan....
 
Pa koja je suština problema?
da li je nako srbofob ili srbofil ili što smo bez posla,perspektive...itd.
...naš problem je kako
(pre)živeti u Srbiji...
A trućiti o tzv.pitanjima od nacinalnog značaja...ma samo se odvlači pažnja ljudi od svakodnevnog (bednog) života...
 
sustina problema je,da administratori&moderatori ocigledno simpatisu srbomsdrce...ili su slepi,kod ociju.....hm....imao sam i razloga da pomislim da je neko od vlasnika krstarice,musliman...(naravno,nema to nikakve veze......da nije bilo "navijanja",vode na tu stranu...)
 
ledeno_svezi:
Prepun forum,dali je moguce, cak i ovako vodite propagandni rat. Jaki ste ovako,toboze silina argumenata a u stvari kolicinom gluposti pokusavate da zamaglite sustinu stvari u ovoj zemlji...bedno...hajde sad administratori zakljucajte ovu temu...

iako cu verovatno biti izvikan za srbomrzca, moram da te pitam koji su to tvoji argumenti na kojima zasnivas ovu izjavu...
 
Cim imas drugacije misljenje,odmah te proglase za srbomrzca.To mi vec ide na k.Krajem osamdesetih kada nam se desio Sloba i nacionalno ludilo sam,bez zezanja,bio u svadji sa vecinom moje familije,zato sto sam drugacije razmisljao. :evil: Sto je najjadnije u svemu tome,i dan danas ljudi ne shvataju da zadnjih 15 godina moraju sto pre zaboraviti i okrenuti se svetu.
 
Po cemu je neko srbomrzac,ako nije za cica Drazu(bestraga mu glava).Necu ni da spominjem velikosrpski nacionalizam koji je svoje lice,ili bolje da kazem,puske uperio prema dojucerasnjim sugradjanima.Da li bi iko normalan nazvao nekog Nemca germanomrzcem,ako bi isti bio protiv politike Treceg rajha i Hitlera?
 
E i ja to ponekad pomislim. :?
Pogledajte samo podforum Novi Pazar, tamo se vodi treci svetski rat i nevidjena pljuvacina, a niko nece nista da preduzme. :x[/quote]
To radi jedna grupa frustriranih i iskompleksiranih ljudi kojima je cilj da se NP ogadi celoj Srbiji,na kraju ce da naprave rezervat od grada.Njih vise nigde ne podnose,ni u Bosni ni u Srbiji,siptari ih mrze,Turci ih ne j.. dva posto...a u stvarnosti je sve to drugacije.
 
Normalan grad kao i svaki drugi,sad sto ima jedna ekipa kretena koja zeli da ga vrati u srednji vek,to je problem.Pazarce interesuje biznis,ako je vera sansa da dodju do para oni ce je iskoristiti.Ja bih vise obratio paznju na ove nevladine organizacije koje rovare po Srbiji i uticu na politiku zemlje mnogo vise nego grupa verskih fanatika.
 
Jesam srbin i stvarno se trudim da odvojim zito od kukolja, da ne generalizujem stvari.

Volim zemlju, klimu, seljaka, tezaka, ali sve vishe pocinjem da licim na ono sto vi zovete srbomrzac...

NEMA VISHE ZITA. Nesto je rodjeno kao kukolj, nesto se zbog okolnosti ubudjalo, ali nema ili skoro nema zrna zita.
Svi posteni, niko castan, reci odnosi vetar, i najvaznije NEMA OSNOVNE PRISTOJNOST (ne kulture ponashanja, mada i nju morate lupom....) prema ljudima i odnosima.

Pocinjem da izbegavam da poslujem sa srbima juzno od dunava i save, zato sto je normalno sledece:
-pametnije je da uradim ovo, necu im reci za ovo jer onda nebi pristali jer onda placa a ustvari nema ono sto placa, pa kad posao krene onda ce ta "sitnica" da se pojavi i znam da nece dugo izdrzati ali ce bar neki mesec.....A mozda ce i vishe , mora.....Ako nema bolje.....
-Ako je cena bila "u rangu" ili "niza" onda ide prica: pa koliko para toliko i muzike, mislio da ce da se ovajdi preko mene , da sam ja mutav, ovako cutim pa kad nagazi , izvini brate neshto si hteo....Ako si hteo to brate koshta .....Gde da nadjes to , to je tvoj problem.... Kod mene ovako.....Idi , ostavi ti meni "moje" , ko ti kriv sto tako mislish....
-Ma da ja uzmem pare , pa cemo posle lako . Zbrzamo ga , to ja ocas posla. Ovde sam malo recnuo, ali nevidi se (iz aviona) , nije strasno....Nego nece da daju pare, hoce sve da uradish , pa onda ti daju pare , a u medjuvremenu ti placaj ovo , ono , sve ti dodje na vrh glave....
-Ma ja bih zeleo stanare koji ce tu dugo da zive , da se tu ne hrane, da ne piju , da ne pushe, tihi da su, devojka kad prespava, sutra da je nema , da ne dolazi svako vece druga, .....odmah posle useljenja.....Izvinite, desilo se nesto nepredvidjeno , prodacu stan , vi mozete tu da ostanete , verovatno ce i novi kupac zeleti da izdaje (za toliku kiriju koja je vishe nego "poshtena" ) .....A hocete li veceras biti tu u 19 i 20 .... Dolaze agenti da vide stan..... Sutra dolaze trojica..... Samo kazi kad tebi odgovara da dodju..... Gledaj da ne bude za svu trojicu u isto vreme , ne mogu da ih uklopim.... {min pola sata po stranci i 15 min cekanja} ....Agencija ovde, imamo stranke koje su zainteresovane , one bi dosle sad pre podne do 11 , vrlo su zainteresovane (ko i nebi kad za 1.0 stan pishe da je 2.0 , od radnicke na brzinu sagradjene kucice krivih zidova pishe renoviran spustenih plafona , bivshi salonac, kad od srece sto nema budji niko ne pita dali iz slavine moze da krene pun mlaz, kad napon i struja nisu u fazi pa monitori, i elektronski uredjaji imaju vece zagrevanje i pre pregorevanje, kad je telefon direktan PCM/4 sto ce reci imate 1/4 internet protoka i nemogucnost ikakve promene toga...
....Kasnije ce vec u prichi da se pojave 4qm koja su dogradjena ali nisu sa dozvolom i treba platiti 3.500e za to , ali to kupac nece ni doznati...Nece doznati ni to da iz spustenog plafona i kanalizacionih cevi izlaze svakakva gamad svakodnevno...(meni se to prvi put deshava)....
-----------------------------------------------
U Vojvodini drugacija prica ali ima i kukolja. Dobijesh preciznu prichu , pa odluchi....
-----------------------------------------------
I dalje nisam srbomrzac , ali mi nije krivo kad u Vojvodini gledam oglase na kojima pishe , samo za one iz pokrajine...
-----------------------------------------------
P.S. ni ja nemam pristojnost. Kad vidim da neko nema pristojnost (ne u kulturnom smislu) i ja malo oduzmem od svoje , a to nije u redu, iako je ponekad to jedini nacin da isterash svoje pravo, i posle se pitajte zasto zelim/zelimo da odemo odavde.
NE ZBOG PARA VEC ZBOG PRISTOJNOSTI.....
 
Tuzni_patak:
Jesam srbin i stvarno se trudim da odvojim zito od kukolja, da ne generalizujem stvari.

Volim zemlju, klimu, seljaka, tezaka, ali sve vishe pocinjem da licim na ono sto vi zovete srbomrzac...

NEMA VISHE ZITA. Nesto je rodjeno kao kukolj, nesto se zbog okolnosti ubudjalo, ali nema ili skoro nema zrna zita.
Svi posteni, niko castan, reci odnosi vetar, i najvaznije NEMA OSNOVNE PRISTOJNOST (ne kulture ponashanja, mada i nju morate lupom....) prema ljudima i odnosima.

Pocinjem da izbegavam da poslujem sa srbima juzno od dunava i save, zato sto je normalno sledece:
-pametnije je da uradim ovo, necu im reci za ovo jer onda nebi pristali jer onda placa a ustvari nema ono sto placa, pa kad posao krene onda ce ta "sitnica" da se pojavi i znam da nece dugo izdrzati ali ce bar neki mesec.....A mozda ce i vishe , mora.....Ako nema bolje.....
-Ako je cena bila "u rangu" ili "niza" onda ide prica: pa koliko para toliko i muzike, mislio da ce da se ovajdi preko mene , da sam ja mutav, ovako cutim pa kad nagazi , izvini brate neshto si hteo....Ako si hteo to brate koshta .....Gde da nadjes to , to je tvoj problem.... Kod mene ovako.....Idi , ostavi ti meni "moje" , ko ti kriv sto tako mislish....
-Ma da ja uzmem pare , pa cemo posle lako . Zbrzamo ga , to ja ocas posla. Ovde sam malo recnuo, ali nevidi se (iz aviona) , nije strasno....Nego nece da daju pare, hoce sve da uradish , pa onda ti daju pare , a u medjuvremenu ti placaj ovo , ono , sve ti dodje na vrh glave....
-Ma ja bih zeleo stanare koji ce tu dugo da zive , da se tu ne hrane, da ne piju , da ne pushe, tihi da su, devojka kad prespava, sutra da je nema , da ne dolazi svako vece druga, .....odmah posle useljenja.....Izvinite, desilo se nesto nepredvidjeno , prodacu stan , vi mozete tu da ostanete , verovatno ce i novi kupac zeleti da izdaje (za toliku kiriju koja je vishe nego "poshtena" ) .....A hocete li veceras biti tu u 19 i 20 .... Dolaze agenti da vide stan..... Sutra dolaze trojica..... Samo kazi kad tebi odgovara da dodju..... Gledaj da ne bude za svu trojicu u isto vreme , ne mogu da ih uklopim.... {min pola sata po stranci i 15 min cekanja} ....Agencija ovde, imamo stranke koje su zainteresovane , one bi dosle sad pre podne do 11 , vrlo su zainteresovane (ko i nebi kad za 1.0 stan pishe da je 2.0 , od radnicke na brzinu sagradjene kucice krivih zidova pishe renoviran spustenih plafona , bivshi salonac, kad od srece sto nema budji niko ne pita dali iz slavine moze da krene pun mlaz, kad napon i struja nisu u fazi pa monitori, i elektronski uredjaji imaju vece zagrevanje i pre pregorevanje, kad je telefon direktan PCM/4 sto ce reci imate 1/4 internet protoka i nemogucnost ikakve promene toga...
....Kasnije ce vec u prichi da se pojave 4qm koja su dogradjena ali nisu sa dozvolom i treba platiti 3.500e za to , ali to kupac nece ni doznati...Nece doznati ni to da iz spustenog plafona i kanalizacionih cevi izlaze svakakva gamad svakodnevno...(meni se to prvi put deshava)....
-----------------------------------------------
U Vojvodini drugacija prica ali ima i kukolja. Dobijesh preciznu prichu , pa odluchi....
-----------------------------------------------
I dalje nisam srbomrzac , ali mi nije krivo kad u Vojvodini gledam oglase na kojima pishe , samo za one iz pokrajine...
-----------------------------------------------
P.S. ni ja nemam pristojnost. Kad vidim da neko nema pristojnost (ne u kulturnom smislu) i ja malo oduzmem od svoje , a to nije u redu, iako je ponekad to jedini nacin da isterash svoje pravo, i posle se pitajte zasto zelim/zelimo da odemo odavde.
NE ZBOG PARA VEC ZBOG PRISTOJNOSTI.....

Potpuno se slažem. Ali ne treba biti pesimista i želeti otići, nego pokušati svako u svom mikro okruženju da nešto promeni. U suprotnom, opet će biti "krivi smo mi".
 
Tuzni_patak:
Jesam srbin i stvarno se trudim da odvojim zito od kukolja, da ne generalizujem stvari.

Volim zemlju, klimu, seljaka, tezaka, ali sve vishe pocinjem da licim na ono sto vi zovete srbomrzac...

NEMA VISHE ZITA. Nesto je rodjeno kao kukolj, nesto se zbog okolnosti ubudjalo, ali nema ili skoro nema zrna zita.
Svi posteni, niko castan, reci odnosi vetar, i najvaznije NEMA OSNOVNE PRISTOJNOST (ne kulture ponashanja, mada i nju morate lupom....) prema ljudima i odnosima.

Pocinjem da izbegavam da poslujem sa srbima juzno od dunava i save, zato sto je normalno sledece:
-pametnije je da uradim ovo, necu im reci za ovo jer onda nebi pristali jer onda placa a ustvari nema ono sto placa, pa kad posao krene onda ce ta "sitnica" da se pojavi i znam da nece dugo izdrzati ali ce bar neki mesec.....A mozda ce i vishe , mora.....Ako nema bolje.....
-Ako je cena bila "u rangu" ili "niza" onda ide prica: pa koliko para toliko i muzike, mislio da ce da se ovajdi preko mene , da sam ja mutav, ovako cutim pa kad nagazi , izvini brate neshto si hteo....Ako si hteo to brate koshta .....Gde da nadjes to , to je tvoj problem.... Kod mene ovako.....Idi , ostavi ti meni "moje" , ko ti kriv sto tako mislish....
-Ma da ja uzmem pare , pa cemo posle lako . Zbrzamo ga , to ja ocas posla. Ovde sam malo recnuo, ali nevidi se (iz aviona) , nije strasno....Nego nece da daju pare, hoce sve da uradish , pa onda ti daju pare , a u medjuvremenu ti placaj ovo , ono , sve ti dodje na vrh glave....
-Ma ja bih zeleo stanare koji ce tu dugo da zive , da se tu ne hrane, da ne piju , da ne pushe, tihi da su, devojka kad prespava, sutra da je nema , da ne dolazi svako vece druga, .....odmah posle useljenja.....Izvinite, desilo se nesto nepredvidjeno , prodacu stan , vi mozete tu da ostanete , verovatno ce i novi kupac zeleti da izdaje (za toliku kiriju koja je vishe nego "poshtena" ) .....A hocete li veceras biti tu u 19 i 20 .... Dolaze agenti da vide stan..... Sutra dolaze trojica..... Samo kazi kad tebi odgovara da dodju..... Gledaj da ne bude za svu trojicu u isto vreme , ne mogu da ih uklopim.... {min pola sata po stranci i 15 min cekanja} ....Agencija ovde, imamo stranke koje su zainteresovane , one bi dosle sad pre podne do 11 , vrlo su zainteresovane (ko i nebi kad za 1.0 stan pishe da je 2.0 , od radnicke na brzinu sagradjene kucice krivih zidova pishe renoviran spustenih plafona , bivshi salonac, kad od srece sto nema budji niko ne pita dali iz slavine moze da krene pun mlaz, kad napon i struja nisu u fazi pa monitori, i elektronski uredjaji imaju vece zagrevanje i pre pregorevanje, kad je telefon direktan PCM/4 sto ce reci imate 1/4 internet protoka i nemogucnost ikakve promene toga...
....Kasnije ce vec u prichi da se pojave 4qm koja su dogradjena ali nisu sa dozvolom i treba platiti 3.500e za to , ali to kupac nece ni doznati...Nece doznati ni to da iz spustenog plafona i kanalizacionih cevi izlaze svakakva gamad svakodnevno...(meni se to prvi put deshava)....
-----------------------------------------------
U Vojvodini drugacija prica ali ima i kukolja. Dobijesh preciznu prichu , pa odluchi....
-----------------------------------------------
I dalje nisam srbomrzac , ali mi nije krivo kad u Vojvodini gledam oglase na kojima pishe , samo za one iz pokrajine...
-----------------------------------------------
P.S. ni ja nemam pristojnost. Kad vidim da neko nema pristojnost (ne u kulturnom smislu) i ja malo oduzmem od svoje , a to nije u redu, iako je ponekad to jedini nacin da isterash svoje pravo, i posle se pitajte zasto zelim/zelimo da odemo odavde.
NE ZBOG PARA VEC ZBOG PRISTOJNOSTI.....
STVARNO NE ZNA COVEK STA DA POMISLI KADA PROCITA OVAJ TVOJ POST SEM DA SI STVARNO ISFRUSTRIRAN!
e STVARNO MI JE PUN Q... DA CITAM OVDE SVAKAKVE ISFRUSTRIRANE LIKOVE KOJI ZNAJU SAMO DA PLJUJU...ETO MI SMO SVI SRBI, A KAKO OVAJ KAZE JUZNO OD SAVE I DUNAVA... PRIMITIVCI, PREVARANTI, LOPOVI, HOSTAPLERI I STA TI JA ZNAM STA VEC SVE NE...E STVARNO STO JE PREVISE PREVISE...TOLIKO MRZNJE PREMA SVOME NARODU...STVARNONIJE NORMALNO...INACE STAVLJATI U PRVI PLAN MANE NEKOGA NARODA A NE ISTACI NI JEDNU POZITIVNU OSOBINU STVARNO SMATRAM ZLONAMERNIM I JAKO JE OVDE PUNO ZLONAMERNIH KOMENTARA, POSTOVA I TU SE SLAZEM SA NEKIM PRETHODNICIMA KOJI SU NAPISALI SVOJ KOMENTAR.
A STA TEK RECI O OVIM STO NA POMEN SRBINA I SRPSTVA ODMAH POVEZUJU RAJH I HITLERA...STVARNO NEMAM RECI...UVREDLJIVO...SRAMOTNO..ZA NJIH PRVO PA I ZA NAS SVE OSTALE...
 
time:
A STA TEK RECI O OVIM STO NA POMEN SRBINA I SRPSTVA ODMAH POVEZUJU RAJH I HITLERA...STVARNO NEMAM RECI...UVREDLJIVO...SRAMOTNO..ZA NJIH PRVO PA I ZA NAS SVE OSTALE...

ovo se verovatno odnosi na mene (posto sam ja postavio temu Srbija 2004 - Nemacka 1930tih)

Moram jos jednom da napomenem da ne povezujem Srbiju sa nacistickom Nemackom vec sam hteo da kazem da postoje neke slicnosti Srbije i Nemacke PRE dolaska Hitlera na vlast...
sto svako moze da vidi ako pogleda temu...
hvala...
 
Nexus 6:
time:
A STA TEK RECI O OVIM STO NA POMEN SRBINA I SRPSTVA ODMAH POVEZUJU RAJH I HITLERA...STVARNO NEMAM RECI...UVREDLJIVO...SRAMOTNO..ZA NJIH PRVO PA I ZA NAS SVE OSTALE...

ovo se verovatno odnosi na mene (posto sam ja postavio temu Srbija 2004 - Nemacka 1930tih)

Moram jos jednom da napomenem da ne povezujem Srbiju sa nacistickom Nemackom vec sam hteo da kazem da postoje neke slicnosti Srbije i Nemacke PRE dolaska Hitlera na vlast...
sto svako moze da vidi ako pogleda temu...
hvala...
Da... upravo sam na tebe mislio i drago mi je da si pojasnio svoju misao...i verovatno se mogu delimicno sloziti sa tobom u necemu ...ali mozda da ti postavim jedno pitanje...koliko je pametno, afirmativno, dobronamerno postavljati jedno takvo pitanje i povlaciti paralelu u ovakvom trenutku u kome se jedna zemlja nalazi...zamisli samo jednog stranca...potencijalnog investitora u ovu zemlju hoce da INVESTIRA(usput budi receno to je misaona imenica za nasu zemlju u ovom trenutku)i hoce covek na neki nacin iz prve ruke da se informise o ovoj zemlji...klikne..i sta moze procitati...jad i beda...
PS. dA SE RAZUMEMO NISAM JA OD ONIH KOJI MISLE DA JE PATRIOTIZAM SAMO PEVANJE ODREDJENIH PESMICA I BUSANJE U PRSA..naprotiv..trebali bi svi da se zapitamo koliko smo mi doprineli sami svojim postupcima ovom trenutku u kome se nalazimo...i sta mozemo uciniti da se popravi situacija...
 
time:
Da... upravo sam na tebe mislio i drago mi je da si pojasnio svoju misao...i verovatno se mogu delimicno sloziti sa tobom u necemu ...ali mozda da ti postavim jedno pitanje...koliko je pametno, afirmativno, dobronamerno postavljati jedno takvo pitanje i povlaciti paralelu u ovakvom trenutku u kome se jedna zemlja nalazi...zamisli samo jednog stranca...potencijalnog investitora u ovu zemlju hoce da INVESTIRA(usput budi receno to je misaona imenica za nasu zemlju u ovom trenutku)i hoce covek na neki nacin iz prve ruke da se informise o ovoj zemlji...klikne..i sta moze procitati...jad i beda...
PS. dA SE RAZUMEMO NISAM JA OD ONIH KOJI MISLE DA JE PATRIOTIZAM SAMO PEVANJE ODREDJENIH PESMICA I BUSANJE U PRSA..naprotiv..trebali bi svi da se zapitamo koliko smo mi doprineli sami svojim postupcima ovom trenutku u kome se nalazimo...i sta mozemo uciniti da se popravi situacija...

cekaj da vidim dal' sam dobro shvatio: strani investitor ce da se informise o Srbiji preko foruma Krstarice i odustace od investicije zato sto ce procitati moju temu...

stvarno...sta mi bi da ne pomislim na to...
mada..posto na temu niko ne odgovara, a ako tebi toliko smeta, mogu da zamolim administratora da je obrise...

ps. tema je dobronamerna i sa porukom "bilo, ne ponovilo se..."
 
Nexus 6:
time:
Da... upravo sam na tebe mislio i drago mi je da si pojasnio svoju misao...i verovatno se mogu delimicno sloziti sa tobom u necemu ...ali mozda da ti postavim jedno pitanje...koliko je pametno, afirmativno, dobronamerno postavljati jedno takvo pitanje i povlaciti paralelu u ovakvom trenutku u kome se jedna zemlja nalazi...zamisli samo jednog stranca...potencijalnog investitora u ovu zemlju hoce da INVESTIRA(usput budi receno to je misaona imenica za nasu zemlju u ovom trenutku)i hoce covek na neki nacin iz prve ruke da se informise o ovoj zemlji...klikne..i sta moze procitati...jad i beda...
PS. dA SE RAZUMEMO NISAM JA OD ONIH KOJI MISLE DA JE PATRIOTIZAM SAMO PEVANJE ODREDJENIH PESMICA I BUSANJE U PRSA..naprotiv..trebali bi svi da se zapitamo koliko smo mi doprineli sami svojim postupcima ovom trenutku u kome se nalazimo...i sta mozemo uciniti da se popravi situacija...

cekaj da vidim dal' sam dobro shvatio: strani investitor ce da se informise o Srbiji preko foruma Krstarice i odustace od investicije zato sto ce procitati moju temu...

stvarno...sta mi bi da ne pomislim na to...
mada..posto na temu niko ne odgovara, a ako tebi toliko smeta, mogu da zamolim administratora da je obrise...

ps. tema je dobronamerna i sa porukom "bilo, ne ponovilo se..."
...Cemu ironija...ne vidim razloga uopste takvom bukvalisanju...moj primer je bio platican da bi lakse shvatio...a poenta je da bi svako od nas trebao da radi na afirmaciji ove zemlje, naroda, grada bio on Srbin ili ne..svejedno..tu zivi..da bi nam svima bilo bolje a ne da pljuje...najlakse je pljuvati...i to je manir kojije ovde jako zastupljen a i inace u nasoj zemlji..opljuni drugoga da bi ti bio lepsi...e pa meni nije namera upste tebe da ispljujem i ne zelim to...naprosto se grozim toga zato sam se i javio na ovu temu....
PS. procitaj usput komentar ovoga Zox-a o fasizmu, koji redak pre(izmedju ostalog i on mi je dao slagvort za javljanje) pa ces uvideti zasto ne valja uopste zapocinajti takve teme...neko ih jedva doceka... svako dobro!
 
time:
...Cemu ironija...ne vidim razloga uopste takvom bukvalisanju...moj primer je bio platican da bi lakse shvatio...a poenta je da bi svako od nas trebao da radi na afirmaciji ove zemlje, naroda, grada bio on Srbin ili ne..svejedno..tu zivi..da bi nam svima bilo bolje a ne da pljuje...najlakse je pljuvati...i to je manir koji je ovde jako zastupljen a i inace u nasoj zemlji..opljuni drugoga da bi ti bio lepsi...e pa meni nije namera upste tebe da ispljujem i ne zelim to...naprosto se grozim toga zato sam se i javio na ovu temu....
PS. procitaj usput komentar ovoga Zox-a o fasizmu, koji redak pre(izmedju ostalog i on mi je dao slagvort za javljanje) pa ces uvideti zasto ne valja uopste zapocinajti takve teme...neko ih jedva doceka... svako dobro!

morao sam da budem ironican na primer koji si dao...nije mi bila namera da bilo koga pljujem...

ali, slazemo se da svi treba da rade na sebi i time na buducnosti zemlje

procitao sam komentar, ali na mojoj temi Zox nije dao nikakav komentar...sto znaci da je nije jedva docekao...
mislim da o svemu treba da se polemise, bez obzira koliko skakljiva tema bila...
 
time:
STVARNO NE ZNA COVEK STA DA POMISLI KADA PROCITA OVAJ TVOJ POST SEM DA SI STVARNO ISFRUSTRIRAN!
e STVARNO MI JE PUN Q... DA CITAM OVDE SVAKAKVE ISFRUSTRIRANE LIKOVE KOJI ZNAJU SAMO DA PLJUJU...ETO MI SMO SVI SRBI, A KAKO OVAJ KAZE JUZNO OD SAVE I DUNAVA... PRIMITIVCI, PREVARANTI, LOPOVI, HOSTAPLERI I STA TI JA ZNAM STA VEC SVE NE...E STVARNO STO JE PREVISE PREVISE...TOLIKO MRZNJE PREMA SVOME NARODU...STVARNONIJE NORMALNO...INACE STAVLJATI U PRVI PLAN MANE NEKOGA NARODA A NE ISTACI NI JEDNU POZITIVNU OSOBINU STVARNO SMATRAM ZLONAMERNIM I JAKO JE OVDE PUNO ZLONAMERNIH KOMENTARA, POSTOVA I TU SE SLAZEM SA NEKIM PRETHODNICIMA KOJI SU NAPISALI SVOJ KOMENTAR.
A STA TEK RECI O OVIM STO NA POMEN SRBINA I SRPSTVA ODMAH POVEZUJU RAJH I HITLERA...STVARNO NEMAM RECI...UVREDLJIVO...SRAMOTNO..ZA NJIH PRVO PA I ZA NAS SVE OSTALE...

Poruka svim "rodoljupcima":
Kad sunce sija i pirka vetrić, miriše cveće , a vi gladni,hladni, prevareni i bedni, izlagani ili sve to samo pokušano da se odradi, SIJA LI SUNCE VAMA?
PRIMEĆUJU LI LJUDI SUNCE KAD IH BRIGE MORE, KAD IM OTIMAJU I ONO ŠTO NEMAJU?...

A sad o licnom stavu. Svi koji me lično znaju , znaju da lokalno puno radim da se sve to promeni, ali i realno gledam da stvari idu na lošije. Ekonomski se popravlja stanje u globalu, radništvo tek očekuje kriza (moja okolina je često pričala plata 15000 ili 18000 , sada priča 11000 i 15000) ali moralna i etička kriza neće se ispraviti još 50 tak godina, pa BIO TI PATRIOTA NA PAPIRU ILI NE.
--A sad o "kvazi psihoanalizi". To što te ovo pogadja je samo rezultat TVOG nezadovoljstva zbog toga što se ništa ne menja i KRIVICU naravno NEĆEŠ PRIPISATI SVOJOJ NEAKTIVNOSTI VEĆ PRVOM KOJI TI BUDE USPUT. Podsvesno shvataš da sam ne možeš da promeniš sistem (kad je za uspeh potrebno 10 da gradi , a samo 2 da ruše da bi sistem napredovao ili opstao) a trebaju ti oni koji grade (bez obzira dali si od onih što bi im se pridružili ili bi ih ispratili do prve bandere).
--A sad kaža o "punom k.rcu". Kad je nekome pun k.... on definitivno ne pridobija ljude za svoj cilj ili za pozitivnu saradnju , jer pun k..... ima težnju da se isprazni i splasne . Tom prilikom obično okruženje ostane isprljano njegovim baljezgarijama i glupim talasanjem. Znači samo je pitanje sata kad ćeš izduvati i spakovati se nazad na mesto....

P.S. I meni mnogo smeta kad zbog drugih lopurdi ja moram da bespotrebno komplikujem ili usporavam poslovanje (čuveno bankarsko "još nisu legle pare") i zbog toga čekam 2 dana, ali bolje ja da otrpim malo nego da neko zbog toga što je navikao na moj pošten odnos bude prevozan od strane člana (mnogobrojne) KOKS partije (Ko Koga Stigne). Tebi je verovatno normalno toliko namnoženo članstvo KOKS partije , ali meni ni malo ne godi....Stvar mentaliteta i ukusa....
 
Tuzni_patak:
time:
STVARNO NE ZNA COVEK STA DA POMISLI KADA PROCITA OVAJ TVOJ POST SEM DA SI STVARNO ISFRUSTRIRAN!
e STVARNO MI JE PUN Q... DA CITAM OVDE SVAKAKVE ISFRUSTRIRANE LIKOVE KOJI ZNAJU SAMO DA PLJUJU...ETO MI SMO SVI SRBI, A KAKO OVAJ KAZE JUZNO OD SAVE I DUNAVA... PRIMITIVCI, PREVARANTI, LOPOVI, HOSTAPLERI I STA TI JA ZNAM STA VEC SVE NE...E STVARNO STO JE PREVISE PREVISE...TOLIKO MRZNJE PREMA SVOME NARODU...STVARNONIJE NORMALNO...INACE STAVLJATI U PRVI PLAN MANE NEKOGA NARODA A NE ISTACI NI JEDNU POZITIVNU OSOBINU STVARNO SMATRAM ZLONAMERNIM I JAKO JE OVDE PUNO ZLONAMERNIH KOMENTARA, POSTOVA I TU SE SLAZEM SA NEKIM PRETHODNICIMA KOJI SU NAPISALI SVOJ KOMENTAR.
A STA TEK RECI O OVIM STO NA POMEN SRBINA I SRPSTVA ODMAH POVEZUJU RAJH I HITLERA...STVARNO NEMAM RECI...UVREDLJIVO...SRAMOTNO..ZA NJIH PRVO PA I ZA NAS SVE OSTALE...

Poruka svim "rodoljupcima":
Kad sunce sija i pirka vetrić, miriše cveće , a vi gladni,hladni, prevareni i bedni, izlagani ili sve to samo pokušano da se odradi, SIJA LI SUNCE VAMA?
PRIMEĆUJU LI LJUDI SUNCE KAD IH BRIGE MORE, KAD IM OTIMAJU I ONO ŠTO NEMAJU?...

A sad o licnom stavu. Svi koji me lično znaju , znaju da lokalno puno radim da se sve to promeni, ali i realno gledam da stvari idu na lošije. Ekonomski se popravlja stanje u globalu, radništvo tek očekuje kriza (moja okolina je često pričala plata 15000 ili 18000 , sada priča 11000 i 15000) ali moralna i etička kriza neće se ispraviti još 50 tak godina, pa BIO TI PATRIOTA NA PAPIRU ILI NE.
--A sad o "kvazi psihoanalizi". To što te ovo pogadja je samo rezultat TVOG nezadovoljstva zbog toga što se ništa ne menja i KRIVICU naravno NEĆEŠ PRIPISATI SVOJOJ NEAKTIVNOSTI VEĆ PRVOM KOJI TI BUDE USPUT. Podsvesno shvataš da sam ne možeš da promeniš sistem (kad je za uspeh potrebno 10 da gradi , a samo 2 da ruše da bi sistem napredovao ili opstao) a trebaju ti oni koji grade (bez obzira dali si od onih što bi im se pridružili ili bi ih ispratili do prve bandere).
--A sad kaža o "punom k.rcu". Kad je nekome pun k.... on definitivno ne pridobija ljude za svoj cilj ili za pozitivnu saradnju , jer pun k..... ima težnju da se isprazni i splasne . Tom prilikom obično okruženje ostane isprljano njegovim baljezgarijama i glupim talasanjem. Znači samo je pitanje sata kad ćeš izduvati i spakovati se nazad na mesto....

P.S. I meni mnogo smeta kad zbog drugih lopurdi ja moram da bespotrebno komplikujem ili usporavam poslovanje (čuveno bankarsko "još nisu legle pare") i zbog toga čekam 2 dana, ali bolje ja da otrpim malo nego da neko zbog toga što je navikao na moj pošten odnos bude prevozan od strane člana (mnogobrojne) KOKS partije (Ko Koga Stigne). Tebi je verovatno normalno toliko namnoženo članstvo KOKS partije , ali meni ni malo ne godi....Stvar mentaliteta i ukusa....

HA-HA-HA...Stvarno sam se slatko nasmejao na sve ovo! Sta da ti covek kaze......tolika kolicina gluposti na jednom mestu stvarno je razlog da se sam zapitas sta se desava u tvojoj glavi???
A nasao si se pozvanim da glumis moga psihoanaliticara i stvarno ne znam sta da ti kazem sem:
IMAS OZBILJAN PROBLEM U SVOJOJ GLAVI COVECE
Svoje licne probleme, frustracije, neuspehe, nezadovoljstvo projektujes na citav jedan kolektivitet, na jedan narod, i gle cuda na koga, ma jel moguce na SRBE! E pa sine moj, za razliku od tebe(bas me briga sta si i ko si, mislim koje nacionalnosti) ja sam ponosan na to sto sam SRBIN, bas zbog takvih kao sto si ti!!!Da, da zbog takvih, da bi ti imao koga da mrzis i krivis za svoje neuspehe i komplekse! Dobro mi je poznat profil takvih ljudi u ovom gradu(verujem da smo sugradjani), ogrnuti laznim velom uljudnosti, kulture, pristojnosti a u sustini tu se kriju neostvareni, iskompleksirani ljudi, nekompletne licnosti,kojima sve smeta, jer da nisi takav, da si imalo mrdnuo iz svoje ucmale i usr...sredine, da si malo video sveta,shvatio bi da svugde ima prevaranata i losih ljudi, nisu to samo Srbi(ali ti njih mrzis, ko zna zasto) i kada bi bio i delic onoga za cega se izdajes (kulturan, prosvecen, civilizovan)znao bi da su lopovluk, prevare, obmanjivanje... univerzalne ljudske osobine karakteristicne za sve ljude sveta a ne samo za Srbe (juzno od Dunava i Save kako ti kazes), ali tebi ne vredi objasnjavati, ne zato sto mozda nisi dovoljno pametan da to shvatis, vec zbog toga sto si pun predrasuda, mrznje a sa takvim ljudima pravo da ti kazem ne volim ni na ulici da se sretnem a kamoli da vodim neku polemiku. TAKVI KAO TI MRZE SEBE DO PODNE A CITAV SVET POSLEPODNE... tako da ne bih na tebe vise trosio vremena, jer ne zaluzujes to...
PS. A to da li cu se ja spakovati i vratiti na mesto...razumeo sam...ALI TI NECU PRIUSTITI TO ZADOVOLJSTVO...
 
Nazalost i da ti covek crta , ti nebi nista naucio jer nisi naucio da prihvatas bilo cije tudje misljenje .

A ono o splashnjavanju je bilo vishe o tome kako svoje ego vizije prilagodjavash viziji patriotizma .
DOK JE MENI DOBRO I SRBIJI JE DOBRO.
Ja ne podrzavam takav patriotizam , jer je po meni to egoizam.
I to zovem pacovskim egzistencijalizmom. Dok je tebi dobro ti ces pushtati da kola idu nizbrdo, ili da brod tone , jer zaboga meni je dobro.
---NIJE MI JASNO KAKO NE SHVATASH DA SE VRLO MALO SRBA OSECA PONOSNOM STO ZIVE U OVAKVOM DRUSHTVU---

I umesto da se svi upitamo zasto smo tako malo ponosni na nas i da to promenimo , ti pripovedash da su naduvani baloni lepshi i "laksi" i da svi trebaju da se "naduvaju". Kako to da su ostali "djubrad" pa se ne osecaju ponosni , a ti junak pa se osecash ponosan..
Ja ne vidim neko realno objasnjenje osim da si uskogrud i uskih pogleda , strashno tvrdoglav i zaslepljen svojom velichinom.
 
Da , za mene je Srbija mala i stvarno se osecam lokalno u celoj uzoj srbiji.

A o tome da ja insistiram da samo Srbi imaju loshe osobine , ja bih to ovako tebi priblizio. Jedno je kad postoje ispadi koji su loshi , a drugo je kad se favorizuje i forsira loshe medjuljudsko i nefer i stetno ponashanje u drushtvu...

Pitaj nekog ko je u inostranstvu kako voze kad je bara pored trotoara, dali daju gas ili uspore da ne uprskaju prolaznike...
Takvo tvoje negiranje me samo dovodi do ideje da sad SLEPCU OBJASNJAVAM BOJE i nimalo se ne ponosim sa tim, sa postojanjem NEKOGA KO ODOBRAVA OVAKVO PONASHANJE LJUDI KAO NESHTO POZITIVNO.
 
ALI TI NECU PRIUSTITI TO ZADOVOLJSTVO...DA SE NA MENI LECIS...trebalo je da pise u nastavku...no ipak...bolesnima treba pomoci...pa da pokusam:

Naravno da ne prihvatam svacije misljenje, pogotovo ne tvoje, ne misljenje coveka koji je opterecen predrasudama i mrznjom...
sta reci o onom tvome cuvenom" nije mi krivo kad u Vojvodini gledam oglase u kojim pise samo za one iz pokrajine...sem da se covek zapita i da tebe pita kao "kulturnog, civilizovanog i prosvecenog" coveka koji zastupa takve stavove, ideje i simpatise ih, sta je sledece, koliko smo daleko od sledece "stanice", tj. od onog dobro poznatog:
SRBIMA, JEVREJIMA I CIGANIMA ULAZ ZABRANJEN...ILI ne daj Boze kao Jevrejima zutih traka??? Sta je sledece???
Vidim da su ti usta puna tolerancije, kulture...a da li znas mozda sta je FASIZAM,RASIZAM, RASNA NETRPELJIVOST..., na sta mirise ovo tvoje pisanije, kakvom niti je protkano???
Toliko o prihvatanju tvojih stavova i tvojoj prosvecenosti...

PACOVSKI EGZISTENCIJALIZAM ???
Sta da ti kazem sem da mislim da si dovoljno napisao o sebi na tu temu pisuci o sebi,svome poslu i svom poslovanju!!!

pominjes krizu morala u ovoj zemlji"-ti to pises, ti sa takvim stavom punim mrznje i predrasuda... strasno....
A ne razlikujes UZROK od POSLEDICE!!! Kriza morala je samo posledica a pravi uzrok je
POREMECENI SISTEM VREDNOSTI od kojeg sve da i hoces ne mozes da pobegnes...toliku si glupost napisao...da prosto nemam reci..ali kako to objasniti coveku koji pokusava zamenom teza da prikrije svoje pravo lice, da mene prikaze kao nekulturnog, uskogrudog i netolerantnog coveka, a sebe kao kulturnog, civilizovanog kosmopolitu iako su tvoji stavovi i tvoje ideje rasisticke, mirisu mi na jedan novi fasizam...NIKAKO...
 

Back
Top