Treba znati, umeti ziveti, izabrati pravi put...

Charolij@

Obećava
Poruka
51
Put kojim ne krenuh

U šumi zlatnoj behu puta dva,
A tužan što nisam niz oba kren’o,
Dugo sam stajao na jednom ja
I gledao niz drugi, kako zavija
tamo daleko u šipražju zelenom.

Prvim se uputih, koraka čila,
Jer beše sav čist i zelen;
Trava je uspravna i nedirnuta bila,
Al' od stopa mojih se svila
I za mnom osta put ugažen.

I oba se jednako pružahu tog jutra
U neokaljanom lišću što ležaše na tlu.
Oh, čuvao sam onaj drugi za sutra!
Al' znajući da sudbina je čudna
Sumnjah da ikada vratiću se tu.

Kad prođu godine i starost me sputa,
Pričaću o ovome s uzdahom ja;
Kroz šumu se račvahu dva puta –
Al krenuh kud niko drugi ne luta,
U tome beše sva razlika.

Robert Frost (1916)
 
Charolij@:
Svaki čovek u životu dođe u određene godine kada shvati da su svi snovi, dečiji i mladalački, bili samo lepi snovi koji su to i ostali. Samo snovi! Shvatiš da si mnogo više mogao, da si više hteo, a da si uspeo sasvim neke druge stvari da ostvariš, da uspeš i zadržiš ljude za koje nisi ni znao da postoje i da će te voleti. Treba se pomiriti sa istinom, treba se pomiriti sa samim sobom i shvatiti da je život sve ono što nas snađe u življenju. Biću srećna sa svim ovim svojim godinama. Biću srećna sa svim što sam postigla i sa svim ljudima koje sam upoznala, zavolela i zadržala. Hvala Bogu da nisam ostala sama i ostavljena od svih. Volim znači postojim. Dobar sam čovek postala, nema u meni mržnje, razumem sve postupke i svoje i tuđe. Tako je baš trebalo da bude i tako je stvarno bilo najbolje za sve nas. Neću dozvoliti da padnem. Biću ono što stvarno jesam, učiniću ono što stvarno mogu i želim da učinim. Biću srećna, mlada, žena i čovek do poslednjeg dana svog života zahvalna za sve što mi je Bog dao i oduzeo za moje dobro i za dobro ljudi koje volim, koje susrećem, upoznajem i gubim.
ma sve je u redu,tako kako treba da bude(ti si u centru sveta i znas to).
u zivotu treba samo ljubiti,prashtati i darivati,i puna kapa.
 
Charolij@:
Svaki čovek u životu dođe u određene godine kada shvati da su svi snovi, dečiji i mladalački, bili samo lepi snovi koji su to i ostali. Samo snovi! Shvatiš da si mnogo više mogao, da si više hteo, a da si uspeo sasvim neke druge stvari da ostvariš, da uspeš i zadržiš ljude za koje nisi ni znao da postoje i da će te voleti. Treba se pomiriti sa istinom, treba se pomiriti sa samim sobom i shvatiti da je život sve ono što nas snađe u življenju. Biću srećna sa svim ovim svojim godinama. Biću srećna sa svim što sam postigla i sa svim ljudima koje sam upoznala, zavolela i zadržala. Hvala Bogu da nisam ostala sama i ostavljena od svih. Volim znači postojim. Dobar sam čovek postala, nema u meni mržnje, razumem sve postupke i svoje i tuđe. Tako je baš trebalo da bude i tako je stvarno bilo najbolje za sve nas. Neću dozvoliti da padnem. Biću ono što stvarno jesam, učiniću ono što stvarno mogu i želim da učinim. Biću srećna, mlada, žena i čovek do poslednjeg dana svog života zahvalna za sve što mi je Bog dao i oduzeo za moje dobro i za dobro ljudi koje volim, koje susrećem, upoznajem i gubim.

Simpaticna mantra. Budi srecna onda! :P
 
Stvarno je dobra mantra i stvarno treba ljude voleti, ma koliko to neki od njih ne zasluzuju.
Ne treba mnogo gledati iza sebe vec se treba osloboditi sidra proslosti i hrabo zaploviti dalje u buducnost. Sve sto ostavimo iza sebe pretvara se u uspomene, dobre ili ruzne nije toliko vazno jer sve one cine deo naseg zivota a bez njih smo kao drvo bez korena. Dobrih se uvek rado secamo a lose nas samo cine jacima.
Jednu stvar uvek treba imati na umu, kada god nas neko povredi ne treba odustati vec lizati svoje rane i ponovo stati na noge. SAMO HRABRO NAPRED! 8)
 
"Iako sam negde stigao bilo je iznutra,
u sebe, u sebe, u sebe, i nikako spolja"....

Snovi se nekad ostvaruju, nekad ne, to nije nista strasno, zivot nas baca u razna iskusenja, ono sto je bitno, to je, da li smo iz toga izvukli neku pouku i jesmo li postali bolji ljudi.
Jesmo li poklonili deo sebe drugome, jesmo li nahranili gladnog, napojili zednog, usrecili tuznog,......
 
Cekam kuma:
"Iako sam negde stigao bilo je iznutra,
u sebe, u sebe, u sebe, i nikako spolja"....

Snovi se nekad ostvaruju, nekad ne, to nije nista strasno, zivot nas baca u razna iskusenja, ono sto je bitno, to je, da li smo iz toga izvukli neku pouku i jesmo li postali bolji ljudi.
Jesmo li poklonili deo sebe drugome, jesmo li nahranili gladnog, napojili zednog, usrecili tuznog,......

Jesmo 8)
 

Back
Top