nesto razmisljam -----> ljubav usw.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
zar je moguce da moze da dosadi!?

zar je moguce da covek i zena provedu x godina zajedno da stvaraju porodicu, kapital itd. i da odjednom nakon nekih godina jedno pobegne ko muva bez glave uz oprostajno pismo ili ti rijeci ----> mislio/la sam da te volem i tek sad shvatih da sam nasjeo/la na laznu sliku ljubavi!?
 
sta se desava sa osobom koja napusta porodicu i ostavlja zenu/coveka 2,3,ili vise djece!?

koliko to grozno zvuci kad ti kaze da je nasjeo/la na LAZNU SLIKU ljubavi!? Da li je moguce da covek i zena krenu zajedno u zivot misleci da je to sto zive i imaju, Ljubav a u neka doba shvate da to ipak nije to!?
 
zar je moguce da moze da dosadi!?

zar je moguce da covek i zena provedu x godina zajedno da stvaraju porodicu, kapital itd. i da odjednom nakon nekih godina jedno pobegne ko muva bez glave uz oprostajno pismo ili ti rijeci ----> mislio/la sam da te volem i tek sad shvatih da sam nasjeo/la na laznu sliku ljubavi!?

I ako je moguce da dosadi, ne mora da automatski to znaci da je ono sto se desilo bila lazna slika ljubavi.
Mozda je ljubav(autenticna, ne lazna) predodredjena da nakon nekog vremena, usled nekih faktora, jednog momenta dosadi.
 
I ako je moguce da dosadi, ne mora da automatski to znaci da je ono sto se desilo bila lazna slika ljubavi.
Mozda je ljubav(autenticna, ne lazna) predodredjena da nakon nekog vremena, usled nekih faktora, jednog momenta dosadi.

dobro

da li je moguce da provedemo i djelimo zivot sa osobom za koju smo mislili da je volimo a da ne volimo tek smo shvatili posle nekog "desavanja"
 
Naravno da je moguće. Koliki procenat ljudi uopšte ulazi u vezu (brak?) razmišljajući gornjom glavom; ili šta bi već bio ekvivalent ženskoj donjoj?

Jako dobro pitanje, ponajviše zato što je idiotsko.

Sad bi mogla da ga izdigneš na nivo morala; što možda već i jesi; kad razmislim. Ukoliko napraviš troje dece nekoj nesretnici koju si priženio jer ti se u odsudnom trenutku na nju dizao - što je potrebno izjednačiti sa zaljubljenošću - pa se jedno jutro probudiš sa svešću da si oženio budalu, naprimer; i da si sam, shodno tome, bio budala - a kao zašto da ostatak života provedeš u laži, zabludi i nesreći?

Sad, nekima ne treba troje dece da shvate slične stvari; ali njima se i obično i ne dešavaju takve gluposti.

Kako god; tu preostaje samo moralna nedoumica. Žanji kako si posejao, ili ispruži se koliko si dug. Jeste, to je izbor između: uradi pravu stvar i budi nesretan; i uradi zlo i naopako, i ko zna?

Zato misliš pre nego kreneš grlom u jagode. Deca ne služe za potkusurivanje mada većina s tim nije upoznata.
 
zar je moguce da moze da dosadi!?

zar je moguce da covek i zena provedu x godina zajedno da stvaraju porodicu, kapital itd. i da odjednom nakon nekih godina jedno pobegne ko muva bez glave uz oprostajno pismo ili ti rijeci ----> mislio/la sam da te volem i tek sad shvatih da sam nasjeo/la na laznu sliku ljubavi!?

može se objasniti hemijom. kažu da se zaljubljujemo zbog henijskih procesa koje izaziva seks ili poljubac ili blabla šta sve. onda je logićno da se dože do zasićenja i ako se ta zaljubljenost ne prebaci na ljubav (navika, zajednički interesi koji su doveli do zbližavanja i osećaja ljubavi, lakšeg života, osećanja da nismo sami i da imamo nekoga ko će nam uvek biti tu da nam pomogne i da nam pravi društvo i bude nam lepo sa tom osobom) i na neke zajedničke zanimacije i interese koji će održavati vezu kada prestane hemija, onda čovek mora da traži nove izvore za hemijske procese. sve je, izgleda, hemija.
 
Meni je to logicniji sled dogadjaja i zasicenje nego da se neko voli jednako i vise od prvog dana..dovoljno da se pojavi neko sa par lepih reci ljubazan pa da ode..jer kapiram da se smuce jedno drugom uz sve zivotne prepreke..mislim da ce biti sve gore i da mladje generacije nemaju znanje ni herca..vaspitanje da cene sitnice i ne traze mane
 
Moze da dosadi, ali ne znaci da nije postojala, nego samo da je u zivotu sve prolazno, ili da ne moze da se odrzava stalno isti intenzitet, i ako jednom izbledi, ne znaci da ne moze da se obnovi opet, ne toliko burno kao na pocetku, ali da i dalje bude tu.
Covek menja misljenje nekoliko puta dnevno, mogu i osecanja da variraju.
 
zar je moguce da moze da dosadi!?

zar je moguce da covek i zena provedu x godina zajedno da stvaraju porodicu, kapital itd. i da odjednom nakon nekih godina jedno pobegne ko muva bez glave uz oprostajno pismo ili ti rijeci ----> mislio/la sam da te volem i tek sad shvatih da sam nasjeo/la na laznu sliku ljubavi!?

Nista nije odjednom, nego se sve talozi godinama...

Problem je u losem pocetku...

Gde brak nije temeljen na ljubavi...
 
upravo tako,talozi se godinama tj tanji se taj neki koncic i onda lepo pukne,neko to bolje brze veze u cvor i nastavi dalje,a neko pobegne glavom bez obzira...kad sednem i posmatram ljude ponekad vrlo jasno vidim one sa bezbroj cvorova i one koji jos nemaju nijedan i ovi iz ove druge grupe su,gle cuda,tek od juce zajedno...
 

Back
Top