Приштина хоће рат

nojkic_problem

Buduća legenda
Poruka
26.329
Ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi najpre rekao da će sever KiM braniti oružjem, a onda brže-bolje povukao tu izjavu

BEOGRAD - Samoproglašene vlasti Kosova bi da odbrane teritorijalni integritet na severu pokrajine oružjem!

Poruku ove sadržine poslao je kosovski ministar unutrašnjih poslova Bajram Redžepi, sudeći po tvrdnjama novinara Danasa. Međutim, Redžepi u izjavi za Kurir demantuje da je tako nešto rekao.

- Da tako mislim, ne bi mi bio problem da to i ponovim. Nikakvo oružje nisam pominjao! Mi ćemo naš integritet, u slučaju proglašenja nezavisnosti severa Kosova, braniti svim mogućim sredstvima, ali političkim - objašnjava Redžepi.
Ipak, albanskom političaru malo ko veruje u Srbiji. Ministar policije Ivica Dačić smatra da je u pitanju ozbiljna pretnja.

- Srbija ne može mirno gledati pogrom naših ljudi na Kosovu. Zato je odgovornost međunarodne zajednice da pronađe kompromisno rešenje, pravično i za Srbe i za Albance - smatra Dačić.

Aleksandar Vučić iz SNS kaže da niko ne treba da pominje oružje kada je u pitanju Kosovo.

- Činjenica ja da kosovski Albanci sve više mašu oružjem. Ipak, nisu se sigurno ni uplašili naše silne vojske. To su opasne igre - ističe Vučić.
Jelena Trivan iz DS kaže da, nažalost, Albanci s Kosova nastavljaju nasilničku politiku.

- To je politika u kojoj je glavni argument oružje. Žalosno je što su mnoge zemlje, uplašene od tog argumenta, stale na stranu kosovskih Albanaca - napominje Trivanova.

Član Odbora za bezbednost, poslanik G17 plus Željko Ivanji pita se kako Albanci nameravaju da sprovedu svoj naum.

- To je logika OVK - terorizam s pokrićem. Oni maštaju o tome da na Kosovu nema Srba, sad se pokazalo šta ih najviše boli. Srbi će uvek živeti na Kosovu, nikada neće priznati državu terorista i kad-tad će kosovski Albanci to da prihvate kao činjenicu - kaže Ivanji.

Dragan Todorović iz SRS uveren je da je priča o severu Kosova klopka.
- To je skretanje pažnje sa činjenice da nam otimaju Kosovo. Ne treba upadati u te zamke, jer davanjem komentara o tome vi prihvatate da je Kosovo nezavisno - kategoričan je Todorović.

Petra Petkovića iz DSS ne čudi što od Bajrama Redžepija stižu ratnohuškačke izjave.

- Ne čudi ni fantomsko pojavljivanje deklaracije o nezavisnosti severa Kosova, koja bi verovatno trebalo da posluži kao povod da Priština silom uspostavi kontrolu nad severom Kosova - ističe Petković.
U kabinetima Borisa Tadića i Mirka Cvetkovića nismo dobili komentar na ovu temu.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/pristina-hoce-rat-46741.php

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

А овај Бајро, јел то исто бивши УЧК терориста или ми се чини?

А Деда Мраз и Кен немају коментар ... значи невиђена брука српске власти
 

Back
Top