Када ће Србија ући у ЕУ

Када ће Србија ући у ЕУ

  • За мање од 10 година

  • За више од 10 година

  • Када ухапси Ратка Младића

  • Када призна Косово

  • Никад


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Не знам колко вас је упознато са писмом Вилија Вимера из 2000. год. Али за оне који нису, лепо би било да га прочитају

Berlin, 02. 05. 2000.

Veoma cenjeni gospodine kancelaru,

Krajem protekle nedelje bio sam u prilici da u slovačkom glavnom gradu Bratislavi prisustvujem konferenciji, koju su zajednički organizovali američko ministarstvo inostranih dela i American Enterprise Institut (Spoljnopolitički institut Republikanske stranke). Glavne teme skupa bile su Balkan i proširenje NATO-a. Konferenciji su prisustvovali veoma visoki politički predstavnici, na što ukazuje prisustvo velikog broja predsednika vlada, kao i ministara inostranih poslova i ministara odbrane iz tog regiona. Među brojnim važnim tačkama, o kojima se raspravljalo, neke od tema zaslužuju da ih se naročito istakne:

1. Organizatori konferencije su zahtevali da se u krugu savezničkih država što je moguće brže izvrši međunarodno priznanje nezavisne države Kosovo.

2. Organizatori su izjavili da se Savezna Republika Jugoslavija nalazi van svakog pravnog poretka, a pre svega izvan Završnog dokumenta iz Helsinkija.

3. Evropski pravni poredak predstavlja smetnju za sprovođenje planova NATO-a. U tom smislu znatno je pogodniji američki pravni poredak za primenu i u Evropi.

4. Rat protiv Savezne Republike Jugoslavije vođen je da bi se ispravila pogrešna odluka generala Ajzenhauera iz doba Drugog svetskog rata. Zbog toga se iz strateških razloga tamo moraju stacionirati američki vojnici, te da se tako nadoknadi ono što je propušteno godine 1945.

5. Evropski saveznici su učestvovali u ratu protiv Jugoslavije da bi, de facto, prevazišli prepreku i dilemu koja je nastala posle usvajanja “Koncepta nove strategije” Alijanse u aprilu 1999. godine, odnosno nastojanje Evropljana da se prethodno dobije mandat UN ili KEBS-a.

6. Ne umanjujući važnost naknadne legalističke interpretacije Evropljana da je, naime, kod širenja zadataka NATO-a preko granica zakonski dogovorenog područja u ratu protiv Jugoslavije, bila reč samo o izuzetku, ipak je jasno da je u pitanju presedan, na koji se u svako doba svako može pozvati, i tako će mnogi ubuduće i da postupaju.

7. Valjalo bi da se prilikom sadašnjeg širenja NATO-a ponovo uspostavi teritorijalna situacija na prostoru između Baltičkog mora i Anadolije, kakva je postojala u vreme Rimskog carstva i to u doba kada je ono bilo na vrhuncu moći i zauzimalo najveće teritorijalno prostranstvo.

8. Zbog toga Poljska mora da bude okružena sa severa i juga demokratskim državama kao susedima, a Rumunija i Bugarska da obezbede kopnenu vezu sa Turskom. Srbija (verovatno zbog obezbeđivanja nesmetanog vojnog prisustva SAD) trajno mora da bude isključena iz evropskog razvoja.

9. Severno od Poljske treba da se ostvari potpuna kontrola nad prilazima Sankt Peterburga Baltičkom moru.

10. U svakom procesu pravu naroda na samoopredeljenje treba dati prednost nad svim drugim odredbama ili pravilima međunarodnog prava.

11. Tvrdnja da je NATO prilikom napada na Saveznu Republiku Jugoslaviju prekršio sva međunarodna pravila, a naročito sve odgovarajuće odredbe međunarodnog prava – nije osporavana.

Posle ove konferencije, na kojoj se raspravljalo veoma slobodno i otvoreno, ne može da se izbegne važnost i dalekosežnost njenih ocena, naročito kada se ima na umu visok i kompetentan sastav učesnika i organizatora.
Američka strana, izgleda, svesna je i spremna da u globalnom okviru, zbog ostvarivanja svojih ciljeva, potkopa u ukine međunarodni pravni poredak, koji je nastao kao rezultat Drugog svetskog rata u prošlom veku. Sila ima da stoji iznad prava. Tamo gde međunarodno pravo stoji na putu, treba ga ukloniti.
Kada je sličnu sudbinu doživelo Društvo naroda, Drugi svetski rat nije više bio daleko. Način razmišljanja, koji vodi računa samo o sopstvenim interesima, može da se nazove samo totalitarnim.

S prijateljskim pozdravima,

Potpis Vilija Vimera
 
Srbija će definitivno ući u EU i tako dovršiti projekat "Novog svetskog poretka"... Kad će mo ući to je već malo teže pitanje( moj odgovor za više od 10godina ). Ako pažljivije pogledamo u mapu vidimo da:
club_of_rome_10_kingdoms.gif

se Srbija nalazi u EU i dalje nam postaje očigledno da je EU Satanistička tvorevina koja treba da omogući dolazak na presto Antihrista... Nemam ja šta nekoga da pozivam da ne glasa za EU jer mi ćemo svejedno ući(kad smo se mi išta pitali)...
 
Srbija će definitivno ući u EU i tako dovršiti projekat "Novog svetskog poretka"... Kad će mo ući to je već malo teže pitanje( moj odgovor za više od 10godina ). Ako pažljivije pogledamo u mapu vidimo da:
club_of_rome_10_kingdoms.gif

se Srbija nalazi u EU i dalje nam postaje očigledno da je EU Satanistička tvorevina koja treba da omogući dolazak na presto Antihrista... Nemam ja šta nekoga da pozivam da ne glasa za EU jer mi ćemo svejedno ući(kad smo se mi išta pitali)...

Sta znace ovi brojevi...?
 
Sta znace ovi brojevi...?

1) SAD( po nekima severna američka unija)
2) EU (po nekima zapodno evropska unija)
3) Japansko carstvo(p.n. jap. kraljevtsvo)
4) Velika Britanija( i ako kao deo EU)
5) Rusko carstvo(ili Istočna Evropa - jedino mesto gde Antihrist neće imati vlast)
6)Latinska Amerika( Južno-američka unija)
7)Arapska unija
8)Afrička unija
9)Indijsko carstvo
10)Kinesko carstvo
http://2.***************/_C_vdDiXm0H4/SaGDX3ePGoI/AAAAAAAAFuk/I48x-KLygcI/s400/10+kingdoms.jpg

Imaš sve to u digitalnom anđelu - ko se mača lati od mača i strada( zig zveri II )
 
Poslednja izmena:
Srbija će definitivno ući u EU i tako dovršiti projekat "Novog svetskog poretka"... Kad će mo ući to je već malo teže pitanje( moj odgovor za više od 10godina ). Ako pažljivije pogledamo u mapu vidimo da:
club_of_rome_10_kingdoms.gif

se Srbija nalazi u EU i dalje nam postaje očigledno da je EU Satanistička tvorevina koja treba da omogući dolazak na presto Antihrista... Nemam ja šta nekoga da pozivam da ne glasa za EU jer mi ćemo svejedno ući(kad smo se mi išta pitali)...
Lepo od tebe sto si tru kartu postavio.
A vidis li ti koliko je to prkno koje za zutace nema alternativu i u koje nas oni silom guraju u odnosu na ostatak sveta.
 

Back
Top