Kakav vam je karakter...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: Kakav vam je karakter...

Početnik
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kakav vam je karakter...

Šta mislite da je odredilo vaš karakter? Ako ste povodljivi, naivni, druželjubivi ili namćorasti... zašto ste? [u]Da li je na vas više uticala genetika(nasleđe od roditelja) ili okolina i ljudi među kojima ste odrasli?[/u][/u]

Veoma poznat Shinoda (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Pancevo, centar juznog Banata, prestonica piva i brojnih zanata :lol:
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano

E ove novajlije kad mi tako lupe temu
    Ali dobro svi smo mi bili pocetnici oprasta im se :wink:
    Anyway...Na moj karakter uticala je mikstura roditeljskog (veoma dobrog) vaspitanja i zakona ulice (kako ovo opasno zvuci )...
    Zato sam sad tako i syeban!!!
    Moguce,ma sigurno je u tome i genetika imala velikog udela!!!

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Na mene su jako uticali roditelji,i zato sam im zahvalan,niti pusim niti pijem niti sam neki problematican tip...nisam nikad imao stoku od drugova ili da me neko iskoriscava zbog neke bagatele...

Aktivan član miss (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

ja mislim da najvise utice okruzenje i vaspitanje,a manje genetika

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Genetika,vaspitanje,roditelji.A najmanje okolina i ostali ljudi.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Ma genetika je cudo, koliko god zeleli da je potisnemo, uvek se nadje situacija u kojoj u manjoj ili vecoj meri dodje do izrazaja.

MAda roditelji i drustvo opet imaju najvecu ulogu

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Na mene je 100% uticala keva. Drustvo je uticalo vise na moje vidjenje okoline i na moje iskustvo, a genetika je sigurno uticala na moj karakter. Mislim, I can see that!!!

Elita Profimare (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Ja sam sam odredio sebi karakter a ostali uticaji su mi samo ojacali ili oslabili neke karakteristike

Domaćin Moon Child (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2004.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

Mama,malo prijatelji i okolina,naravno genetika......mozda cak i knjige?! :? svasta po malo...i svakako ja...

Aktivan član miss (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Citat Original postavio POP Mare
    Ja sam sam odredio sebi karakter a ostali uticaji su mi samo ojacali ili oslabili neke karakteristike
    ma opasan si ti...nema zezanja... :wink:

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano

karakteran :wink:

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Jako nestabilan

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

moje lichno misljenje je da genetika ima malo uticaja na chovekov karakter-mislim da nije nikakvo opravdanje "da je neko rodjen sa tim"...a to sto se pojavljuje npr. nasilne nasledne linije otac-sin, tu uglavnom treba traziti odgovora u vaspitanju...sad, genetika svakako ima nekog uticaja, ali taj uticaj je toliko mali u poredjenju sa vaspitanjem i uticajim okoline...takvo je barem moje vidjenje...
    sto se tiche mene, ja sam nezgodan sluchaj-sa jedne strane sam jako lepo kucjni vaspitana, da pomazhem bakama i dekama kad im je tesko nesto da nose( :wink: )i takve stvari, ali sa drge strane imam neverovatan revolt prema "urodjenoj autoritativnosti" kao sto je autoritet starijih, odnosno autoritet koji se ne zasluzuje nego se poklanja...kao i prema postovanju, kad bi trebalo da postujes neke ljude i ako oni to ne zasluzuju...tako da sam jako rastrzana izmedju te dve stvari...pa je i moj karakter tako malo-chudan... :?

Iskusan bleach (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

e pa mi ucili iz psihologije u II godini bas o tome...
    da vas malo, dakle, smorim... Pp
    postoje dve 'vrste' razvoja coveka... filogeneteski i ontogenetski razvoj. (8 e pa sad... filogenetski je razvoj coveka kao vrste... tu uticu rad, drustveni zivot...
    elem... ono sto je nama bitno ~ontogenetski razvoj je razvoj coveka kao bica... pa sad tu uticu tri stvari - nasledje (sto bi mi rekli geni Pp), sredina u kojoj se nalazimo (blah... okolina (8) i nasa aktivnost.
    pa smo tu sad ucili razne experimente... ciji je utocaj najbitniji... bio je neki primer sa dve bebe bliznakinje (dakle, isto nasledje, geni...), a zivele su u drugim porodicama... (dakle, drugacija sredina...) zakljucak je da su po temperamentu bile jako slicne, medjutim... karakterne osobine se veoma razlikuju...
    ja ne znam sta da kazem Pp da li se slazem sa ovim ili ne... pa mislim da su i geni i okolina bitni... ne znam sta vise, ali bitni su... na mene jako utice moja porodica... ne mogu da kazem da okolina ne utice na mene, jer utice jako... ali, ili sam ja svesna tih promena ili one nisu stalne... (8

Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano

Eeee steta jos nismo stigli dotle iz psychologje!!!

Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Uh, mi smo to odavno odradili!!! Zaostajete, Vojvodino, zaostajete!!! :wink:

Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano

Citat Original postavio Tinar
    Xaxaxaxa d d d...Ne zaostajemo nego imamo drygacije meotode rada, kao i drugaciji nastavni plan!!! :wink:

Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Citat Original postavio Shinoda
    Citat Original postavio Tinar
    Xaxaxaxa d d d...Ne zaostajemo nego imamo drygacije meotode rada, kao i drugaciji nastavni plan!!! :wink:
    Ma ajde sada, nemoj se izvlachiti!!! Lepo priznaj i svima ce biti lakshe!!! :wink: Shala!!!

Početnik
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Čisto da se zna Vojvodina ne zaostaje i mi smo to već odradili(mi smo napredna omladina). A ovu temu sam postavila jer spremam debatu na ovu temu sa društvom.

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: Kakav vam je karakter...

Citat Original postavio Mirjana/ Minja
    Šta mislite da je odredilo vaš karakter? Ako ste povodljivi, naivni, druželjubivi ili namćorasti... zašto ste? [u]Da li je na vas više uticala genetika(nasleđe od roditelja) ili okolina i ljudi među kojima ste odrasli?[/u][/u]
    roditelji.Sjajno su me vaspitali(mogu to reci bez komplexa).Ali opet,na neke stvari u mom karakteru oni nisu vrsili uticaj!recimo to sto volim svoj pravac u muzici.To sam skapirala iz "okoline",ali recimo genetika je sto sam talentiovana za crtanje......

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ne mene okolina,za sebe mogu da kazem da nisam podvodljiva niti naivna.Ali zivot je napisao moj karakter,ne geni...
    Good luck with debata!

Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano

Da se nadovezem na ovo sto je JoGood rekla za oblacenje...Mojoj kewi te cini mi se tako krivo sto sam hoper da ne zna sta ce...
    Uopste ne razume zasto se ja tako oblacim...

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Da se nadovezem na ovo sto je JoGood rekla za oblacenje...Mojoj kewi te cini mi se tako krivo sto sam hoper da ne zna sta ce...
    eh oblachenje...koliko je problema imala mala danaestogodisnja pankerka Marija sa svojom mamom oko toga...hvala Bogu, sad se MALO bolje slazemo, iako pa-daleko od toga da imamo isti ukus...mojoj mami svaka chast-ali mislim da bi ona volela da sam fenserka...

Poznat Tusenfryd (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Podrazumevano

Da, bas kao sto je bleach rekla... btw, mi to vec presli 8) sad radimo ucenje, tj zavrsili smo 8) ustvari, koga briga? :shock:
    Ja mislim... ja nemam pojma. Ima tu svega pomalo. A ne umem da odgovorim, jer nekako... ne znam jos kakva sam :shock: , pa da mogu da kazem: na svoje roditelje jesam/nisam. I mislim da u karakter ne spada to da li ti umes da crtas, ili si nadaren za matematiku (sto ja nisam nasledila od svoje mame i bas mi je zao :shock: ). Na mene je uticala sredina, drustvo, pa i TV, i muzika, koji danas mozda najvise uticu na drustvo - nazalost. Ali, recimo, TV je na mene uticao tako da NE pocnem da slusam muziku koju promovise nasa najgledanija TV stanica, da se ne oblacim tako, jednostavno, da NE prihvatim te norme koje postavlja. Skoro uopste ne gledam TV i to smatram svojim velikim uspehom.
    I ja sama nekako uticem na sebe... ne znam kako da to objasnim... Recimo, sama sebe hocu/necu da menjam, zavisi o cemu se radi... i onda sebe nagradjujem... kaznjavam... redje kaznjavam, nisam toliki karakter
    Tea je spomenula knjige... tacno... i knjige... :wink:
    Uh... ovo je bilo baaaas konfuzno... Cini mi se da nisam ni odgovorila na temu...

Poznat Tusenfryd (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Podrazumevano

Citat Original postavio Ernesto_Che
    eh oblachenje...koliko je problema imala mala danaestogodisnja pankerka Marija sa svojom mamom oko toga...hvala Bogu, sad se MALO bolje slazemo, iako pa-daleko od toga da imamo isti ukus...mojoj mami svaka chast-ali mislim da bi ona volela da sam fenserka...

Hi hi hi, ja nemam takvih problema 8) Moja mama je u fazonu: ,,Ti kupujes, ti ces i da nosis...'' sto meni sasvim odgovara... Pre par godina me je vrbovala da kupim ono sto je ,moderno' ili bi mi sama kupila tako nesto :shock: ali vreme cini svoje 8) Bravo za mamu

Slične teme

1. oto vajninger - pol i karakter
    Autor random_cloud_form u forumu Psihologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.11.2017., 17:23
  2. POL I KARAKTER
    Autor Ava G. u forumu Žene
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 01.06.2013., 12:35
  3. Lepota i karakter
    Autor Betty u forumu Muškarci
    Odgovora: 137