Jovanka Broz

svestrana

Obećava
Poruka
61
Zivim u Svedskoj,a rodjena sam u Vojvodini.Pripadam generaciji koja je rodjena posle Tita. Uvek mi je paznju privlacila pojava njegove supruge Jovanke,koja se posle njegove smrti nije vise nigde javno pojavljivala.Danas u 14.15 na rts kanalu Balk.tv daju dokumentarnu emisiju o Titovoj udovici.Zivo me zanima kako ce je prikazati.Engleska kraljica ju je nazvala jugoslovenskom Avom Gardner...Lepota i moć na jednom mestu,a zivot protekao bez skandala.Mislim da nije losa tema...
 
Pa šta znam .... kolaju razne priče o Jovanki ..... da nije bila baš tako ''sjajna'' i da je bila prilično ljubomorna ..... Danas živi na ivici egzistencije i jedva sastavlja kraj sa krajem - tužno.
 
Zivim u Svedskoj,a rodjena sam u Vojvodini.Pripadam generaciji koja je rodjena posle Tita. Uvek mi je paznju privlacila pojava njegove supruge Jovanke,koja se posle njegove smrti nije vise nigde javno pojavljivala.Danas u 14.15 na rts kanalu Balk.tv daju dokumentarnu emisiju o Titovoj udovici.Zivo me zanima kako ce je prikazati.Engleska kraljica ju je nazvala jugoslovenskom Avom Gardner...Lepota i moć na jednom mestu,a zivot protekao bez skandala.Mislim da nije losa tema...

Hm...citala sam negdje, Zuzi Jelinek, koja je svojevremeno sila odjecu za Jovanku Broz, je izjavila da je bila prilicno zahtjevna, pogotovo sto nije imala figuru da iznese pojedine modele...tako da mi ovo poredjenje sa Avom Gardner bas i nije najsrecnije...

Meni se cini da je Jovanka vise tragican lik....

Najveca kletva je "Da Bog da sve imao, pa nista ne imao"...a ona je od mlade, skromne parizanke odjednom imala sve, svu raskos, a poslije njegove smrti zivi na ivici bijede, u izolaciji...citala sam da su joj oduzeli sve, cak i poklone koje je svojevremeno dobijala...
Poznato je da je Tito bio slab na dosta mladje zene, i da je dosta varao, narocito pod stare dane, zbog one mladjusne maserke cak je dobila i samar u javnosti
...
Taman da je i neka "obicna smrtnica" u pitanju, ne lici mi to bas na ispunjen, srecan zivot...
 
Pa šta znam .... kolaju razne priče o Jovanki ..... da nije bila baš tako ''sjajna'' i da je bila prilično ljubomorna ..... Danas živi na ivici egzistencije i jedva sastavlja kraj sa krajem - tužno.


То би и било истина да је г-ђа Јованка Будисављевић Броз тиква без корена и да зависи од данашњих похлепних и себичних властодржаца.:confused:
 
Jovanka je na kraju svega žrtva.


:) Прљавог политиканства - слажем се :hvala:

Иначе , госпођа Јованка Броз живи сасвим угодно уз свесрдну помоћ своје најуже фамилије - породице : своје 2 предивне рођене сестре , зета и два сестрића који су веома успешни људи у професијама којима се баве , а до успеха су дошли сопственим трудом, знањем и умећем ....једном речју , дивни млади људи који нису чекали да их неко "погура" , нађе им запослење и потплати профане на факултету :)

Изгледа одлично и у складу са својим годинама , а бави се својим хобијима кад год нађе времена од осталих јој активности попут читања , посета пријатеља и родбине па чак користи и компјутер...замислите . Веома похвално за госпођу у том добу али она је одувек и била госпођа - неко се једноставно тако роди , то се не учи накнадно :)
 

Back
Top