Corel pomoć

Pedja Kovacic

Zainteresovan član
Poruka
321
Kako u corelu da postavim one trake sa nijansama sa krstićima po kojima se seče pošto se odštampa željena stranica u štampariji. To mi treba za pripremu jednog kataloga. Ajd pomozite.

Hvala.
 
Malo je komplikovano ali probaću da ti pomognem koliko mogu:
1.Moraš da instaliraš Adobe PS Driver v.4.24.

2.Za štampač izaberi Linotronic 530.

3.Kada završiš sve dizajnerske zahvate na dokumentu, klikni na File > Print. Dobićeš prozor Print i karticu General u kojoj najpre treba za printer da odabereš Linotronic 530. Ako ti u bilo kom trenutku iskoči prozor sa pitanjem "Adjust printer automatically?", odgovori sa "No"!!!

4.Zatim pritisni Properties da bi podesio parametre Linotronica 530. Na kartici Paper u Paper size izaberi sličicu Custom page, a zatim pritisnite dugme Custom.

5.U prozoru Custom-defined size izaberi milimetre za meru, a zatim u rubrici Width upiši širinu strane, a u rubrici Length visinu strane u milimetrima (kao što piše u samom Corelu) i klikni OK. Naravno, širina strane ne sme da bude veća od širine rolne.

6.Ako imaš uspravnu stranu (visina veća od širine) onda moraš na kartici Paper da podesiš orijentaciju strane na Landscape, to jest po sledećem pravilu:
-ako je širina strane bliska širini rolne - ostaje Portrait;
-ako je visina strane bliska širini rolne - podesite Landscape.

7.Pošto si se vratio u Corelov meni za podešavanje klikni na Print Preview da bi proverio da li su dobro podešene dimenzije i orijentacija strane. Prikaz strane bi trebalo da bude takav da je širina prikaza jednaka širini rolne. Ako je sve u redu pritisni dugme Options i izaberi karticu Layout" na kojoj treba da bude štiklirano "As in document" i Imposition layout: As in document (Full page) a ostalo ne diraj.

8.Na kartici Separations treba da bude uključena opcija Print separations i po potrebi opcija Always overprint black. Pored boja biće potvrđene one koje imaš u svom dokumentu (znači CMYK + eventualne spot boje).

9.Na kartici Prepress uključi Mirror, ako ti je potrebna kontrašihta za ofset štampu. Ukljuci Corp/fold marks ako su ti potrebne cajtne (linije koje obeležaveju gde treba da se seče papir). Uključi Print registration mark ako su ti potrebni paseri (krstići za pasovanje).

10.Pređi na karticu PostScript i podesi parametre:
-Compatibility: Level 2
-Bitmaps: štikliraj Use JPEG compression, High Quality, štikliraj Resolve DCS links
-Screen ferquency 150 lpi
-On start display: Page only
-Maximum points per curve: 10000
-Set flatnes to:1
Ostalo ostavi kako jeste.

11.Na kartici Misc štikliraj sledeće:
-Use color profile
-Print vectors
-Print bitmaps
-Print text
-Fountain steps:256

12.Posle svih podešavanja klikni na OK, a zatim na ikonicu štampača i zapamti PostScript fajl sa ekstenzijom *.ps (a ne *.prn, kako nudi Corel).

To je to javi da li si uspeo.

Deki
 
nemogu da nađem nigde na netu te drajvere. našao sam na cd- photoshopa 7.0 neke drajvere al nije to to. na netu sam našao jednino nešto što liči na to -Adobe Universal PostScript Printer Driver 4.2.4 (7/17/98)- Ajd daj mi link da skinem drajvere za koje tvrdiš da mi trebaju.

Po svemu sudeći biće u redu kad dobijem drajvere pošto bez njih stvarno neće da dođe do traženog efekta.

Hvala. pozdrav.
 

Back
Top