Je li seks okej?

Ivana ^_^

Obećava
Poruka
63
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(
 
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Ako je tako kao sto kazes, ne vidim razloga zasto ne bi bilo sexa . Ako oboje zelite i ako osecas da si zrela sto da ne ...
 
ako ti osećaš da si spremna, onda očigledno nije rano ...
rano je u smislu što još uvek (možda) nisi svesna šta seks sa sobom nosi... od neželjene trudnoće, preko raznih bolesti itd.
o tome najviše vodi računa, ne igraj rulet

da si moja ćerka, ja bih ti savetovala da još malčice pričekaš... ako želja ostane takva kakva je sad, onda samo napred
 
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Ti jesi sa njim 2 godine,ali to je kao sto sama kazes,klinacka veza vecim delom,zato ne mozes reci da si sigurna u njegove namere.Sada ce ti svako ovde reci da uradis ili ne,sa svog stanovista.
Jedino ti mozes da doneses takvu odluku i da posle toga zivis s tim,sta god da se dogodi.
Ako istinski zelis,uradi to.
 
Obicno kazu: kada si spreman, znaces.

Doduse,15 godina u nasoj kulturi jeste rano za seks (mada se u nekim kulturama, a i u proslosti, uveliko vencavalo u tim godinama).

Najbitnije je da budete odgovorni, dakle, da se informisete i da obavezno koristite kontracepciju!!!! Ima parova od 20 i kusur i 30 i kusur i 40 i kusur koji jos nisu naucili ni osnovne stvari o sigurnom seksu (zato i obilje tema o piluli za dan posle, "koje su sanse da sam trudna" i sl.) Ako vi sa 15 godina* znate da se pazite ("vadjenje na vreme" i "nece valjda" NIJE siguran seks), onda ste svakako
odgovorniji od ovih "matorih".

*Ja pretpostavila da je i on vrsnjak... Ako nije, ako je dosta stariji, to moze da bude sasvim druga prica. Koliko on ima godina?
 
E da... Jedan savet- kada je rec o "spremnosti" iskljucivo treba gledati aspekte zrelosti i odgovornosti. Batali onu "romanticnu" pricu o tome "ko je i kada vredan da sa njim izgubis nevinost". To je mlacenje prazne slame. Tu se nikad ne zna. Mozes da budes u vezi sa nekim 3 godine pa da ispadne na kraju bezveze, a neka koja je bila u vezi nedelju dana da joj bude ok. Tako da ti je moj savet da zaboravis na price tog tipa i da se koncentrises na odgovorno postupanje prema svom telu, zastiti od trudnoce i bolesti i emotivnoj i fizickoj (seksualnoj) zelji za ovim tipom odnosa. Ne upustaj se u seksualne odnose samo zato sto ste dugo zajedno i sto mislis da tako treba da se nastavi veza. Ako nemas fizicku potrebu za seksom sa njim, batali.
 
E da... Jedan savet- kada je rec o "spremnosti" iskljucivo treba gledati aspekte zrelosti i odgovornosti. Batali onu "romanticnu" pricu o tome "ko je i kada vredan da sa njim izgubis nevinost". To je mlacenje prazne slame. Tu se nikad ne zna. Mozes da budes u vezi sa nekim 3 godine pa da ispadne na kraju bezveze, a neka koja je bila u vezi nedelju dana da joj bude ok. Tako da ti je moj savet da zaboravis na price tog tipa i da se koncentrises na odgovorno postupanje prema svom telu, zastiti od trudnoce i bolesti i emotivnoj i fizickoj (seksualnoj) zelji za ovim tipom odnosa. Ne upustaj se u seksualne odnose samo zato sto ste dugo zajedno i sto mislis da tako treba da se nastavi veza. Ako nemas fizicku potrebu za seksom sa njim, batali.

ovo bi trebalo da bude biblija za sve!
znači pod 1, da ima dvoje kojima se hoće
pod 2, da su to dvoje upućeni u safe sex
i pod 3, da im se može
 
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Ako to uradis pre braka goreces u paklu. Gresnice jedna,sutra pravac u crkvu. Kako si samo smela ovo da pomislis. Imas li ti roditelje?:dash::evil:
 
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Ivana, u ovoj eri nepismenih i tutubana, za svojih petnes i po, super poznajes pravopis i lepo koncepiras recenice u pisanoj formi. Alal vera.
 
Hm, znam da je ovde 18+ ali treba mi pomoc nekog starijeg :think: Imam 15 i po godina, i sa deckom sam u vezi skoro 2 i po godine...U pocetku je to bila bas bas onako klinacka veza pa smo, sto se svega tice, isli polako... I onda je, nekim logicnim redosledom, doslo do price o seksu, ustvari doslo je do svega osim seksa. Dugo sam smatrala da nisam spremna, ali u posl vreme nekako sam sve vise i vise ubedjena da zelim to, mislim da sam spremna i psihicki i fizicki, sigurna sam u njega i njegove namere. Jedini razlog sto to nisam uradila su godine. Znam da sam previse mlada... Nekako sam uvek zamisljala da ce to biti sa nekih 18-19, a sad mi izgleda nemoguce da cekamo jos 3 godine :eek::eek::eek: Zato me zanima, sa stanovista nekog starijeg, razumnijeg i iskusnijeg, da li sam previse mlada za to? I da li cu se pokajati sto sam to uradila sad, a ne kasnije? :think:
Znam da se svugde provlaci prica da nisu bitne godine, vec mentalna i fizicka spremnost, ali ipak...:(

Pa lepo se izrazavas moze biti da si spremna:lol:nego odes ti prvo s mamom do ginekologa i porazgovaras malo o tom problemu cisto reda radi..a mene bas zanima koje su to njegove namere u koje si ti sigurna:think:
 
On je moj vrsnjak. Tom recenicom ''sigurna sam u njegove namere'' sam samo htela da izbegnem onu ''sigurna sam da ga volim'', jer je izlizana, i ovde bi izgledala previse glupo. Verovatno bi prevrtali ocima, i smejali se tome sta mi znamo (citaj:ne znamo)u ovim godinama. Samo sam pokusala da izbegnem odgovore tipa : '' To nije ljubav, ljubav dolazi kasnije.'' i navedem ljude da mi daju odgovor na ono sto me stvarno interesuje ;)

I ne bih to uradila zato sto smo zajedno 2 godine, i zato sto bi trebalo, vec zato sto zelim. :) S jedne strane plasim se bola, ali to je sad manje vise i nebitno. :think:

I da, ginekolog ne dolazi u obzir. Odnosno, moja mama. :D
 
Licno mislim da je prerano...super je sto zelis seks sa deckom i smatras da si spremna...seks je prvenstveno odgovornost.. ako smatras da mozes sa istom da se nosis (mada cisto sumnjam) i odlucis se za to, budi pametna i zastiti sebe...
 
On je moj vrsnjak. Tom recenicom ''sigurna sam u njegove namere'' sam samo htela da izbegnem onu ''sigurna sam da ga volim'', jer je izlizana, i ovde bi izgledala previse glupo. Verovatno bi prevrtali ocima, i smejali se tome sta mi znamo (citaj:ne znamo)u ovim godinama. Samo sam pokusala da izbegnem odgovore tipa : '' To nije ljubav, ljubav dolazi kasnije.'' i navedem ljude da mi daju odgovor na ono sto me stvarno interesuje ;)

I ne bih to uradila zato sto smo zajedno 2 godine, i zato sto bi trebalo, vec zato sto zelim. :) S jedne strane plasim se bola, ali to je sad manje vise i nebitno. :think:

I da, ginekolog ne dolazi u obzir. Odnosno, moja mama. :D

:confused:ne kapiram..sto ne dolaze u obzir?kao takva je sredina da bi se zgranuli sta?dobro idi kod skolskog psihologa da te malo bolje uputi u to shtivo ako ne mozes s mamom pricati
 
Jao bre dete ko može da ti ovde (ili bilo gde) da ozbiljan i pametan savet?!
Naravno da ima razloga i za i protiv i dobro je da toliko razmišljaš o pravoj odluci.
A koja je to odluka...ne znam, ona treba da bude samo tvoja, odnosno vaša (mislim na tvog dečkića).
Ipak, odluka je više tvoja, jer u slučaju ne daj Bože nečeg lošeg, problem će na žalost biti više tvoj.
 
On je moj vrsnjak. Tom recenicom ''sigurna sam u njegove namere'' sam samo htela da izbegnem onu ''sigurna sam da ga volim'', jer je izlizana, i ovde bi izgledala previse glupo. Verovatno bi prevrtali ocima, i smejali se tome sta mi znamo (citaj:ne znamo)u ovim godinama. Samo sam pokusala da izbegnem odgovore tipa : '' To nije ljubav, ljubav dolazi kasnije.'' i navedem ljude da mi daju odgovor na ono sto me stvarno interesuje ;)

I ne bih to uradila zato sto smo zajedno 2 godine, i zato sto bi trebalo, vec zato sto zelim. :) S jedne strane plasim se bola, ali to je sad manje vise i nebitno. :think:

I da, ginekolog ne dolazi u obzir. Odnosno, moja mama. :D

pa sad..."njegove namjere"..volim/ ne volim....
nije to opce toliko bitno
bitno je sta ti zelis i koliko si svjesna da ces tim cinom
prihvatiti potpuno novi skup odogovornosti; za svoje tijelo, zdravlje...
jeste, super je seks...zabavan je, al nije opce zabavno cekati da
npr. tracica poplavi...
tako da, odlazak ginekologu na jedan informativni razgovor
najbolje je sto za sebe mozes uciniti...
sto se mame tice; pokusaj razgovarati s njom...daj joj malo kredita...cudo su mame...:)
 
Poslednja izmena:
Jao bre dete ko može da ti ovde (ili bilo gde) da ozbiljan i pametan savet?!

Ja naprimer:)

Ja (kao i vecina) misli da je 15 premlado za sex. Ali....uvek ima to 'ali'.
Mozda dostaljudi tako misli jer oni nisu imali decka od 2 godine u 15-toj. Ako si sa nekim dosta dugo, i blizak, tesko je 'izbeci' sex.

Mada, prvenstveno zbog tvoje emocionalne 'mladosti' (imas ssamo 15 godina) preporucila bi da sacekate jos 6-12 meseci. Razlog, vecina zenskih osoba se tek mnogo vece da decka posle sexa, i zamisli da raskinete? To bi ti uzasno tesko palo, opet, zbog tvojih godina.

Ako zelis da pricas o tome posalji mi PP, mogu da ti dam Skype ili MSN.

ps. ukoliko se ipak odlucis da imate sex, obavezno koristi komdom, pipulu, ili nekki drugi oblik kontracepcije.
 
Prvo i osnovno razgovaraj sa roditeljima s obzirom na godine. Nemoj da te bude sramota. Budi spremna da istrpis njihov sok, ali saslusaj sta imaju da ti kazu. Nemoj da od drugarica trazis savet, jer one u tom periodu nemaju nista pametno da ti kazu.

Dalje, koliko sam shvatila iz tvog posta i tebi i nemu ce biti prvi put. Himen je kod svake zene razlicite elasticnosti, tako da moze da boli. Mozda ce vam trebati vise pokusaja. Razgovaraj sa deckom i sa roditeljima i o tome. Takodje vodite racuna s obzirom da nemate iskustva da ce prvih nekoliko puta biti traljavo i u pokusaju. Ovo je jako bitan deo jer moze da dovede do razocaranja.

Vodi racuna o kontracepciji. Ako ne zna kako da koristi kondom neka pita oca. Ne drugove. I neka vezba dok se ne usavrsi.

Mozda mislis da si spremna, ali smatram da je 15 godina ipak rano.
 
Poslednja izmena:

Back
Top