Ubila se najstarija Srpkinja
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Ubila se najstarija Srpkinja

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Ubila se najstarija Srpkinja

Najstarija žena u Srpskoj Mara Đurđević (104) iz Bočca kod Banjaluke izvršila samoubistvo. Porodica misli da se Mara obesila jer nije želela nikome da bude na teretu

Nije izdržala... Mara Đurđević nije želela da se drugi brinu o njoj

Najstarija žena u Republici Srpskoj Mara Đurđević (104) ubila se u ispred svoje kuće u Bočcu kod Banjaluke. Njeno telo, oko 12.30 časova, u dvorištu je pronašao njen sin Vlado. Starica se obesila kanapom kojim je o betonski stub bila okačena dečja ljuljaška!

Marin sin Vlado Đurđević i najmlađa ćerka Jelka Milovac kažu da je porodica teško podnela njenu smrt i da nisu mogli ni da pomisle da je njihova majka u stanju da digne ruku na sebe.

Obeležila samo 100. rođendan

Mara Đurđević svoj stoti rođendan proslavila je u motelu „Lav" na Dabracu, kod Mrkonjić Grada. Na slavlju je bilo oko 150 gostiju.

Da stvar bude još interesantnija, proslava 100. rođendana bila je i njeno prvo rođendansko slavlje. Mara je tada dobila tortu na kojoj je bilo 100 svećica. Mara Đurđević danas će u 14 časova biti sahranjena na lokalnom groblju u Bočcu.

- Žao mi je što je na ovakav način skončala svoj život. U poslednjih nekoliko dana bila je srećna, jer nam je posetu došlo dosta rodbine. Svakodnevno se igrala sa svojim čukununucima - priča Marin sin Vlado Đurđević.

Tuga i neverica

On kaže da je Marino telo pronašao u dvorištu i da je prvo pomislio da je pala. Međutim, kada je prišao bliže shvatio je da joj je oko vrata vezan kanap.

- Kada sam prišao, telo je još bilo toplo. Pokušao sam da je oživim, davao sam joj veštačko disanje, ali ništa nije pomoglo. Mislim da sam mogao da je spasem samo da sam dva minuta ranije stigao kući. Kao da je iskoristila trenutak kada nikog nije bilo u blizini. Majka je poslednjih dana bila je fizički iscrpljena i verovatno joj je sve dosadilo. To bi mogao da bude motiv samoubistva - kaže Vlado.

On dodaje da je Mara strahovala da neće moći da se brine za sebe, da će pasti u postelju i tako namučiti i sebe i druge.

Ima još na:
    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/130136/Ubila+se+najstarija+Srpkinja.html

E narode......
    Ovde se ubijaju ratnici, radnici, naučnici i ljudi koji prežive 100 godina...

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Podrazumevano Re: Ubila se najstarija Srpkinja

Ovde mladi ljudi skaču s mostova zbog 'leba i beznadja....
    " Only fools and horses"

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

barem je pozivela 100+ godina, zivela u 4 ili 5 drzava..... Vise me brinu oni mladi koji izvrsavaju samoubistvo ili umiru od raka pre 30te.....
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Jeeeee, nije zelela da se drugi brinu o njoj, mos misliti.
    Pa drugi se brinu o njoj, direktno i indirektno vec nekoliko decenija, da joj to smetalo, stavila bi omcu ore tries godina. Ovo bi mozda i moglo da zvuci u redu da si kazao: Mara Djurdjevic nije VISE zelela da se drugi brinu o njoj.
    Ali, opet, vrlo sebicno od strane Mare. Neka pociva u miru.

Buduća legenda tehduduk (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

Citat Original postavio Pussy Galore Pogledaj poruku
    Jeeeee, nije zelela da se drugi brinu o njoj, mos misliti.
    Pa drugi se brinu o njoj, direktno i indirektno vec nekoliko decenija, da joj to smetalo, stavila bi omcu ore tries godina. Ovo bi mozda i moglo da zvuci u redu da si kazao: Mara Djurdjevic nije VISE zelela da se drugi brinu o njoj.
    Ali, opet, vrlo sebicno od strane Mare. Neka pociva u miru.
    Ne mora znaciti, moj deda doziveo 9x, veoma vitalan, niko se nije brinuo o njemu ... umro je od stresa i tuge, nije bio bolestan ...

ko zna koliko bi poziveo da ne bi rata
    blu je plavo, blu je ime
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dDBxALfkzM0

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3049

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Najstarija žena u Srpskoj Mara Đurđević (104) iz Bočca kod Banjaluke izvršila samoubistvo. Porodica misli da se Mara obesila jer nije želela nikome da bude na teretu

Najstarija žena u Republici Srpskoj Mara Đurđević (104) ubila se u ispred svoje kuće u Bočcu kod Banjaluke. Njeno telo, oko 12.30 časova, u dvorištu je pronašao njen sin Vlado. Starica se obesila kanapom kojim je o betonski stub bila okačena dečja ljuljaška!

Marin sin Vlado Đurđević i najmlađa ćerka Jelka Milovac kažu da je porodica teško podnela njenu smrt i da nisu mogli ni da pomisle da je njihova majka u stanju da digne ruku na sebe.

Obeležila samo 100. rođendan

Mara Đurđević svoj stoti rođendan proslavila je u motelu „Lav" na Dabracu, kod Mrkonjić Grada. Na slavlju je bilo oko 150 gostiju.

Da stvar bude još interesantnija, proslava 100. rođendana bila je i njeno prvo rođendansko slavlje. Mara je tada dobila tortu na kojoj je bilo 100 svećica. Mara Đurđević danas će u 14 časova biti sahranjena na lokalnom groblju u Bočcu.

- Žao mi je što je na ovakav način skončala svoj život. U poslednjih nekoliko dana bila je srećna, jer nam je posetu došlo dosta rodbine. Svakodnevno se igrala sa svojim čukununucima - priča Marin sin Vlado Đurđević.

Tuga i neverica

On kaže da je Marino telo pronašao u dvorištu i da je prvo pomislio da je pala. Međutim, kada je prišao bliže shvatio je da joj je oko vrata vezan kanap.

- Kada sam prišao, telo je još bilo toplo. Pokušao sam da je oživim, davao sam joj veštačko disanje, ali ništa nije pomoglo. Mislim da sam mogao da je spasem samo da sam dva minuta ranije stigao kući. Kao da je iskoristila trenutak kada nikog nije bilo u blizini. Majka je poslednjih dana bila je fizički iscrpljena i verovatno joj je sve dosadilo. To bi mogao da bude motiv samoubistva - kaže Vlado.

On dodaje da je Mara strahovala da neće moći da se brine za sebe, da će pasti u postelju i tako namučiti i sebe i druge.

Ima još na:
    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/130136/Ubila+se+najstarija+Srpkinja.html

E narode......
    Ovde se ubijaju ratnici, radnici, naučnici i ljudi koji prežive 100 godina...
    Glupo zvuči, al' moram da kažem...
    Baka od 100 godina dobila tortu sa100 svećica...
    Pa još ako ih je "poduvala"
    Pa to ni neko od 30 godina ne bi preživeo...
    Da udahne vazuduha za duvanje 100 kom

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Njoj prije svega svaka cast sto je uopste i dozivjela tolike godine.

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3049

E neces verovati, ali baba mog oca je (doduse u pretproslom veku) sa pune103 godine pala sa drveta i umrla zbog preloma lobanje... brala orahe ...

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku
    E neces verovati, ali baba mog oca je (doduse u pretproslom veku) sa pune103 godine pala sa drveta i umrla zbog preloma lobanje... brala orahe ...
    blu je plavo, blu je ime

Domaćin DOBROSTOJECI (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    80

Samo baksuzi žive duže od 85.
    Ovakav narod svaka vlast samo poželeti može !

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

Citat Original postavio DOBROSTOJECI Pogledaj poruku
    Samo baksuzi žive duže od 85.
    blu je plavo, blu je ime

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    301

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku
    ja vala razmisljam o ovom postu od juce i i dalje ne mogu da verujem

Slične teme

1. dr.Božidar Mitrović - Najstarija civilizacija
    Autor drbob u forumu Istorija
    Odgovora: 199
    Poslednja poruka: 23.04.2011., 19:21
  2. Najmladja i najstarija!
    Autor Dule 021 u forumu Muškarci
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.02.2010., 09:03
  3. Najstarija shkola u Srbiji...
    Autor Em_Dzej u forumu Škole