Lesi se vraca kuci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

FLORENA

Aktivan član
Poruka
1.153
Mnogi od nasih sugradjana su posli u inostranstvo da zarade velike pare:zper:
Ali se mnogi vratise kuci jer...
Nije zlato sve sto sija.Imate li koji primer.
Bilo bi lepo da se informisu oni koji hoce preko leba pogacu.
Ili koji misle da tudje sunce lepse sija:bye:
 
Mnogi od nasih sugradjana su posli u inostranstvo da zarade velike pare:zper:
Ali se mnogi vratise kuci jer...
Nije zlato sve sto sija.Imate li koji primer.
Bilo bi lepo da se informisu oni koji hoce preko leba pogacu.
Ili koji misle da tudje sunce lepse sija:bye:


....ne bi se složila da su svi otišli zato što su hteli preho hlega pogaču,
već zato što hleba skori i nisu imali...
....e sad što su se neki vratili...pa to opet ima svoje zato...prosto jer svakog
vuče ono njegovo...gde je ponikao, još ako je zaradio koji dinar, da može da
počne neki posao ovde, da bude svoj na svome, a ne večiti stranac, meni je
drago zbog toga...
....tačno je da ima i onih koji su otišli, jer je u tuđem dvoruštu trava zelenija,
ali je ipak to manjina...


...pu prva...jednom i ja...:lol:
 
Obicno se vrate kuci, jer im nedostaje zivot koji su imali ovde... bez obzira na posao, porodica i prijatelji su bitniji... uvek je to bio razlog koji sam ja cula.

A sad... pitanje je koliko vece sanse neko napolju ima da nadje posao... tamo se uvek pocinje od nule, a to sto smo mi mislili da cemo biti direktori tamo negde, to je nas problem.
 
Moja najbolja drugarica je dustala od Nemacke posle 5 godina:eek:
Vraca se kuci sa blizancima jer ne moze vise da izdrzi njihov tempo.
Kaze pretesko je:roll:
A li isto saznah da su se jos mogi vratili jer nije to ono sto su ocekivali:zper:
 
normalno-ja znam jedan primer
ona frizerka i ima svoj salon a on inzenjer sa visokom platom.{pre braka su bili ljubavnici a kada se `proculo` (posto se lose vesti brzo procuju),oni napuste svoje partnere i uzmu se.}.
iako nisu bili losi sa finansijama,ona ga nagovori da prodaju sve sto imaju i odu za kanadu.naravno,on bio nosilac liste.
njoj je bilo samo potrebno da legalno stigne u kanadu.vrlo brzo se snasla (citaj nasla novog `momka`),a on se vratio u to malo mesto gde je i pre ziveo,i sada zivi kod mame u kuci (sa kojom uzgred nije dugo razgovarao)...
eto,oni su trazili preko `leba pogacu.
nikog ne znam da je otisao (kome je bilo dogorelo do nokata) a da se brze bolje vratio.

prema tome,vracaju se samo oni koji su otisli iz nekog hira...ili,koji su zapravo iz nekog treceg razloga otisli (zbog nekoga,pa im taj neko verovatno utekao)...ili,vracaju se oni koji ovde imaju nekoga da im kol`ko tol`ko cuvaju `ledja`.
 
Ne mislim na one koji su otisli - radili i zaradili:eek:
Vec na one koji su na prvom koraku odustali jer nije to to sto su ocekivali:zper:

Znam ljude koji su sve rasprodali i otišli u beli svet a vratili se sa sa par kofera... svaki put radilo se o mufljuzima i neradnicima koji nisu ni ovde prolazili, to je poenta.
Takođe znam vredne i radne ljude koji su otišli pre raspada SFRJ i dan danas su tamo. Oni su i ovde napredovali nešto stekli i nisu rasprodali imetak. Radni ljudi prolaze svuda, samo što se to u razvijenim zemljama dešava brže.
 
Znam ljude koji su sve rasprodali i otišli u beli svet a vratili se sa sa par kofera... svaki put radilo se o mufljuzima i neradnicima koji nisu ni ovde prolazili, to je poenta.
Takođe znam vredne i radne ljude koji su otišli pre raspada SFRJ i dan danas su tamo. Oni su i ovde napredovali nešto stekli i nisu rasprodali imetak. Radni ljudi prolaze svuda, samo što se to u razvijenim zemljama dešava brže.
tako je.
samo se gotovani vracaju
 
Ima razno raznih primera.:eek:
Moj brat od tetke je pozeleo da ode kod starijeg brata u Ameriku:worth:
Sto mu je ovaj i omogucio .Nasao mu je posao i td...
Ali posle mesec dana ga lepo obavesti da vise nije gost kod njega nego sto stavi u frizider to ce i jesti.Lepo ga odvojio da se sam snalazi.Mesec dana kao gost ali dalje izvoli....:think:
Posle dva meseca moj brat hoce kuci:roll:Ali nema pare za kartu:dash:
Radio je jos 4 meseca dok se nije vratio jer mu moj stariji brat nije platio i kartu za nazad.
Njegove reci su:" Nikad vise - nigde:whistling:
 
tako je.
samo se gotovani vracaju

Не слажем се.
Имам пријатеље, обоје факултетски образовани, обоје имали посао у струци у Канади (није класична гастарбајтерска варијанта), отишли тек венчани, тамо им се деца родила...и кад је требало да деца крену у школу - вратили се. Кажу - овде им је много сигурније што се тиче дечијег одрастања и школовања. Овде опет добили посао у струци (јер су обоје стручњаци), купили стан и наставили да живе овде. :)
 
А имам и пријатеље који су се вратили из Немачке после пар година. Имали су добре послове, добро зарађивали - али су радили по 12 сати, дуго путовали до посла, свака субота радна - и практично им је цео живот био само посао и спавање. Кажу: ''Џаба новаца када немаш где и кад да га трошиш!''
 
Mnogi od nasih sugradjana su posli u inostranstvo da zarade velike pare:zper:
Ali se mnogi vratise kuci jer...
Nije zlato sve sto sija.Imate li koji primer.
Bilo bi lepo da se informisu oni koji hoce preko leba pogacu.
Ili koji misle da tudje sunce lepse sija:bye:

Ne znam sta bi htela da saznas? i zasto ovakva zavist ili sta vec?
Cak i poredjenje takvih sa Lesijem, mi nije jasno?!
Verovatno imas neko nezadovoljstvo po tom pitanju?

Sto se mene tice, upravo sam taj koji je bio i vratio se.
Ljudi odlaze i vracaju se iz raznih razloga... niti ces razumeti zasto odlaze, niti zasto se vracaju dok sama ne dozivis i ne vidis upravo to kako je negde tamo...
 
Ne znam sta bi htela da saznas? i zasto ovakva zavist ili sta vec?
Cak i poredjenje takvih sa Lesijem, mi nije jasno?!
Verovatno imas neko nezadovoljstvo po tom pitanju?

Sto se mene tice, upravo sam taj koji je bio i vratio se.
Ljudi odlaze i vracaju se iz raznih razloga... niti ces razumeti zasto odlaze, niti zasto se vracaju dok sama ne dozivis i ne vidis upravo to kako je negde tamo...


....meni je ovde sve rečeno...:ok:
 
Ne znam sta bi htela da saznas? i zasto ovakva zavist ili sta vec?
Cak i poredjenje takvih sa Lesijem, mi nije jasno?!
Verovatno imas neko nezadovoljstvo po tom pitanju?

Sto se mene tice, upravo sam taj koji je bio i vratio se.
Ljudi odlaze i vracaju se iz raznih razloga... niti ces razumeti zasto odlaze, niti zasto se vracaju dok sama ne dozivis i ne vidis upravo to kako je negde tamo...

:lol:Kakva zavist:eek:
Pa prvo se moje dete sprema na rad u inostranstvu:heart:
Koliko si izdrzao "tamo"i zasto si se vratio:rtfm:
Ovde je poenta o onima koji su hteli hleba bez motike.
A ne o nostalgicarima ili ljudima koji su odradili svoj posao i vratili se:roll:
Upravo zato je i postavljena tema zasto se odustaje:bye:
 
:)Jadna Lesi:heart:
Zao mi je sto je ona bez svoje volje poslata od kuce:(
Ali kad neko ode svojom voljom...
Ja licno nikad nisam imala ambiciju da odem "negde"i da tamo kao radim.
A normalno ici cu kod svog deteta da se prosetam i vratim.
Ko zna mozda se i ona vrati pre odande nego sto ja stignem da odem tamo:zper:
 
:)Jadna Lesi:heart:
Zao mi je sto je ona bez svoje volje poslata od kuce:(
Ali kad neko ode svojom voljom...
Ja licno nikad nisam imala ambiciju da odem "negde"i da tamo kao radim.
A normalno ici cu kod svog deteta da se prosetam i vratim.
Ko zna mozda se i ona vrati pre odande nego sto ja stignem da odem tamo:zper:

Mogu da ti kazem onako iskreno- kao neko ko je bio tamo 'negde' i ko ce se tamo i vratiti.
Meni bi bilo jako zao da saznam da moja mama ima ovakav stav prema tome. Da mi bukvalno zeli neuspeh, jer je to nesto za sta ona nikad nije imala ambicju.Da me omalovazava i ismeva. Jako tuzno.
 
Fkorena,zasto se neko vratio iz inostranstva,zavisi od toga zasto je otisao!?Moj razlog zasto bih otisla bio bi zato sto bih rado zivela u drzavi koja je uredjena,koja ima institucije i zakone!Svako normalan ko zivi u Srbiji mora priznati da toga ovde nema!Dovoljno je samo da odete na neki od saltera,pa cete se osetiti kao marva pred sluzbenicom,koja je Bog i batina!Dovoljno je sto su nam salteri takvi da se uvek moram ponizno savijati,ne bi li komunicirala kroz otvorce sa sluzbenicom!Na zapadu toga nema!Nije ni tamo sve sjajno,ali tacno znate sta moze a sta ne!I opet kazem,zavisi sta smatrate kvalitetnim zivotom?U Srbiji za mene nikada nece biti kvalitetan,ma koliko novca imala!Dzaba mi ovde novac,kada je oko mene sve trulo!
Elem,tema je presiroka,jer razlozi za odlazak pojedinaca i njihov povratak,su licni!
Predpostavljam da ti kao majka strahujes od gubitka deteta!?Sto mogu da razumem,ali ne podrzavam!I ja sam majka troje dece,i smatram da deca moraju slusati svoje instinkte i ici napred,pa ako i pogrese,imaju porodicu kojoj se mogu vratiti!Neko pametan jednom rece:"Sto nas ne ubije,to nas ojaca!"Tako svoju decu treba pustiti da sama biraju staze svog zivota,bez predrasuda u startu da grese!
 
Obicno se vrate kuci, jer im nedostaje zivot koji su imali ovde... bez obzira na posao, porodica i prijatelji su bitniji... uvek je to bio razlog koji sam ja cula.

A sad... pitanje je koliko vece sanse neko napolju ima da nadje posao... tamo se uvek pocinje od nule, a to sto smo mi mislili da cemo biti direktori tamo negde, to je nas problem.
Nije tačno !!! U Zairu sam počeo kao major, u Iraku i Avganistanu kao kapetan, a ... :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top