gradnja s dozvolom vs legalizacija?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: gradnja s dozvolom vs legalizacija?

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano gradnja s dozvolom vs legalizacija?

kako se poredi redovno dodijanje gradjevinske dozvole spram legalizacije vec izgradjenog u pogledu troskova i vremena
    tj jel tacno da legalizacija em moze biti 60% jeftinija em valjda krace traje jedino sto kod knjizenja ce biti upisano 'iz legalizacije' sto moze uticati na cenu takvog kvadarata

Početnik
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: gradnja s dozvolom vs legalizacija?

Neznam odgovor na postavljeno pitanje, ali znam da placam porez na nelegalizovanu kucu vec godinama. Drzavu, kada treba da uzme pare, ne interesuje mnogo sta je legalizovano a sta ne, bitno je da ona ubere lovu k'o kruske sa grane...

Zatim, zasto ja da placam legalizaciju po kvadraturi zbog koriscenja infrastrukture (struja, voda...) kada je onaj pre mene, od koga sam kupio kucu, to vec legalno platio? Ispada da je ista cena legalizacije po kvadratu bilo da kuca ima sve privode ili nema. Moja je logika da ako je neko pre mene platio za struju, vodu, kanalizaciju - zasto ja da to placam ponovo kroz kvadrat legalizacije, jer je pravdanje za to upravo razvoj te infrastrukture? Ako je odgovor da bi se drugima/sledecim privela placu infrastruktura - zasto on to sam ne placa nego ja moram za njega unapred?
    Saznavanje & Stvaranje

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

ja mislim da je za to kasno. Prijava za legalizaciju je prosla a moglo je i da prijavis i na golom placu objekat i lagano krenes u izgradnju pa posle po skracenom postupku dobijes dozvolu,naravno ako je izgradnja tu moguca tj ,nisi na putu, na cevovodu i sl.

Obećava
    Učlanjen
    26.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Može i sad.. sistem funkcioniše na sledeći način;ostavljeni su blanko zavodni brojevi u opštinama,i za određenu finansijsku nadoknadu službenik te ubaci kao da si podneo za legalizaciju u roku.
    Naravno sve po zakonu..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

I ovaj pokusaj legalizacije je propao. Bilo im je bitno da tajkuni dodju dzabe do gradjevinskog zemljista. 90% ljudi nece da placa legalizaciju, odnosno pljacku. Ja licno nemam nameru ni 1 dinar da dam na ome legalizacije, dok mi ne vrate pare uzimane 35 godina za stambenu izgradnju i stanove solidarnosti. Ceo radni vek su me pljackali i lagali, varali da cu dobiti stan. Zato nedam ni dinara, po cenu zivota, bilo cijeg.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •